Skocz do zawartości

[10396] Mondraker Podium Pro SL 29" by nabiał


nabial

Rekomendowane odpowiedzi

Brakes (+f. adapter): Avid Elixir7        542

Cables (Derl.): Gore Ride-On       76

Cassette: Shimano XT 11-34       299

Chain: Campa C9         285

Crankset: FSA K-Force + PF30       699

Derlr (Front): Shimano XT       153

Derlr (Rear): Sram X-9 GS       216

Fork: Marzocchi Corsa SLC 29 (remote & skewer incl.)   1746

Frame(+Full Headset+brake adapter) Mondraker Podium Carbon SL 19" 1521

Grips: bike ribbon bubble       112

Handlebar: Answer XC 685mm       236

Pedals: Look Quartz         280

Rotors (+bolts): Avid G3CS X 185mm + G3CS 160mm   264

Seat: Specialized Phenom Expert 143     252

Seatpost: Thomson Elite 31,6x410mm     241

Seatpost clamp: mondraker       30

Shifters (w/out clamps): Sram X-9        215

Skewer (rear): DT RWS 142x12mm       65

Stem: Mondraker         277

Tire (Front): Specialized Rocket Ron Evo 29x2,25   550

Tire (Rear): Specialized Renegade S-Works 29x1,95   492

Tubes: tapes+valves+sealant       220

Wheels: Hope Pro II Evo+ZTR Crest+D-light     1625                                      

 

Razem: 10,396kg

 

IMGP1354.JPGIMGP1376.JPGIMGP1379.JPGIMGP1392.JPG

 

z planowanych zmian w najblizszym czasie to przede wszystkim amortyzator na sida xx, moze jakas kierownica, chwyty jakby dalo sie lzej i rownie dobrze

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mostek posiada mimosrodowa regulacje w zakresie +-1cm po dowolnym kierunku, reszta to juz magikowanie kierownica, ewentualnie zakup innego mostka, mnie akurat idealnie pasuje takie ustawienie

 

koszt zlozenia...ceny wszystkich czesci sa dostepne w necie, ile ja wsadzilem w rower? trudno powiedziec, bo wiele czesci jest ze starego roweru, amor i kilka drobniejszych komponentow jest do testu, itd...

 

co do zakupu kiery, to w spektrum moich zainteresowan jest jedynie cos plaskiego o wadze do 160g, minimum 680mm i giecie w tyl 9* lub wiecej, np easton ec70 flat :)

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda lepiej, niż się spodziewałem ;) ale do podobania się też mu jeszcze brakuje. A tym bardziej, jak patrzę na cyferki w rozpisce - mega ciężka rama, z jeszcze cięższym mostkiem, nie spodziewałbym się tak słabego wyniku po jakby nie patrzeć znanym producencie.

To nie jest uwaga do Twojego roweru, a do tego, co można kupić - denerwuje mnie wszechobecna czerwień, której praktycznie nie da się obejść w tego typu sprzęcie - sam bym się pozbył ze swojego chinola conieco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

no powiem szczerze, wypas. Rama z typu kocham lub nienawidzę, jak bym miał finanse i dostępność w 26 lub 27,5 to brał bym jak nic. Co prawda jak przedmówcy, ciężkawo trochę, no i sądząc po Twoich wielu różnych wypowiedziach na forum nie spodziewał bym się np. elixirów u Ciebie :D Ale ogólnie, wrażenie świetne, na bank obejrzał bym się za takim "dziwakiem" w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Pozdrawiam i czekamy na dalsze zmiany

Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amor jest do testu, dziala w zasadzie identycznie, jak manitou tower pro, czyli jak dla mnie lepiej sie nie da

 

krytykuje elixiry z karbonowymi klamkami, bo jeszcze nie trafilem takowych, ktore dzialaja przyzwoicie - od 9 do xx...im wyzej, tym gorzej, a ogolnie avidy pasuja mi ze wzgledu na klamke, gdyby nie to, wybor padlby na shimano xt/xtr, chociaz srebrny kolor srednio by mi przypasil  :)

 

waga calosci jest konsekwencja opierania sie trendom napedow 10sp, wlasnymi widzimisie i priorytetami - sztywnosc i niezawodnosc, gdyby nie to rower moglby miec 9,5kg bez mrugniecia okiem

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokochałem Podiuma od pierwszego wejżenia :)

Twoja rama to potwierdza.

Jak bedziesz zmieniał widły, to koniecznie czarne.

Rama jest "masywna" i wystarczy że ona jest biała.

 

Szkoda tylko że oprocz wyglądu, cena tez powala. 

Tyle to wyniósł mnie cały rower   :confused:

 

 

 

Edytowane przez fw66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama wygląda świetnie - bardzo futurystycznie, do tego te malowanie i kolorystyka stylizowana na statek kosmiczny :P

No i oczywiście patent z czarną rurą podsiodłową wygląda super, dzięki temu na pierwszy rzut oka sprzęcik wygląda bardzo nietypowo - jak te modelowane w 3D rowery koncepcyjne.

Z drugiej strony jednak wygląd ramy sprawia, że wszystko pozostałe nie do końca wizualnie pasuje - wydaje się takie zwykłe...

Nie za bardzo też mi pasują te niebieskie wstawki - za mało tego, żeby nadać rowerowi charakteru, chyba przez tą dość jednokolorową ramę - niebieski napis to za mało. Już więcej jest tej czerwieni, której nie udało się uniknąć (koła, korba). Chyba lepiej byłoby pójść raczej w jeden kolor.
Poza tym przełamanie ciągłości rury podsiodłowej i sztycy niebieskim zaciskiem psuje efekt, jaki zapewne twórcy ramy chcieli osiągnąć malując podsiodłówkę na czarno - zaczyna ona być przez ten zacisk bardziej widoczna. (to, że rura jest matowa, a sztyca bardziej błyszcząca, to już inna sprawa, mniej rzucająca się w oczy)

 

Edytowane przez TomoTonyHalik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deklarowana przez producenta waga dla tej ramy w rozmiarze S to <1 kg, dlatego trochę mnie dziwi, że wyszło aż tak ciężko, nawet wliczając headset i adapter.

Rower sam w sobie super. Przymierzałem się w tym sezonie do przesiadki właśnie na tą ramę, tylko funduszy trochę brakuje i 100% przekonania.

nabial - daj znać jak wrażenia z jazdy i czy taki zintegrowany mostek jest dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krytykuje elixiry z karbonowymi klamkami, bo jeszcze nie trafilem takowych, ktore dzialaja przyzwoicie - od 9 do xx...im wyzej, tym gorzej, a ogolnie avidy pasuja mi ze wzgledu na klamke, gdyby nie to, wybor padlby na shimano xt/xtr, chociaz srebrny kolor srednio by mi przypasil  :)

ooo, a to czemu jeśli można zapytać? A ja właśnie kupiłem Elixir 9 RS Carbon z 2013. Podobno się poprawili? :D Czemu te carbonowe wersje do bani? Jak swój trochę potestuję zdam relację w testach.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Specjal, waga ramy 1kg podana jest dla 26", na stronie sa niescislosci :) deklaracje producenta to niby 1,25kg, ale znajac zycie dla najmniejszego wyselekcjonowanego rozmiaru...wiadomo, chcialbym mniej, ale 1,4kg dla golej ramy o taaakiej sztywnosci to wg mnie i tak dobrze

 

mostek to dramat, jesli ktos nie ma wypracowanej pozycji i dokladnie wie, czego chce, to ten symboliczny zakres regulacji na niewiele sie zda, a nizsze osoby i tak beda mialy relatywnie wysoko kiere - nawet u mnie wyszlo na to, ze musi byc plaska kierownica, wiec osob wzrostu typu 175cm po prostu nie widze

 

jezdzi sie rewelacyjnie, dosc krotkie asfaltowe podjazdy przy podobnym wysilku jedzie sie 30km/h, gdzie na szosowce 7,5kg jest 25-26 :)

 

@@outta82, nie wiem, co poprawili, elixirow 2013 sprawdzilem w roznych rowerach przynajmniej z 10 kompletow i jednak sie nie zdecydowalem na karbony...wiadomo, ze raczej problemem nie sa klamki, traktuje to jako uproszczony wyznacznik, byc moze winne jest tylko zle seryjne zalanie/odpowietrzenie, ale zaden z kompletow mnie nie powalil ani sila, ani cichoscia pracy, a moje elixry 7 jeszcze dobrze nie dotarte dzialaja o niebo lepiej, regulacji pad contact nie potrzebuje, wiec po co przeplacac :) no i te byly akurat biale 

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...