Skocz do zawartości

[rower] Author Solution SX 2004


Rekomendowane odpowiedzi

cena : 1259 zł

przebieg : 6 tyś km

 

http://www.pinkbike.com/photo/860353/

 

seryjnie zmontowany tak:

Rama: · Alloy 26'' Widelec: · RST Capa T4 (76 mm) Manetki: · Shimano Altus 24 biegi Przerzutka tył: · Shimano Acera Korba: · Suntour XCC-150 42-34-24 Hamulce: · Tektro 37AL Waga: · 13,75 i takie tam...

 

 

Rowerek jest z 2004 roku lecz niczym się nie różni od 2006. (tylko nazwa amorka z Capy T4 na T6 :D i tak to jest jedno gówno) a osprzęt taki sam. Więc tak : rowerkiem śmigam ostro po Lesie kilka razy byłem nim w górach (Beskidy) i ogólenie bardzo dobrze sie sprawuje oprócz Amorka i pedałów. Amorek złapał luzy itp. Pedały ? jakieś plastiki z koronką z plasteliny. Wymieniłem ja na platformy Fishbona. A amorek na Rock Shox Judy XC. Rowerek nie ma konkurencji w tym przedziale cenowym. Najelepszy osprzęt. Wszystko działa jak działać powinno( oprócz amora) ogólnie jestem zadowolony z bika. Po 2 tyś jedynie co zrobiłem to zlikwidowałem luzy na tylnej piaście. Siodełko troche twarde ale mój tyłek już sie przyzwyczaił :D Polecam osobą które nie mają kasy na droższy sprzęt, tak jak to było w moim wypadku. A rower naprade daje rade. Jedynie co troche może odstraszyć to, że rama nie ma wymiennego haka. Ale model na 2006 już ma. Ja w moim wymieniłem już Amorka, pedłay, mostek, hampla na tył LX, siodełko, a teraz szykuje sie na napędzik nowy. Ma ktos jeszcze ten rowerek ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to zgadam się z Tobą vendaval. Masz racje. Teraz Kross robi rowerki które mają lepszy osprzęt, od niedawna, ale jest to już wielka konkurencja dla "Firmowych" rowerów w tym przedziale cenowym. Jak ja kupowałem 2 lata temu rowerek to Author był najlepszy, teraz już nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój unibike z twojego rocznika ma zbliżony osprzęt, ostatnio jednak te dwie firmy brak renomy nadrabiają znacznie lepszym osprzętem, lecz widać, że ujawniają się u nich pewne braki w jakości montarzu, czego jeszcze kilka lat temu nie było. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój unibike z twojego rocznika ma zbliżony osprzęt, ostatnio jednak te dwie firmy brak renomy nadrabiają znacznie lepszym osprzętem, lecz widać, że ujawniają się u nich pewne braki w jakości montarzu, czego jeszcze kilka lat temu nie było. Coś za coś.

Ciekawe jak bedzie wygladal Uni czy Kross po przebiegu 6 tys km. Author zdal test, bo nic sie nie sypnelo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam solutiona, rocznik 2005.

Kupilem go za 1200 +rogi gratis;)

 

Co moge o nim powiedziec, hmm

za te cene b dobry rower, porzadna rama i solidne kola.

 

Amor to sławny rst capa, wiec szybko zostal zajechany.

 

Naped? Cuz, od napedu tej klasy niemozna wymagac za wiele :(.

Wytrzymal 6ooo km i zostal zmieniony. Do tej pory zostala jeszcze korba ale miejmy nadzieje ze juz niedlugo.

 

Podsumowujac z orginalnego roweru zostaly: rama, kola, mostek, siodlo, korba( zajechana-do zmiany)

 

Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam solutiona sx rok 2004 tj ramę i mostek z tego roweru, napęd juz wymieniłem dwa razy, siodło 1x, przerzutke przód 2x, tył 2x, koła wymieniłe tez , hamulce też , kiere też manetki i klamki tez poszły w tym roku, sztyce wymieniona na długą , pedałki spd, amorki teraz założyłe m manitou axela a wcześniej miałem rst omegę SL ale sie rozpadła po roku , dostałem na gwarancji nową i ją sprzedaje na alegro http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=106605788

wysciowo oczywiście sławna capa T4 ale dosyc krótko....

 

obecnie :

rama solution 2004

suport kinex

korba alivio

pedala spd shimano

łańcuch sram p-58

kaseta sram 5.0

obrecz tylna mach1 i piasta shimano alivio

przód mavic 211 i piasta maszynowa xtasy

kiera extasy

manetki alivio

klamki lx

hamulec przód lx

tył sram 7.0

amorek manitou axel

siadło author( jakieś żelowe)

sztyca zdaje sie zoom ( długa na maxa)

mostek orginał zoom

przerzutka tył xt

przód xt

w tym składzie jest ok i daje rade. Ma juz moja rama jakie 18 tys km w tym górki( beskidy i jura krakowsko częstochowska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...