Skocz do zawartości

[forma]Rower vs Sylwetka


Metios

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! ;-)

 

Trenuję na siłowni 4 lata, mam sporo za sobą, ważyłem kiedyś 91kg, od tego czasu moje priorytety się zmieniały. W sezonie śmigam dużo na rowerze. Borykam się z pewnym zagadnieniem już drugi rok, dlatego postanowiłem się was doradzić.

 

Czy da się połączyć dobrą sylwetkę z dobrą formą rowerową?

 

~Moja obecna waga to ok 73kg, wzrost 178cm

 

Chciałbym zachować pewną równowagę i być dobry i w tym i w tym... wiadomo, że nie złapiemy wszystkich srok za ogon, no ale... 8-)

Oto obecna sylwetka:

svqnm1.jpg

zv1ncm.jpg

33fdt7c.jpg

14dizxs.jpg

358nf9v.jpg

 

 

Link do dziennika treningowego, który prowadze regularnie 3 lata:

http://www.sfd.pl/Przemyski%2F_Letnie_palenie_fatu%2C_pods._masy_s.154-t628621-s193.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie zadajesz jak na osobę która wie o co chodzi w ćwiczeniach siłowych i kardio. Dieta wysoka w białko i nie powinieneś stracić swojej boskiej sylwetki. Generalnie coś tam z wagi pewno stracisz ale jak mądrze podejdziesz do tematu to wiadra wody na głowe nie będzie.

 

Wydaje mi się że twoim celem nie są rady które tu uzyskasz tylko chęć reklamy swojej osoby. Nie potrzebnie wrzucasz link do swojego cyklu treningowego.

 

Sylwetka naprawdę imponująca

Na przyszłośc napisz o co ci tak naprawdę chodzi, czy o letni niedzielny wyjazd nad jezioro z kumplami czy o powarzne treningi rowerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes szczuply, nadmiaru miesa nie widac poza rekami, ktore zleca na 100% i tego na pewno nie ochronisz, jesli bedziesz sporo jezdzil, ale przy tej gestosci spadnie raczej nie wiecej, niz 2-3cm, o ile rzeczywiscie bedziesz podtrzymywal treningiem silowym...w sumie jak dla mnie bedzie to mialo pozytywny rezultat optyczny - bedziesz wygladal lepiej, proporcjonalniej

 

dramatu nie bedzie, bo nie jestes 'przelany', jak typowe misie haribo, ktore maja wiecej w bicu, niz udzie....chociaz nog nie pokazales (mam nadzieje, ze tego powszechnego dramatu nie powieliles :) )

 

dbaj tez o to, zeby nie jezdzic o wodzie i w miare mozliwosci intensywniej, ale krocej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się nawet połączyć dobrą formę na rowerze z dobra sylwetka i narcyzmem. Dzięki za zdjęcia, mam wolne miejsce na szafie koło łóżka.

 

Rozumiem, że preferujesz mężczyzn, ale niestety nie mam ochoty figurować u kogoś płci męskiej nad łóżkiem. Szkoda, że z Twojego posta wynika jedynie zazdrość i zwalanie wszystkiego na "narcyzm".

 

 

Głupie pytanie zadajesz jak na osobę która wie o co chodzi w ćwiczeniach siłowych i kardio. Dieta wysoka w białko i nie powinieneś stracić swojej boskiej sylwetki. Generalnie coś tam z wagi pewno stracisz ale jak mądrze podejdziesz do tematu to wiadra wody na głowe nie będzie.

 

Wydaje mi się że twoim celem nie są rady które tu uzyskasz tylko chęć reklamy swojej osoby. Nie potrzebnie wrzucasz link do swojego cyklu treningowego.

 

Sylwetka naprawdę imponująca

Na przyszłośc napisz o co ci tak naprawdę chodzi, czy o letni niedzielny wyjazd nad jezioro z kumplami czy o powarzne treningi rowerowe.

 

Obecnie nie mam za dużo możliwości jeśli chodzi o trzymanie diety itd. Pytam, ponieważ wolę się doradzić osób, które już trochę jeżdżą i powiedzą jak to się ma do sylwetki. Nie mam zamiaru startować w zawodach ani nic podobnego, ale mam ekipe, z którą dużo w sezonie jeżdżę i chciałem po prostu podbić formę w tej dziedzinie wyżej.

 

jestes szczuply, nadmiaru miesa nie widac poza rekami, ktore zleca na 100% i tego na pewno nie ochronisz, jesli bedziesz sporo jezdzil, ale przy tej gestosci spadnie raczej nie wiecej, niz 2-3cm, o ile rzeczywiscie bedziesz podtrzymywal treningiem silowym, dramatu nie bedzie, bo nie jestes 'przelany', jak typowe misie haribo, ktore maja wiecej w bicu, niz udzie....chociaz nog nie pokazales (mam nadzieje, ze tego powszechnego dramatu nie powieliles :) )

 

dbaj tez o to, zeby nie jezdzic o wodzie i w miare mozliwosci intensywniej, ale krocej

 

Zależy mi, żeby łapy zostały, spadło już z 44cm do 36cm, przy zimowych treningach rowerowych na stacjonarnym. Trening siłowy 3x w tyg standard od zawsze, no niestety kiedyś też byłem "misiem haribo", ale nie za fajnie to wygląda. Nogi ok 57cm w udzie obecnie, było więcej wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko jedno :woot: jakie mięśnie piękne . a po za tym dla mnie jest z jednej strony fajnie jeździć do trochę człowiek sobie schudnie a po drugie to źle jako kobieta mam niestety masywne nogi co jest dla mnie okropne i podłączam się pod pytanie czy takie coś to norma i jest jakiś sposób dy temu zapobiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam tak jak koledzy wyżej, że poprostu chciałeś się pokazać :P też tak kiedyś miałem ;)

Skoro osiągnąłeś tyle, to na pewno masz wiedze, znasz swój organizm i sam powinieneś wiedzieć co robić, jak jeść itd.

Spadki będą zawsze przy intensywnej jeździe na rowerze. Nie da się jednocześnie robić masy i rzeźby, ale to zapewne wiesz...

Pytanie co dla Ciebie znaczy dobra sylwetka, bo dla mnie oznacza sylwetke, w której dobrze się czuje i nie wstydze się rozebrać przed dziewczyną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie chłopu spokój. Są dziedziny, w których bez pokazania tego jak się obecnie wygląda ciężko oczekiwać odpowiedzi. To tak jakby ktoś prosił, bez podania wzrostu i nogi. o pomoc w doborze ramy.

 

Może i tu zdjęcia nie są potrzebne, ale podobnie jest z Waszymi komentarzami. Nie wnikam już co powodowało Wami, a co autorem.

 

Zaś co do pytań z tematu- na pewno chłopie sylwetka ulegnie zmianie jeśli zaczniesz jeździć na poważnie. Na ile- nie wiem. Ale nie licz na zachowanie tego co teraz masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez Pixon, 21 Lutego 2013 - Brak powodu
Ukryte przez Pixon, 21 Lutego 2013 - Brak powodu

ale co jak co facet ciacho jest i żadna kobieta tego nie zaprzeczy choć trochę za duże te mięśnie dla mnie fajne to jest dla jara się tym tylko właściciel a niżeli kobieta/facet

Odnośnik do komentarza

nawet jesli choc po czesci chcial sie pokazac, to kosztowalo go to na tyle duzo czasu, potu i wyrzeczen, ze jesli doceniacie, to okej, jesli zazdroscicie, to wezcie sie za siebie, moze do smierci zdarzycie...wnerwia mnie takie gadanie, bo jak 'taki' nawet latem sciagnie koszulke na kapielisku, to wszyscy na okolo komentuja po cichu, ze chce sie pokazac, a jakby ta sama osoba, bedac statystycznym kanapowcem, nie wyrozniala sie in +, to moglaby nawet chodzic nago i nie byloby tyle gadania

 

@@Metios, wyglada na duzo wiecej, niz 36, ale moze faktycznie - nie jestes przesadnie wysoki...masz sylwetke zdrowego kolesia, lapa to psuje, wiec posrednio przekonujac cie do mojej wizji polecam rower :D spali sie samo, bo jest zdecydowanie z nadmiarem, w sensie ponad naturalna budowe...spalajac bica duzo sily ogolnej nie stracisz, wrecz moze to poskutkowac poprawa plecow i innych duzych grup, bo czesto jest wlasnie tak, ze z niedoborow techniki kazde cwiczenie idzie w bica...i dlatego jest taki przerosniety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez Pixon, 21 Lutego 2013 - Brak powodu
Ukryte przez Pixon, 21 Lutego 2013 - Brak powodu

Cel i sens wrzucania tu tych zdjęć jest raczej jasny. To mniej więcej tak jakbym wrzucił tu zdjęcie swojej żony w bikini i zapytał, czy jeśli będę jeździł na rowerze, to ona mi w tym czasie nie zbrzydnie. Można też zamieścić wyciąg z konta i zapytać: jak myślicie, czy kiedy wrócę z roweru, to pojawi się kolejne zero na końcu?

 

Można też zapytać, co jest częstą wątpliwością, czy od jazdy na rowerze nie ma problemów ze wzwodem. I nie ma w tym nic dziwnego, jeśli ktoś zadaje pytanie. Ale jeśli ktoś po pytaniu dodaje: mój penis tak wygląda we wzwodzie, a tak w spoczynku i wrzuca zdjęcia, to zaczyna być dziwne. I nie chodzi o zazdrość tylko o pretensjonalność tego typu zachowań.

Odnośnik do komentarza

CMIK- Wejdź na pierwsze, lepsze forum kulturystyczne. I spróbuj uzyskać odpowiedzi na pytania o prace nad sobą bez podania obwodów i najlepiej wrzucenia zdjęć. Kolega wywodzi się z takiego środowiska i równie dobrze może być tak, ze dla niego naturalnym jest ilustrowanie pytań o sylwetkę zdjęciami.

Oczywiście może być też tak jak Wy twierdzicie. Ale pytanie brzmi- o co się tu spinać?

Szczególnie, że jeśli macie rację to sam fakt olania jego zdjęć i nie skomentowania ich będzie dla niego wystarczająco 'bolesny'. A tak tylko sami siebie prezentujecie w 'doskonałym' świetle...

 

W tym co napisał Nabiał jest wiele racji. Strach się bać wyglądać inaczej(nie lepiej czy gorzej tylko inaczej) niż jakaś tam przeciętna średnia.

 

 

jako kobieta mam niestety masywne nogi co jest dla mnie okropne i podłączam się pod pytanie czy takie coś to norma i jest jakiś sposób dy temu zapobiec

 

Najczęściej to problemem nie jest mięsień tylko tłuszcz na nim. Więc ja bym zaczęła od zrucenia tego ostatniego.

A poza tym jeżeli chcesz zminimalizować nadbudowę mięśnia to jeździj jak najbardziej kadencyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wagą to jest tak, że niekoniecznie chodzi o jej wartość a jakość.

Ja Ci tylko mówię co bardzo często jest problemem. Być może Ciebie to nie dotyczy. I jedyne co pozostaje to np. właśnie ta kadencyjna jazda w miejsce siłowej.

Może być tez tak, ze mocne mięśnie ud to taka Twoja uroda.

Jak również tak, że wszystko jest ok a tylko Tobie się nie podoba bo każdy ma inny gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nysa, dla sylwetki nie jest ważna waga tylko skład ciała. Możesz spokojnie ważyć 5kg więcej i wyglądać znacznie lepiej, jeśli właśnie zwiększysz zawartość mięśni kosztem tłuszczu, bo mięśnie ważą dwa razy tyle co tłuszcz. Kobiety bardzo często wpadają w taką pułapkę, że duszą wagę za pomocą restrykcyjnych diet, które niszczą bardzo dużo masy mięśniowej, a stosunkowo niewiele tłuszczu. Ważą mniej, a wyglądają gorzej. Obwody są ważne, a nie waga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem. Teraz parę słów wyjaśnienia.

 

Wrzucanie tutaj zdjęć przeze mnie nie ma na celu dowartościowanie się, ocene sylwetki, czy tym podobne - tak jak ktoś już to napisał, jestem stałym użytkownikiem SFD i przy większości tematów/zagadnień, wymagane są obowiązkowe zdjęcia, co ułatwia rozwiązanie problemu

 

Piszę ze zwykłym problemem, bo jestem w kropce, to i to jest dla mnie wielką pasją, dlatego założyłem ten temat.

 

 

Też uważam tak jak koledzy wyżej, że poprostu chciałeś się pokazać :P też tak kiedyś miałem ;)

Skoro osiągnąłeś tyle, to na pewno masz wiedze, znasz swój organizm i sam powinieneś wiedzieć co robić, jak jeść itd.

Spadki będą zawsze przy intensywnej jeździe na rowerze. Nie da się jednocześnie robić masy i rzeźby, ale to zapewne wiesz...

Pytanie co dla Ciebie znaczy dobra sylwetka, bo dla mnie oznacza sylwetke, w której dobrze się czuje i nie wstydze się rozebrać przed dziewczyną ;)

Nie kolego, nie chciałem się pokazać, mam na tyle lat i jestem na tyle poważny, że nie potrzebuje się dowartościowywać. Dla kogoś kto ćwiczy, sylwetka nigdy nie będzie dobra, bo zawsze będzie chciał coś zmienić.

 

 

nawet jesli choc po czesci chcial sie pokazac, to kosztowalo go to na tyle duzo czasu, potu i wyrzeczen, ze jesli doceniacie, to okej, jesli zazdroscicie, to wezcie sie za siebie, moze do smierci zdarzycie...wnerwia mnie takie gadanie, bo jak 'taki' nawet latem sciagnie koszulke na kapielisku, to wszyscy na okolo komentuja po cichu, ze chce sie pokazac, a jakby ta sama osoba, bedac statystycznym kanapowcem, nie wyrozniala sie in +, to moglaby nawet chodzic nago i nie byloby tyle gadania

 

@@Metios, wyglada na duzo wiecej, niz 36, ale moze faktycznie - nie jestes przesadnie wysoki...masz sylwetke zdrowego kolesia, lapa to psuje, wiec posrednio przekonujac cie do mojej wizji polecam rower :D spali sie samo, bo jest zdecydowanie z nadmiarem, w sensie ponad naturalna budowe...spalajac bica duzo sily ogolnej nie stracisz, wrecz moze to poskutkowac poprawa plecow i innych duzych grup, bo czesto jest wlasnie tak, ze z niedoborow techniki kazde cwiczenie idzie w bica...i dlatego jest taki przerosniety :)

Nie chciałem się pokazać, temat ma na celu całkiem co innego. Mówisz, że łapa to psuje, a pracowałem na to trochę, więc szkoda mi to wszystko stracić :-)

 

Ludzie bez przesady, kolega może przyszedł ze Sportowego Forum Dyskusyjnego gdzie prawie przy każdym pytaniu wrzuca się zdjęcie sylwetki, a wy od razu robicie zbędny spam.. Jeśli wam się to nie podoba, to zignorujcie..

 

jak wyżej, pierwsa osoba, która zrozumiała przesłanie tego tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez Pixon, 21 Lutego 2013 - Brak powodu
Ukryte przez Pixon, 21 Lutego 2013 - Brak powodu

Haha, nie ma to jak tyrania poprawnosci...

 

Kolega jest stale na SFD? Ok, ale czy to cos tlumaczy? Gdy uzytkownik fr pojdzie po rade na SFD, to powinien "sie rozebrac", bo takie tam panuja zasady. Zas uzytkownik SFD nie powinien rzucac golizna wlasna na fr, bo tutaj obnaza sie rowery :-)

 

To chyba nietrudno zlapac? Audiofilom na "dzien dobry" podajemy wymiary pomieszczenia, kompuretowcom konfiguracje sprzetu a do meczetu nie wchodzimy w butach...

 

Jak sie wezmie to pod uwage, to jednak racje ma CMIK, ze zachowanie autora wyglada na pretensjonalne. Zwlaszcza ze na tych zdjeciach nog zabraklo, a to one dla kolarza sa najwazniejsze.

Wiec albo kolega nie umie sie zachowac w nowym miejscu, albo chcial zebrac troche pochwal (nota bene zasluzonych). Jedno i drugie nie najlepiej swiadczy. Oczywiscie, latwo kazdemu krytykujacemu zarzucac ze jest zakompleksionym kanapowcem, ale czy w tym rzecz?

 

Milego dnia tym, co dotarli do konca offtopowego wywodu :-)

Odnośnik do komentarza

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...