Skocz do zawartości

[ból czterech liter] problem z depilacją ?


mooozgh

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam dośc intymny problem ;( podczas dluzszej jazdy (ok 40km MTB lub >75km na szosie) czuje strzaszny ból tyłka. Nie jest to raczej wada w ustawieniu siodła lecz podejrzewam wynika to z podrażnien nieogolonych miejsc intymnych gdy sie niezle spocę... czy ktoś doświadczył podobnego problemu ? dodam że jezdzę w spodenkach z wkładką ? czy depilacja rozwiąże mój problem ? prosze o pomoc!

 

PS. proszę się nie śmiać, to problem wagi państwowej ;P :D

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Nie jest to raczej wada w ustawieniu siodła

Może jest to wada samego siodła?  Choć sama zmiana ustawienia siodła nawet o dwa-trzy milimetry ( np. podniesienie lub opuszczenie nosa siodełka) może przyniesć poprawę.

Sprawdzałeś z innymi spodenkami ( inna wkładka)?

Depilacja raczej niewiele wniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje nawet w peletonie profi więc śmieją się tylko idioci. Pytanie czy te wypady na rower są regularne jak długie masz przerwy pomiędzy.

 

 

jezdze prawie codziennie ale problem pojawia sie dopiero po dluzszej liczbie km , przy dystansach ok 30km na szosie jest wszystko ok nic nie czuje ...

 

Sprawdzałeś z innymi spodenkami ( inna wkładka)?

mam kilka par spodenek i w kazdych jest tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam dośc intymny problem ;( podczas dluzszej jazdy (ok 40km MTB lub >75km na szosie) czuje strzaszny ból tyłka. Nie jest to raczej wada w ustawieniu siodła lecz podejrzewam wynika to z podrażnien nieogolonych miejsc intymnych gdy sie niezle spocę... czy ktoś doświadczył podobnego problemu ? dodam że jezdzę w spodenkach z wkładką ? czy depilacja rozwiąże mój problem ? prosze o pomoc!

 

PS. proszę się nie śmiać, to problem wagi państwowej ;P :D

 

pozdrawiam!

 

Z depilacją to się zastanów 10 razy, bo jest duże prawdopodobieństwo powstania zapalenia mieszków włosowych, a to się objawia poza zmianami skórnymi również bólem. A jak dojdzie do powstania czyraka/ów to już nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z depilacją to się zastanów 10 razy, bo jest duże prawdopodobieństwo powstania zapalenia mieszków włosowych, a to się objawia poza zmianami skórnymi również bólem. A jak dojdzie do powstania czyraka/ów to już nie wspomnę...

dlatego pytam zeby pozniej nie miec problemow ...

ale nie wyobrazam sobie robic 100km na szosie i nie chodzi tu o kondycje tylko ból...

na razie pokombinuje z ustawieniem siodeł w rowerach, moze to cos pomoże ...

 

Nie pisz po ile km bo to nie wiele mówi. Konkretnie po jakim czasie jazdy i czy to są otarcia czy ból jako taki. Osobiście po 3/4 godz jazdy też czuję tyłek ale jest to raczej lekki dyskomfort niż ból.

 

 

otarcia, gdy siedze na siodle ponad 2,5-3h ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

na razie pokombinuje z ustawieniem siodeł w rowerach, moze to cos pomoże ...

 Masz w rowerach to samo siodełko?

A propos otarć

http://www.cyklomania.pl/index.php?p445,qoleum-4a-antifriction-cream-200ml-posladkowy

http://www.bobshop.de/pl/Marki/Nalini-Basic/Zubehoer/Ma-ci-i-kremy/Krem-NALINI-BASIC-Relief.html

 

Tylko sam musisz zadbać o to ,kto Ci pupę będzie smarował...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@mooozgh, Już jeden z kolegów pytał. Ból czy pieczenie?  Jeżeli ból, to szukałbym problemów w siodełku. Jeżeli pieczenie, to pewnie otarcia, ale nie koniecznie, bo żylaki też dają takie objawy. Odkąd jeżdżę w "bojowym" stroju bez dodatkowej bielizny problem otarć nie istnieje, bez względu czy owłosienie jest skrócone (nie depiluję) czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd jeżdżę w "bojowym" stroju bez dodatkowej bielizny problem otarć nie istnieje, bez względu czy owłosienie jest skrócone (nie depiluję) czy nie.

dzisiaj cały dzień siedzę (o dziwo!) i ryje po innych forach i czytam bla bla bla....

przyznam sie bez bicia ze zawsze zakladalem bielizne pod spodenki i nie mialem problemow z obtarciami , lecz problem sie pojawia przy dluzszym siedzeniu w siodle, wczesniej jezdzilem  max po 1h lub z przerwami ....

 

teraz (!) juz wiem ze bielizny sie nie zaklada pod spodenki z pampersem, myslicie ze to jest glowna przyczyna ? -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz (!) juz wiem ze bielizny sie nie zaklada pod spodenki z pampersem, myslicie ze to jest glowna przyczyna ? -_-

 

Jest na to spora szansa. Jak bym w ciepły dzień miał coś więcej niż spodenki z wkładką to nawet nie chcę sobie wyobrażać co bym miał z tyłka pod koniec dnia :wacko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Od jakiegoś czasu mam podobny problem - obtarcie tyłka w miejscach, gdzie przylega siodło. Jeżdżę bez bielizny - tylko spodenki z wkładką - Craft replika Radioshack 2013. Nigdy nie miałem tego problemu. Zaczęły się od momentu jak uskuteczniam długie treningi 2-4h. Nie mogę później usiąść na tyłu - mam ewidentnie odparzony tyłek... Czy jest na to rada, czy tylko Sudocrem i inne kremy?? Z góry dzięki, bo po takim treningu muszę mieć dzień dwa przerwy z powodu bólu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rad jest kilka, a każda z nich może być skuteczna.

 

Czyli: inne siodło, inne spodenki, inne ustawienie.  Smarowanie pomaga, ale nie usuwa przyczyny tylko leczy skutki, więc jeżeli ktoś chce osiągnąć trwały efekt musi skoncentrować się na źródle problemu.

 

Dla jasności - koncentruję się na tym już ze dwa sezony i całkowitej satysfakcji nie ma. Ale raz, że nie stać mnie na zmianę siodełek i gaci co miesiąc, więc tutaj eksperymentuję rzadko. Dwa, że jak się jeździ tych parę godzin parę razy w tygodniu to imo nie ma opcji żeby tyłek tego nie odczuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...