Skocz do zawartości

[suport] długość osi a linia łańcucha


wamarcin

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam rower Kona Mahuna i wystepuje w nim pewien problem. Przednia przerzutka nie wrzuca najniższy blat i raczej nie da sie tego wyregulować bo poprostu blizej ramy juz nie zejdzie. Posiadam suport 113mm (mierzone troche na oko bez zdejmowania korb) i korby które do niego pasują. Podejrzewam, że wymiana suportu na dłuższy odsunie blat i umożliwi prawidłowe działanie przerzutki. Jednak nie zostanie już zachowana linia lańcucha. Czy to rozwiązanie jest dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od nowości? A jaka teraz jest linia łańcucha? Jaką korbę masz?

Jeżeli przerzutka jest prawidłowo wyregulowana (na pewno) to albo wymiana przerzutki (przeważnie większe koszty) lub wymiana suportu.

Jeżeli przesuniesz linię łańcucha o 2-3 mm (suport 118) to linia i tak powinna być oki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od nowości? A jaka teraz jest linia łańcucha? Jaką korbę masz?

Jeżeli przerzutka jest prawidłowo wyregulowana (na pewno) to albo wymiana przerzutki (przeważnie większe koszty) lub wymiana suportu.

Jeżeli przesuniesz linię łańcucha o 2-3 mm (suport 118) to linia i tak powinna być oki.

 

http://www.sportsales.pl/rowery/29ers/2432-producent-nieznany-mahuna-2013

tu jest pełna specyfikacja. Na początku przerzucało na niższy blat ale przestało. Może faktycznie ktoś bardziej uzdolniony da rade to wyregulować bo mi sie wydaje, że przerzutce brakuje dolnego zakresu. Z resztą suport juz i tak troche chrupie więc pewnie trzeba będzie go wymienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najprawdopodobniej coś musiało się podziać z przerzutką. Altus to niższa półka, więc wszystko możliwe. Może się przesunęła ciut albo cos skrzywiło. PS.: Śrubka blokady na pewno nie blokuje położenia min?

Czy masz korbę na kwardat?

Dla FSA Dyna Drive faktycznie rekomendują suport 113.

 

Swoja drogą to 29ery są naprawdę drogawe ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najprawdopodobniej coś musiało się podziać z przerzutką. Altus to niższa półka, więc wszystko możliwe. Może się przesunęła ciut albo cos skrzywiło. PS.: Śrubka blokady na pewno nie blokuje położenia min?

Czy masz korbę na kwardat?

Dla FSA Dyna Drive faktycznie rekomendują suport 113.

 

Swoja drogą to 29ery są naprawdę drogawe ;/

 

 

Śróbka L dokrecona na maksa, z resztą jakby niżej wózek zszedł to chyba tarłby o opone. W sumie to przestała przerzucać po ok 100km po miście wiec chyba nic nie mogło sie uszkodzić. Korba jest na kwadrat.

 

Ja dałem 2200 za model 2012 o identycznej specyfikacji. Wcześniej wygląd był mi obojetny ale ten wygląda poprostu bosko. Model 2012 jest zielony. Rama genialna, nigdy nie siedziałem na tak wygodnym rowerze. niestety komponenty troche nie zgrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro :

Śróbka L dokrecona na maksa, z resztą jakby niżej wózek zszedł to chyba tarłby o opone.

To może jednak zmień suport na 118, nic "strasznego się nie stanie ... niektóre konstrukcje rowerów nie są perfekcyjnie zaprojektowane, nawet jeśli to Kona ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Śróbka L dokrecona na maksa

Dokręcona?? Żeby przerzutka zeszła niżej, to przecież trzeba odkręcić.

 

Jeżeli niżej tarło by o oponę, to znaczy, że chyba źle ułożona w osi poziomej jest przerzutka. Jak nowy rowerek, to jest szansa, że nie dokręcone było odpowiednio dobrze i się przesunęło.

Jak nie chce Ci się grzebać to idź do serwisu - i tak przeważnie musisz tzw. przegląd zerowy zrobić.

Jak chcesz samemu, to ustaw odpowiednio przerzutkę i wyreguluj ją.

Ewentualnie dodaj jakieś foty.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...