Skocz do zawartości

[amortyzator]który do enduro ,fr,dirt


Rekomendowane odpowiedzi

witam!!!

potrzebuje amortyzator z zastosowaniem w kolejności : ciężkie enduro , fr , dirt

interesują mnie tylko amory które mogę zakupić w sklepie na raty.

Napoczątku tj. do jesieni amor bedzie siedział w dartmoorze a na jesień przejdzie w dunconie akity.

Proszę o konkretne odpowiedzi najlepiej z uzasadnieniem a o to moje propozycje:

 

 

- gregorio - Z1FR1 ETA 2005 qr20 - chyba z regulaćją skoku jest - w katalogu 150 mm - 1900 zł

DJ 1 qr20 2005 - 1400 zł

 

- chciałem PIKA ale nie ma nigdzie juz z 2005 roku a 2006 jest poza zasiegiem cenowym

jaki jeszcze amor rock shocka ma qr20 oprócz PIKA?

 

- manitou Stance Flow Thrue HEX 2006 qr20 - 1490 zł

Nixon Elite MW qr 20 - 1690 zł

 

proszę o pomoc z uzasadnieniem czemu ten a nie inny amor no i moze jaeszcze jakies propozycje?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kartusz typu "888"-30 kliknięć" - o co w tym chodzi - jakas regulacja?

 

więc nielepiej dołożyc te 300zł skoro i tak na raty bede brał i kupic Z1FR1 ETA 2005 - najwyzszy model - teraz jest za 1900zł a moze jeszce sie cos urwie ?

 

a ten psylo nada sie do enduro, fr - gdzie można taki na qr 20 wychaczyc? -chodzi mi o jakis pewny sklep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak byl za fr2, ma tlumik hscv w jednej ladze z regulacja tlumienia, wlasnie owe 30 klikniec, jak w 888 a w drugiej ladze ma ssv, w sumie to nie rozni sie niczym od fr1, z tym, ze on zamiast ssv ma eta, czyli to samo tyle, ze ma blokade skoku, ktora i tak pewnie Ci sie nie przyda, a tak to masz 400 w kieszeni :) . Sadze, ze moje fr3 po odpowiednim ustawieniu tlumienia olejem i zrobieniu 150 mm skoku nadaje sie do tego co napisales (tak swoja droga, to wymieniajac mu olej na 15W udalo mi sie zrobic mu tlumienie przy 110 mm skoku ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmak trochę dziwi mnie Twoje postępowanie, mianowcie czy nie łatwiej jest wziąć mały kredyt w wysokości np. 1500zł i kupić sobie na allegro pike'a 06'? No chyba, że nie możesz wziąć kredytu w banku, ale kupowanie od dystrybutorów jest z deka nie opłacalne:/ DJ ma za mały skok moim zdaniem jak do FR/enduro i nie łączyłbym dirtu z fullem bo to taki średni pomysł(nie mówię że się nie da).

Pozdrawiam.

 

P.S. RS ma lepszą gwarancję niż marzocchi i manetkę blokady skoku w cenie, więc to też jakieś argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tego rowniez :P

 

masz teraz dartmoora to smigaj :P:P a nie na forum bedizesz siedzial :D:D ( mam nadzieje ze jutro pochybamy :P )

 

noo a co do amora to pike na 06 jest calkiem calkiem ale skoro masz zamiar brac fulla w przyszlosci moze wziasc cos z wiekszym skokiem 150 - 170 mm moze nawet 2 polke :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz panowie odpowiadam :

 

Alvaren - Pike fajna sprawa i to na ten amor padła decyzja ale nie ma juz nic z 2005 roku a ceny z 2006 sa dla mnie nie do przeskoczenia 2700zł + odsetki z rat, dotego dojdzie zakup piasty qr 20

 

marcinN - pewnie chodzi ci o pika 409? - jest to amor bez asysty powietrza wiec nie ustawie go pod siebie i z tego powodu odpada. Jak pisałem wcześniej wyeliminowałem z rozważań już DJ z powodu zamałego skoku. Dirt wymieniłem na samym końcu i nie dotyczy to fulla.Nie chce mi się załatwiać kredytu a mogą mi sprowadzić do sklepu w moim miescie amora i to z nimi bede sie dochodził spraw gwarancyjnych ewentualnie a nie z jakims tam sklepem internetowym.

 

Ogór - jak sobie wyobrażasz enduro z dwupółką i skokiem 170 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wolne żarty, w profilu masz napisane, że masz 27 lat, tzn. że pewnie pracujesz, a wiadomo, że to pozwala wziąć kredyt zwłaszcza tak nieduży. Ja bym wolał wziąć kredyt na 1500zł w banku i nawet pojechać osobiście do sklepu w którym sprzedają amory na allegro(większość tych sklepów działa realnie) niż wziąć raty w sklepie rowerowym na 2700zł!!! Co do gwarancji, to jeszcze nigdy nie słyszałem, żeby ktoś się skarżył na pike'a i żeby to był amor, w którym łatwo coś zepsuć. Na utwardzanie i zmiękczanie amora są różne sposoby, np wymiana sprężyn(bazowy sl(409) +sprężyny będzie tańszy niż powietrzny) albo po prostu pobawić się trochę z ustawieniami kompresji i innych rzeczy, poza tym cookie już napisał, że waży nawet więcej od Ciebie.

Przedstawione argumenty moim zdaniem są kompletnie wystarczające, ale każdy człowiek i tak za najwyższy argument uważa swoją subiketywność i osobiste priorytety, więc i tak to co napisałem Cię nie przekona.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pewne informacje z pewnego źródła że przy testach nowego pike air uturn padła negatywna komora nie wiem czy to pojedyńczy przypadek czy nie :/ poza tym przy końcu skoku amor sie utwardza co tez jest potwierdzone w teście BBordu........ ogólnie został mi polecony pike u-turn na sprężynie lecz waga mnie odstrasza:/ teraz juz kompletnie nie wiem co robić tzn co kupić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...