Skocz do zawartości

[rower] Merida tfs 100 d - 2013- Ostrzegam przed zakupem


ostry2407

Rekomendowane odpowiedzi

Jako użytkownik i do tego laik dałem się naciągnąć sprzedawcy na zakup roweru Merida TFS-100D-2013 i po przejechaniu 800km stwierdzam, że ten rower to kompletny szajs.

Po pierwsze sprzęt zamontowany w tym rowerze to najniższa półka

-łańcuch po 300km już się wyciągną

-kaseta od nowości miała zle wycięte zęby

-korba od nowości ma bicie co widać podczas pedałowania

-suport już rzęzi

-przerzutka przód - najniższa półka

-przerzutka tył - 8 rzędowa :verymad: gdzie standardem jest 9 lub 10 

 

Teraz patrząc po czasie dużo lepszym rozwiązaniem byłby zakup Unibike lub Krossa ale cóż trzeba się teraz męczyć. :verymad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dokładnie tak najpierw trzeba było doradzić się na forum w końcu po to jest stworzone a w związku z tą kasetą  8 rzędową to co ci nie pasuje nie którzy mają po 6 i jakoś jeżdżą. Ale tak ogólnie to dzięki za info :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt przed Tobą nie ukrywał, że ten rower będzie miał 8 rzędową kasetę... A co do osprzętu, to za tą cenę nie ma rewelacji, ale nie ma też co przesadzać. Wszystkie wymienione przez Ciebie objawy (oprócz "źle wyciętych zębów" na kasecie oraz 8 rzędowego napędu), mogły powstać z Twojej winy :) A jeśli było tak od nowości, to czemu nie powołałeś się na niezgodność towaru z umową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik i do tego laik dałem się naciągnąć sprzedawcy na zakup roweru Merida TFS-100D-2013 i po przejechaniu 800km stwierdzam, że ten rower to kompletny szajs.

Po pierwsze sprzęt zamontowany w tym rowerze to najniższa półka

-łańcuch po 300km już się wyciągną

-kaseta od nowości miała zle wycięte zęby

-korba od nowości ma bicie co widać podczas pedałowania

-suport już rzęzi

-przerzutka przód - najniższa półka

-przerzutka tył - 8 rzędowa :verymad: gdzie standardem jest 9 lub 10 

 

Teraz patrząc po czasie dużo lepszym rozwiązaniem byłby zakup Unibike lub Krossa ale cóż trzeba się teraz męczyć. :verymad:

 

 

Oprócz dziwnego argumentu że sprzęt zamontowany w tym rowerze jest z najniższej półki (chyba Tourney'a nie widziałeś, a to jeszcze nie jest najniżej) i że przerzutka jest 8 rzędowa - wszystko inne jest na gwarancji (chyba że kupiłeś w 2011r model z 2013r.) Co za problem zgłosić to?  

 

Ja mam deore 8 rzędową i nic więcej nie jest mi potrzebne o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprzęt zamontowany w tym rowerze to najniższa półka

-przerzutka przód - najniższa półka

-przerzutka tył - 8 rzędowa :verymad: gdzie standardem jest 9 lub 10 

Innymi słowy, narzekasz na SWÓJ WŁASNY wybór. Jest takie powiedzenie - "widziały gały, co brały". I mimo wszystko, chociaż nie chcę Cię urazić, pasuje tu jak ulał. Skoro jesteś laikiem, trzeba było najpierw zdobyć informacje, zapytać i  dopiero wtedy wychodzić do sklepu. A argument o 8 rzędach może jednak pozostawię bez komentarza.

 

-łańcuch po 300km już się wyciągną

-kaseta od nowości miała zle wycięte zęby

-korba od nowości ma bicie co widać podczas pedałowania

-suport już rzęzi

Od takich spraw są reklamacje. Masz Gwarancję, masz Niezgodność Towaru z Umową.

A sam osprzęt jest produkowany przez zewnętrzne firmy, nie przez Meridę, więc... O tym, że identyczny jest instalowany w całej masie rowerów na całym świecie chyba nie musiałem wspomnieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

argumenty o zamontowanym osprzęcie są bez sensu. To przepraszam co? Sprzedawca założył Ci opaskę na oczy, zakręcił dwa razy w kółko i kazał po omacku wybierać rower? Chyba wiedziałeś co bierzesz... a jeśli nie wiedziałeś to trzeba było poprosić o pomoc kogoś kto się na tym zna. Na żale za późno boś sam sobie winien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w kit sprzedawcy to wierzę, człowiek idzie do sklepu i daje się podpuścić (a to, że markowy, że porządna rama), dopiero później porównuje z rowerami  znajomych i szczęka opada ... a w sklepie nikt nie powie , mamy tu taki rower ale za te same pieniądze znajdziesz ciekawszy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe z was b..... Czy ja się żale.? Wielcy fachowcy czytamy ze zrozumieniem.Po pierwsze w necie nic nie ma na temat tego modelu nawet na forum Meridy.Po drugie to forum znalazłem już po zakupie roweru i jak napisałem wcześniej dopiero rozpoczołem przygodę z rowerem a komuś co nie miał nigdy styczności ze sprzętem rowerowym nazwy Deore slx itd.nic mi nie mówią.Po trzecie napisałem swoje wrażenia odnośnie tego roweru aby komuś przydał się ten wpis przed wyborem zakupu roweru i chyba po to jest to forum a wasze odpowiedzi z d..... tylko robią bałagan i niepotrzebnie bijecie pianę.Po trzecie rower mogę oddać w ramach reklamacji ale jak napisałem wiąże się to z oddaniem roweru na min. 2 tygodnie.Taką dostałem informację w sklepie, że rower muszą odesłać do dystrybutora a nie bardzo mi się to uśmiecha gdyż rower jest mi potrzebny do cidziennego poruszania.Chyba, że czegoś nie wiem i sprzedawca mnie zbywa i jest jakieś inne rozwiązanie aby nie pozbywać się roweru na 2 tyg

Jak kupowałem rower to sprzedawca przekonywał mnie że Kross A5 ma dużo gorszy sprzęt niż merida i Unibike to samo i że te rowery nie są warte swojej ceny i nie dorównują Meridzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Typowe z was b..... Czy ja się żale.? Wielcy fachowcy czytamy ze zrozumieniem.Po pierwsze w necie nic nie ma na temat tego modelu nawet na forum Meridy.Po drugie to forum znalazłem już po zakupie roweru i jak napisałem wcześniej dopiero rozpoczołem przygodę z rowerem a komuś co nie miał nigdy styczności ze sprzętem rowerowym nazwy Deore slx itd.nic mi nie mówią.Po trzecie napisałem swoje wrażenia odnośnie tego roweru aby komuś przydał się ten wpis przed wyborem zakupu roweru i chyba po to jest to forum a wasze odpowiedzi z d..... tylko robią bałagan i niepotrzebnie bijecie pianę.Po trzecie ro wer mogę oddać w ramach reklamacji ale jak napisałem wiąże się to z oddaniem roweru na min. 2 tygodnie.Taką dostałem informację w sklepie, że rower muszą odesłać do dystrybutora a nie bardzo mi się to uśmiecha gdyż rower jest mi potrzebny do cidziennego poruszania.Chyba, że czegoś nie wiem i sprzedawca mnie zbywa i jest jakieś inne rozwiązanie aby nie pozbywać się roweru na 2 tyg

To chyba powinieneś ostrzec przed konkretnymi komponentami/nieuczciwym sprzedawcą/niewłaściwym użytkowaniem lub jak widać z twoich poprzednich postów używaniem olejów przekładniowych do osprzętu rowerowego. Nie pomyślałeś że to może być powodem twoich problemów?? Mam ostrzegać przed zakupem toyoty bo pękła mi opona michelina ? Please....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że to właśnie tak wygląda, jakbyś wylewał żale. Gdybyś pisał o konkretnych częściach, ok. Shimano miało wpadkę z pewną korbą, niektórzy nie znoszą ich suportów, kasety Srama maja opinię szybko zużywających się, łańcucha Accenta nikt o zdrowych zmysłach nie kupi.

 

Ale narzekasz na cały rower w którym... za winnych uznajesz komponenty, w które wyposażanych jest cała masa rowerów z podobnej półki cenowej. Czy to Merida jest winna temu, że, jeżeli to rzeczywiście wina słabej jakości części, ktoś z trójki (lub nawet wszyscy razem) Shimano-Sram-KMC coś spaprał?

 

Jeśli zaś chodzi o reklamacje, takie życie. Ale nie martw się, gdybyś kupił Krossa, mógłbyś liczyć nawet na kwartał bez sprzętu, vide mój przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To chyba powinieneś ostrzec przed konkretnymi komponentami/nieuczciwym sprzedawcą/niewłaściwym użytkowaniem lub jak widać z twoich poprzednich postów używaniem olejów przekładniowych do osprzętu rowerowego. Nie pomyślałeś że to może być powodem twoich problemów?? Mam ostrzegać przed zakupem toyoty bo pękła mi opona michelina ? Please....

Proszę cię nie kompromituj się.Co ma olej do działania suportu lub skrzywionej korby.Ten temat ma przestrzec innych potencjalnych kupców aby zwrócili uwagę na wymienione części " korba , kaseta itd"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było nazwać temat "Shimano i SRAM ostrzegam przed zakupem" :D

albo "Rowery- ostrzegam przed zakupem"

 

Ogólnie to albo miałeś wielkiego pecha albo źle eksploatowałeś części, nie ma co się nad tym rozwodzić.

Mam nadzieję że nikt się nie zniechęci do rowerów meridy.

Może ceny wyższe od krossa czy unibike ale bardzo ładne malowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Możesz wrzucić fotki źle wyciętej kasety, ciekawi mnie to :)

Pytanie też jak stwierdziłeś wyciągnięcie łańcucha i kiepskie działanie przerzutek, bo generalnie nowe linki lubią się troszkę wyciągnąć i po jakimś czasie napęd wymaga regulacji.

 

Większość (o ile nie wszyscy) producenci zapewniają po pewnym czasie (miesiącu, albo coś takiego) serwis polegający właśnie ogólnym sprawdzeniu rowery, regulacji, rower odbył taki przegląd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zaciekawiło to rozciągnięcie łańcucha po 300km  - możesz opisać jak ruszasz rowerem? siłowo z małych przełożeń  czy  przed zatrzymaniem redukujesz na większe z tyłu chociażby ?

 

W specyfikacji na stronie Meridy nie ma podanego nawet modelu/firmy łańcucha więc się nie dowiemy 'czego unikać'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić fotki źle wyciętej kasety, ciekawi mnie to :)

Pytanie też jak stwierdziłeś wyciągnięcie łańcucha i kiepskie działanie przerzutek, bo generalnie nowe linki lubią się troszkę wyciągnąć i po jakimś czasie napęd wymaga regulacji.

 

Większość (o ile nie wszyscy) producenci zapewniają po pewnym czasie (miesiącu, albo coś takiego) serwis polegający właśnie ogólnym sprawdzeniu rowery, regulacji, rower odbył taki przegląd?

Rower jest po pierwszym wymaganym przeglądzie. Źle wycięte zęby , krzywą korbę i trzeszczenie suportu stwierdzili w sklepie jak im powiedziałem o odczuciach w czasie jazdy.Co do używania roweru to jeżdzę 60% asfalt i 40% lekki teren bez szaleństw.

Jeśli kupuje rower i to za nie małe pieniądze "jak dla mnie" to chciałbym otrzymać sprzęt dobry i to niestety bije w firmę Merida że pakuje do swoich rowerów taniochę.

Teraz widzę po zapoznaniu się ze sprzętem na tym forum co proponuje konkurencja w innych rowerach w tym przedziale cenowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proszę cię nie kompromituj się.Co ma olej do działania suportu lub skrzywionej korby.Ten temat ma przestrzec innych potencjalnych kupców aby zwrócili uwagę na wymienione części " korba , kaseta itd"

Nie kompromituję się. To ma olej przekładniowy do siebie że brud się lepi do niego w normalnych temperaturach jak do miodu. Oczywiście jest fenomenalny ale trzeba poświęcić po każdej jeździe czas na wyczyszczenie napędu. Jeśli tego nie robiłeś to wiadomo skąd "rzężenie" napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zaciekawiło to rozciągnięcie łańcucha po 300km - możesz opisać jak ruszasz rowerem? siłowo z małych przełożeń czy przed zatrzymaniem redukujesz na większe z tyłu chociażby ?

 

W specyfikacji na stronie Meridy nie ma podanego nawet modelu/firmy łańcucha więc się nie dowiemy 'czego unikać'

Zawsze ruszam z środkowej zębatki z przodu a z tyłu 3 lu 4.

Co do łańcucha to jest Kmc z7 8s tak jest w specyfikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie , jeśli nie startujesz specjalnie siłowo,  to może naprawdę ten olej zbierający syf jest gwoździem do trumny - syf powoduje głośna pracę całego napędu , wycieranie się ogniw łańcucha i w konsekwencji jego szybsze rozciągnięcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W takim razie nie rozumiem dlaczego nie oddałeś tego na gwarancję, skoro sami serwisanci stwierdzili, że to wina producenta.

Powiedzieli że na łańcuch,korbę i kasetę nie ma gwarancji ale mogą wysłać rower do dystrybutora lecz gwarancji nie dają czy firma uzna reklamację więc dałem sobie spokój bo jak znam życie to rower miałbym pod konie sezonu bo pewnie zaczeły by się przepychanki i zwalanie winy

 

 

w takim razie , jeśli nie startujesz specjalnie siłowo, to może naprawdę ten olej zbierający syf jest gwoździem do trumny - syf powoduje głośna pracę całego napędu , wycieranie się ogniw łańcucha i w konsekwencji jego szybsze rozciągnięcie ?

Właśnie ten olej nie zbiera syfu lecz profilaktyczni po powrocie z jazdy biorę szczoteczkę do zębów i czyszczę łańcuch i przecieram szmatką a oleju zaczołem używać od kilku dni.suport rzęzi cały czas a przełożenia charczą tylko na konfiguracji przód największa zębatka a tył 1 i 2 licząc od najmniejszej bo właśnie te 2 zębatki są źle wycięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że masz gwarancję, której tak naprawdę nie masz? Inna sprawa, że często reklamacja z tytułu gwarancji to droga przez mękę.

 

Plus, z doświadczenia wiem, że w przypadku reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową sprzedawcom "mięknie to i owo", gdy z reklamowanym sprzętem przynosisz podkładkę (a najlepiej dwie, jedna kopia dla sprzedawcy i druga dla Ciebie) w postaci zgłoszenia reklamacyjnego z wyróżnionymi problemami i odpowiednimi paragrafami. Miło mieć też w telefonie numer do Federacji Konsumentów i/lub Rzecznika Praw Konsumenta. Jakoś nagle wszyscy robią się mili :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...