Skocz do zawartości

[rama] On One Inbred - jaki rozmiar?


Piotrek2234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuję pomocy w doborze rozmiaru ramy: chcę zamówić ramę On One Inbred 29er, przez co nie mam możliwości jej przymierzenia. Zastanawiam się, który rozmiar ramy będzie dla mnie najodpowiedniejszy: wg informacji na stronie producenta moje "wymiary" pasują do przedziałów dla ram 18", 19,5" i 21" - zastanawiam się nad którąś z dwóch ostatnich. Mam 6' 1" wzrostu (ok 185,5 cm) i przekrok 33,5" (85 cm), roweru zamierzam używać w 90% na asfalcie, reszta to jakieś szutry i leśne ścieżki - a w takich warunkach podobno lepiej sprawdza się rama większa, niż mniejsza. Czy jednak rama 21" nie będzie dla mnie za duża? Czy mostek długości 110 mm z lekko giętą kierownicą będzie ok? Mniej-więcej taki mi wychodził z http://www.competitivecyclist.com/za/CCY?PAGE=FIT_CALCULATOR_INTRO. A może ktoś z wawy lub lublina jeździ na tej ramce i chciałby "dać się przymierzyć"?

 

link do ramy: On-One Inbred 29er Vertical Dropout

 

Z góry dziękuję za wszelkie pomocne odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwna rama i dziwne są jej rozmiary.... Nasz wzrost raczej kręci się wokół 19", sam miałem dysonans wewnętrzny brać od ręki 21 czy zamawiać 19. Mam jednak około 90 cm nogi i chciałem mocnego węzła podsiodłówki... Dlatego skończyło się na 21. Pierwsze jazdy z 80 cm mostkiem wypadły nieźle, ale ten rower ma być mniej ścigiem bardziej frajdem, i kupiłem mostek ok 50 60 mm do testów... Jeszcze nie sprawdzony.

 

Jeśli możesz mniej wysuwać siodło to weź 19, jeśli się nie spieszysz i mieszkasz weekendowo w Warszawie to możesz mnie w końcu się doczekać w Kampinosie, lub Bielańskim i sprawdzić ale ostatnio czas zabrał mi rower.... :/

 

One One to dość tankowe jeżdżenie, ale nie ma tragedii, tylko że ja jestem spaczony i to mój 4 29er w ciągu ostatnich 7 lat i jestem jakiś inny w recenzjach :)

 

A tak w ogóle to zakładając nieważenie 180 kg, chorego kręgosłupa, albo innych przeciwwskazań to na 90 % asfaltu i 10 % krzaków polecam z autopsji raczej to to:

http://cdn.velospace.org/files/qertyjhgfvdf35tyg.jpg

 

oczywiście ze stajni OnOne raczej, a nie jak wyżej: na polskiej ramie i OK, własnym wynalazku,

 

tak żeby i widelec i rama miały piwoty albo nawet tarcze, i bez ryzyka że coś trzaśnie.

 

Gdybym musiał mieć jeden rower to by była właśnie przełajówka.

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Jesli nie będziesz tłukł po korzeniach to nie ma co pakować się w 29 żeby jeździć raczej okazyjnie po szutrze, chyba że szukasz komfortu albo właśnie jesteś słusznej wagi. 35mm pozwali na calkiem sporo.

Itr jeden rower to tylko teora, zapomniałeś o zasadzie "n+1" ;) Gdybym miał mieć 10 rowerów to i tak musiała by być tam też przełajówka. Rozglądam się za Lemond Poprad, 'od biedy' może X-planet Kaffenback... ale najpierw Inbred.

A co do tematu to weźcie też pod uwagę to, że Brant zaprojektował te ramy pod raczej krótsze mostki niż szosowe nastocentymetrowe pyty. W Sizingu jest mowa o 60-80mm. Mam ~190, noga ~93,będe brał 21. Podsiodłówki raczej nie brakłoby nawet na 19,5, ale ETT troche za krótka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj miałem taki sam problem jak Ty, w wyborze stalowej ramy, przy takim samym wzroście, wg. mnie w inbredzie pasowałem się dokładnie pomiędzy rozmiarami tzn. 18 - 19,5 przy czym ta 19,5 ma długą górną rurę, a nie chciałem kolejnego roweru do ściganiania się i wyciągania na nim tylko do długiej i wycieczkowej jazdy (dlatego min. stal). Ostatecznie zdecydowałem się na Rometa 29er, który pasuje się pomiędzy w/w wymiarami i spełnia moje oczekiwania. Niestety na razie wisi na ścianie i czeka na resztę gratów do poskładania.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...