Skocz do zawartości

[Pompka]SKS Rookie XL


Rekomendowane odpowiedzi

Więc po kilku ochach i achach jakie czytalem na temat tej pomki zdecydowalem sie ze ja zakupie. Za cene 29zl w tym juz przesylka dostajemy pompke do rak wlasnych. Hmmm wyglad ok, dosc solidna, brak jakich kolwiek luzow na tloczku i raczce robi dosc dobre wrazenie. Poreczna raczka daje nadzieje na wcisniecie sporo powietrza w oponke.

Przechodzac do praktyki. Spucilem calkiem sporo powietrza i przy pierwszym podejsciu z pompka pojawilo sie cos czego nie lubie. A mianowicie trzeba dosc mocno docisnac i prztrzymac przy wentylu zeby nie uciekalo powietrze badz wtlaczane badz te z detki. Problem moze byc u osob ktore maja krotkie wentyle przy stozkowych obreczach(jacys debile takie montowali seryjnie w rowerze mojej Żony). Zaczelo sie ostre "dymanie". Przerwa i sprawdzenie efektow. Hmmm calkiem fajnie, duza objetosc pomki pozwala na dosc szybkie pompowanie. No ale oki lubie jezdzic na "kamyk" wiec dzialam dalej. Pompka stawia wiekszy opor ale to normalne, cisnienie wzrasta ale idzie dosc gladko. Majac na uwadze ze niektorym oczy z orbit wychodzily jak pompowali na max, nie sprawdzam tylko macham wajcha. Po chwili okazalo sie ze na siodelku moglby slon usiasc(ja mam tylko 90kg)a opona by sie nawet o ulamek nie ugiela. I tu pojawia sie zasadnosc kupowania pompek dajacych 8atmosfer, gdzie tanszy Rookie XL ma 6atm.

 

Uwazam ze pompeczka jest rewelacyjna. Przy dopompowaniu nie trzeba jej dociskac lapiac opona/pompka, wystarczy docisnac sama pomke i jest oki, wentyl sam sie w nia wciska. SKS nie wali sciemy z 6atm i mysle ze jest to wartosc rzeczywista, a nie urojone tajwanskie 10atm.

 

Na koniec o uchwytach ktore dostajemy z pompka. Zeby pompeczke w nich umiescic musialem uzyc znacznie wiecej sily niz na samo dmuchanie. Sa ciasne, plastikowe i obawiam sie ze dlugo nie wytrzymaja. Ja i tak pompke woze w plecaku wiec to akurat nie zaniza moje bardzo wysokiej oceny. Jezeli ich nie polamiemy w czasie jazdy to zabezpieczajac jeszcze gumowymi obejmami(w zestawie) nie ma szans zeby pompka wypadla.

 

W skali 1-10 daje MOCNE 8!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam tą pompkę i uważam, że jest to bardzo dobra ocena 8/10 . U mnie sprawuje się świetnie, nie ma większych trudności przy pompowaniu. Do tej pory używałem pompki made sh*t in China i różnica jest naprawdę ogromna. Polecam ten sprzęt bo sprawuje się naprawdę dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam tą pompkę. Rzeczywiście przy pompowaniu trzeba mocną ją dociskać do wentyla, szczególnie gdy pompuje się dętkę zaraz po założeniu...

Jeśli chodzi o uchwyty, to nie korzystam z tych gumowych nakładek. Zdarzyło mi się kiedyś mocno rąbnąć na lodzie -> pompka wyrwała się z uchwytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tej pompki jakieś dwa lata,mam ją przymocowaną do ramy przez okrągły rok i nie miałem z nią żadnych problemów.W zimie miałem wiele wywrotek i nigdy nie wyskoczyła bo jest zabezpiczona tymi sprytnymi gumkami które jej na to nie pozwalają,jeden minusik jest taki że coraz trudniej mi nią pompać dętki z wentylem Presta bo powietrze ucieka z pod niego, myślę jednak że to z mojej winy ponieważ używałem jej też do wentyli Dunlopa a chyba nie jest do nich przystosowana i to mogło ją sfatygować.Ogólnie jestem z niej bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja mam ja przy ramie od lat 2 conajmnieji jest ok , . ostanio urwałem jeden uchwyt z ramy podczas wypadku i terazjest na jednym uchwycie.

ja pompujenią zwykle do 3 atm wiecej to już na stacji lub w garażu. dlamniejest ok lekkai wytrzymała mamjącigle przy ramie ( 2x lato 2x zima ) i nie mam z nią problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też urwałem ten gwint :) Szajsowate to jakieś. Użyłem kropelki i przykleiłem go - jak na razie się trzyma i przetrwało już jedno pompowanie - oby pożyło jak najdłużej bo aktualnie mam dość mizerny stan konta - do 10 sierpnia zostało mi nieco ponad 3zł (eh ta cykloza) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość BikerFG

pomke SKS Rookie XL mam pewnie juz z 2 lata jak nie dluzej i wg mnie pompka jak na swoja cene jest w porzadku, nie jest duza, w traske w sam raz. wykonanie jest w miare solidne, mam porownanie, np. do drozszych modeli BBB. jedyna rzecz, ktora moge uznac za wade, to to, ze nie da rady nia wdusic ponad 5 atmosfer w gume (przynajmniej ja nie daje rady), ale i tak w trasce jest niezastapiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem sobie rookiego bo jechalem dziewczyna do Bielska troche po gorach pojezdzic. Na szczescie nie musialem jej uzyc:) Nawet calkiem fajny sprzet chociaz jedna rzecz mnie bardzo wqrvila... Chodzi o to ze wszedzie czytalem ze korpus jest z aluminium a w rzeczywistosci to zwykly plastik! Mimo to waga sie zgadza. No i jeszcze zauwazylem ze przy ustawieniu zaworka na samochodowy ta zakretka nie do konca daje sie dokrecic.

Edytowane przez Blitzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio połamałem tą końcówke, w którą się wkłada wentyl. Mimo tego, że Pani w sklepie mówiła że to się żadko zdarza to raczej jest to słaby punkt tej pompki, bo nie wytrzymała nawet pół roku. Reklamowałem i na szczęście po tygodniu dostałem nową. Drugi raz bym jej nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...