Skocz do zawartości

[Warszawa] Codzienne ustawki - wspólne jazdy. Cz. 2


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy ale rano i po południu - jak mam czas i chęci, a dystans 60-90 km. Bywa że raz czasem dwa razy w tygodniu latam z mocniejszym kolegą z Mazovii i wtedy nie ma że boli, ale za to miny ludzi w samochodach obok są wtedy bezcenne :) Jak chcesz się trochę sprawdzić to można też i o niedzielne "rondo" zahaczyć, ale średnia z takiej ustawiki może na początku przerazić :) No i jednak bywają tam dzwony a wiadomo asfalt jest dość twardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam regularne w tygodniu popołudniami (start 17-19)  przez Kampinos . Trasa głównie asfalt - dla kondycji więc bez szaleństw ~25km/h Bemowo>Laski>Truskaw>cmentarzPalmiry>Palmiry>Łomianki>Bemowo

Wychodzi ok 45km najczęściej co drugi dzień i zależy od pogody.

 

Weekendowo jak jest chęć i forma to lecę z Bemowa przez Leszno do siódemki, z powrotem Łomianki Bemowo, 100% asfalt wychodzi ok 80km.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 18 planuje 2h asfaltu, jezeli ktos chetny ale nie ma roweru szosowego, to moge jechac na mtb. Tempo raczej zwawe z kilkoma krotkimi akcentami mocy + silowa jazda pod wiatr. Srednia na mtb trudna do przewidzenia ale strzelam 30km/h lub szybciej, ewentualnie duzo szybciej. Wyjazd ze skrzyzowania zelazna-ogrodowa. Chetny ktos? Ukaniex? Lasica?

 

Edytowane przez mess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 18 planuje 2h asfaltu, jezeli ktos chetny ale nie ma roweru szosowego, to moge jechac na mtb. Tempo raczej zwawe z kilkoma krotkimi akcentami mocy + silowa jazda pod wiatr. Srednia na mtb trudna do przewidzenia ale strzelam 30km/h lub szybciej, ewentualnie duzo szybciej. Wyjazd ze skrzyzowania zelazna-ogrodowa. Chetny ktos? Ukaniex? Lasica?

 

Na treningi po pracy wolę jeździć sam, bo te grupowe wymagają ustępstw:

 

- późna pora (nie jeżdżą po ciemku a ponadto obiad jem po powrocie i chciałbym aby było to nie później niż o 19:00)

- zbyt duży odstęp między chwilą gdy mogę wyjść (zazwyczaj 16:00) a chwilą gdy powinienem wyjść by dołączyć do innych

- zbiórka na drugim końcu miasta wymagająca dojazdu ruchliwymi ulicami (w godzinach szczytu to bardzo słaby pomysł)

- trenowanie w cudzym trybie (preferuję 2.5 h jazdy bez żadnego postoju w równym i bardzo mocnym tempie podczas gdy inni zazwyczaj jeżdżą nieco wolniej oraz często się zatrzymują lub zwalniają)

 

Mój wybór prawie zawsze pada na Kabaty: 75 km z AVS 30-31 km/h, w tym tylko 2 potencjalne postoje (światła w Wilanowie), zatem do domu wracam na 18:30. Prawie zawsze, bo gdy jest mokro lub wcześnie zapada zmrok jeżdżę w te i z powrotem po wale Miedzeszyńskim (równo 5 km oświetlonej ścieżki rowerowej bez żadnej przeszkody wymagającej zwalniania).

Edytowane przez lasica1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Prawie zawsze, bo gdy jest mokro lub wcześnie zapada zmrok jeżdżę w te i z powrotem po wale Miedzeszyńskim (równo 5 km oświetlonej ścieżki rowerowej bez żadnej przeszkody wymagającej zwalniania).

O Jezu... to ci współczuję. Owa ścieżynka jest najnudniejsza pod słońcem :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jezu... to ci współczuję. Owa ścieżynka jest najnudniejsza pod słońcem :laugh:

 

Zgadzam się, ale jak wspomniałem to trening i ma męczyć także psychicznie, bo gdy na maratonie dojedziesz się do rozjazdu Mega/Giga i zobaczysz że wszyscy wybierają krótszą opcję, to właśnie psychika pozwoli Ci jechać dalej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na treningi po pracy wolę jeździć sam, bo te grupowe wymagają ustępstw:

 

- późna pora (nie jeżdżą po ciemku a ponadto...

 

Ciężko będzie nam się umówić widzę, w soboty i niedziele katuję rondo. W tygodniu o 16 najwcześniej z pracy wyjść mogę, czyli o 17 mogę być na rowerze. A bym chętnie z Tobą pojeździł, tylko minimum po szutrach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie nam się umówić widzę, w soboty i niedziele katuję rondo. W tygodniu o 16 najwcześniej z pracy wyjść mogę, czyli o 17 mogę być na rowerze. A bym chętnie z Tobą pojeździł, tylko minimum po szutrach :)

 

Lepiej wybrałbyś się w któryś weekend na zwykłą wycieczkę do Kampinosu czy MPK. Wybrałbym trasę z maksymalną ilością podjazdów i krętych singli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, trzeba by w jakaś sobotę się umówić, bo dłuższego dystansu na rondzie nie odpuszczę :) do tego mam starty średnio co 2-3 tygodnie. W ten weekend np jadę do Michałowa, więc za tydzień w sobotę jak będzie pogoda to można jechać. Najwyżej będę umierał na rondzie :>

 

EDIT: czyzu -> rondo babka to w sumie najlepsza ustawka szosowa w Polsce, nieoficjalny wyścig który odbywa się w każdą niedzielę na dwóch dystansach. Są premie górskie i normalnie prowadzona jest punktacja przez cały sezon. Przy dobrej pogodzie na niedzielnej zbiórce pojawia się 100-150 osób. Jak masz trochę siły w nogach i jesteś w stanie wytrzymać tempo, to zrobisz te 80km zazwyczaj w mniej niż 2h, czyli średnia 40km/h i więcej. Peleton raczej rwie się konkretnie, idą ucieczki, jazda jest bardzo szarpana i takie epizody po 55km/h na płaskim wcale nie są rzadkością. Z tego co zauważyłem jakieś 30 osób jeździ jak opisałem, reszta się odrywa gdzieś po drodze.

 

tu masz więcej info -> http://www.rondobabka.info/

Edytowane przez mess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ruda ja od dawna chce tylko chętnych brak. A co do tempa, to ja chętnie mocniej u dalej... jest nas trzech. ;)

@lasica, chcesz messa zanudzic chyba, zmarnuje się tam, niedzielnym rowerzysta przestał być lata temu. ;)

 

 

Wysyłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez ukaniex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...