Skocz do zawartości

[geometria/rozmiar ramy] watpliwosci, pytania, odpowiedzi


kreciatko

Rekomendowane odpowiedzi

Można się bawić podkładkami, ale reach pozostanie dalej krótki. Bawienie się offsetem przy kącie podsiodłowym 72,5 nie każdemu się spodoba.

Niższe modele Scale'a w rozmiarze M jeśli chodzi o kąty i długość mają bardzo zbliżoną geometrię do Procalibra 17,5", a ten jest sugerowany osobom o wzroście do 172. Nawet jeśli to trochę na wyrost, to do 180 daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednim rozmiarem będzie M. Główka jest niższa o 10 mm od L-ki to na plus. Długość horyzontalna przy tak duzej bazie kół i wystarczającym reach-u w obu przypadkach schodzi na drugi plan, ale kąt główki wynoszący tylko 69' sugeruje, aby stosować dłuższe mostki niż krótsze, nawet jak bedą odpowiedniej długości, czyli plus dla M-ki. M będzie odpowiednie z mostem 8 cm i sztycą z offsetem 10-15 mm (przy kącie podsiodłowej 75' spokojnie można zastosować offset 20 mm) lub samym mostem 9 cm. Czyli, to co wyżej do ustawień XC, do jazdy AM długość od końca siodełka do początku kierownicy będzie 2-3 cm krótsza, czyli również rozmiar M.

Edytowane przez GTZaskar1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pomóżcie proszę w doborze ramy Kross Level B3 2016. Wg informacji na stronie http://www.kross.pl/pl/poradnik/dobor-ramy przy moim wzroście 186cm i długości nogi 86cm powinienem wybrać rozmiar M 19 cali. Nie jestem jednak pewien bo w obliczeniach niema nic mowy o rozmiarze kół co może mieć wpływ a wybrany model posiada 29 calowe koła. A może rozmiar kół niema znaczenia ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy dla wzrostu 172 i dł. wewn. nogi 79 - czyli chyba w miarę długiej jak na ten wzrost - rama 18" cali cube'a będzie okej, czy za duża?

Parzysty rozmiar to pewnie koła 27,5. W przekroku 18" będzie mocno na styk i wskazana byłaby przymiarka - w ciemno bym nie brał.

 

 

Pomóżcie proszę w doborze ramy Kross Level B3 2016. Wg informacji na stronie Dobór ramy | | Kross przy moim wzroście 186cm i długości nogi 86cm powinienem wybrać rozmiar M 19 cali.

M (19") będzie w sam raz.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio napaliłem się na CUBE LTD Race 29 http://2016.cube.pl/rowery/mtb-hardtail/ltd/cube-ltd-race-29-blue-n-green-2015/. Niestety aby obejrzeć owy rower muszę podjechać ponad 100km i dostępny jest tylko w rozmiarze 21 cali. Teraz pytanie czy dla mnie będzie on odpowiedni? Mój wzrost 185cm, noga 89 -90cm. Uprzedzając pytania, tak nogi mam długie, pomiary robiłem 5 razy i za każdym razem wychodzi 89-90cm na boso bez butów.

Dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Prawdopodobnie będzie OK - pytanie tylko jakie masz preferencje i jakiej pozycji szukasz, bo Cube wydaje się być nieco " kwadratowy " ( rama na długość odpowiednia, ale przy tym dość wysoka, więc kwestia odpowiedniej wysokości będzie w tym przypadku kluczowa ).

Jak się tak napaliłeś, a podjechanie nie stanowi dużego problemu, to przymierz się na miejscu i powinieneś wtedy wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CUBE LTD SL 21" i podobną budowę ciała (183 i 88/89 noga). Ramy u CUBE są trochę zaniżone, 21" to w rzeczywistości 20,2". Po prostych odcinkach jeździ się fajnie, ale jak jeździsz po krętych, to ja  wolałbym deczko mniejszą ramę.  Jakbym dzisiaj miał kupować to wybrał bym 19". W sumie jak kupowałem rower to nie przypuszczałem, że zmienią mi się moje upodobania i będę jeździł tam gdzie jeżdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Cube Reaction GTC 29" 2014 21",wzrost 185,przekrok to mi rożnie wychodzi (88,89,90 ale chyba 90),do jazdy rekreacyjnej po łąkach ok ale jak juz chce pobrykać po górkach to bym wybrał 19" i jak bym miał możliwoś ponownego wybierania to by było 19",do rekreacji wystarczy cross czy też trekking:-)pozdrawiam

Edytowane przez roberttrebor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Chciał bym się dowiedzieć czy rower na kołach 29 może mieć taką wartość parametru Stack - 506 mm w rozmiarze L ? Osobiście wydaje mi się że to jest błąd na stronie ponieważ nawet rowery 27,5 w tych samych rozmiarach mają ok 100 mm więcej. Co sądzicie ?

 

 

post-199287-0-34472800-1484827548_thumb.png

Edytowane przez michu692
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja mam przy tych warunkach 59,5 cm górnej rury i 10 cm mostka ( koło 27,5 " ) , ale pewnie znajdzie się sporo osób jeżdżących na większych.

Śmigam dość agresywnie po lesie, ale bez ostrego katowania podjazdów i zjazdów ( jakoś nie mam fazy, mimo że możliwości jeszcze są ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry, chciałbym zapytać o geometrię ramy rowerów trekkingowych, nad którymi się zastanawiam w kontekście wyprawy rowerowej w tym roku. Nie znam się na tym za dobrze i liczę, że jakiś specjalista, doświadczony użytkownik zwróci mi uwagę na ewentualne słabe/mocne punkty ram wskazanych przeze mnie. 

 

Ogółem to wzrost 193 cm, waga 90 kg, długość nogi 94 cm. Wedle kalkulatorów wychodzi na to, że potrzeba mi ramy 23 cale.Niemniej bardzo trudno znaleźć taką wielkość. Załączam dwie geometrie ram rowerów, które są w kręgu zainteresowania - kross i unibike.

 

 
 
Bardzo proszę o jakieś informacje, poza moim przeczuciem, że kross może być za mały.

 

Edytowane przez ArtBike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross ma dmc na ramę 100kg/115kg z bagażem, więc zabierzesz parę gratów i już przekroczony. Pozostaje Unibike w rozmiarze 23/xl

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ruff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam CUBE LTD SL 21" i podobną budowę ciała (183 i 88/89 noga). Ramy u CUBE są trochę zaniżone, 21" to w rzeczywistości 20,2". Po prostych odcinkach jeździ się fajnie, ale jak jeździsz po krętych, to ja  wolałbym deczko mniejszą ramę.  Jakbym dzisiaj miał kupować to wybrał bym 19". W sumie jak kupowałem rower to nie przypuszczałem, że zmienią mi się moje upodobania i będę jeździł tam gdzie jeżdzę

Wyrzuciłem wszystkie podkładki spod mostka. Rower jest zwrotniejszy, odkrywam go na nowo :). Muszę więcej pojeździć, to zobaczę czy nie będą mnie bolały plecy. Na razie jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

Wpadł mi w ręce Spec z poniższego linka:

https://www.specialized.com/pl/pl/crave-comp-29/106298

Rozmiar ramy L. Konfiguracja mostka, podkładek seryjna. Jedzie się tym fajnie, ale nie jestem pewien, czy nie jest za duży. Mam 180 cm wzrostu, noga 83 cm. Na co dzień jeżdżę rowerem na małym kole o mocno sportowym zacięciu więc nie mam porównania. Geometria Speca jest na tyle odmienna, że sam nie wiem jak z tym rozmiarem być powinno. Rower na być wykorzystywany to treningów i maratonów mtb w wielkopolsce. Z góry dziękuję za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...