Skocz do zawartości

[Pompka]SKS Rookie XL


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio połamałem tą końcówke, w którą się wkłada wentyl. Mimo tego, że Pani w sklepie mówiła że to się żadko zdarza to raczej jest to słaby punkt tej pompki, bo nie wytrzymała nawet pół roku. Reklamowałem i na szczęście po tygodniu dostałem nową. Drugi raz bym jej nie kupił.

To się zdarza w tym modelu - miałem to samo, też mi wymienili (z tym, że to już końcówka sezonu byla, kurier rzadko bywał i czekałem prawie 2 tyg.

A czy kupiłbym drugi raz? Nie wiem prawdę mówiąc - drugą pompką jaką mam jest Sigma (nie wiem, jaki dokładnie model, cała szara i full plastik) i o ile ta pompuje wydajniej, to np. ma bardzo miękką gumkę - wszystkie wentle mam auto i one strasznie ją zużywają, a ta w SKS jest trochę mocniejsza.

Co do uchwytu nie narzekam, u mnie gumka trzyma pewnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Mój XL póki co daje radę (ponad rok) ,może dlatego że używana jest raczej awaryjnie - w końcu od czego jest Statoil ? :wink: - i po tym co tutaj przeczytałem szczególnie uważam na tą końcówkę . Ale element ,którego na pewno w niej brakuje to właśnie zacisk taki jak w tej z Twojego linka. Tyle ,że cena prawie drugi raz taka licząc z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal używam mojego rooke :D Na pewno nie można powiedziec, że eksploatuje ją ekstremalnie, bo często pompuje pompką samochodową, ale daje rade. Zazwyczaj biorą ją w plecak bo muszę wybierac, albo bidon albo pompka (nie mam długich śrubek). Ja nadal podtrzymuje, że za te siano jest to dobra pompeczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nie wiem jak mozna polamac rookiego,

 

No i już wiem :)! Wystarczy krzywo dociskac np do wentyla i mozna polamac ten gwint na ktory nakrecana jest nakladka wchodzaca na wentyl. Tak wlasnie moj Rookie dokonczyl zywota. Nie oddawalem do serwisu tylko troche dobrego kleju i od dzisiaj rookie nadal smiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi sie tam pompka podoba. Zdaje mi sie ze im wiecej nią pompuje (razy) tym lepiej działa.

 

Troche techniki przy pompowaniu i mysle ze nic sie nie stanie - zakladamy pompke na wentyl przy czym kciukiem trzymamy za opone co nam daje sztywna konstrukcje koło-wentyl-pompka a nie jak widzialem nie raz ze wszystko lata we wszystkie strony świata podczas pompowania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rookie fajny bo lekki ale pompuje średnio i jest bardzo delikatny... Za bardzo.. ;) Rozwaliłem go przy plastikowym gwincie, był klejony kropelką z 2 - 3 razy i ciągle się urywał. Kupiłem do domu SKS za 10 zł i jeszcze go nie sprawdzałem w praniu ale muszie powiedzieć że rozebrałem rookiego i tego taniego SKs i takie spostrzeżenia:

tani sks - w cylindrze chodził tłok, porzadnie uszczelniony gumką i bez najmniejszych oporów {strat energii} pręt ma luzy i bardzo słaby uchwyt i badziewną ruchomą sprężynę {która lata przy kazdym ruchu pompki}

rookie - słabe uszczelnienia - plastik pracujący w plastikowym tłoku co jest kiepskim rozwiazaniem. Jednak ten metalowy pręt trzymajacy uchwyt pompki był sztywny i nie mial luzów roboczych :) Próbowałem zrobić z tych dwóch pompek jedną dobra, opartą na niezepsutej pompce Sks za 10 zł ale niemożliwa była przekładka tego prętu z uchwytem od pompki rookie. Nastepnym wyborem bedzie pompka "z klamrą" w miare lekka do 60zł oparta na dorych komponentach {dobra praca tłoka w cylindrze i gwint z wentylem z lepszych materiałów niż plastik...}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie moze wydac sie smieszne, ale nie wiem czy w przyszlosci nie bede sprzedawal mojego roweru, wiec to wazne. Czy mocowanie rookiego na ramie pod bidonem nie drapie jej? Chodzi o to ze plastik tego uchwytu dotyka ramy (nie chodzi mi o miejsce gdzie sie przykreca) i na dzuirach wiadomo moze byc obcieranie etc etc, w efekcie czy nie cierpi na tym lakier ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rookie fajny bo lekki ale pompuje średnio i jest bardzo delikatny... Za bardzo.. :) Rozwaliłem go przy plastikowym gwincie, był klejony kropelką z 2 - 3 razy i ciągle się urywał.

 

Dokładnie w tym samym miejscu umarł mój Rookie. Tym razem szukam czegos z plaska nakładka a nie nakrecana jak w rookie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a ja swoja polamalem ( czytaj sama sie polamala ;D ) . pompowalem kuzynce kolo w dziecinnym rowerku i ulamala sie w miejscu nakladania na wentyl. nie mam jej pod reka by zrobic zdjecie ale wiadomo ocb? i kupilem pompke wrench tool(trek) za 90 pln z cisnieniomierzem, lamana rekojescia i aluminiowa tuba... cacko ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Również nie polecam Rookiego. Mój tata posiada taką pompkę, jedną już połamał ale wymienili na gwarancji. Tą nową nie idzie nabić mocno dętki bo powietrze ucieka przez tuleje pompki. Ostatnio doznałem szoku, gdy w czasie wycieczki chciałem dopompować koło. Podłączam SKS-a i ku mojemu zdziwieniu-zaczął się napełniać powietrzem z koła! Dziękuję za taki sprzęt.

Używam wentyli typu Presta.

 

Sam używam pompki BBB BMP-14 Windwave, kosztuje 40zł, ale jest o niebo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Miałem jedną taką - urwała się po może 15 użyciach - :( wymienili na gwarancji.

Miałem więc drugą - urwala się po może 10 użyciach - :D:P:) wymienili na gwarancji.

Mam trzecią - nie czekam aż się urwie, tylko wymieniam się ze sprzedawcą na coś w podobnej cenie. No i żeby uchwyty pasowały do moje ramy (SKN nie mieścił się nad grubą i płaską rurą Versusa).

 

PS. A Sigma, którą posiadam już ze 3 lata, i pompowałem nią nawet amorka (dało się po zdjęciu plastikowej nakrętki) jak działala, tak działa... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Kiepska pompka. Z Prestami działa znośnie, ale napompowac nią dętke z wentylem Schrader to wyczyn. Pompka za płytko nachodzi na wentyl i puszcza powietrze. Ostatnio, gdy miałem pecha wybrać się z nią na wycieczkę, skończyło sie na pompowaniu dętki pompką od amortyzatora (dłuuuugo to trwa).

Kupiełm i po tej jednej przemiłej przygodzie dałem sobie z nią spokój. Już pompka z Lidla za 5zł sprawdzała się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bendus widocznie robiles cos zle i zganiasz na pompke ;-) Pompowalem nia ten typ wentyla wiele razy bez problemu!

Mam juz druga taka pompke (pierwsza pekla z mojej winy) zawsze przy ramie (bloto, snieg, woda) dziala swietnie (jak na te wymiary) wentyle presta, auto (Schrader) i stare rowerowe (dunlop) obsluguje bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...