Skocz do zawartości

[1700-1900] rower crossowy


H5N1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Poszukuję dla siebie roweru z przedziału cenowego podanego w temacie, można ewentualnie podciągnąć górną granicę do 2000 zł.

 

Na oku mam takie modele:

- Giant Roam 3 (2013) http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/roam.3/14053/64169/#specifications

- Kellys Saphix Dark Mango/Azure http://www.kellysbike.com/pl/rowery-2013/cross/saphix-dark-azure/azure#.Ubb_vPmL1Fo

- Merida Crossway 40-V http://www.rowerymerida.pl/produkt423/crossway-40-v-rower-merida.html

 

Spośród tych trzech rowerów, najbardziej podoba mi się Giant, ale oczywiście z wyglądu. Nie znam się na podzespołach. Meridą jeździ mój brat. Nie jest zła, ale nie chciałbym jej koniecznie. 

 

Do tego dochodzą jeszcze rowery Unibike (http://www.unibike.pl/crossfiregts.html), ale nie wiem jak jest z dostępnością na rynku samych rowerów i części, a także rowery Kands (chyba model Maestro), ale na ich stronie nawet zdjęcia nie uświadczę. 

 

A może Wy możecie wskazać ewentualnie rowery innych marek. Dobrze będzie, jeśli ktoś pomoże mi wybrać coś z tej pierwszej trójki.

 

P.S. Mam 195 cm wzrostu i ważę 95 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również rozglądam się za crossem w tym przedziale cenowym i nie jest to prosty wybór;/ a sama specyfika tego typu roweru zadania nie ułatwia, przy wyborze same kompromisy....

Z tych marek które wymieniłeś to Giant odpada w przebiegach bo jak za tą cenę najsłabszy osprzęt-  Altus/Acera (jak rama i reszta pojęcia nie mam) Merida I Kellys z podobne, tył alivio w kelsie nowszy model kasety choć tym bym się nie sugerował, nowa 45 zł:) Więc bierz tego który ci sie bardziej podoba, a jeśli masz mozliwość jazdy próbnej to ten na którym lepiej/wygodniej ci sie pedałuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, Gianta wykreślam z listy. Z Meridą i Kellysem jest ten problem, że te rowery średnio mi się podobają. Wiem, że wygląd to trzeciorzędna sprawa.

 

Jeśli mogę, zapytam jeszcze o markę Author, mam na myśli ten model:

- Stratos - http://www.author.pl/rowery/turystyczne/crossowe/cross/stratos

 

No i nadal nie wiem co z Unibikiem i Kandsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd nie istotny?  Podczas jazdy rzeczywiście wszystko jedno ale satysfakcja z zakupu mniejsza, zresztą z tego co zauważyłem to w przedziale do 2000 płaci się właśnie za markę a osprzęt pomieszany głownie Altus, często Alivio z tyłu i tyle. Author, Kellys, Merida to ta sama półka jeśli się różnią to być może jakością komponentów takich jak kierownica, obręcze, hamulce. Rama jak rama ale przy twoim wzroście i wadze ważne jest maksymalne dopuszczalne obciążenie określone przez producenta (na tym forum znajdziesz takowe informacje, gdzieś mi przemkneły ale przy moich 65 kg bardziej boje się wiatru niz tego że rama pęknie:D heheh).  Reasumując, bierz taki który ci się spodoba i na którym najlepiej Ci się jazda testowa wypadnie najlepiej. Z Meridy jeśli zależy Ci na "nowszej ramie" to w grę wchodzi jeszcze Crossway 40-D. Rower ten ma hamulce tarczowe, jeśli wolisz V-brake bo np sporo jednak będziesz jeździł po polnych drogach, leśnych ścieżkach a nie asfalcie to myśle że w sklepie stacjonarnym mozliwa będzie podmianka. Mi takową zaproponowali  z hamulcami tarczowymi za 1700 a z Vkami 1550. I dgyby własnie nie to jak na mój gust paskudne malowanie zapewne bym się skusił a tak jeszcze się rozglądam. Główny konkurent to Unibike Viper 2013 - pod względem osprzętu z  markowych modeli do 2000 PLN najlepszy i tym samym ciężko dostępny al im dłużej się rozglądam to pewnie brałbym mimo, że malowanie i tutaj do mnie nie przemawia. O Kandsie poczytaj na tym forum - mam wrażenie że ten sezon należy własnie do tej chyba już mogę użyć tego słowa MARKI, za 1200 nic lepszego osprzętowo nie znajdziesz. Minus jedyny to taki, że inaczej niż drogą wysyłkową raczej nie kupisz a dla mnie póki co to element decydujący.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jedynym w moim mieście sklepie rowerowym, który cieszy dość dobrą opinią, nie podmienią hamulców. Tak mnie poinformowali. Sprzedają jedynie rowery takie jak w katalogach. Na dodatek zajmują się sprzedażą tylko kilku marek: Kellys, Merida, Author, Giant, Kross, Romet i Arkus. Nic innego nie sprowadzą. 

Sprzedaż wysyłkowa średnio mi się widzi, bo dzięki zakupowi roweru w tym sklepie, przez okres gwarancji mam darmowe przeglądy, a po upływie, za pól ceny. 

 

Jeśli zaś chodzi o hamulce, zdecydowanie bardziej wolałbym V-braeki.

 

Ale na pewno masz rację co do satysfakcji z zakupu, na którą też składa się wygląd. Ale jeśli wybór pozostanie pomiędzy Meridą w tym żałobnym, czarnym macie a Kellysem z nieciekawym malowaniem, to będę musiał coś spośród nich wybrać.

 

Na razie dziękuję Tobie za wyjaśnienie kilku kwestii, przede wszystkim z Giantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o Krossie Evado 3.0 z 2013-roku ? mieści się w przedziale cenowym do 2-tyś złotych i nie najgorzej wypada pod względem specyfikacji technicznej i malowania ramy. Sam stoję przed podobnym dylematem jak założyciel tematu. Dajcie znać co sądzicie o tym modelu. Czy na osobnika o wzroście 182 cm styknie rama M ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...