Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Jakie na przód i na tył? cz. 2


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Muszę jak najszybciej zakupić porządne przednie oświetlenie do oświetlenia drogi abym mogła wrócić do jeżdżenia na rowerze do pracy. Nie mam zielonego pojęcia co wybrać, proszę więc o pomoc. :)

 

Potrzebuje lampy która rozświetlałaby drogę w warunkach parkowo-miejskich. Część drogi przejeżdżam wzdłuż wałów przeciwpowodziowych która generalnie jest asfaltowa /ścieżka rowerowa/, ale jest też fragment ubitej ziemi, a na całej tej trasie światło uliczne jest niewystarczające lub jego brak /przed moim 2tyg urlopem głównie to słońce rozświetlało mi drogę/. Druga część drogi to przejeżdżanie typowo przez większe miasto lecz trzeba uwzględnić, że rano miasto zdecydowanie nie jest tak rozświetlone jak wieczorem. Poruszam się mniej więcej w godzinach 4:30-5:50 rano. Myślę, że kąt oświetlenia jest dość istotny, bo w drodze do pracy mogę na swej drodze napotkać dziki, sarny bądź łosie które mogą nagle wyskoczyć z zarośli /co nie jest przesadą - miałam już przygody/.

 

Mój budżet? Hmm... powiedzmy do 250zł.

Byłoby miło gdyby był na USB lub wymienne akumulatorki AA/AAA.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MajaMajewksa

Aktualnie na przodzie mam 400lm i uważam że to mało. Uzywam jej do dojazdów do pracy.

Lampka to Lezyna Macro Drive. Świeci dosyć szeroko. Jak będą Ci wmawiać że i 100lm wystarczy to ich wyśmiej.

Nie sugeruj się też opowieściami o biednych kierowcach i końcu świata. Szeroki kąt i duża moc. Oczywiście z mocą przyjdzie i ciężar akumulatorka.

Te mocniejsze mają zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Muszę jak najszybciej zakupić porządne przednie oświetlenie do oświetlenia drogi abym mogła wrócić do jeżdżenia na rowerze do pracy. Nie mam zielonego pojęcia co wybrać, proszę więc o pomoc. :)

 

Potrzebuje lampy która rozświetlałaby drogę w warunkach parkowo-miejskich. Część drogi przejeżdżam wzdłuż wałów przeciwpowodziowych która generalnie jest asfaltowa /ścieżka rowerowa/, ale jest też fragment ubitej ziemi, a na całej tej trasie światło uliczne jest niewystarczające lub jego brak /przed moim 2tyg urlopem głównie to słońce rozświetlało mi drogę/. Druga część drogi to przejeżdżanie typowo przez większe miasto lecz trzeba uwzględnić, że rano miasto zdecydowanie nie jest tak rozświetlone jak wieczorem. Poruszam się mniej więcej w godzinach 4:30-5:50 rano. Myślę, że kąt oświetlenia jest dość istotny, bo w drodze do pracy mogę na swej drodze napotkać dziki, sarny bądź łosie które mogą nagle wyskoczyć z zarośli /co nie jest przesadą - miałam już przygody/.

 

Mój budżet? Hmm... powiedzmy do 250zł.

Byłoby miło gdyby był na USB lub wymienne akumulatorki AA/AAA.

 

Jeżeli to ma być głównie miasto i zadowolisz się 3 godzinami pracy na pełnej mocy, to za 200zł masz Ixon Core. Wbudowany akumulator ładowany z usb.

Jeżeli planujesz całoroczną jazdę, to może warto zainwestować w dynamo? Wyjdzie drożej, ale odpada kwestia pilnowania baterii/akumulatorów. Część lampek ma bajery typu światła do jazdy dziennej, dobra rzecz na mglistą pogodę lub jazdę mając słońce za plecami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z testu lampek lidlowych. Jechalem w miescie i poza miastem w egipskich ciemnosciach. W miescie lampy uliczne zalatwiaja sprawe oswietlenia drogi i tu lampka nie ma nic do powiedzenia. Poza miastem zasieg zblizony do swiatel mijania w samochodzie. Ilosc swiatla oczywiscie mniejsza jednak wystarczajaca aby bez wiekszego stresu jechac 30-40km/h bo tyle jechalem. Jak za 35zl to moim zdaniem warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest jak mowisz ale wole kupic spodnie, kurtke, pompke, lampke, torebke podsiodlowa z wyposazeniem z obecnej oferty Lidla niz jedna porzadna lampke za cene tych wszystkich rzeczy i siedziec w domu bo zimno i nie mam w co sie ubrac. Jak ktos ma niezagospodarowane pieniadze niech kupuje dobra lampke bo warto ale jak ktos nie ma nadwyzek finansowych to lampka z Lidla daje rade. Tylka nie urywa ale rade daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...