Skocz do zawartości

[regulamin] Prosba o zmiane oraz uniewinnienie


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry

W teamcie tym postaram się dokonać sczegółowej analizy dzisiejszych wydarzen ktorych efektem bedzie wniosek o zmiane regulamiu, musi to jednak zajac troszke miejsca. Bedzie to skierowane głownie do samego Miecia gdyż nadal uwazam, że postapil w sposob niewłasciwy. Nie dlatego jednak ze miał złe intencje, tylko dlatego, ze regulamin ktory stworzyl pozbawiony jest zasady zupełności (jak latwo mozna wygooglowac zasada zupelnosci to przyjeta w polskim prawie zasada ktora mowi ze w normach systemu prawnego nie powinno byc luk, a jak sie zaraz przekonamy regulamin jest durszlakiem). Ostatnia rzecz na wstepie jest koniecznosc zrozumienia u kazdego kto bedzie to czytal, ze aby zrozumiec co chce przekazac trzeba czytac ze zrozumieniem i wykazywac chociaz minimalny przejaw logicznego myslenia.

 

Jestem wlascicielem konta "SCHYZU" ktore jest aktualnie zablokowane co zmusilo mnie do rejestracji na nowym nicku. Na forum zarejestrowalem się kilka dni temu jednak dzis w nocy postanowilem ze przejrze forum dokladniej. W trakcie tego przegladania trafilem na temat w ktorym uzytkownicy handlowali rowerami. Jako iz posiadam jeden rower ktorego chcialbym sie odplatnie pozbyc postanowilem ze napisze swoj temat. Od razu zauwazylem ze nie moge w dziale "Gielda" zakladac tematow przejrzalem wiec regulamin i nie znalazlem w nim nic co by zakazywalo proponowanie mojego roweru w dziale gdzie ludzie szukali odpowiedniego roweru do swoich wymagan. A jak wiadomo co nie jest zabronione jest dozwolone chyba ze regulamin stanowi inaczej, a regulamin nie stanowil inaczej wiec moglem to zrobic. Wybralem 14 tematow w ktorym umiescilem 1 wyczerpujacy post na kazdy temat o mojej propozycji sprzedazy. Wybor tych tematow nie byl jednak przypadkowy, gdyz zwracalem uwage na tresc i np jak ktos w temacie informowal ze szuka roweru z zakresu 5-6 tysięcy zł to postanowilem tam nawet nie pisac, wiec kazdy post znalazl sie w odpowiednim temacie. Wszystko bylo fajnie do okolo godziny 9:00 kiedy 1 z moderatorow ukaral mnie ostrzezeniem i punktami a chwile pozniej nastepny usunął wszystkie moje posty oraz blokujac konto ze nie moge juz tam nic zrobic (jak juz wspomnialem wczesniej dlatego pisze z nowego). Pierwszy z moderatorow do chwili obecnej nie odpisal mi na wiadomosc prywatna, do drugiego napisalem na gg. I tak o to rozwiazala sie dluga rozmowa pelna argumentow oraz pytan, na niektore ów Pan moderator nie odpowiedzial do teraz (w sumie jak odpowiedziec skoro racja lezy po mojej stronie) Zblizal sie czas kiedy musialem iśc na uczlenie wiec postanowilem opisac cala sytuacje Mieciowi w nadziei ze on rozwiaze ten problem. I tutaj spotkalo mnie najwieksze zdziwienie bowiem wlasciciel? tworca? z pewnoscia najwyzszy admin odpisal

Takie posty, jak Pan zamieszczał, dozwolone są jedynie w dziale "sprzedam".
Wydawalo by sie proste prawda ? ale heloł ja sie pytam gdzie jest taki punkt w regulaminie ? Otoz nigdzie Szanowny Pan Mieciu wyssał sobie tę zasade z palca. Przypomnijmy sobie co mowi regulamin
j ) Aby pisać w dziale giełda, musisz odczekać minimum 30 dni i mieć napisanych 50 postów.
Jak wspomnialem wczesniej aby to zrozumiec potrzebna jest logika czy ktos z was widzi w tym cytacie to o czym mowil Mieciu ? hm .... Oczywiscie ze nie bo widziec tego nie moze co po raz kolejny pokazuje ze mialem racje.

 

Jeden z administratorów zarzucil mi ze tymi postami dopuscilem się

 

a) spam - Jak napisalem wyzej wybralem 14 pasujacych tematow a w kazdym z nich napisalem 1 wyczerpujacy post. W jednym temacie napisalem 1 post czy to jest spam ? Nie. Ktos z was powie

ale zaraz, te posty byly takie same
A ja mowie to co z tego, skoro kazdy post byl do indywidualnie zformułowanego tematu ? A no to ze jednak nie byl to spam a jedynie zaoferowanie 14 osobą tej samej rzeczy

 

B)pisanie nie w temacie - No przepraszam bardzo Jezeli powstanie temat

Jaka przerzutka Shimano alivio czy deore
a ktos odpisze
Kup Sram taki i taki
to czy to jest pisanie nie w temacie ?? Nie to podsuniecie pewnej alternatywy, czyli to samo co ja zrobilem

 

c) jawna reklama - tego chyba nie trzeba komentowac. Uzylem slowa Merida i juz reklama w takim razie cale forum to 1 wielka reklama

 

Podsumowujac za cala sytuacje obwiniam nieprecyzyjny regulamin. Moglbym pokusic sie o stweirdzenie ze moderatorzy specjalnie nie rozumieja tego co chce im przekazac a wystarczylo przeciez napisac, abym tak nie robil, ze zaraz uzupelnia regulamin i wszystko byloby w porzadku. Dostrzegam jednak brak pokory a w koncu umiejetnosc przyznawania sie do bledu to dzis sztuka.

 

Chcialbym abyscie spojrzeli chlodnym obiektywnym okiem a Pana Miecia prosilbym o odpowiedzi na powyzsze pytania oraz pokazanie mi punktow w regulaminie na ktore sie powolywal.

Przeciez mozna bylo sworzyc w regulaminie przepis

Tematy oraz posty publikowane w nieodpowiednim dziale będa usuwane lub przenoszone zgodnie z wolą Administratora

Ale do poki takiego przepisy w regulaminie nie widac do póty kazdy moze pisac gdzie chce. Powiecie ze nie ? to skad niby ktos nowy ma wiedziec jakie panuja tutaj zasady? ma sie domyslac? nie, od tego jest regulamin. Mieciu o tym wie, dlatego jak ktos zarejestruje konto to musi go zaakceptowac oraz obiecac jego stosowanie. Ja siedo niego stosowalem i co mnie spotkalo ?

 

Swoja wersje regulaminu zaproponuje wkrotce

Chcialbym aby regulamin zostal precyzyjnie zmieniony

Chcialbym mogl w pelni krozystac z konta SCHYZU

Chcialbym aby cofnieto mi tam ostrzezenia

Chcialbym aby mnie przeproszono

Co o tym wszystkim myslicie wy drodzy uzytkownicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
gdzie jest taki punkt w regulaminie

 

a ) Posty stricte spamerskie, kryptoreklamowe oraz zawierające inne niepożądane bądź prawnie zakazane treści będą usuwane, a ich autorzy karani ostrzeżeniami lub banowani;

 

 

Kolego, przychodzisz na forum ewidentnie opchnąć swój rower, uważasz, że to nie jest spam? Forum nie potrzebuje takich użytkowników.

 

Tyle w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chwalisz się że masz na co dzień do czynienia z prawem... Hmm moim zdaniem najgorsi są teoretycy. Tak, teoretycy którzy przeczytają kilka zapisów bez głębszej analizy i wyciągają dziwne czasami wnioski i robią wielkie halo bo czegoś nie rozumieją. Na pierwszym roku studiowania kodeksów też myślałem że wszystko wiem i co to nie ja itd. Normalne, każdy przez to przechodzi :devil:

Nie będę wdawał się w polemikę z Tobą bo to nie będzie miało większego sensu ale coś od siebie dodam:

1. Złamałeś zasady reg forum 4a

2. Piszesz niechlujnie więc punkt 3b

3. Nie podoba Ci się zapis regulaminu 5j i próbujesz go obejśc

4. Załapałeś się na punkt 5e - bardzo Ci to nie pasuje i robisz dym; ranga Spamer nie oznacza bana bo gdybyś miał bana to byś do nas już nie zajrzał;

5. Cała ta sprawa podchodzi pod punkt 5g - bo w żadnym wypadku Twoja krytyka nie jest merytoryczna

6. Koniec dyskusji.

 

P.S. jak mawiał pewien pan ochrzczony w ZSRR mianem "Żelazny Feliks" nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchiwani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Pomaranczowy,

jeżeli już tak biegle posługujesz się językiem polskim publicznie, to może warto poświęcić odrobinę czasu na zapoznanie się z podstawami jego ortografii oraz interpunkcji. Ułatwi to zrozumienie Twojego przekazu i przede wszystkim czytelników nie będą bolały oczy od takich podstawowych błędów.

A wracając do meritum - zacytuję Ci fragment definicji spamu:

Istotą spamu jest rozsyłanie dużej ilości informacji o jednakowej treści do nieznanych sobie osób. Nie ma znaczenia, jaka jest treść tych wiadomości
.

Zarejestrowałeś się na tym forum, prawdopodobnie tylko po to, żeby sprzedać swój rower. Napisałeś 30, a nie 14, identycznych w treści postów, w każdym oferując swój rower - masz nas za idiotów?

Co do regulaminu, to jeżeli nie pasuje Ci ten regulamin lub społeczność, bądź niektórzy użytkownicy forum, to u samej góry, po prawej stronie masz przycisk wyloguj. Nikt nie zmusza Cię do korzystania z tego forum - stwórz własne, z regulaminem takim, jaki uznasz za stosowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pisać takie długie elaboraty sugeruję krótko, na temat i z uwzględnieniem znaków diakrytycznych. Piszesz z Polski i obowiązują Cię zasady poprawnej polszczyzny. Na ludzi piszących z innych krajów możemy jeszcze przymknąć oko, bo inaczej nie mogą pisać.

 

A jak wiadomo co nie jest zabronione jest dozwolone

Ciekawa interpretacja prawa...przeczytaj sobie art. 58 §1 k.c. jak już chcesz bawić się w prawnika.

 

Wybralem 14 tematow w ktorym umiescilem 1 wyczerpujacy post na kazdy temat o mojej propozycji sprzedazy.

Czyli krótko mówiąc zaspamowałeś 14 tematów, do czego się publicznie przyznajesz. Pomijam jak fakt, że wedle moich danych tych tematów i usuniętych postów było znacznie więcej.

 

ale heloł ja sie pytam gdzie jest taki punkt w regulaminie ? Otoz nigdzie Szanowny Pan Mieciu wyssał sobie tę zasade z palca.

Zakaz ten wynika z zasad współżycia społecznego, tzn. jak jest przygotowany do tego dział giełdy to nie robi się syfu w pozostałych działach.

 

Nie podoba się regulamin? Napisz lepszy. Jak będzie sensownie napisany jeszcze Ci podziękujemy.

Takich co chcieli pisać na nowo regulamin było wielu ale słuch o nich zaginął w momencie jak go przedstawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

Oprócz regulaminu, są jeszcze podstawowe założenia forum, których nigdzie nie trzeba zapisywać. To platforma społecznościowa, a nie handlowa, a regulamin jest zbiorem kilku podstawowych i suchych reguł, dzięki którym to wszystko funkcjonuje. Musisz pamiętać, że oprócz regulaminu są jeszcze ludzie, którzy to kontrolują i potrafią określić Twój cel... a bez wątpienia, jest to jedynie chęć sprzedaży czegoś.

Lubisz sobie polemizować, ale długie elaboraty nic nie dadzą.

Szybciej będzie, jak po prostu zapłacisz kilka zł prowizji na Allegro. Bez zbędnych dyskusji i tracenia czasu.

 

Swoją drogą, i tak już każdy z nas stracił za dużo czasu na to, dlatego zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...