Skocz do zawartości

[Warszawa] Codzienne ustawki - wspólne jazdy. Cz. 2


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

A choćby z tego że została wymieniona tylko jedna firma, ciekawe z jakiego powodu, odpowiedź na to pytanie powinieneś znać sam. ;) Z tym że po modernizacji nie jednego takiego żałosnego typa można "łyknąć", tylko po co, niech dalej ma mega radość wyprzedzając z super prędkością "tatusiów". Z tym, że ja nie wrzucam Wszystkich do jednego wora, więc @ukaniex daruj sobie. Z mojej strony koniec OffTopu.

 

 

Nie wiem jak ty, ale ja widzę różnicę między krosem a Krossem.  Widzę też, gdy ktoś żartuje, poznaję to po takim żółtym kółeczku,  np. o takim ;)

 

Ale nie będę wyręczał autora w tłumaczeniach, nie kce mnie się. 

 

W każdym razie nie przyszło mi do głowy, że z kogokolwiek szydzi, raczej dość obrazowo opisuje skalę atrakcji na szumnie otwartym szlaku tru-MTB. Ta z resztą była do przewidzenia, lepiej pojeździć gdzie indziej.

 

@Ux - się zgadamy, pewnie sobota po południu albo niedziela rano. A naklejki już dawną walnąłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dlmtb Jeżdżę krossem, średnio wychodzi 24-25 km/h, ojcem jeszcze nie zostałem, brzuszka też nie posiadam. :D Coraz bardziej widzę, że tu większość to szpanerów z kaską od rodziców. Źle trafiłem, oj źle.

Stary, czegos Ty sie najadl?

Jezdzij wiecej to srednia tez wyzsza wykrecisz.

Trzy lata temu nie mialem problemu ze srednia na poziomie 32 - 33 km. Nie osiagnalem tego gadaniem i jojczeniem, nikt mi sie do niczego nie dolozyl. Wystarczylo potrenowac w sposob odpowiedni.

Pozniej przyszly 2 lata, w trakcie ktorych walczylem aby jeszcze w ogole wsiasc na rower. W miedzy czasie urodzily mi sie dzieci i brzuszek urosl :) ...

Teraz buduje wszystko od nowa, srednia robie w okolicach Twojej. Wiesz co nas rozni? Nikogo nie obrazam, powoli odbudowuje to co kiedys juz osiagnalem.

Skup sie lepiej na pracy nad soba, a dorownasz tutejszym miszczom i szpanerom :P ...

Edytowane przez PiotrekJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@dlmtb Jeżdżę krossem, średnio wychodzi 24-25 km/h, ojcem jeszcze nie zostałem, brzuszka też nie posiadam. Coraz bardziej widzę, że tu większość to szpanerów z kaską od rodziców. Źle trafiłem, oj źle.

Oj widzę że się narobiło :woot: a tymczasem nie o firmę Kross mi chodziło a o typ roweru potocznie w naszym środowisku (tatusiów bo nim jestem) zwany krosem, czyli rower na kołach 28" przystosowany do jazdy po miejskich ścieżkach rowerowych. Tak określało się tego typu rowery na przełomie wieków.

Co do "tatusiów z brzuszkiem" no nie stety oni raczej nie jeżdźą szybko co by o nich nie mówić. :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także publicznie napisałem tamto to i publicznie Cię przepraszam @dlmtb, troszeczkę właśnie źle się zrozumieliśmy. Przeczytałem na szybko i pierwsze skojarzenie było właśnie z Krossem, a nie czymś takim. I trochę mnie poniosło jak da się zauważyć więcej jeszcze raz sorry. ;) Zgodze się, to zazwyczaj niedzielni rowerzyści. :P

@PiotrekJ co do obrażania, na pewno nie miałem tego na celu, chociaż fakt, że to zrobiłem. A co do różnicy między nami to ja napisałem tą średnią w stosunku do ~70-100km więc myślę, że nie jest zła, szczególnie, że z czasem właśnie wzrasta i wiem, że liczy się wyłącznie trening, bo gadką się tego nie poprawi.

Edytowane przez OddajMiPodatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to zazwyczaj niedzielni rowerzyści.

 

Przekonana byłam do tej pory, że wszyscyśmy tutaj niedzielni rowerzyści.

No to chyba "przeciętny jeździciel" taki, jak ja nie ma już czego szukać na tym... profesjonalno-zawodniczym forum i wątku służącym do celów ustawek treningowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przekonana byłam do tej pory, że wszyscyśmy tutaj niedzielni rowerzyści.

No co ty ? popatrz na awatary. Sami zawodowcy w strojach i z numerami na kierownicy. To tylko ty i ja takie bidulki. Ty masz w awatarze kółeczko a ja "przyciężkawego tatusia" który złamał drzewo bo się tak napinał żeby nie odpaść ze stawki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonana byłam do tej pory, że wszyscyśmy tutaj niedzielni rowerzyści.

No to chyba "przeciętny jeździciel" taki, jak ja nie ma już czego szukać na tym... profesjonalno-zawodniczym forum i wątku służącym do celów ustawek treningowych.

 

 

To ja odwrotnie, ja jestem jeździec dnia powszedniego :)

W weekend ciągle brak czasu, ale muszę się w końcu ogarnąć i pod Was podczepić tak jak w tamtym roku.

Pozdrower :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje jazde po lesie w Choszczówce, moze byc np.pod kątem zapoznania sie z kawałkiem trasy sie przed maratonem Polandbike Legionowo (26 maja)

 

start dzisiaj - przedział 17.30-18.30

 

 

dojazd do lasu, od Mostu Płn przy Modlinskiej -  ok 20 minut

głowny punkt programu - 6km singiel będący najmocniejszym punktem wspomnianego maratonu - ok 25 minut, srednia 14-15 km/h. z mojego punktu widzenia nie emerycka ale bez ostrego zaginania

powrót lasem po trasie maratonu, płasko - ok 15- 20 minut

powrót z Choszczówki na miejsce startu - 20minut

razem ok 1,5 godziny max

 

ewentualnie to samo w przyszłym tygodniu w tych samych godzinach, w zaleznosci od pogody i czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bez Indianina nie wypuszczaj się w nieznany teren a na tym terenie to my jesteśmy Indianami. To co ogólnie wiadomo o MPK to wyklepana Mienia i Góra lotnika a tym czasem jeździ się tu gdzie indziej czego mogłeś liznąć w okolicy SM.

Śladów nie zapisujemy bo jeździmy to non stop do porzygania. :sick:

 

nie miałem okazji napisać, ale dzięki za jazdę, naprawdę fajnymi trasami prowadzisz, i biorąc pod uwagę fakt, że zaczynacie o 19 i te 2h śmigacie, postaram się wpadać wtorek/czwartek tak często jak tylko będę mógł ;) Tylko musisz kolegów zmobilizować, bo wolniejsze tempo jest i tak dużo lepsze niż stawanie i bycie zjadanym przez komary wielkości wróbli :D (pewno jakiś efekt uboczny tej oczyszczalni :P ) W każdym razie w domu byłem po 35minutach chociaż zabłądziłem trochę :D więc dojazd szybszy i lepszy niż do lasku bielanskiego + naprawdę miłe tereny są warte 2x/tydz wypadu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś planuje coś na sobotę? Najlepiej z rana bo po po południu ICM zapowiada przelotne ulewy (jak tydzień temu nie da się przewidzieć gdzie konkretnie). Ponieważ chciałbym zachować nieco sił na niedzielny maraton to nie będę marudzić że mały dystans albo niskie tempo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś planuje coś na sobotę? Najlepiej z rana bo po po południu ICM zapowiada przelotne ulewy (jak tydzień temu nie da się przewidzieć gdzie konkretnie). Ponieważ chciałbym zachować nieco sił na niedzielny maraton to nie będę marudzić że mały dystans albo niskie tempo :-)

Zapraszam do MPK. W planie klasyka gatunku single w okolicy SM, wydma przy Góraszce, masyw Góry Subotów, Mienia z kawałkiem Świdra i powrót Górą Lotnika. Razem wyjdzie max 30-35km. Tempo dostosujemy pod naszych gości. :thumbsup:

Spotykamy się o 8.00 na stacji Orlen w Starej Miłosnej (jadąc od W-wy po prawej wylot z SM na Lublin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do MPK. W planie klasyka gatunku single w okolicy SM, wydma przy Góraszce, masyw Góry Subotów, Mienia z kawałkiem Świdra i powrót Górą Lotnika. Razem wyjdzie max 30-35km. Tempo dostosujemy pod naszych gości. :thumbsup:

Spotykamy się o 8.00 na stacji Orlen w Starej Miłosnej (jadąc od W-wy po prawej wylot z SM na Lublin).

 

O 8:00 zaczynają się ludzie zjeżdżać czy to już godzina startu? Mógłbyś zaznaczyć tę stację Orlen na Google Maps i podać linka? Jak nie zacznie padać to przybędę.

 

 

Zapodasz mi trasę (rozumiem, że nie macie tracków) ale może na mapie podrzucisz?

Chętnie się wybiorę do MPK ale dopiero w niedzielę...

 

W sobotę wieczorem track będzie tu: http://lasica.hostdmk.net/20130518/trasa.html :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O 8:00 zaczynają się ludzie zjeżdżać czy to już godzina startu? Mógłbyś zaznaczyć tę stację Orlen na Google Maps i podać linka? Jak nie zacznie padać to przybędę.

O 8.00 się zbieramy i 8.10 start. tu link z zaznaczoną stacją Orlen https://maps.google.com/maps/empw?url=https:%2F%2Fmaps.google.com%2Fmaps%3Fq%3D52.222542,21.244366%26num%3D1%26t%3Dh%26vpsrc%3D6%26ie%3DUTF8%26ll%3D52.22243,21.244715%26spn%3D0.003378,0.010568%26z%3D14%26output%3Dembed&hl=pl

 

Zapodasz mi trasę (rozumiem, że nie macie tracków) ale może na mapie podrzucisz? Chętnie się wybiorę do MPK ale dopiero w niedzielę...

Tracków nie robimy ale i tak wiele by nie pomogły bo dużo jeździmy po ścieżkach i trudno je potem zlokalizować w terenie na podstawie tacków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do MPK. W planie klasyka gatunku single w okolicy SM, wydma przy Góraszce, masyw Góry Subotów, Mienia z kawałkiem Świdra i powrót Górą Lotnika. Razem wyjdzie max 30-35km. Tempo dostosujemy pod naszych gości. :thumbsup:

 

Biorąc pod uwagę że nie chciałem się zmasakrować to dystans i tempo super, jednak jest to raczej wyjątek - zazwyczaj powrót do domu na 11:30 byłby dla mnie nie do pomyślenia. W każdym razie dzięki za pokazanie nowych ścieżek - w życiu bym nie pomyślał że po północnej stronie rzeki Świder też jest singielek :-)

 

Obiecany ślad w linku kilka postów wyżej. Zdjęć brak bo nie znając trasy nie wiedziałem kiedy trafi się 10 metrów bez dziur ani korzeni, a było tego sporo.

Edytowane przez lasica1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mess bo ta droga do Bielana co nią jechaliśmy jest tak troszkę od d...y strony można śmignąć miastem i szybciej :whistling: :whistling:

 

no właśnie ostatnio miałem okazję poznać dojazd miastem, ale i tak lepiej wychodzi przejechać się na zbiórke dlmtb - fajne trasy i dojazd też fajny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To ja zaproponuję NIEDZIELNY wypad nad Bug (ten najbliższy, tzn. blisko ujścia do Narwi). Planuję zahaczyć o Kuligów i Arciechów (to już bardziej nad Narwią), potem Zalew Zegrzyński. Umówiłem się już z kilkoma osobami na pociąg ruszający z Warszawy Śródmieście o 9.16 (kierunek wschodni)[bilety do Klembowa]. Powrót SKM-ką z Choszczówki o 17-tej. Dystans ok. 70 km. Tempo raczej żwawe, ale bez przesady :) Jeżeli komuś takie parametry odpowiadają, dajcie znać."

 

Koleś z fejsa organizuje taką ustawkę - dołączy się kto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...