Skocz do zawartości

[ciekawe aukcje] Allegro, E-bay i in. Ciąg dalszy.


mrmorty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

A w ramach ciekawostki załączam e-maila, którego otrzymałem od sprzedawcy (czas odpowiedzi godny podziwu) po zapytaniu nt. oryginalności i takie tam

Jest to oemowa wersja. Długości inne niz 660 nie są oferowane w Europie. A na marginesie pan myśli że gdzie wszyscy produkują carbon w tym ritchey? Produkt jest wysokiej jakości objęty gwarancją. Ale do niczego Pana nie zmuszam. Ja reprezentuje fabrykę na terenie Polski i załatwiamy formalności. Sprzedawca jest fabryka która produkuje elementy carbonowe dla takich firm jak bontrager, ritchey czu specialized.

 

Ja tam dalej utrzymuję, że to po prostu podróbki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że z tej samej fabryki to marne pocieszenie nawet jeśli to prawda... Wolałbym dobrą podróbkę niż oryginał z defektami, który oficjalnie trafił do śmietnika, a w rzeczywistości wylądował na ebayu.

Ale co do tych lewych ritcheyów to swego czasu było o nich troche na MTBR... w skrócie to ludzie kupują świadomi bądź nieświadomi że to podróbka, używają przez lata i nic sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W risera za 249zł nie wierzę, natomiast 300zł za prostą jest możliwe. Jest zima, sklepy pozbywają się towaru, szczególnie leżaków z poprzednich sezonów. No i pewnie jakieś jednostkowe importy zza granicy. Chociażby na CRC była masa promocji na kierownice, nierzadko cena przez pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co dystrybutor na te kiery z allegro ... Pozdro

 

Pamiętacie kierownice Ritchey ?

 

Posłałem do dystrybutora na Polskę zapytanie o oryginalność kierownicy i o to czy będą respektowali ewentualną gwarancję na ten produkt ...

Początkowo po lakonicznym stwierdzeniu że na podstawie zdjęć nie są w stanie w 100% potwierdzić oryginalności, ale z racji tego że produkt jest poza ich dystrybucją gwarancji nie będą respektować.

Dziś sprawa otrzymała nową odsłonę ... okazuje się ze polski dystrybutor popchał sprawę wyżej i na podstawie maila wnioskuję ze producent zakwestionował oryginalność produktu (o czym wiedzieliśmy) i polecił przedsięwziąć odpowiednie środki ... z organami ścigania włącznie.

 

Dziś sprzedający wystawił kolejną partię kierownic ... jakieś 30 min przed tym jak otrzymałem maila od dystrybutora ciekawe kiedy zwinie swój interes z allegro.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dystrybutor nie jest w stanie od razu potwierdzić oryginalności sprzętu, którą ja po jednym zerknięciu na zdjęcie jestem w stanie w 100% podważyć, to ręce opadają nad takim dystrybutorem... Superlogic to segment Ritchey'a do nieco delikatniejszej niz WCS jazdy, a co za tym idzie kierownice Superlogic'a mają minimalne gięcie - 15mm, a nie tak jak na zdjęciu ze 30 czy wiecej mm... Pomijajac juz fakt ze oferowane są tylko w długosci 660mm. U siebie w galerii mam zdjęcia real takiej oryginalnej kiery Superlogic'a, którą kiedys zresztą sprzedawałem (bynajmniej nie za 150zł - to nierealna cena jak za oryginalny produkt).

Pozdrawiam

 

Pamiętacie kierownice Ritchey ?

 

Posłałem do dystrybutora na Polskę zapytanie o oryginalność kierownicy i o to czy będą respektowali ewentualną gwarancję na ten produkt ...

Początkowo po lakonicznym stwierdzeniu że na podstawie zdjęć nie są w stanie w 100% potwierdzić oryginalności, ale z racji tego że produkt jest poza ich dystrybucją gwarancji nie będą respektować.

Dziś sprawa otrzymała nową odsłonę ... okazuje się ze polski dystrybutor popchał sprawę wyżej i na podstawie maila wnioskuję ze producent zakwestionował oryginalność produktu (o czym wiedzieliśmy) i polecił przedsięwziąć odpowiednie środki ... z organami ścigania włącznie.

 

Dziś sprzedający wystawił kolejną partię kierownic ... jakieś 30 min przed tym jak otrzymałem maila od dystrybutora ciekawe kiedy zwinie swój interes z allegro.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kiejsc gdzie sa produkowane czyli Chiny, Tajwan i Japonia. W błędzie jest ten kto mysli, że karbon produkuje ritchey, specialized czy canondale. Oni dają tylko projekty a w tych krajach wykonuje się ich zlecenia stąd przecieki i modyfikacje ich własnych projektów. co wcale nie oznacza, że to gorszy produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

77 km w 3 godziny tym rowerem zgodnie z przeznaczeniem ??

To nie taki spacer :) chętnie poznam twoje "wyczynowe" tempo :) na takim rowerku.

 

Wracając do tematu...

Czy to możliwe ... w pewnych wyjątkowych sytuacjach tak ... np wybitnie pechowa kontuzja zaraz po kupnie roweru która wyklucza z uprawiania kolarstwa ...

 

Warto podpytać dlaczego tylko 77 km, taki przebieg stosunkowo łatwo zweryfikować.

Foto z zębatkami korby w tle sugerują raczej fakt że sprzedawca zapomniał podać 0 na końcu ... blat ma zjedzona farbę na zębach.

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...