Skocz do zawartości

[spd]Trwałość butów


oficjalnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Napaliłem się na SPDy. Już nie mogę patrzeć jak brat ucieka mi na podjazdach. Ów braciszek jeździ z SPDami już kolo dwóch sezonów i pojawił się u niego problem. Rzepy mu się nie kleją jak kiedyś, a czasem nawet puszczają. Czy jest jakiś sposób na ich regenerację lub czy możliwa jest ich wymiana?

Interesuje mnie ten temat, bo jak wspomnialem, sam planuje kupić SPeDki w tym sezonie (o ile kasa pozwoli). Czy też macie problem z zużywającymi się rzepami? Sznurowane buty teraz naprawdę ciężko kupić. A tak wogóle to mam na oku ten model. tylko w innym kolorze.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis bylem w sklepie popytac wlasnie o buty i koles odradzal mi rzepy. ponoc duuuzo juz przejezdzil i w terenie ponoc szybko mozna je zapaskudzic, zuzywaja sie i twierdzil, ze po dluzszym uzytkowaniu zdarzalo mu sie wyrwac noge z takiego buta.

 

ja nie mam doswiadczenia ale to co mowil sensowne sie wydawalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzep rzepowi nierówny.

Prez 11 lat chodziłem na piesze wędrówki w góry(teraz tylko Tatry co wrzesień) i zauważyłem, że większość rzepów znacznie się osłabia po zamoknięciu.

Wystarczy kilka wycieczek w deszczu i rzep zaczyna puszczać.

 

Natomiast w moich butach Nike Kato III kilka razy jechałem w deszczu, nie raz wjechałem w kałużę taką, że się wykąpałem zupełnie i rzepy nadal trzymają.

Jak zaczną puszczać, to przecież można buty oddać do szewca, żeby zmienił i za jakieś 20zł mieć nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stare rzepy jest jedna rada (oczywiścnie tania) kupujemy nowy rzep idziemy do szewca i wszywa nowiutkiego rzepa znajomy tak zrobił i jest bardzo zadowolony jesli ktos ma zamiar kupic nowe buty tylko ze względu na rzepy polecam przetestowac taki spozob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam NW dwu rzepowe przejechaly juz 3sezony i nie mam problemów z rzepami, co prawda dostały w dupe ostro błoto deszcze naset śnieg, może nie kleją się tak jak na początku ale nie puszczają, a co do 121 to nie wiem czy kupisz czarne te buty ciężko ponoć z takimi w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

Bardzo ciekawe ja śmigam w moich sidi rampa z 2 rzepami już 4 sezon i rzepy działają jak na początku, więc jesli coś to liczy sie klasa butów czytać dobrze zrobiony but......

 

ja tak samo smigam w SiDi Rampa i zero problemow, tyle, ze drugi sezonik i w ogole zima tez w nich jezdzilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak rzepy puszczą to nogę trzyma jeszcze klamra, więc nie widzę problemu. Ogólnie cena nowego rzepa to grosze więc o czym tu rozprawiać. na razie nie wymyślili nic lepszego niż rzep, bo sznurówki wkręcają się w korbę, elastyczne gumowe sznurki szybko się rozciągają, a suwaki zacinają w błocie.

 

Majkel to było się spytać tego "znawcę" co poleca zamiast rzepów, bo ja innych butów niż ze sznurówkami i rzepami nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel to było się spytać tego "znawcę" co poleca zamiast rzepów, bo ja innych butów niż ze sznurówkami i rzepami nie widziałem.

Twierdzil, ze juz lepsze sa wlasnie wiazane bo lepiej trzymaja stope. a polecal oczywiscie klamry (z zylka). ale takie rozwiazanie drastycznie podnosi cene butow :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzil, ze juz lepsze sa wlasnie wiazane bo lepiej trzymaja stope. a polecal oczywiscie klamry (z zylka). ale takie rozwiazanie drastycznie podnosi cene butow :/

 

Wg mnie rzep lepiej trzyam nogę, bo regulacja docisku jest trzypunktowa.

Ja mam stopę z wysokim podbiciem i każdy rzep sobie naciagam z inną siłą.

W sznurówkach masz tylko jeden punkt regulacji - węzeł.

W butach ze sznurówkami jak zawiążę mocno żeby dobrze przylegały to mnie ciśnie.

Nawet buty cywilne(lakierki) mam z gumkami po bokach żeby lepiej się dopasowywały do pracującej przez cały dzień stopy.

Kilka lat nie chodziłem w wiązanych butach i jak kupiłem niedawno takie, to musze robić podwójny wezeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzil, ze juz lepsze sa wlasnie wiazane bo lepiej trzymaja stope.

 

Wedlug mnie jest to bujda. Jesli dobrze zacisniesz rzepy, trzymaja stope bardzo mocno. Mam strasznie szczupla stope i wedlug mnie rzepy daja wieksza mozliwosc regulacji sily "zapiecia" buta niz sznurowki. Poza tym jezdze w butach SIDI juz drugi sezon i rzepy trzymaja tak samo mocno jak na poczatku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram zarzepiałych :) mam juz okolo 6500km sh120 czyli porpzedni moel tego z linku i rzepy trzymaja idelanie-nie raz rpzemokly potoki w nich przechodzilem bloto po kostki snieg roztopy piasek no co chcesz i nie mam powodow do narzekan nawet jadac na caly dzien nie odczuwam potrzeby poprawiania rzepow w trasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...