Skocz do zawartości

[2500] Rower crossowy , sportowa jazda, dłuższe wycieczki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam zakupić rower crossowy już długi czas raczej do treningów po szosie jak i również wycieczek w grę wchodzą też leśne ścieżki , obecnie jeżdżę Herkules Jump 2013 mojej żony rama 48 .

Mam 191 wzrostu i 94 kg wagi ,czyli rama 56-58 , 

Zależy mi na blokadzie i regulacji przedniego amorka , dobrych obręczach i ramie (kolorystyka troszkę też gra rolę ) jak również innych komponentach. Nie zależy mi na hamulcach tarczowych!!!

Dodam że ciężko jest znaleźć taki właśnie rower! Mieszkam w UK 

Wybrałem kilka jest to jednak kompromis.

 

http://www.jejamescycles.co.uk/schwinn-searcher-comp-hybrid-bike-id73342.html

 

http://allegro.pl/winora-yacuma-56-cm-hit-hydraulika-i3335720416.html#tabsAnchor

 

http://www.wheelies.co.uk/p57082/KTM-Life-One-2013-Hybrid-Bike.aspx , brak blokady

 

Szukałem również Cube LTD CLS Pro 2012 rama 58 - bez rezultatu 

 

http://allegro.pl/rower-28-kands-maestro-alivio-24-amor-2013-leczna-i3373347151.html

Cena bardzo konkurencyjna tylko czy ten model konkuruje z tymi powyżej i czy rama 21 dla mnie będzie odpowiednia 

 

Proszę o pomoc , poradę a będę bardzo wdzięczny 

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze ten http://www.unibike.pl/vipergts.html jest rama 23, tylko ktos by ci go musial poslac do UK .

Zapytaj w tym sklepie http://www.rowerzysta.pl/cross/rower-crossowy-unibike-viper-gts-2013.html czy go wysla do UK 

 

Dzięki za odp. fajny rowerek idę do pracy na nockę ale rano pooglądam , jeżeli dorbry rowerek to z wysłaniem nie ma problemu, co do wyżej podanych co sądzisz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy rowerek naprawdę fajny ,ale bez amorka nie brałem tego pod uwagę ale wygląd cool, popatrzę cenne.

Jak masz mozliwosc to sciagnij sobie tego unibikie na ramie 23, i wierz mi ze bedziesz zadowolony !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mozliwosc to sciagnij sobie tego unibikie na ramie 23, i wierz mi ze bedziesz zadowolony !!

 

 

Ja bym jednak proponował ramę 21'' . Sam mam 190 i jak przymierzałem 23'' to groziła mi bardzo szybka i bolesna kastracja. 21'' jest już idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja bym jednak proponował ramę 21'' . Sam mam 190 i jak przymierzałem 23'' to groziła mi bardzo szybka i bolesna kastracja. 21'' jest już idealny.

No to chyba  faktycznie z ta wielkoscia (23) ramy przesadzilem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba  faktycznie z ta wielkoscia (23) ramy przesadzilem :D

Z tą ramą wydaje mi się że pewnie i 21 była by dobra ale według różnych wyliczeń wychodzi mi 56-58 czyli 22,5 -23 nie wiem nie miałem okazji dłużej jeździć na takiej ramie raz przejechałem się na Herkules Jump i chyba była właśnie taka rama i było oki ale już sam pewności nie mam , obecnie jeżdżę na damce 48 nie jest idealnie i wyglądam nie za bardzo ale oprócz siodełka jest w porządku .

Co do Unibike podzespoły naprawdę według mnie co nie jestem znawcą dobre i to co chcę !!! cena jak najbardziej . Tylko ten kolor taki ...., bez polotu ,a przecież rower na się podobać ,jednakże kolorem się nie jeździ i dobrze piszesz że powinienem być zadowolony jak będzie dobrze jeździł to co trzeba więcej .

W porównywalnej cenie jest

http://www.wheelies.co.uk/p57082/KTM-Life-One-2013-Hybrid-Bike.aspx

kolorystycznie bardzo ładny tylko bez amorka z blokadą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale ten KTM osprzetowo wypada gorzej niz ten Unibike !!

Zgadzam się z tym jednak dodam że mój brat ma KTM z 2012 bardzo podobnego tylko bez blokady amorka , śmiga po Wawie krawężniki i tym podobne codziennie od ponad roku i jest mega zadowolony.

Dodam że dużo firm od w wyższej półki nie włożyła amorów z regulacją i blokadą w pewnej grupie cenowej co moim zdaniem jest podstawą począwszy od cuba cls  co naprawdę zniechęca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie w tej cenie bral bym Unibike, no a wybor oczywiscie nalzezy juz do Ciebie :D

Napisałem do sklepu pewnie jutro będzie odpowiedź teraz mam jeszcze co do ramy problem optymalna była by 22 ale takiej nie ma natomiast znalazłem temat i kolega przy 190 też wybrał 21" , jak bym się przejechał dwoma rozmiarami bym wiedział.

http://www.forumrowerowe.org/topic/51925-foto-recenzja-unibike-viper-gts-21/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez 21 rozmiar, ramy o rozmiarze 22 robi np romet ale niestety tez widze ze dla rowerow cross-owych a tylko dla trekingowych. Ja mam 186 cm wzrostu i tez mam rame 21 z tym ze w trekingu. ale to bardzo podobne geometria rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl jeszcze raz wybór.Po co 15kg rower z mierną imitacją amortyzatora na szosę i ścieżkę w lesie ?

Nie dziwię się,że trudno znależć taki w UK,kraju o wyższej świadomości rowerowej.

Popytaj też o program dojazdu rowerem do pracy,dużą część sfinansuje królowa.

Moim zdaniem potrzebujesz wydajnego roweru ze sztywnym widelcem,conajmniej 5kg lżejszego,fitnessa,cx-a itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl jeszcze raz wybór.Po co 15kg rower z mierną imitacją amortyzatora na szosę i ścieżkę w lesie ?

Nie dziwię się,że trudno znależć taki w UK,kraju o wyższej świadomości rowerowej.

Popytaj też o program dojazdu rowerem do pracy,dużą część sfinansuje królowa.

Moim zdaniem potrzebujesz wydajnego roweru ze sztywnym widelcem,conajmniej 5kg lżejszego,fitnessa,cx-a itd.

Sztywny widelec brałem pod uwagę na początku szukania roweru ponieważ jeździłem rowerem za 800 zł jednak wydając około 2 i ponad 2 tys. chciałbym coś więcej i wydaje mi się że przyzwoity nie dobry amorek z blokadą i regulacją daje dużo frajdy w takiej jeździe jaką robię asfalt ale i szuter , polne drogi z licznymi wybojami leśne ścieżki itp. i wtedy lekka amortyzacja naprawdę sprawdza się, a co myślisz o http://www.unibike.pl/vipergts.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywny widelec brałem pod uwagę na początku szukania roweru ponieważ jeździłem rowerem za 800 zł jednak wydając około 2 i ponad 2 tys. chciałbym coś więcej i wydaje mi się że przyzwoity nie dobry amorek z blokadą i regulacją daje dużo frajdy w takiej jeździe jaką robię asfalt ale i szuter , polne drogi z licznymi wybojami leśne ścieżki itp. i wtedy lekka amortyzacja naprawdę sprawdza się, a co myślisz o http://www.unibike.pl/vipergts.html

 

Powiem tak: w chwili obecnej mam 187 cm wzrostu 110 kg wagi i posiadam Viper GTS z tego roku na ramie 21' i powiem Ci, że rowerem w pierwszy miesiąc zrobiłem 1500 km i jestem bardzo zadowolony. Amor z blokadą to cud malina (85% moich wypraw jest po asfalcie wiec praktycznie ciagle jest zablokowany). Wiadomo, że przy intensywnej eksploatacji się zużywają podzespoły, typu klocki, wczoraj mi poszedł łańcuch ale na to nie ma rady i nawet w dużo droższych rowerach się tak dzieje.

 

Ogólnie rower bardzo fajny, amortyzowana sztyca siodła też spoko, no i siodełko bardzo wygodne. Przerzutki, hamulce itd śmigają bez zarzutu. Jednym słowem polecam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: w chwili obecnej mam 187 cm wzrostu 110 kg wagi i posiadam Viper GTS z tego roku na ramie 21' i powiem Ci, że rowerem w pierwszy miesiąc zrobiłem 1500 km i jestem bardzo zadowolony. Amor z blokadą to cud malina (85% moich wypraw jest po asfalcie wiec praktycznie ciagle jest zablokowany). Wiadomo, że przy intensywnej eksploatacji się zużywają podzespoły, typu klocki, wczoraj mi poszedł łańcuch ale na to nie ma rady i nawet w dużo droższych rowerach się tak dzieje.

 

Ogólnie rower bardzo fajny, amortyzowana sztyca siodła też spoko, no i siodełko bardzo wygodne. Przerzutki, hamulce itd śmigają bez zarzutu. Jednym słowem polecam :)

 

Powiem szczerze że kolor roweru kompletnie mi się nie podoba może w realu jest lepiej , sam napisz , natomiast ogólnie wyposażenie pasuje mi prawie kompletnie co chcę , a poza tym akie posty jak twój jeszcze bardziej mnie skłaniają do zakupu , mam teraz zagwiozdkę z wielkością ramy długość nogi około 90 cm , wys.191 , waga 94 , rama chyba 56 czli 22 cale i teraz pytanko jaką wybrać do jazdy raczej sportowej ale nie cierpię pozycji bardzo pochylonej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że kolor roweru kompletnie mi się nie podoba może w realu jest lepiej , sam napisz , natomiast ogólnie wyposażenie pasuje mi prawie kompletnie co chcę , a poza tym akie posty jak twój jeszcze bardziej mnie skłaniają do zakupu , mam teraz zagwiozdkę z wielkością ramy długość nogi około 90 cm , wys.191 , waga 94 , rama chyba 56 czli 22 cale i teraz pytanko jaką wybrać do jazdy raczej sportowej ale nie cierpię pozycji bardzo pochylonej .

 

Wiadomo, że wygląd to już kwestia gustu jednakże podczas gdy ja rozglądałem się za rowerem to fotografia na stronie producenta nie przekonywała mnie za bardzo, w rzeczywistości rower wygląda dużo lepiej. Co do wielkości ramy to tutaj Ci nie pomogę bo się na tym nie znam aczkolwiek ja przy wzroście 187 cm śmigam na 21 i uważam, że jest bardzo dobra, większej sobie już nie wyobrażam :) siodełko mam w sumie nie dużo podniesione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określ co to znaczy dla Ciebie "jazda raczej sportowa" ? Jeżeli odcinki 50km i więcej pokonywane z prędkością średnią ok 30 km/h to taki rower będzie ograniczeniem z powodu wagi,pozycji i amortyzatora.

Piszę że jazda sportowa, chociaż jestem czystym amatorem są to jak na razie min. godzinne max 1,5 godzinne trasy w terenie pagórkowatym ze średnią prędkością 28 km/h , pisze ogólnie bo różnie bywa po prostu muszę się zmęczyć ma maxa dla jednego będzie to mało dla mnie w sam raz ,dodam że wcześniej biegałem i na razie nie mogę za bardzo .

Poza tym w grę wchodzą dalsze trasy , ostatnio zrobiłem 75 km bardzo pagórkowatym rejonie rowerem damskim rozmiar 48 .

Chcę wybrać dobry rower i ramę do bardzo lubię tę formę aktywności i na pewno ten rower posłuży mi długo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...