Skocz do zawartości

[SPD] Przejście najtańszym kosztem


kporys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym spróbować swoich sił w jeździe z pedałami SPD ;) Czy ktoś z was potrafi zaproponować zestaw z butami do około 300zł? Jak na razie myślałem nad:

-pedałami Shimano m520 + bloki+ nakładki za około 120zł

Czy jest sens je kupowač czy może jest jakaś tańsza alternatywa?

Jakie buty byłyby dla mnie odpowiednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geje M540 (są bezproblemowe w serwisie, nie trzeba kombinować z kluczami Shimano jak w M520 - przerabiałem :] ) + jakieś butki, jakie Ci pasują. M540 nie są wiele droższe, ale tak jak mówię, są łatwiejsze w rozbiórce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedały  M520 + Buty Shimano M77 - to chyba najtańsza alternatywa, jeśli chodzi o nowy set SPD. Możesz też popatrzeć na buty Vermont są tanie na allegro i kupić 520 bez tych platform, to zaoszczędzisz ze 30 zł. Alternatywa to używki, ale to już kwestia indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu wszytkie osoby co znam i kupują SPD to tylko chcą nowe!? Czemu nikt nie rozgląda się za używkami które są tańsze o polowe, a można znaleźć w b.dobrym stanie. I do tego buty używki które można wyrwać za 1/3 ceny nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane buty to potencjalna grzybica. Nie widać, nie słychać, ba, nawet nie czuć ale potem i widać i czuć :) Państwo chyba nie finansuje powrotu do zdrowia, jako że nie jest to "poważne zagrożenie zdrowia" :) Gdybam że ta przyjemność kosztuje tyle co wypasione buty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem używane buty i od razu je wyprałem i wyparzyłem. I nie mam żadnych problemów a w butach jeżdżę już dość długi okres czasu. A zapłaciłem za nie 150zł-Specialized a nowe w sklepie kosztowały 459zł więc oszczędność 300zł jest. A pedały np. CB Candy 100zł z blokami a nowe kosztują ok. 250zł więc kolejne 150zł. To razem masz 450zł oszczędnosci za które możesz dokupić sobię kask lub coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przerabiałem ten temat, więc się wypowiem. Używanych butów nie chciałem, więc metodą przeszukiwania netu, trafiłem do sklepu mud-serwis z Krakowa. Oferta mega konkurencyjna, w stosunku do innych sklepów. Nie będę tutaj podawał modeli butów, ale ceny na markę Exustar mają najlepsze w sieci. Mając na wydanie 300 zł, można bez problemu kupić sobie nie najniższy model Exustar + nowe pedały. Chociaż akurat pedały mogą być bez problemu używane, ale oby nie zajechane.

 

Sam poszedłem takimi krokami i buty z ceną 229 na pudle, dostałem za 129 + kw, a 520'tki, po przebiegu 500km, za grosze wyrwałem od kumpla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły, jeden nauczy się raz, dwa, drugi będzie gleby zaliczał na każdych światłach. Długo nie jeżdżę, jedna gleba się trafiła, przez moja głupotę ; chciałem wpięty ruszyć z blatu pod górkę. No cóż ławkę, obok której stałem, zaliczyłem. Od tego czasu ani jednego potknięcia. Jakoś sobie dość szybko wyrobiłem nawyk wypinania się, przy dojeździe do świateł, czy w grząskim podłożu. Filozofii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, na następny rok nadzwyczajnym sposobem się przekonasz? Zrobisz oczywiście jak uważasz bo sam z niewielkim funduszem pewnie wstrzymałbym się z zakupem. Z 2 strony przez bieżący rok nabrałbyś umiejętności i przekonał się czy to system przeznaczony dla Twoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie masz rację. W każdym razie będę to mógł kupić za około miesiąc dopiero, więc poszukam jeszcze czegoś. Na razie mam na oku buty Exustar za 129zł i pedały Shimano M520 w komplecie z blokami za 89zł. Da radę taki zestaw na początek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam na początek m520 sam na nich do dziś jeździłem a to z prawie 2 sezony i do tego buty kupiłem razem z pedałami shimano m123. Shimano są dobre do nauki ze względu na regulację sprężyny. Buty może szałowo nie robią ale są w miarę wytrzymałe i wygodne no i też cena nie wygórowana jak na allegro się dobrze poszuka ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...