Skocz do zawartości

[usta] biały nalot


leszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawia sie u mnie po takiej ostrzejszej jezdzie lekko :!!: wkurzajacy bialy nalot na ustach. Macie cos takiego ? Jest to bardzo po pierwsze nie eleganckie a po drugie i najwazniejsze bardzoo nie przyjemne. Macie jakas rade propozycje. Acha na razie nie pije nic na rowerze zbieram na camelbaga, wiec moze dlatego? Juz sam niewiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam podobny problem, nie dosc ze mam ten nalot to mi jeszcze usta strasznie wysychaja od wiatru. probowalam je smarowac kremem przed jazda, ale w sumie wtedy jest jeszcze gorzej. pije tylko wode, ale ust nigdy nie mocze. jedyny moj sposob na to, to zeby nie oblizywac ust podczas jazdy. no a jak sie juz zbierze ten nalot to wycieram frotką od rękawiczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy raczej znają ten nieprzyjemny nalot. Chyba na to nie ma rady. Jak mamy możliwość to wycierać chusteczką, a jak nie... Cóż, nie całować się zaraz po zejściu z roweru, tylko prządnie się wykąpać i umyć kły. :)

Troszkę mniej się tego zbiera jak sobie porządną płukankę zafudujemy i umyjemy dokładnie szczoteczką usta przed wyjściem. Dobrym kremem jes balsam do opalania. Szybko się wchłania i nie zostawia takiej warstewki tłuszczu. Przynajmniej u mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuzszej jezdzie na rowerze wiadomo chce sie pic, jednak czesto zamiast sie napic delikatnie oblizujemy usta jezykiem zwilzajac je, czesto jeszcze oddychamy ustami podczas wyczerpujacej jazdy. To wlasnie czynniki przez ktore ten nieelegandzki nalot sie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zakupcie sobie tzw pomatki ochronne,bardzo modne zima.Np: nivea sam posiadam wiec polecam/zima/.

 

Mam taki sztyft Nivea.

Zimą rzeczywiście jest dobry i usta nie pękają, ale na rowerze się to juz nie sprawdza.

Ten tłuszcz spływa z dużą ilością potu i jeszcze powoduje niesmak.

Usta wysychają i dlatego robi się nalot, a potem usta sie lekko jakby łuszczą i pieką.

Najlepiej dużo pić, wtedy zjawisko wystepune w niejszym stopniu.

Nie zawsze się jednak da, czasem jadę przez 3-4h jakimiś mało uczęszczanymi szosami, gdzie nie zawsze znajdzie się otwarty sklep, a co dopiero w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmierne wydzielanie śliny i biały nalot na ustach są wynikiem odwodnienia i braku przyjmowania płynów w trakcie wysiłku fizycznego. Największym błędem jest właśnie picie dopiero w momencie kiedy już nam się zachce mocno pić. Wtedy jest niestety już za późno, bo organizm jest już na odwodnieniu i pobiera płyny z wewnątrz.

 

Odnośnie sztyftów ochronnych to używam je od kilku lat, początkowo głównie w zimie ale teraz bardzo często. Mam ich kilkanaście w kieszeniach każdej kurtki czy plecku. Regularne używanie bardzo pomaga na wysychanie ust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmierne wydzielanie śliny i biały nalot na ustach są wynikiem odwodnienia i braku przyjmowania płynów w trakcie wysiłku fizycznego. Największym błędem jest właśnie picie dopiero w momencie kiedy już nam się zachce mocno pić. Wtedy jest niestety już za późno, bo organizm jest już na odwodnieniu i pobiera płyny z wewnątrz.

Tak właśnie myślałem. Mi zawsze nalot towarzyszy z inną cieżką dolegliwością, którą jest kac :030:

To tak, żeby poprzeć teorię praktyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...