Skocz do zawartości

Legnica - cz. 2


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

Znów wycieczka jest sobotę

Słonko może będzie wreszcie

Jeśli zatem masz ochotę

Nie siedź w domu jak w areszcie

 

Zabierz rower i jedzenie

Matkę , żonę albo córki

Na wyprawę w niskiej cenie

Będą lasy i pagórki

 

Gdy samotna dusza z Ciebie

Nie jedź tam gdzie grupa kręci

Gnaj na ostro wprost przed siebie

Niech Cię nic już nie zniechęci

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Anonse matrymonialne, nono :D

 

Wspólnie z Peją mamy zamysł zdobycia Ślęży w najbliższych dniach (do tygodnia, maksymalnie dwóch), dlatego informuję tutaj o tym pomyśle. Nie ma konkretnego terminu ze względów atmosferycznych. W zależności od predyspozycji samo zdobycie szczytu będzie dowolne. Ja na oponach trekingowych nie będę szalał ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w weekend będę w Legnicy i postanowiłem, że w sobotę jadę w okoliczne góry(jeszcze nie wiem dokłądnie gdzie). Czy znajdzie się ktośchętny na wspólny wypad, no i może pokazanie jakiejś fajnej trasy? Z doświadczenia wiem, że dysponuje jeszcze dwoma miejscami w samochodzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro planuję pojechać na Ślężę. Są trzy opcje:

  1. Legnica - Sobótka - Legnica (130-140 km)
  2. Wrocław - Sobótka - Legnica (120 km), pociąg do Wrocławia o 07:56
  3. Świdnica - Sobótka - Legnica (110 km), szynobus do Świdnicy o 06:16, przewóz roweru 1 zł

Godziny poranne, ponieważ przed 17 muszę być w domu, a po wczorajszym Smreku nie mam dużo sił i potrzebuję zapasu czasowego. Jeżeli nie będzie chętnych, to wybieram drugą opcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Dzisiaj zauważyłem w moim Giant xtc pęknięcie ramy poniżej miejsca gdzie wchodzi sztyca, pęknięcia widoczne są po obu stronach i po mocnym poruszeniu sztycy widać, że się odkształcają. Czy może mi ktoś doradzić co z tym fantem zrobić. Myślałem o spawaniu ale nie wiem gdzie wykonują takie usługi. Będę wdzięczny za jakąś podpowiedz.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam do Was pytanie odnośnie tras, a mianowicie jeżdze już jakiś czas i pomyslałem sobie że fajnie by było pośmigać po jakimś bardziej wymagającym terenie niż nasze legnickie drogi  lub bezpagórkowe lasy w okolicach Raszówki. Czy możecie mi polecić jakieś trasy na których moge się troszke pomęczyć? W następnym rok chciałbym wystartować w jakimś maratonie i potrzebowałbym troszke potrenować i sprawdzić w jakim punkcie jestem Ja i mój rower:)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w góry, to tylko na południe. Górzec ze wszystkich stron (od Bogaczowa terenem, od Chełmca szutrem, od Jeżykowa leśną drogą - bardziej wymagająca), Chełmek leśnymi drogami (na dole prowadzona jest ścinka drzew, ale nie pracują przecież cały dzień). Prawie bym zapomniał o Wąwozie Myśliborskim jeśli lubisz ładne trasy. Dobra dróżka prowadzi też przez Rezerwat Nad Groblą od północy. Ogólnie polecam czerwony szlak z Bolkowa do Złotoryi. Kup sobie mapę Gór i Pogórza Kaczawskiego (można dostać w legnickiej Informacji Turystycznej), na której będziesz miał zaznaczone warstwice oraz szczyty, to będziesz mógł zaplanować sobie ładne wycieczki. Polecam cały Park Krajobrazowy Chełmy, bo lasy lubińskie ciekawe nie są dla maratończyka MTB ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś z was do sprzedania kilka części rowerowych? ;) Potrzebuję kilka, ale zależy mi na niskiej cenie, więc jeżeli któraś cześć jest znacznie dobra to nie interesuje mnie niestety. Oczywiście wszelkie propozycje nawet jeżeli by do końca nie odpowiadały moim oczekiwaniom mile widziane.

 

Potrzebuje:

-sterów niezintegrowanych kompletnych i w dobrym stanie, wiem, że to nie będzie ideał, ale żeby dało się na tym jeździć, zależy kto co ma, nowe NECO kosztują 29zł, więc interesuje mnie coś 25zł i mniej

-kierownica, nową mogę mieć za 40zł więc interesuje mnie coś w tej kwocie, albo i mniej, mogą być te KROSS'owskie, bez różnicy. byleby nie ZOOM

-mostek, nowy można mieć za 30zł z KROSS'a więc tyle, albo i mniej

 

Wszelkie propozycję na PW najlepiej i się będziemy już umawiać, żebym mógł zobaczyć w jakim stanie to jest. Oczywiście zdjęcia mile widziane to już mi wstępnie da obraz, czy będę zainteresowany czy nie. Używki jak i nowe części, jeżeli coś kupiliście i nie jest wam potrzebne, albo zdjęliście z nowego roweru i nie potrzebowaliście. Chętnie odkupię. Z tymi częściami zależy mi na jak najniższej cenie, ale bez przesady, wolę te 5 zł więcej dać i mieć coś lepsze niż na siłę kupować coś najtańszego.

I jeszcze jeżeli ktoś z was miałby do sprzedania koło pod tarczę, albo piastę to też byłbym zainteresowany. Tutaj jeżeli chodzi o koło to jestem otwarty na propozycje i nie musi to być coś najtańszego. Najlepiej jakby to było coś koło 200 zł, ale oferty za 300 i nawet 400 zł też rozważę. Zależy co to będzie. Oczywiście to ma być sprawne w pełni i bez jakiś wżerów potężnych i innych takich rzeczy. Coś na czym da się jeździć i jeździlibyście sami, ale nie jeździcie z jakiś powodów. Jeżeli ktoś z was udziela się na jakieś legnickiej stronie na fb to byłbym wdzięczny jakby ktoś skopiował ten post, albo podał tam link do tematu. Wtedy mogę dostać więcej ofert, a ktoś mam nadzieje, że pozbędzie się niepotrzebnego sprzętu i zarobi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś z was do sprzedania kilka części rowerowych? ;) Potrzebuję kilka, ale zależy mi na niskiej cenie, więc jeżeli któraś cześć jest znacznie dobra to nie interesuje mnie niestety. Oczywiście wszelkie propozycje nawet jeżeli by do końca nie odpowiadały moim oczekiwaniom mile widziane.

 

Potrzebuje:

-sterów niezintegrowanych kompletnych i w dobrym stanie, wiem, że to nie będzie ideał, ale żeby dało się na tym jeździć, zależy kto co ma, nowe NECO kosztują 29zł, więc interesuje mnie coś 25zł i mniej

-kierownica, nową mogę mieć za 40zł więc interesuje mnie coś w tej kwocie, albo i mniej, mogą być te KROSS'owskie, bez różnicy. byleby nie ZOOM

-mostek, nowy można mieć za 30zł z KROSS'a więc tyle, albo i mniej

 

Wszelkie propozycję na PW najlepiej i się będziemy już umawiać, żebym mógł zobaczyć w jakim stanie to jest. Oczywiście zdjęcia mile widziane to już mi wstępnie da obraz, czy będę zainteresowany czy nie. Używki jak i nowe części, jeżeli coś kupiliście i nie jest wam potrzebne, albo zdjęliście z nowego roweru i nie potrzebowaliście. Chętnie odkupię. Z tymi częściami zależy mi na jak najniższej cenie, ale bez przesady, wolę te 5 zł więcej dać i mieć coś lepsze niż na siłę kupować coś najtańszego.

 

I jeszcze jeżeli ktoś z was miałby do sprzedania koło pod tarczę, albo piastę to też byłbym zainteresowany. Tutaj jeżeli chodzi o koło to jestem otwarty na propozycje i nie musi to być coś najtańszego. Najlepiej jakby to było coś koło 200 zł, ale oferty za 300 i nawet 400 zł też rozważę. Zależy co to będzie. Oczywiście to ma być sprawne w pełni i bez jakiś wżerów potężnych i innych takich rzeczy. Coś na czym da się jeździć i jeździlibyście sami, ale nie jeździcie z jakiś powodów. Jeżeli ktoś z was udziela się na jakieś legnickiej stronie na fb to byłbym wdzięczny jakby ktoś skopiował ten post, albo podał tam link do tematu. Wtedy mogę dostać więcej ofert, a ktoś mam nadzieje, że pozbędzie się niepotrzebnego sprzętu i zarobi. :D

 

 

Mam stery Accenta w sumie są nowe raz zakładane nie używane praktycznie odezwij sie do mnie na pw to sie dogadamy żebyś je zobaczył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehlo,

 

Tak à propos wjazdu na Ślężę - wiecie, że w myśl Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody 

[...]

Art. 15.

1. W parkach narodowych oraz w rezerwatach przyrody zabrania się:

[...]

15) ruchu pieszego, rowerowego, narciarskiego i jazdy konnej wierzchem, z wyjątkiem szlaków i tras narciarskich wyznaczonych przez dyrektora parku narodowego, a w rezerwacie przyrody – przez regionalnego dyrektora ochrony środowiska;

 

... a na Ślężę jest tylko szlak pieszy. ;-)

to... :-) http://www.sleza.sobotka.net/index.php?go=25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WORBIKE i tylko on. Fakt tanio nie mają, ale w innych też nie jest jakoś super z cenami. Poza tym ten polecam i ewentualnie Dobre Sklepy Rowerowe niedaleko STATOIL. Odradzam ten na Jaworzyńskiej i Chojnowskiej i PRZESTRZEGAM. Jeszcze jakiś na piekarach jest, chyba tam koło przejazdu kolejowego pod wiaduktem. Chyba, że jest jakiś jeszcze inny, ale wiem, że ktoś kiedyś coś mówił, że tam jeździ i nie jest źle. Chociaż nie wiem, bo nigdy tam nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 

 

Polecicie mi jakis tani a dobry serwis w Legnicy ? Coś mi cyka w supporcie i chyba bez serwisu sie nie obejdzie...

 

 

Wiem tylko,że jest Worbike znacie coś jeszcze: gdzie można dobrze a w miare tanio naprawic rower ??

 

 

Cykanie w suporcie - brud na gwincie korby (bardzo prawdopodobne), rdza/brud na łączeniu pedał-korba, w HT II brud w środku. Nic innego być nie może chyba że pękła mufa suportu tak że nie widać... W każdym wypadku czyszczenie pomoże. Zrobisz to sam z zestawem kluczy za 40-45 zł (HT/każdy inny drążony suport - multitool, imbus 8 mm a jak bardzo dokładnie to jeszcze klucz do suportu ht)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehlo,

 

Tak à propos wjazdu na Ślężę - wiecie, że w myśl Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody 

[...]

Art. 15.

1. W parkach narodowych oraz w rezerwatach przyrody zabrania się:

[...]

15) ruchu pieszego, rowerowego, narciarskiego i jazdy konnej wierzchem, z wyjątkiem szlaków i tras narciarskich wyznaczonych przez dyrektora parku narodowego, a w rezerwacie przyrody – przez regionalnego dyrektora ochrony środowiska;

 

... a na Ślężę jest tylko szlak pieszy. ;-)

to... :-) http://www.sleza.sobotka.net/index.php?go=25

 

Tak, ale na Ślęży nie ma zakazu wjazdu dla rowerów. Pieszy żółty szlak z Przełęczy Tąpadła jest dość prosty do podjechania. Da radę podjechać bez żadnego wypięcia:) Także spokojnie można jechać. Moja koleżanka wjechała na lajcie z Legnicy, chociaż nie jeździ dużo w terenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale na Ślęży nie ma zakazu wjazdu dla rowerów. Pieszy żółty szlak z Przełęczy Tąpadła jest dość prosty do podjechania. Da radę podjechać bez żadnego wypięcia:) Także spokojnie można jechać. Moja koleżanka wjechała na lajcie z Legnicy, chociaż nie jeździ dużo w terenie:)

Nie ma szlaku _rowerowego_ na Ślężę. A ustawa precyzuje. Potwierdzone we wrocławskim PTTK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...