Skocz do zawartości

[opona] continental race king protection 2.2 uwaga


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę dziwię się, jak czytam temat o papierowatych bokach, koszmarnym wykonaniu, a co gorsza wybuchach i pękaniu.

Na swoim XK zwijana (wiem, że temat dotyczy wyższych wersji) często jeżdżę z ciśnieniem 60 PSI i po 630km nie zauważyłem strzępienia się oplotu, pękania/rozłażenia się boków ani innych podobnych. Wszystko w najlepszym porządku.

Wczoraj jechałem BM na 40 PSI (o zgrozo) i nie narzekałem na brak trakcji. Wręcz przeciwnie. Traciłem przyczepność tylko w głębokim piachu.

Zastanawiam się, czy to nie wina wagi. Moje XK 26x2.2 wersja zwijana ważą w okolicach 700g.

Edytowane przez MokryxD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postrzępione boki w okolicy dziury pojawiły się po wybuchu, dzień przed regulowałem v-brake to bym zauważył że coś nie tak...

a XK nie ma co porównywać bo to opona z dużym bieżnikiem i normalne że waży więcej :)

poza tym 600km to trochę za mało żeby stwierdzić opinię - moja po takim przebiegu była super, nieprzebijalna i w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tych oponach-conti jeżdżę od zawsze, tylko 2.2 w wersji od zwykłej zwijanej, przez race sport i supersonic do protection,  no i zdarzały się egzemplarze, że się źle układały na obręczy, tak na oko to w sumie nawet około 20% z tych opon, i to nie tylko tylko RK tak mają, ale MK i XK też, tylko w wersji RaceSport były zawsze ok, przynajmniej nie pamiętam, żeby coś było nie tak,  w ogóle jakieś lepsze się wydają, lepiej zalany oplot, gładszy rant i ścianki.

Nie mniej pękać nigdy nie pękły, za to urywały się klocki albo potrafiły odłupywać się ich kawałki przy ostrzejszych hamowaniach.

A jeździ się, bo często są w okazyjnej cenie :)

 

Edytowane przez blinkers13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im to powiedz, miszczu :stupid:

 

http://www.conti-tyres.co.uk/conticycle/ti%20MountainKing2.shtml

 

"rec inflation pressure"-ciśnienie zalecane

"max inflation pressure"-ciśnienie maksymalne

1 psi=0.069 bara

 

Zobacz na Race Kingi, tam masz "Rec. Inflation Pressure (psi)", czyli zalecane ciśnienie. Czyli jak sądze ciśnienie bezpieczne dla osób z każdą wagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...