Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przeglądnąłem kilkadziesiąt stron tego wątku (i wiele innych miejsc) i moje wątpliwości dotyczą dwóch modeli:

Eries Cross Disc 2017:

https://allegro.pl/oferta/2017-eries-cross-disc-alivio-rl-niebieski-6744592145

Nowy Kands Maestro 2019

https://allegro.pl/oferta/polski-rower-28-kands-maestro-21-czar-nieb-2019r-7972288343

Wzrost 191cm, waga 108kg, celuję odpowiednio w ramę 20,5" i 21".

Który z modeli będzie lepszym wyborem? Czy serwis Eries można uznać za pewny?

Czy może zamiast powyższych, powinienem skupić się na tańszych wersjach (Lazaro X-Force, Integral V3, Spartacus 4.0)?

Edytowane przez apik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem https://allegro.pl/oferta/rower-28-alu-cross-kands-avangarde-disc-m21-bialy-7537526449   powinien być optymalny (jeśli nie brzydzisz się białym kolorem) - osprzęt zbliżony mocno do eriesa a wcześniejszy typ ramy (dłuższa) powinien lepiej pasować do twojego wzrostu. 20.5" eriesa "pachnie malizną " :)

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę. Chcę kupić rower crossowy do jeżdżenia po terenie pagórkowatym (kilkanaście weekendów w roku po kilkadziesiąt km, głównie po asfalcie). Moją uwagę przykuł Vellberg Explorer 3.2 

https://miastorowerow.pl/rowery-crossowe/27563-rower-28-vellberg-explorer-32-m-cross-alivio-szaro-niebieski-mat-17-rowery-crossowe-5907437526040.html 

Mam 180 cm wzrostu, z czego 82 cm pod kroczem. Obecnie jeżdżę na Kandsie Maestro 19" z 2014 roku. Jestem z niego całkiem zadowolony, poza tym, że kierownica wydaje się być za bardzo wysunięta do przodu, jak dla mnie. Czy w budżecie do około 1500 zł są lepsze opcje niż Explorer 3.2? Zależy mi na tym aby nie było zbyt dużej odległości od siodełka do kierownicy. Może ten problem rozwiązałaby mniejsza rama, ale nie wiem, czy 17" to nie będzie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni temat na to, ale uznałem, że nie warto zakładać nowego....

Mam okazję kupić rower używany. Wszystko mi w nim odpowiada, tylko jedna rzecz martwi.
Czy takim uszkodzeniem jak na poniższym zdjęciu należy się przejmować? Nie wydaje się, żeby rama była jakoś bardzo wygięta... Wygląda to chyba bardziej na porządne obtarcie...
uszkodzenie.png.598c182874446d6a79d2d7cd9a51edf4.png
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

przymierzam się do kupna roweru crossowego mniej więcej w podanym przedziale do jazdy rekreacyjnej po mieście, pod miastem i po lesie (ale raczej ścieżkami, żadnych szaleństw w terenie). Przeczytałem paręnaście ostatnich stron tego tematu, ale najczęściej pada nazwa Lazaro, a ja nie jestem obeznany z rowerami, więc wolałbym jednak mieć możliwość przymierzenia się w sklepie. Wśród modeli dostępnych w okolicy upatrzyłem sobie Krossa Evado 4.0 2018 i Rometa Orkana 3M 2019. Czy jest między nimi jakaś zasadnicza różnica? Widzę, że Evado ma hamulce tarczowe mechaniczne, a Orkan hydrauliczne, ale czy faktycznie różnica? Sprzedawca wspominał też, że Evado 4.0 ma co prawda tarczówki, ale ma gorszy osprzęt od Evado 3.0 (acz chyba mówił o modelach z 2019, więc nie jestem pewien, czy tak. Czy nie lepszy w takim razie jest, wbrew pozorom, 3.0?

Kross Evado 4.0 2018

oraz

Romet Orkan 3M 2019

Ale oczywiście jeśli oba nie są zbyt dobrymi wyborami, to chętnie posłucham o innych ;) Ciekawił mnie Unibike Flash GTS, ale on jest trochę cięższy od tych powyżej.

I ogólnie - czy modele z 2018 czy 2017 są w czymkolwiek gorsze od modeli z 2019?

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Edytowane przez FaZaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdorazowo trzeba porównywać konkretne specyfikacje - ale gdyby wersja 3 była lepsza od 4 to znaczy że się system oznaczeń rozjechał  :)

Modele starsze są często LEPSZE od ich nowszych odpowiedników  - chcąc utrzymać poziom cen trzeba wsadzić coś tańszego do nowszego modelu - tak to mniej więcej funkcjonuje. No i banałem jest że nowsze (zazwyczaj) jest wrogiem dobrego...

Brak możliwości przymierzenia się  do popularnych modeli to mit (lub przejaw "łatwizny" ) - kwestia poszukania sklepu lub użytkownika w pobliżu (ciut dalszym czasami).. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, kwestię porównania osprzętu udało mi się ogarnąć. A czy konkretnie sposród dwóch zalinkowanych rowerów wyłania się jakiś faworyt? Evado ma mechaniczne hamulce tarczowe Tektro, i tylną przerzutkę Acera, ale z drugiej strony ma amortyzowaną sztycę, a to być może jest wygodne. Orkan ma hamulce hydrauliczne Shimano, tylną przerzutkę Alivio i regulowany kąt kierownicy, ale za to sztywną sztycę. Czy to są różnice, które w niesportowej jeździe będą w ogóle wyczuwalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki. Powinienem też pewnie nadmienić, że Orkana powinno mi się udać dorwać w cenie rzędu 1550 zł. W tym zakresie wydaje się, że Transrowery (odrobiłem pracę domową ;) ) mają co prawda osprzęt Alivio, ale hamulce zawsze V-Brake. Mam też tendencję do robienia sobie odcisków na dłoniach na rowerach/kajakach/itp, więc pewnie od razu musiałbym dokupić jakieś bardziej ergonomiczne chwyty do kierownicy (co nie jest wielkim wydatkiem, ale zawsze). Kross i Romet mają jakieś choć trochę profilowane. Muszę to teraz przetrawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wybraniu roweru. Potrzebuje znalesc jak najlepszego w stosunku jakość/cena. Czy warto szukać z hamulcami tarczowymi hydraulicznymi? Myślałem o tym http://infinitibike.pl/glowna/325-spartacus-cross-40.html#/kolor-dark/rozmiar_ramy-19 ale nie wiem czy warto do niego dopłacać. Rower do miasta/ poza miasto raczej łagodniejsze tereny, lecz znajdą się górki ;) Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...