Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Czy do demontażu bebenka potrzebny jest jakiś dodatkowy klucz? Zjadłem kasetę i przyglądając się bebenkowi nie widziałem tam żadnych wpustòw. Pytam bo bikestacja zawaliła trochę sprawę i przysłała wszystkie zamówione narzędzia prócz kluczy do konusów więc piasty jeszcze nie demontowałem. Klucze doŝlą pod koniec tygodnia więc jeśli byłaby potrzeba to domowilbym klucz do bebenka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

Do wymiany kasety potrzebny tylko klucz do kaset. Żeby odkręcić bębenek trzeba użyć imbusa 10mm. Żeby rozkręcić bębenek trzeba klucza do bębenka, takiego:

http://allegro.pl/sport-i-turystyka?order=d&string=klucz+do+b%C4%99benka

Tylko jeśli nie musisz to nie rozkręcaj, roboty w sumie sporo a jest potencjał do zrąbania paru rzeczy. Kapa ochronna wykonana jest z plastiku, łatwo ją skruszyć, jeśli nie podczas wyjmowania to podczas wciskania na swoje miejsce.

 

W bitulu też kupiłem parę fantów, przyzwoite narzędzia, polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale nie wiem czy nie będę jednak musiał bębenka rozkręcić bo chyba doszedłem do tego skąd niepokojące odgłosy dochodzą. Zdjąłem kasetę i pokręciłem w tę i nazad bębenkiem/piastą. Dochodzą z tamtych okolic odgłosy jakby piachu, który się dostał do środka albo smarowanie się skończyło. Dodatkowo w ubiegłym tygodniu dwa razy tak jakby przeskoczył łańcuch (nie, to nie wina ani kasety, ani łańcucha). Może jednak lepiej oddać tylne koło na serwis?

Dzięki za namiary na bitul.pl. Nie znałem niestety,

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was zamontowany fotelik dziecięcy np. hamaxa w Maestro?

Czy przebieg linek wzdłuż rury podsiodłowej stanowi jakiś problem przy zamontowaniu adapter do fotelika lub przy używaniu przerzutek?

Edytowane przez ravick97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Posiadam od 2 tygodni Kands Maestro i po przejechaniu około 150km pojawiły się stuki w okolicy mechanizmu korbowego. Dźwięk przypomina cykanie, lekkie stukanie w momencie gdy prawy pedał dochodzi do góry. Zapewne ktoś miał już taki problem, ale przeczytanie 114 stron wątku zajęłoby sporo czasu, dlatego proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczowa naklejka jest zdjęta z przedniej przerzutki? Gwinty, w które wkręcane były pedały były na 100% czyste? Linka przedniej przerzutki nie uderza w ramię korby w czasie obrotu?

 

Jeśli powyższe się nie sprawdziły, to warto wziąć imbusa ósemkę i zobaczyć, czy nie da się dokręcić korby.

Edytowane przez Tadeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was zamontowany fotelik dziecięcy np. hamaxa w Maestro?

Czy przebieg linek wzdłuż rury podsiodłowej stanowi jakiś problem przy zamontowaniu adapter do fotelika lub przy używaniu przerzutek?

Nie ma problemu. U mnie w profilu zdjecia. Edytowane przez relyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowanego Hamaxa. Przy ramie 19" mocowanie założyłem u samej góry ponad mocowaniem do linki.

A co do cykania to chyba ten typ tak ma bo u mnie też to jest i mnie denerwuje :)

Edytowane przez toomas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że bez smaru :)

Jednak dźwięk wydobywający się z pedałów to jedno (następne w kolejce do wymiany) a to stukanie to drugie (dzieje się, gdy prawe ramię jest prawie na górze więc nie ma wielkiego nacisku). W jeździe generalnie nie przeszkadza, tylko dźwięk irytujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@wdooweq, @@Makap

No to jest właśnie na 90% ten dźwięk :)  Pedały wykręcić, nasmarować, wkręcić i jeździć (po kilkunastu km. mocno dokręcić).

Jeśli dźwięk będzie nadal występował to wtedy wysilimy szare komórki, ale najpierw trzeba załatwić problem suchych gwintów. NIe smarujesz - nie jedziesz (w ciszy) :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładając do tematu, jako że nie widziałem tego tutaj ,warto jest powkręcać we wszystkie niebezpiecznie otwory śrubki. Zwłaszcza w rurę prawidłową, żeby do środka ramy nie dostawał się woda i inne badziewie.

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokręciłem korby, tzn. udało mi się imbusem troszkę podciągnąć. Wykręciłem pedały, nasmarowałem i dokręciłem do oporu i jak na razie nie cyka, co prawda przejechałem się tylko w koło bloku to żeby ostatecznie zweryfikować trzeba będzie na dłuższą przejażdżkę się wybrać.

 

Powiedzcie mi czy ten dźwięk z filmiku poniżej(słychać szczególnie jak koło kręci się normalnie a cofam pedałami), tak jakby szurania to jest normalny? Dodatkowo zauważyłem (chyba nie widać tego na filmie), że kaseta jak stoi w miejscu, a koło się kręci, chodzi delikatnie na boki.

 

 

Edytowane przez Makap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...