Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Jakie na przód i na tył? cz. 2


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym że trasa przebiega przez raczej ciemne i niezamieszkałe tereny. Las, pola, łąki, itp. Żadnego oświetlenia miejskiego i raczej brak cywilizacji. Kwestia kasy zależy chyba od tego co potrzebuję, a tego właśnie nie wiem. Jeśli miałbym wydać więcej niż 100 zł to fajnie jakby światło spełniało też funkcję latarki (możliwe łatwe wycięcie).

Posiadam taką ładowarkę do AAA i AA:

IMG_20140106_120730.jpg

IMG_20140106_120753.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to droga rowerowa Toruń - Unisław: http://rowerowytorun.com.pl/forum?f=2&t=499&sort=9&page=13

Trasa raczej prosta, o dobrej nawierzchni.

 

Czy lampka MacTronic model SCREAM Dual Lens 500 lm (http://allegro.pl/lampka-rowerowa-mactronic-scream-500-lm-nowosc-i3776149046.html) będzie odpowiednia? Wygląda że może też słuzyć jako latarka. Czy w tej cenie znajdę coś lepszego. A może nie potrzebuję aż takiej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lokip

na takiej drodze to może by nawet ta Twoja latarka dała radę, Nie jestem fanem montowania takich latarek na rowerze, ale nie jest ona szczególnie mocna, żeby nie wiem jak oślepiała innych uczestników ruchu, zwłaszcza jak twierdzisz jest to rzadko używana droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scream ma kiepski rozkład światła i chyba nie poprawili tego w nowej wersji. Wolałbym dopłacić do Noise. Tylko tutaj wchodzimy w ceny, gdzie można kupić coś przyjaźniejszego dla innych uczestników drogi (Roxim RX5, Ixon Core) lub modyfikowane latarki z całym osprzętem (EDC X1).

 

Jeżeli droga wieczorem faktycznie jest pusta, a przejazd przez miasto niezbyt długi, to latarki są ok. Jeżeli jednak będziesz mijał sporą ilość innych rowerzystów/pieszych to mam duże opory, żeby polecić takie konstrukcje.

Z kolei lampki rowerowe z odcięciem nie są zbyt wygodne w roli latarek (ale jedną już masz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak rezygnuje z używania latarki, którą posiadam. Będzie więc zakup. Czy w cenie do 130 - 150 zł dostanę coś lepszego niż ten scream 500? Chodzi o pełny zestaw świecący z uchwytem na kierownicę. Łącznie z akumulatorem i ładowarką, jeśli latarka potrzebuje czegoś innego niż AAA lub AA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pojechałem podczas mocnej mgły i bez problemu sobie poradziła

I jeszcze może na pełnej mocy?

 

IMO na rower się nie nadaje, za wąsko, do tego nie wiadomo na ile jest zmodowana. Jeżeli tylko wymieniona dioda bez zapewnienia dobrego chłodzenia, to nie ma co się pchać w ten wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są PRZEŚWIETLONE - do tego ISO jest jakieś kosmiczne.
Moja nokia 3310 robi lepsze zdjęcia :-)

Ewidentnie widać dużą granulację oraz zbyt rozjaśnione miejsca gdzie światło nie pada.
Do tego oświetlone krzaki są aż białe od czasu naświetlania.

b673.jpg

Tu masz zdjęcie zrobione w nocy, które lepiej oddaje rzeczywistą ilość światła z latareczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We mgle każda będzie do niczego. I latarka i lampka z odcięciem się nie sprawdzi.

 

 

 

http://neolux.pl/pl/...OM-mod-8400/140 Cenię sobie tą latarkę. Jest mała i ma dużą moc. Niedawno pojechałem podczas mocnej mgły i bez problemu sobie poradziła. Co do zdjęcia załączonego na aukcji-jest prawdziwe.

 

A ta z definicji na rower się nie nadaje bowiem ma zoom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze może na pełnej mocy?

 

IMO na rower się nie nadaje, za wąsko, do tego nie wiadomo na ile jest zmodowana. Jeżeli tylko wymieniona dioda bez zapewnienia dobrego chłodzenia, to nie ma co się pchać w ten wynalazek.

 

Tak, na pełnej mocy i zoom zmniejszony. Chłodzenie na bardzo dobre, gdyż jest rozprowadzone po całej powierzchni latarki a ta jest zawsze zimna podczas jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na pełnej mocy i zoom zmniejszony.

W takim razie nie jechałeś we mgle albo była niezbyt gęsta, bo inaczej szybko byś stwierdził, że sam się oślepiasz.

Miałem okazję jechać z latarką i 50% to było za dużo (okolice 250lm). O dobrej widoczności drogi można było zapomnieć, bo za dużo światła rozpraszało się na mgle.

 

Jak ktoś nie miał okazji, to proponuję przypomnieć sobie jak wygląda snop rozproszony na lekkim zamgleniu i przemnożyć 20-40 razy. Ewentualnie słoik/butelka wody z odrobiną mleka lub mydła i poświecić na to latarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem Solvers maja maszt pod latarkę mocowany do osi QR niskie mocowanie zwiększa kontrast dodając obiektom większy cień co podobno sprawdza się we mgle. Osobiscie nie sprawdzałem ale w gęstej mgle dzieki mocnemu oswietleniu byłem widoczny.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...