Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szybkie pytanie bo stron ogrom. Jaki suport pasuje do naszego roweru, jaki standard? Tak, abym łatwo znalazł na allegro i nie kupił nie pasującego :-) Jak dokupię klucz do suportow i mając już ściągacz do korb jako mało ogarnięty znawca rowerów dam sobie radę to wymienić?

 

Do FC-M311 i naszych ram pasuje suport 68 BSA, długość osi 123mm, oczywiście kwadrat. Tu:

 

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CC8QFjAA&url=http%3A%2F%2Ftechdocs.shimano.com%2Fmedia%2Ftechdocs%2Fcontent%2Fcycle%2FSI%2FAlivio-Acera%2FSI_0094A%2FSI-0094A-001-ENG_v1_m56577569830667768.PDF&ei=Vr4-UuLRG8qL4AT7m4HQDQ&usg=AFQjCNFrFyp1r_bu9Uq7oOFBDdZ8ezVjig&bvm=bv.52434380,d.bGE&cad=rja

jak widać sh*tmano zaleca suport BB-UN26, ale w kontekście powyższych dyskusji widać że suporty Wielkiego Brata są do bani, kup jakiś zamiennik. Jeśli nie będzie 123mm to 122,5 też będzie działać bez większych problemów.

 

Z odpowiednimi narzędziami dasz radę bez problemu, trzeba tylko pamiętać że gwint od strony napędu jest lewy, więc z obu stron odkręcasz "w stronę koła".

 

Dodam jeszcze że warto oczyścić mufę a gwinty dokładnie oczyścić benzyną ekstrakcyjną i twardą szczoteczką do zębów ;) Przed montażem suportu smarujemy gwinty smarem, ŁT-43 może być.

Edytowane przez BikerLight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. Czyli łańcuchy + smary.

 

Dziś teoretycznie przyszła pora na podmiankę łańcucha (używam dwóch z planowanym interwałem 500 km). Dla tych, którzy nie pamiętają lub nie czytali - pierwszy łańcuch to KMC Z72 a drugi to Accent AC-881 Pro. Stockowy HG40 po 700 km poszedł do smietnika. Na jego miejsce wskoczył KMC i przelatał 522 km. Poźniej wleciał Accent i przeleciał 500 km. Po tym przebiegu okazało sie, że jest mniej rozciągnięty niż KMC więc został na rowerze na kolejne 500 km. Dziś po 1000 km przyszedł czas na pomiar i ewentualną podmiankę. Co się okazało? A no to, że Accent po 1000 km wykazuje mniejsze zużycie niż KMC :D Praktycznie rzecz biorąc wyciągnięcie jest znikome w porównaniu do nowego łańcucha. Wniosek = KMC leci do roweru żony (zbyt duża różnica w twardości między KMC a Accentem). Accent na razie nadal zostaje na rowerze a dziś zamawiam kolejnego Accenta i jak tylko dojdzie to wrzucam go na rower. Od siebie polecam ten łańcuszek :) W tej cenie to bardzo, bardzo dobry zakup.

 

Co do smarowania to kilkaset kilometrów temu przeszedłem ze smarowania rolkiem na Squirt Lube'a. Póki co jestem zadowolony i to bardzo :) Squirt łapie zdecydowanie mniej syfu niż rolek - nie ma porównania. Po drugie ładnie smaruje. Po trzecie jest bardzo wydajny. Ma tylko jeden minus - zapewnia smarowanie na krótszy czas niż rolek. Dla mnie to akurat nie jest jakiś straszny problem biorąc pod uwagę jego zalety :)

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niechudo 

squirt-/ czasownik /
 
 
tryskać
squirtgushspurtspringjeteject
 
 
obsikać
squirt
 
 
strzykać
squirtchirrupache
squirt-/ rzeczownik /
 
 
trysk
squirtgushjet
 
 
pętak
squirtchitscrub
 
 
tryśnięcie
burstgushjetsquirt
 
 
pętaczyna
squirt
 
 
strzykawka
syringehypodermic syringesquirt

 

ps. mistrzostwa swiata w kolarstwie na polsat sport wlasnie leca. 



ponad 3 godziny na Franku dzisiaj wykrecilem, we wlasnym tempie--srednia okolo 25km/h .bylo fajnie, nawet sporo rowerzystow na mojej petelce spotkalem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja troszkę z innej beczki;) 

Wiem, że w tym wątku udzielają się raczej zwolennica kands majstra, jednak ja tu stoję przed dylemat właśnie jego zakupu i znalazł on w moich oczach poważnego rywala, http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2013/cross/saphix-dark-azure/azure - Kellys saphix dark azure

czy pomijając cenę (jest do znalezienia sporo taniej niż jest tu podane;)) można uznać osprzęty obu rowerków za porównywalne?będzie to wg was lepszy czy gorszy wybór od kandsa?

Edytowane przez Bohun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

 

Ten Kellys ma gorsze (na pierwszy rzut oka):

1. Przerzutka przednia

2. Klamkomanetki

3. Kaseta

 

Na ile są to znaczące różnice?da radę przymknąć oko?(w sumie czemu te klamkomanetki są gorsze..?) czy jest coś co przemawia na korzyść kellys'a czy raczej mam odpuścić i brać kandsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta hg 31 różni się od 41 sposobem wykończenia powierzchni - 31 jest szara, 41 srebrna - ta powłoka jest trwalsza i lepiej chroni zębatki przed rdzą.

Klamkomanetki w Kandsie pochodzą z grupy alivio, Kellysa z acery, "pod palcem" chodzą trochę inaczej,acery trochę mniej "zdecydowanie". Alivio mają obie dźwignie pod kierownicą, co ułatwia operowanie nimi. 

 

Kwestia kasety nie ma specjalnego znaczenia jeśli rower nie będzie jeździł w mokrych warunkach.

Z manetkami trochę gorzej, dla większości użytkowników sposób działania alivio jest lepszy.

 

Jeśli kupujesz rower w sklepie stacjonarnym możesz spróbować dogadać się odnośnie zmiany manetek i kasety za dopłatą. Są to popularne i łatwo sprzedawalne części, więc raczej nie powinno być z tym problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@,

Jeśli będą chcieli Ci opchnąć tego Kellysa w cenie katalogowej to moim zdaniem bez sensu, lepiej wtedy kupić Maestro. W cenie katalogowej to nie jest żaden - jak to piszesz - poważny rywal.

Jeżeli natomiast cenowo zbliża się mocno do ceny Kandsa to bierz Kellysa jesli Ci się bardziej podoba.

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ich szosy sobie ogladam. tanie sa jakies. jak wywiazali sie z dostawa, chodzi mi oszybkosc z jaka dostales zakupiony towar ? cena za przesylke ile cie wyniosla ? patrze na te szose i za pol godziny jade sie przymierzyc to czegos takiego : http://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-5-a-id_8239801.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz link do tego u siebie sklepu ? 



pisza, ze u ciebie bedzie otwarty 4 sklep w Polsce. a na stronie z uk podaja, ze najblizszy mam na slowacji...



poprawka. sa w warszawie, gliwicach i gdansku. tylko bezposrednich ofert tych sklepow, w Polsce, znalesc nie umim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, skoro maja sklepy w Polsce to powinni zadbac, by byly oferty wlasnie dostepne u nas, w tychże sklepach. ciekawi mnie to ze wzgledu na dostawe - cene dostawy roweru. na ich stronie jest cennik i z niego wynika, ze rowery dostarczane sa za okolo 40pln. teraz mysle, ze wysylaja rowery z magazynu-sklepu u nas. 4 dyszki to srednia oplata kurierska za dostawe towaru o gabarytach szosy w kartonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś teoretycznie przyszła pora na podmiankę łańcucha (używam dwóch z planowanym interwałem 500 km). Dla tych, którzy nie pamiętają lub nie czytali - pierwszy łańcuch to KMC Z72 a drugi to Accent AC-881 Pro. Stockowy HG40 po 700 km poszedł do smietnika. Na jego miejsce wskoczył KMC i przelatał 522 km. Poźniej wleciał Accent i przeleciał 500 km. Po tym przebiegu okazało sie, że jest mniej rozciągnięty niż KMC więc został na rowerze na kolejne 500 km. Dziś po 1000 km przyszedł czas na pomiar i ewentualną podmiankę. Co się okazało? A no to, że Accent po 1000 km wykazuje mniejsze zużycie niż KMC :D Praktycznie rzecz biorąc wyciągnięcie jest znikome w porównaniu do nowego łańcucha.

 

Trochę nie fair porównanie tych dwóch łańcuchów, biedny KMC Z72 to łańcuch z niższej półki, Accent ma na oko cechy łańcucha premium :)  Kurcze sam się do niego przymierzałem, ale opinii było tyle co kot napłakał, stanęło na Z82. Mierzyłeś może szerokość ogniwa w najszerszym miejscu (wiem że piny mają 7,3)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie jak najbardziej adekwatne bo nie wyssane z palca a z własnego doświadczenia :) Poza tym różnica w cenie obu to ~7zł czyli jak dla mnie praktycznie ta sama półka cenowa - bo różnica w cenie niewielka :) Poza tym nigdzie nie twierdzę, że Z72 to zły łańcuch, to jest dobry łańcuch w porównaniu z fatalnym HG40 to łańcuch bardzo dobry :) niemniej jednak jak wyżej napisałem za 6-7 zł więcej można mieć już łańcuch bardzo bardzo wytrzymały. Nie mierzyłem jego szerokości bo i na co mnie to? :D

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...