Skocz do zawartości

[katowice] wypady w góry. Cz. 2


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.05.2018 o 14:05, zajonc napisał:

Da rade na HT oczywiście:) nie takie rzeczy sie zjeżdzało na sztywniaku. Autem dojazd do Sopotnii.

Na kiedy się ustawiliście ? Gdybyście szukali kogoś do kompletu to byłbym zainteresowany dorzuceniem się do kosztów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy jest lepsze miejsce na forum żeby o to zapytać ale spróbuję tutaj. Jest gdzieś na śląsku w okolicach Pszczyny jakiś klub mtb xc? Najlepiej taki z trenerem gdzie można by się sporo nauczyć i potrenować wg konkretnego planu. Ewentualnie taki bez trenera ale z kilkoma aktywnymi osobami z którymi mógłbym pojeździć też by był spoko.

Katowice też się nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2018 o 19:01, oskid napisał:

Nie wiem czy jest lepsze miejsce na forum żeby o to zapytać ale spróbuję tutaj. Jest gdzieś na śląsku w okolicach Pszczyny jakiś klub mtb xc? Najlepiej taki z trenerem gdzie można by się sporo nauczyć i potrenować wg konkretnego planu. Ewentualnie taki bez trenera ale z kilkoma aktywnymi osobami z którymi mógłbym pojeździć też by był spoko.

Katowice też się nadają.

Nie wiem co Cię dokładnie interesuje w XC, chcesz podszkolić technikę, zrobić szybkość? Na FB masz sklep 2 koła z Chorzowa/Sosnowca, robią co czwartki wypady MTB po zróżnicowanym terenie, sam raz robiłem im trasę. Jeśli zależy Ci na technice to polecam wypady w góry, nic tak nie uczy techniki jak górskie szlaki, ewentualnie jeśli ma być bliżej Katowic to polecam Garb Tarnogórski, jest tutaj kilka technicznych ścieżek wokół Buczyny, Kamionki czy Dorotki, ale tutaj trzeba już znać teren. Jeśli techniczne, trudne XC nie jest dla Ciebie problemem to mogę oprowadzić, jeśli nie to dam ślad i jeździj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod technikę polecam Suchogórski Labirynt Skalny inna nazwa to Doły Piekarskie i tereny po byłej kopalni dolomitu na pograniczy Tarnowskich Gór i Bytomia.
Oba zespoły są bardzo blisko siebie jak do tego dorzucimy rezerwat Segiet to jest sporo opcji na zrobienie dobrego treningu MTB.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MartinH napisał:

Nie wiem co Cię dokładnie interesuje w XC, chcesz podszkolić technikę, zrobić szybkość? Na FB masz sklep 2 koła z Chorzowa/Sosnowca, robią co czwartki wypady MTB po zróżnicowanym terenie, sam raz robiłem im trasę. Jeśli zależy Ci na technice to polecam wypady w góry, nic tak nie uczy techniki jak górskie szlaki, ewentualnie jeśli ma być bliżej Katowic to polecam Garb Tarnogórski, jest tutaj kilka technicznych ścieżek wokół Buczyny, Kamionki czy Dorotki, ale tutaj trzeba już znać teren. Jeśli techniczne, trudne XC nie jest dla Ciebie problemem to mogę oprowadzić, jeśli nie to dam ślad i jeździj ;)

Chcę zacząć jeździć w maratonach. Interesuje mnie i szybkość i technika ale głównie to nie mam pojęcia jak powinien wyglądać regularny trening na rowerze tak żeby jeździć coraz szybciej ale się też nie przetrenować. Chciałbym pojeździć amatorsko ale jednak już na dobrym poziomie tj jest być w czołówce. Aktualnie sobie po prostu jeżdżę po asfalcie i po lesie 20-40km trasy ale raczej nie jest to zbyt efektywne dlatego przede wszystkim chciałbym mieć jakiś plan...

Nie wiem co to znaczy technicznie trudne XC, jakiś przykład może na youtube? Trudny był dla mnie np. stary zielony w Bielsku na enduro trails.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz być "w czołówce" to określ jeszcze co to ta czołówka :)
Bo jak chcesz latać pierwszą piątkę (dla mnie to czołówka) w kategorii obsadzonej na poziomie 50 zawodników to trzeba mieć parę w nodze i to solidną :) .
I do tego to już trzeba ułożyć dobry plan treningowy CAŁOROCZNY i sensownie zwracać uwagę na żywienie.

Jak czołówka to pierwsze 20 - 30% stawki, to nie trzeba szukać klubu bo to jest osiągalne regularną jazdą na rowerze na poziomie +4 tys km w roku.
Te 4 tyś km to mam na myśli jakiż dojazd do szkoły czy pracy i mocniejsze jazdy weekendowe.

A na dobry początek to wystartuj w jakimś maratonie żeby zobaczyć  z czym to się je ;)

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oskid

przejrzyj ten dział tam znajdziesz więcej info co i jak być może

https://www.forumrowerowe.org/forum/44-trening-rowerowy-i-zdrowie/

Zaopatrz sie w książkę Biblia treningu kolarza górskiego autora Friel J.

Na necie masz pełno poradników odnośnie treningów , planów itp. dorzucisz do tego regularne jeżdzenie caly rok i będzie jakiś wynik na tych maratonach. Na początek wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...