Skocz do zawartości

[Licznik] Sigma Sport BC-906


Blizzard

Rekomendowane odpowiedzi

ja tam biore taka miare krawiecką (ma 2 metry długosci), obracam rower do góry kołami, zaznaczam zwykle obok wentyla na bieżniku kreske markerem i zaczynam mierzyc, objezdżam dookoła i czytam ile wychodzi, czynność powtarzam kilka razy jakbym sie pomylił cos, raczej zawsze wychodzi to samo, i wydaje mi ze taki sposób jest najdokładniejszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dokładność to chyba najlepiej położyć taką miarkę na ziemi i siedząc na biku "przejechać" odpowiedni dystans... Druga osoba powinna kontrolować czy koło "nie skręca" oraz aby skończyć w odpowiednim miejscu... Dużą rolę odgrywa tu też ilość powietrza w dętce etc... Ale różnice są minimalne więc można korzystać z rozmaitych sposobów...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, ja sobie jade ta miara po srodku bieżnika i wydaje mi sie ze nie ma dokładniejszego sposobu, no chyba zeby sie nam troche miara rozciagała :)

 

a co do sposobu pomiaru na ziemi, to tez niby to samo, ale to by trzeba idelanie równo jechac, a na pewno łatwiej to osiagnmąć jadac miara po oponie niz opona po miarze :lol:

 

musze kiedys zmierzyc jakie sa rożnice miedzy cisnieniem powiedzmy 2.5 a 4, ale wydaje mi sie ze różnice beda nieiwelkie, moze kilka milimetrów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnice będą zawsze... 1mm w jedną lub w drugą stronę no i już mamy lekkie zakłamanie(co z tego że widoczne przy 1,000,000km)... WIększe zakłamania wychodzą przy jeździe slalomem, skakaniu(kiedy koło się kręci w powietrzu)... zakłamania zawsze były i będą więc nie ma co się martwić o sposób pomiaru obwodu koła, ciśnienie w oponie itp

PS większość samochodów, motocykli(zwłaszcza motocykli) ma przybliżone dane na liczniku np taka Yamaha R1(przykładowo) może mieć na liczniku pokazane że jedzie 260km/h a w rzeczywistości jedzie 220(czasami różnice są jeszcze większe)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w motocyklach to wiem ze sa przekłamania, i to przy predkosci rzedu powiedzmy 280km/h moze sie okazac, ze sie jedzie 260km/h, duzo czytałem o tym na forum motocyklowym :)

 

 

do tego nie wiadomo jaka jest dokładność pomiaru licznika, chocby przekłamywał powiedzmy 1-10km na 10000km a tyle na pewno nie przekłamuje to to jest nic, tak mi sie wydaje, trzeba by policzyc ile moze zwiekszyc sie przebieg jeżeli koło ma o 3mm wieksza srednice ustawiona, mi sie tego nie chce robic za bardzo, bo i tak dokładniej nie wyznacze obwodu koła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Też mam 906 działa bez zażutu . A propos tego mierzenia obwodu koła .Jeżeli chcecie mieć naprawdę wiarygodne pomiary to proponuje z obwodu koła zdjąc ok 3-4cm. to na ugjęcie opony . Moze to wydaje sie mało ale potrafi niemało zanizyc średnią i przebieg .Wzór na obwód pi(3,14) razy r2(promień koła).Zauwazcie że niewielka zmiana promienia daje poważną zmiane obwodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 906 działa bez zażutu . A propos tego mierzenia obwodu koła .Jeżeli chcecie mieć naprawdę wiarygodne pomiary to proponuje z obwodu koła zdjąc ok 3-4cm. to na ugjęcie opony . Moze to wydaje sie mało ale potrafi niemało zanizyc średnią i przebieg .Wzór na obwód pi(3,14) razy r2(promień koła).Zauwazcie że niewielka zmiana promienia daje poważną zmiane obwodu .

Wandrzej szanowny,dokonales literowki czy swiadomy blad????

Zdjac z obwodu kola 3-4 mm /na necie podaja usrednione 5mm/ na ugiecie opony to tak ,ale 3-4 cm ....30-40 mm.Wtedy proponuje wpisac obwod 2060 i powiedzmy 2100,roznice wychodza kosmiczne...W kazdym razie pomiar kola mial niewiele wspolnego z tabela dawana w instrukcji.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandrzej szanowny,dokonales literowki czy swiadomy blad????

Zdjac z obwodu kola 3-4 mm /na necie podaja usrednione 5mm/ na ugiecie opony to tak ,ale 3-4 cm ....30-40 mm.Wtedy proponuje wpisac obwod 2060 i powiedzmy 2100,roznice wychodza kosmiczne...W kazdym razie pomiar kola mial niewiele wspolnego z tabela dawana w instrukcji.. ;)

Myśle że mam racje .Oto przykład .Jak wiadomo obwód koła to 2pi r .Podstawiamy do wzoru raz 32cm raz 31,6cm.Pierwszy wynik to 200.96 drugi 198,4 różnica to 2.56cm .W mojm przypadku ugjęcie wynosi 5mm a wtedy różnica wynosi 3,1cm .Oczywiście ugjęcie zależy od wagi bikera ,napompowania opony jej rodzaju.Mierzenie od kreski do kreski właśnie dlatego jest niewiarygodne.Temat jest nieco nie popularny bo trzeba sobie troche zdjąc z osiągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie tyle prosto, co ustaw tak kółko zeby licznik mierzył od samego poczatku kreski do końca, kiedys sobie odmierzyłem 100m i za kazdym razem inaczej dojezdzałem do konca, a to 20cm za daleko a to 20cm za blisko, i nic z tego nie było, a na koniec skasowałem sobie przez pomyłke dystans chyba 5175km :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualna 906 ma max 2. miesiace, i przebieg rzedu 300 km (wiem że słaaaaabo :/),

dzis po 2 tyg. 'leżakowania' w końcu ją wyciągnełem... język niemiecki, licznik zresetowany :|

 

a ma 2 miesiace, dlatego, ze poprzednia musialem wymienic...

pierwszy licznik przeszedł naprawde wiele, neisety liczne upadki, czy wrecz zostawilem go w kieszeni, i wypralem razem ze spodniami (co znakomice potwierdzilo wodoszczelność ;) ),

a zgon pierwszej 906 nastapil ostatecznie po upadku z wysokości niewiele wiecej niż 0,5m....

 

ogolnei jednak, licznik swietny, mam nadzieje, ze ten reset, byl jedynym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandrzej ja wiem,ze istnieja wzory,ale tez wiem ,ze przy tych samych licznikach,innych oponach,precyzyjnie wyliczonych nastawach /obwod kola liczony w milimetach od kreski do kreski, pod obciazeniem.minus 7mm ze wgledu na moja wage/ na dwoch jadacych rowerach odstepstwa w pokazywanych predkosciach to 0,5 do 1,0km na godz...,a roznica we wpisie w danych to__20.Problem zaczyna sie wtedy,gdy jade z kumplem asfalt powiedzmy 50/60km /czyli nie ma rozbieznosci w dystansie,ze wzgledu na pokonywanie przeszkod,inny tor jazdy itp./ i wychodzi roznica dystansu dziennego do 5km,dla mnie to wlasnie kosmos.

I temat jest dla mnie popularny,poniewaz naleze do ludzi raczej zanizajacych swoje osiagi a nie jak malolaty bredzace pod blokiem,ze wykrecja 92km/h ze Skrzycznego ,czy piszacy ludzie,ktorzy twierdza,iz jada na blacie 44z ,38km/h z niewysoka kadencja.. :glare: /chyba,ze dla nich wysoka kadencja to wiertarka dentystyczna/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Helevorn: tak, na pewno bedzie pasowac, bo sam mam taka.

A co do licznika: piekny, wytrzymaly, mialem go sobie przez prawie rok, ladnie pieknie, chodzil w zimie, wytrzymywal jazde po wertepach az tu nagle gdzies niespodziewanie wypial mi sie podczas jazdy.... Tak oto stracilem swoja sigme 906...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w liczniku sigma 906 jest funkcja ktorej nie moge rozkminic i nie wiem co to ... TOTAL ODO

ktos wie co to jest?

Total Odo pokazuje, całkowity przejechany dystans. Czyli sumuje wszystkie przejechane kilometry z TRIP DIST, czyli jednorazowych przejazdów. Funkcja ta jest po to żebyś wiedział ile km przejechałeś w czasie, np. miesiąca, kwartału, sezonu. Jak tam sobie ustalisz kiedy robisz podsumowanie. Możesz ją aktywować poprzez przytrzymanie górnego lewego klawisza. Włączy się wtedy opcja Menu. Klikając dolnym klawiszem przeskakujesz pomiędzy poszczególnymi "opcjami", aż dojdziesz do TOTAL ODO. Klikasz Znów górny lewy i możesz edytować tą wartość. Dolnym klawiszem poruszasz się w słupkach, prawym górnym zmieniasz ich wartość. Najmniejszą wartością jest 1km. Gdy zakończysz edycję klikasz lewy górny przycisk i znów jesteś w Menu. Aby wyjść z Menu przytrzymujesz znów lewy górny. Chyba wszystko :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Total Odo pokazuje, całkowity przejechany dystans. Czyli sumuje wszystkie przejechane kilometry z TRIP DIST, czyli jednorazowych przejazdów. Funkcja ta jest po to żebyś wiedział ile km przejechałeś w czasie, np. miesiąca, kwartału, sezonu. Jak tam sobie ustalisz kiedy robisz podsumowanie. Możesz ją aktywować poprzez przytrzymanie górnego lewego klawisza. Włączy się wtedy opcja Menu. Klikając dolnym klawiszem przeskakujesz pomiędzy poszczególnymi "opcjami", aż dojdziesz do TOTAL ODO. Klikasz Znów górny lewy i możesz edytować tą wartość. Dolnym klawiszem poruszasz się w słupkach, prawym górnym zmieniasz ich wartość. Najmniejszą wartością jest 1km. Gdy zakończysz edycję klikasz lewy górny przycisk i znów jesteś w Menu. Aby wyjść z Menu przytrzymujesz znów lewy górny. Chyba wszystko :(

tak dzieki juz rozumiem , tylko zastanawia mnie czy ten calkowity dystans sam sie aktywuje jezli zaczne jezdzic, i bedzie caly czas naliczal km???

i jeszcze jedno w settings czyli w manualnym operowaniu tym dystansem , to chyba sie zeruje tam tak ??? czyli np ppo miesiacu moge wyzerowac go ,? dobrze mysle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dzieki juz rozumiem , tylko zastanawia mnie czy ten calkowity dystans sam sie aktywuje jezli zaczne jezdzic, i bedzie caly czas naliczal km???

 

tak

 

i jeszcze jedno w settings czyli w manualnym operowaniu tym dystansem , to chyba sie zeruje tam tak ??? czyli np ppo miesiacu moge wyzerowac go ,? dobrze mysle ?

 

możesz wyzerować, lub przy zmianie baterii możesz wpisać sobie stary dystans przed wyłączeniem licznika, żeby np mierzyć sobie całkowity dystans przejechany rowerem :-) możesz wpisać tam cokolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz wyzerować, lub przy zmianie baterii możesz wpisać sobie stary dystans przed wyłączeniem licznika, żeby np mierzyć sobie całkowity dystans przejechany rowerem :-) możesz wpisać tam cokolwiek

hmm czyli w momencie jak wyjme baterie nie zapamieta aktualnego dystansu ??? (musze zapisac gdzies na kartce a po wymianie na nowo wprowadzic) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...