Skocz do zawartości

[4300zł] nowy rower do skoków, ekstremalnych zjazdów, zawodów (FR/DH)


Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę to tak że zanim wsiądziesz na rower do DH lub FR,Streetu to naucz się że nie kolor i cena mają znaczenie bo to są drugorzędne cele liczy się technika jaką posiadasz a sądząc po twoich wypowiedziach to NIE MASZ ŻADNEJ I NAJMNIEJSZEGO POJĘCIA CZEGO FAKTYCZNIE CHCESZ,miejsc w naszym kraju do DH lub FR jest skromniutka ilość i każdy zjazd w tych miejscach jak dla ciebie jest technicznie maksymalnie trudny chyba że całość pokonasz na zaciągniętych hamulcach,najpierw poćwicz technikę jazdy i jak opanować rower bo skręcisz sobie kark albo zostaniesz warzywem czego ci nie życzę,popatrz jakie są ceny ortez na nogi bo przewyższają ceną twój zakup,dobry full face to koszt 450,zbroje od 500 itp.,więc jeśli chcesz się w to pobawić to przemyśl sobie czy chcesz to robić przez lata czy tylko w sezonie,utopić kasę,poszpanować??

Poczytaj sobie lekturę:

http://rowerowe-szalenstwo.blogspot.com/2008/07/jaki-rower-do-downhillu-dh-na-pocztek.html

http://www.dh-zone.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=65440

http://www.downhill.w8w.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i oczom uwierzyć nie mogę.

Jesteś zupełnie niezdecydowany, wybierasz wśród propozycji oczami, a nie logiką.

 

Po pierwsze - Twojego obecnego centuriona z całym szacunkiem.. nie można porównać do żadnego z zaprezentowanych rowerów.

Dh i Fr są hermetycznymi dziedzinami sportu rowerowego. A oznacza to mniej więcej tyle, że na rowerze do Dh nie pojeździsz sobie po parku efektywnie i z przyjemnością.

Będziesz wyglądał ot jak kolejny chłopak lansujący się po mieście.

 

Czytając Twoje posty widzę, że nie masz kompletnie pojęcia o bardziej ekstremalnej odmianie rowerowania - tylko "coś tam od kolegi zasłyszałem i oglądalem sobie filmiki na YT i teraz też tak chcę". Oczywiście, kup sobie rower do DH, ale musisz mieć na uwadze to, że nie czyni on z Ciebie doświadczonego rowerzysty i nie oznacza to, że od razu polecisz kilku metrowe hopy. Dodatkowo każda naprawa w przypadku tak zaawansowanych konstrukcji, nie mówiąc już o serwisie - będzie bardzo droga. To tez radzę uwzględnić przy zakupie.

 

Nie widzę osobiście większego sensu w kontynuacji dyskusji w tym temacie, gdyż najpierw musisz dać coś z siebie i zaznajomić się z tematyką. Później kiedy będziesz wiedział czego chcesz, możesz pytać który z rowerów będzie lepszy.

 

Ja na Twoim miejscu kupiłbym sztywniaka z dobrym amorem i mocnymi kołami.

Trzeba liczyć się z tym, że wywrotki będą częste, tak jak i straty w sprzęcie. Ot taki urok wszystkich rowerowych szaleństw. ;)

Pojeździj, zdobądź technikę i dopiero wtedy inwestuj w profesjonalny osprzęt.

 

I na początek zdecydowanie używka w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma co kolegi namawiać na porządne rowery, bo on chce po prostu jeździć na ładnym - porządny być nie musi. Zaproponowałem Ci trzy bardzo sensowne propozycje, w cenach takich, że wystarczy jeszcze na ochraniacze i kask. Był wśród nich bardzo dobry rower zjazdowy, zacny rower do freeride'u oraz ten oto endurak, Canyon. Napisałem, że każdy wytrzyma skakanie hop, dropów i innych podobnych, z tym, że zjazdówka nie nadaje się do codziennej jazdy i najbardziej odpowiednim będzie dla Ciebie właśnie Canyon. Ale Ty chyba wcale nie chcesz dać sobie pomóc - my Ci dobrze doradzamy, a Ty nadal swoje, mimo że o tym sporcie masz zerowe pojęcie.

 

Czyń więc co dusza zapragnie, tylko nie proś nas o pomoc, skoro i tak uważasz ją za zbędną. Skoro zależy Ci na rowerze do lansu oraz na tym, aby ładnie wyglądał, to wybierz taki, który Ci odpowiada i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm czy to będzie "lans" nie mnie oceniać ale przynajmniej z mojej perspektywy patrząc ,ostatnio widziałem pewnego osobnika na rowerze DH w mieście i miałem z tego niezły ubaw tzn. widać ,że się lansował i bardzo komicznie to wyglądało. Względem osób co nie mają zielonego pojęcia w tematyce może i ciekawie to wygląda ale w oczach osoby co ma nawet niewielkie pojęcie raczej wygląda to żenująco. (Biorę pod uwagę ,że może używa owego roweru do jazdy po górach ,a to był jakiś spontaniczny wypad ,bo nie ma innej maszyny - nie mnie oceniać). Jeżeli chcesz rower do DH i będziesz go używał wyłącznie w górach to będzie dobry wybór ,natomiast wnioskując po tym ,że podoba Ci się owy sport ale nie masz o nim zielonego pojęcia to polecam rozpatrzyć powyższą propozycję roweru enduro który sprawdzi się dobrze w górach jak i w terenie nizinnym. Rower ma sprawiać frajdę ale żeby tak było ,musi wypełniać przeznaczenie dla którego został stworzony.

 

Ps: Raczej nikt nie ma na celu Cię przekonywać do zmiany decyzji ,a jedynie wspomóc abyś nie zakupił produktu pod wpływem jarania się nim w rezultacie czego po pewnym czasie będziesz z wyboru niezadowolony ,a fundusze które są w sumie niemałe zostaną utopione ,przynajmniej w jakimś stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst zaczerpnięty z Wikipedii :

  • rower enduro - przeznaczony do jazdy w warunkach głównie górskich i urozmaiconym, trudnym terenie. Konstrukcja jest formą pośrednią między rowerem FR, a XC. Masa takiego roweru, to najczęściej 12-16 kg, skok zawieszenia 140-180 mm. Solidna konstrukcja pozwala na szybką i ekstremalną jazdę na zjazdach, umożliwiając jednak także pokonywanie trudnych podjazdów i stosunkowo efektywną jazdę po płaskim. Rowery enduro obecnie gwałtownie zyskują na popularności, rozwijane przez producentów stają się lżejsze, ale wraz z wyrafinowaniem i bardzo drogie. Stosuje się najnowsze technologie, które np. zastosowane w amortyzacji pozwalają na redukcję utraty energii na podjazdach, czy podczas jazdy na stojąco. Masa drogich rowerów enduro schodzi nawet do 12kg. Najdroższe i mniej pancerne osiągają nawet 9,5kg, ale ze względu na delikatność nie spełniają wielu warunków stawianych rowerowi Enduro.
  • rower FR - freeride - służący do jeżdżenia na specjalnie zbudowanych trasach, położonych głównie w lasach, pełnych przeszkód z drewna jak mostki "north shore" , skocznie, równoważnie. Cechą charakterystyczną Freeride'u są "dropy", wielometrowe uskoki z klifów, na pochyłą powierzchnie lądowania. Rowery freeride'owe pozwalają również podjeżdżać, ale nie w takim stopniu jak enduro, czy XC. Tłumaczenie terminu freeride, oznacza jego przeznaczenie - wolność jazdy, możliwość pokonania wszelkich przeszkód i jazdy np. poza ścieżkami po skalistych stokach.
  • rower DH (zjazdowy) - w Polsce często nazywany z języka angielskiego rowerem downhillowym. Budowa i geometria ramy roweru zjazdowego nie pozwala właściwie na jazdę pod górę, jazda po płaskim terenie przychodzi z trudem. Swoje możliwości pokazuje dopiero podczas zjazdu. Rower downhillowy jest amortyzowany z przodu (najczęściej amortyzator dwupółkowy) i z tyłu, zawieszenie ma bardzo duży skok, powyżej 150 mm (zazwyczaj od 180mm do 220mm). Wyróżnia się ponadto giętą, szeroką kierownicą, mniejszą liczbą przełożeń, solidniejszą konstrukcją i większą masą w porównaniu do klasycznego roweru górskiego. Jego przeciętna masa to 17-19 kg (współczesne tzw. "lekkie zjazdówki"), typowe rowery do DH mogą ważyć nawet ponad 20 kg. Na rowerze tym rozgrywa się konkurencje sportową - zjazd po stoku w trudnym terenie górskim, na trasach z licznymi zakrętami i przeszkodami wymagającymi skoków. Prędkość podczas zjazdu może dochodzić do 90 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Wy znajdziecie mi najlepszą za tę cenę ;)

sam byś poszukał.

nowej z pełną amortyzacją to znajdziesz może najtańszą krosiarską, rowery do skoków/DH muszą być znacznie bardziej wytrzymałe a i też amortyzatory są lepsze i droższe, nowy to razcej min 9k

 

możesz też zacząć zjazdy na HT robić, w polskich edycjach zawodów DH są osobne kategorie dla HT.

Niektórzy też mówią że downhill na HT lepiej zacząć, bo lepiej na nim technikę podniesiesz/wyćwiczysz, a dopiero potem wskoczyć na fulla.

 

 

 

http://tablica.pl/oferta/rower-santa-cruz-v10-boxxer-mtx-hayes-dh-fr-ID1TiyF.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co kolega "Michael26" chce od tego Canyona, moim zdaniem bardzo fajny sprzęt, z przodu FOX, z tyłu FOX. Chociaż już chyba wiem co mu w nim nie pasuje... Jego kolor jest za bardzo spokojny, nie wali po oczach. Ale kolorem się nie jeździ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bierz go. Do lansu po mieście też :thumbsup: , bo limonkowy.

 

Najlepiej weź sobie kask, ochraniacze i rower od kolegi i zobacz co do jest FR czy DH.

 

Ochłoń, nabądź trochę wiedzy i doświadczenia, a potem sobie kup rower, może zrozumiesz o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...