Skocz do zawartości

[6000-6500] Ful 29er w góry Beskidy


bomber

Rekomendowane odpowiedzi

Praktycznie każdy producent na rok 2013 zrezygnował z koła 26

Mam taka kobyłę, jeżdżę praktycznie tylko w ciężkim terenie i z pewnością nie wrócę do koła 26.

 

I co w związku z tym mam zastanawiać się przy wzroście 175 cm nad zakupem 29" ?? Zrezygnował dzisiaj jutro być morze zmieni zdanie. Rowery na kołach 26'' były, są i będą czy się to komuś podoba czy nie. Zawsze będzie na nie zapotrzebowanie.

 

Co do poruszania się w terenie to powiem tak. Niedawno byłem w rejonie Słowackiego Raju gdzie był jakichś zlot rowerowy i po wnikliwej obserwacji na czym goście pomykają nie dało się naliczyć więcej jak na palcach jednej ręki 29" więc o czymś to świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spec w całości zrezygnował z 26 a Scott w dużym zakresie.

 

No to mamy Spec i Giant. Jak patrze na Scotta widzę większość rowerów 26" i kilka nowych modeli 29". W takim wypadku mamy 2.5 producenta rowerowego z .... no właśnie ilu??? Więc jeszcze raz spytam który to ten "Praktycznie każdy producent" ?? Bez urazy ale bzdury takie kolego wypisujesz że się czytać nie da.

 

P.S. A jeszcze patrząc na Specialized widzę rowery takie jak: Safire, Myka FSR, Cała seria Enduro, Cała seria Demo, Status, które są i będą w 2013 robione w rozmiarze 26". Więc Spec też nie w całości zrezygnował z rozmiaru 26" ;)

A ten zjazd z Koziej Góry to też nie najlepszy przykład możliwości tego roweru bo tą drogą akurat można zjechać chyba na wszystkim co ma dwa kola i nie tylko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poruszania się w terenie to powiem tak. Niedawno byłem w rejonie Słowackiego Raju gdzie był jakichś zlot rowerowy i po wnikliwej obserwacji na czym goście pomykają nie dało się naliczyć więcej jak na palcach jednej ręki 29" więc o czymś to świadczy.

 

O tym, że grupka Słowaków jeździ na 26 i 29. Czyli o niczym.

 

Nie lubię czarno-białego stawiania sprawy, zwłaszcza przedstawiania własnych opinii jako faktów.

 

Faktem jest tylko to, że na rynku dostępne są koła w różnych rozmiarach oraz że jedne pasują jednym, a inne innym.

 

Nie jest natomiast faktem, że 26 jest lepsze niż 29 i vice versa. To jest opinia, a ta się różni w zależności od człowieka.

 

Autorowi radzę żeby się nie sugerował opiniami osób trzecich, tylko sam posadził tyłek na paru modelach i wyrobił sobie własne zdanie.

 

Ja tak zrobiłem i moje zdanie jest takie, że w tym jak chcę i lubię jeździć (w skrócie - zap ... po szlakach) 29 sprawdza się lepiej niż 26, przy czym uważam że:

 

- to nieprawda, że nie jest zwrotny. Nawet Sultan, który w teorii powinien prowadzić się jak autobus (widełki 46 cm), zawijał lepiej niż mój aktualny HT;

 

- to nieprawda, że jest gorszy na podjazdach. Owszem, wymaga więcej wysiłku, ale ma lepszą trakcję i w dużej mierze zwalnia jeźdźca z konieczności wyboru toru jazdy. Po prostu mierzysz i odkręcasz;

 

- to nieprawda, że nie idzie na koło, że jest kowadłowaty. Znowu przykład Sultana, który wygląda jak odrzut ze spawania mostu i swoje waży - ale wprawiony w ruch śmiga genialnie zachęcając do dokręcania, wybijania itp. pierdół;

 

- to prawda, że daje większy margines bezpieczeństwa - prowadzi się spokojniej na trudnym podłożu, jest bardziej stabilny na zjazdach i generalnie daje duże poczucie pewności.

 

Podkreślam - to moja opinia i nie chcę żeby ktokolwiek myślał, że ją narzucam.

 

Podobnie proponuję innym. A autor niech pojeździ i wybierze to co mu pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery na kołach 26'' były, są i będą czy się to komuś podoba czy nie. Zawsze będzie na nie zapotrzebowanie.

Jakoś takoś z 3-4 lata temu na pewnym innym polskim forum obrzucano pewnego najnerowego fanatyka "mięsem" w stylu: "najnery to chory wymysł i zgniją na samym dnie rowerowego piekła". Wielu "przewidywało" brak perspektyw, niszę, wybryk mody i takie tam. Ich modlitwy nie zostały wysłuchane a proroctwa się nie spełniły.

Poobserwuj rynek i zastanów się nad tym co piszesz. Jest masa rozwiązań które były i są nadal sensowne ale z punktu widzenia firm kompletnie "nieprzyszłościowe" i wypadają z produkcji.

Nikt cię nie pyta czy chcesz komponentów mtb 10sp. Nikt cię nie pyta czy stawiasz na jakość np materiału z którego coś jest zrobione. Nikt cię nie pyta czy zależy ci na wytrzymałości czy na wadze. Bo tak naprawdę to kompletnie nie ma znaczenia co myśli taki jak ty, świadomy konsument, nie jesteś "targetem".

 

"Moja firma" trek najpierw zwinęła z produkcji rowery gf, podpięła je jako kolekcję pod swoją ofertę. W ten sposób trek stał się "najnerową" firmą. Kolekcja najerów się rozrosła. W przyszłym roku znikną z oferty sztywniaki "treka" serii 6,8 i 9 i top fuele. Mam wrażenie że w 2014 znikną fule trail/am, czyli popularne i lubiane ex. Jestem pewien że trek znajdzie jakieś niesamowicie dobre wytłumaczenie na to, że najner bezwzględnie jest lepszy także w tych kategoriach od 26tek i że najnery będą bez problemu pasować każdemu, bez względu na to ile Bóg dał mu wzrostu. I jestem pewien że świetnie się będą sprzedawać a klient uwierzy że jest mu na takim rowerku bardzo dobrze.

Zasada obowiązuje ta sama co przy rowerach 26 cali dla mas: taki rower nie był idealny dla każdego ale był przynajmniej akceptowalny, "poprawny". To samo będzie z najnerami dla krasnali - "poprawność" wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trance jest zajefajny ale pamietaj-to Spec ma genialną geo! a z brainem to już w ogóle

choc miedzy tymi dwoma to jak wybierac między miss 2009 a miss 2010 :)

Mam pytanie co do tego braina jakie sa oznaczenia foxa z tym systemem a jakie w RockShox i czy system ten dotyczy tylko amorów czy też dampera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Mam pytanie co do tego braina jakie sa oznaczenia foxa z tym systemem a jakie w RockShox i czy system ten dotyczy tylko amorów czy też dampera

tzn? bo trochę nie rozumiem pytania :)

Ogólnie były lata:

gdy fox robił im oficjalnie dampery z brainem - pierwsze, pokrętło na braine w kolorze niebieskim - najsłabsze, najmniej czułe i "mylące się" - do około 2007r włącznie

potem okres Oficjalnych Damperów Speca - odcień tytanowo-mosiężny - ładne, dobrze chodzące choć i nie bez wady od 2008 do 2009-2010 (piszę z pamięci),

powrót do źródeł czyli Fox oficjalnie robiący dla Speca i wejście miniBrainów - to są wszystkie nowe modele z widłami górnymi i procą (od 2010?) - podobnoż najczulsze, najszybciej działające ale wg np Kalego z Variobiku najszybciej "padające" choć to tylko jedna opinia po zaglądnięciu do kilku modeli i to mniej więcej sprzed roku-raczej proszę się tym nie sugerować.

 

Co do przodu i RS - trzeba popatrzeć co za model i jaki rocznik i zajrzeć na stronę speca w dokładną specyfikację. Wypuścili tyle modeli tych epicków, że wielu się gubi, Ogólnie amor z brainem ma logo na boku goleni. Acha - gdybym miał "okazję" kupna epica z amorem speca a RS wybrałbym.... ten drugi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn? bo trochę nie rozumiem pytania :)

Ogólnie były lata:

gdy fox robił im oficjalnie dampery z brainem - pierwsze, pokrętło na braine w kolorze niebieskim - najsłabsze, najmniej czułe i "mylące się" - do około 2007r włącznie

potem okres Oficjalnych Damperów Speca - odcień tytanowo-mosiężny - ładne, dobrze chodzące choć i nie bez wady od 2008 do 2009-2010 (piszę z pamięci),

powrót do źródeł czyli Fox oficjalnie robiący dla Speca i wejście miniBrainów - to są wszystkie nowe modele z widłami górnymi i procą (od 2010?) - podobnoż najczulsze, najszybciej działające ale wg np Kalego z Variobiku najszybciej "padające" choć to tylko jedna opinia po zaglądnięciu do kilku modeli i to mniej więcej sprzed roku-raczej proszę się tym nie sugerować.

 

Co do przodu i RS - trzeba popatrzeć co za model i jaki rocznik i zajrzeć na stronę speca w dokładną specyfikację. Wypuścili tyle modeli tych epicków, że wielu się gubi, Ogólnie amor z brainem ma logo na boku goleni. Acha - gdybym miał "okazję" kupna epica z amorem speca a RS wybrałbym.... ten drugi :)

Powiem szczerze że systemy w tych amorach to jest dal mnie czarna magia i nie wiem jak rozpoznać który damper czy amor ma ten system i czy można to jakoś stwierdzić organoleptycznie czy tylko po zagłębieniu się w specyfikacje danego modelu.

Jeszcze dwa pytania jeśli można

1.Czy system ten wyklucza całkowita blokadę amora lub dampera? (bo rozumiem że system ten jest taki super że nic nie trzeba blokować :) )

2.Jeszcze jedno jak mam amora w danym rowerze z brainem to damper też z tym systemem jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Brain to przede wszystkiem rozbudowa Dampera :)

taki był pierwotny zamysł - zbudować fula który zachowuje się jak sztywniak z amorem (dopiero potem weszły brainy na przód)

Łatwo rozpoznasz bo.. każdy epic ma braina :) to ten mały "damperek w okolicy tylnej osi.

Ze Stumpami było inaczej-najwyższe modele mają niższe nie. W momencie kiedy weszły Cambery uważam, że Stump każdy powinien mieć braina. Ale nie mieszając zbytnio.

 

Jak to działa? Różnica ilości oleju jest przetłaczana z dampera do braina ale ten cwaniak ma zaworek i pływaczek (nazw nie pamiętam- brain-mass czy jakos tak) Jak jedziesz po płaskim pływaczek sobie "stoi" w miejscu i blokuje dostęp oleju-czyli damper jest sztywny.

Jak koło napotka na kamień to idzie uderzenie na pływak, ten się porusza otwierając zawór, olej :ucieka" z dampera dając mu możliwość ugięcia

Potem znów płasko zatem zawieszony w oleju pływak stabilizuje pozycje i blokada.

Przeczytanie trwa długo ale w tym czasie ten brain by się już z 20 razy zablokował i odblokował.

Co jest genialne - im uderzenie bliższe koła tym większa szansa na poruszenie pływaka zatem takie np mocniejsze ciśnięcie na pedał powoduje znikome (praktycznie niewyczuwalne) "pływanie tyłu". Konstruktorzy pracują cały czas nad tym by jak najszybciej pływak się odblokowywał i zablokowywał - zmieniają ustawienie braina, dają do góry nogami, zmieniają przepływ oleju. W sumie sam brain ma około 12-13 lat i zdążył wyjść z wieku dziecięcego.

jeszcze dwie rzeczy-brain w stumpie i epicu działa podobno inaczej. Epic twardo, Stump miękko.

Druga rzecz - jest regulacja "czułości" braina ale wiele osób ustawia w 2 zakresach - pełna blokada non stop i pełne otwarcie na długich zjazdach. Jak ma się czas.

 

Czy można całkowicie zablokować damper-nie. Ale uwierz on jest twardy! A zarazem cały czas gotowy do otwarcia :)

 

Co do przodu to tu trzeba patrzeć uważnie czy dany model ma wideł od RSa z brainem.

Z mojego niezawodowego spojrzenia dobra np reba z blokadą i zewnętrznym floodgatem (czy jak mu tam) też ładnie się sprawuje.

 

Osobiście mając 3 brainy pod tyłkiem w życiu jestem pełen podziwu za tak "oczywiste i zarazem tak dobrze działające" rozwiązanie.

Minusem pozostaje fakt skomplikowania całości tego, że nie każdy Ci to zrobi (a nawet jak twierdzi to nie znaczy, że zrobi dobrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Jeszcze jedno jak mam amora w danym rowerze z brainem to damper też z tym systemem jest ?

Tak, ponieważ jest to najdroższa wersja, Brain w damperze występuje w rowerach bez Braina w amorze, nigdy odwrotnie.

Co do samych Speców, moim nie obiektywnym zdaniem właściciela - genialna geometria i genialny tłumik z Brainem, zwłaszcza wersja od 2010 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy producent na rok 2013 zrezygnował z koła 26.

 

 

Takie brednie i nikt nie prostuje!?!

Może firmy nie promują się teraz 26", bo to teraz passe, ale pozostańmy w zgodzie z faktami:

Spec - ma nadal Rockhoppera 26" - geo jak w dawnym topowym HT 26" do ścigania

Giant - widzę, że w wersjach na oba koła są: Talon, XTC, Anthem, Trance - jaka zatem rezygnacja z 26"??

Trek - Tobo, przejrzyj dokładnie stronę Treka. Ja tam widzę Elite 8 Series i Elite Carbon 9 Series. Fakt: nie ma 100mm FS, ale czy to oznacza, że w 2014r. znikną wszystkie Fuele EX - dziś serwowane w 9 odmianach? Dowiemy się za rok.

Scott - Aspect, Scale i Spark - równolegle na obu rozmiarach kół. Tylko Genius 29" i 650B.

 

Uważam, że śmierć 26" ogłasza się co najmniej przedwcześnie. Totalnej supremacji 29" też raczej nie będzie. Ja wierzę, że średnie koło odgryzie solidny kawałek rynku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poobserwuj rynek i zastanów się nad tym co piszesz. Jest masa rozwiązań które były i są nadal sensowne ale z punktu widzenia firm kompletnie "nieprzyszłościowe" i wypadają z produkcji.

Nikt cię nie pyta czy chcesz komponentów mtb 10sp. Nikt cię nie pyta czy stawiasz na jakość np materiału z którego coś jest zrobione. Nikt cię nie pyta czy zależy ci na wytrzymałości czy na wadze. Bo tak naprawdę to kompletnie nie ma znaczenia co myśli taki jak ty, świadomy konsument, nie jesteś "targetem".

 

Autor zapytał czy nie strzeli sobie w stopę kupując 26" przy ewentualnej odsprzedaży i na to była moja odpowiedz. Mnie rynek masówki i nowości kompletnie nie interesuje. Chcesz zatem powiedzieć, że przykładowo za kilka lat dzisiejsi użytkownicy 26 calówek będą mieli kłopoty z ich sprzedażą?? Wolne żarty być morze w Skandynawii tak ale nie u nas.

 

To że coś przestaje być produkowane (o ile do tego dajdzie) nie znaczy, że zniknie z rynku w ciągu nawet kilku czy nastu lat. Jest na to masa dowodów. To co piszesz tyczy się masówki a jest masa ludzi która ma ją głęboko w d...e. i z powodzeniem sobie radzi. Co do wciskania 10 sp to nie mam i miał nie będę przez jeszcze wiele lat albo i nigdy.

 

A teraz sam się zastanów co w tym zacytowanym zdaniu jest aż tak głupiego. To, że 26'' jeszcze będzie przez x lat, że zawsze będzie grupa ludzi chętna na taki rower? Chyba, że przestaną robić szprychy, obręcze, opony albo wszystkim pozabierają obecne 26 calówki.

 

I jeszcze raz się zapytam skąd pewność, że producenci albo ich część po upływie X czasu jednak nie wrócą to tego co zaniechali?? Dasz sobie za to choćby i palec uciąć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie brednie i nikt nie prostuje!?!

Może firmy nie promują się teraz 26", bo to teraz passe, ale pozostańmy w zgodzie z faktami:

Spec - ma nadal Rockhoppera 26" - geo jak w dawnym topowym HT 26" do ścigania

Giant - widzę, że w wersjach na oba koła są: Talon, XTC, Anthem, Trance - jaka zatem rezygnacja z 26"??

Trek - Tobo, przejrzyj dokładnie stronę Treka. Ja tam widzę Elite 8 Series i Elite Carbon 9 Series. Fakt: nie ma 100mm FS, ale czy to oznacza, że w 2014r. znikną wszystkie Fuele EX - dziś serwowane w 9 odmianach? Dowiemy się za rok.

Scott - Aspect, Scale i Spark - równolegle na obu rozmiarach kół. Tylko Genius 29" i 650B.

 

Uważam, że śmierć 26" ogłasza się co najmniej przedwcześnie. Totalnej supremacji 29" też raczej nie będzie. Ja wierzę, że średnie koło odgryzie solidny kawałek rynku :P

 

Nikt nie ogłasza śmierci [przynajmniej ja], bo sam po zakupie Speca zostawiłem swojego Scotta na małym kole jako rezerwę natomiast cytowany przez Ciebie Rockhoppera nie jest fulem a tak w ogóle to na cztery modele tylko jeden jest na małym kole...

 

" ;)

A ten zjazd z Koziej Góry to też nie najlepszy przykład możliwości tego roweru bo tą drogą akurat można zjechać chyba na wszystkim co ma dwa kola i nie tylko ;)

 

Czy pod filmem napisałem, że film ma pokazać możliwości roweru? Chyba coś koledzy na oczy naszło...

 

Dokładnie polecam zielony szlak w stronę cygana :)

 

Nie trzeba polecać bo dobrze znam te tereny a film jest zupełnie przypadkowy jako jedyny nadał się do pokazania [sprawdzanie nastawień] podczas testu świeżo zakupionej kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ogłasza śmierci [przynajmniej ja], bo sam po zakupie Speca zostawiłem swojego Scotta na małym kole jako rezerwę natomiast cytowany przez Ciebie Rockhoppera nie jest fulem a tak w ogóle to na cztery modele tylko jeden jest na małym kole...

 

 

 

Czy pod filmem napisałem, że film ma pokazać możliwości roweru? Chyba coś koledzy na oczy naszło...

 

 

 

Nie trzeba polecać bo dobrze znam te tereny a film jest zupełnie przypadkowy jako jedyny nadał się do pokazania [sprawdzanie nastawień] podczas testu świeżo zakupionej kamery.

Kamerka fajnie działa. Ja lobię kozią górkę fajny podjazd i zjazd, jak nie mam za dużo czasu tam własnie jadę blisko i przyjemnie :) zazwyczaj i tak koniczyn się przegibkiem i zjazdem czarnym szlakiem

 

Wracając do tematu słyszałem że http://twomark.pl organizują od czasu do czasu testy rowerów będę musiał się załapać na taki test bo po przeczytaniu wszystkich postów mam niezły mętlik w głowie. Tylko nie wiem czy te testy organizowane są w terenie i jak to w ogóle wygląda czy po prostu wypożyczają rowery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor zapytał czy nie strzeli sobie w stopę kupując 26" przy ewentualnej odsprzedaży i na to była moja odpowiedz. Mnie rynek masówki i nowości kompletnie nie interesuje. Chcesz zatem powiedzieć, że przykładowo za kilka lat dzisiejsi użytkownicy 26 calówek będą mieli kłopoty z ich sprzedażą?? Wolne żarty być morze w Skandynawii tak ale nie u nas.

 

To że coś przestaje być produkowane (o ile do tego dajdzie) nie znaczy, że zniknie z rynku w ciągu nawet kilku czy nastu lat. Jest na to masa dowodów. To co piszesz tyczy się masówki a jest masa ludzi która ma ją głęboko w d...e. i z powodzeniem sobie radzi. Co do wciskania 10 sp to nie mam i miał nie będę przez jeszcze wiele lat albo i nigdy.

 

A teraz sam się zastanów co w tym zacytowanym zdaniu jest aż tak głupiego. To, że 26'' jeszcze będzie przez x lat, że zawsze będzie grupa ludzi chętna na taki rower? Chyba, że przestaną robić szprychy, obręcze, opony albo wszystkim pozabierają obecne 26 calówki.

 

I jeszcze raz się zapytam skąd pewność, że producenci albo ich część po upływie X czasu jednak nie wrócą to tego co zaniechali?? Dasz sobie za to choćby i palec uciąć??

Ciebie rynek masówki nie interesuje? Z tego co pamiętam z twoich postów to kupujesz produkty z rynku masowego, chyba że zaopatrujesz się w małych firmach realizujących zamówienia specjalne?

To nie chodzi o to że będzie problem ze sprzedażą a z kupnem - wydaje mi się że w skali ogólnopolskiej rynek używek np na allegro to promil sprzedaży, w tym także internetowej.

Ty patrzysz na Polskę a ja nie oceniam sytuacji przez pryzmat Skandynawii - to nasz różni. Mam wrażenie że twoim zdaniem Polska to jakaś enklawa, wyspa na Oceanie Rowerowego Niepokoju, którą omijają i będą omijać światowe prądy do końca świata.

Zwróć uwagę że ja nie napisałem JAK JEST W SKANDYNAWII, ja napisałem tylko, że trek, który jest w moim sklepie wytrzebił z oferty lepsze rowery sztywne i fulle do xc/maratonu i że NAJPRAWDOPODOBNIEJ (więc nie mam powodu dawać sobie czegokolwiek ucinać) zlikwiduje z oferty w kolejnym roku rowery am/trail na małych kołach - tym bardziej że w ofercie ma coś co może zająć to miejsce. Może się okazać że nawet z przymusu zostałbyś użytkownikiem najnera - masz powiedzmy rower serii 6 strzela rama i firma wymienia ci ramę bez zastanowienia - dostaniesz w takim przypadku najnera, bo serii 6 już nie będzie :)

 

Jaka "masa" ludzi ma gdzieś to co jest trendy? Ciekawe spostrzeżenie tylko zapominasz o jednym - jeśli już trzymamy się polskiego podwórka. Ktoś może nie chcieć być "trendy" i zechce szukać czegoś dla siebie. W takim przypadku będzie skazany na drogi produkt "specjalny" - a nie sądzę żeby bycie "nietrendy" było równoznaczne z byciem wystarczająco kasiastym, żeby takie potrzeby zaspokajać.

Możesz nie chcieć być trendy na co np sposobem jest robienie zapasów nietrendy gratów - pytanie ilu ludzi z tej jak to nazwałeś "masy" ma pieniądze i chce albo może sobie pozwolić na magazynowanie części?

Wspominasz napęd z kasetą 10 sp... No dobrze, ja rozumiem niechęć i jej powody. Możesz w tym momencie nie być trendy jeśli zechcesz zostać przy swojej ósemce, z tym że skazany będziesz na komponenty z najniższych grup. I nadal mimo tego możesz nie być trendy jeśli zechcesz. Co jednak jeśli lubisz rzeczy lżejsze, lepsze, np topowe grupy, czy choćby te ze środka - przesiądziesz się na tourneya, żeby zostać przy 8mce?

 

A poza tym to przepraszam i więcej nie oftopie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobo no nie przeginaj! Pisząc masówka miałem na myśli gotowe rowery. A nowości to chyba też sprawa jasna (10 sp). Co do części to znajomy prowadzi serwis więc logiczne, że jest dostęp do różnych "staroci". Co do 8 sp to już poszedłem z duchem czasu i zmieniłem na 9 sp. zostawiając 8-ke na szosę powiem więcej nawet zdecydowałem się na starego LX-a z HT 2. Więc nie jest tak ze mną żle jak sądzisz. Generalnie to zgoda co do tego co piszesz bo być morze mam spaczony obraz ze względu na znajomych którzy pomykają jeszcze na 7 sp lub mają co nieco z STX-a.

 

Nie jestem przeciwko 29 " ale nie lubię kiedy mi się coś w ciska na siłę w dodatku przy moim wzroście. Nie będę kupował czegoś w czy będę się żle czół i tyle. To nie kwestia jakości czy klasy osprzętu a jednak rozmiaru co jest sprawą zasadniczą. To tak jak by mi ktoś kazał chodzić po Tatrach w butach o numer większych. Pewnie by dało radę ale przyjemność z tego żadna.

 

Nie jestem też jakimś konserwatystą bo ostatnio mam szczęście do spotykania na szlakach gości ze zwykłym aczkolwiek porządnym Alivio ze sprężynowcami w dodatku na platformach zamiast SPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobo no nie przeginaj! Pisząc masówka miałem na myśli gotowe rowery. A nowości to chyba też sprawa jasna (10 sp). Co do części to znajomy prowadzi serwis więc logiczne, że jest dostęp do różnych "staroci". Co do 8 sp to już poszedłem z duchem czasu i zmieniłem na 9 sp. zostawiając 8-ke na szosę powiem więcej nawet zdecydowałem się na starego LX-a z HT 2. Więc nie jest tak ze mną żle jak sądzisz. Generalnie to zgoda co do tego co piszesz bo być morze mam spaczony obraz ze względu na znajomych którzy pomykają jeszcze na 7 sp lub mają co nieco z STX-a.

 

Nie jestem przeciwko 29 " ale nie lubię kiedy mi się coś w ciska na siłę w dodatku przy moim wzroście. Nie będę kupował czegoś w czy będę się żle czół i tyle. To nie kwestia jakości czy klasy osprzętu a jednak rozmiaru co jest sprawą zasadniczą. To tak jak by mi ktoś kazał chodzić po Tatrach w butach o numer większych. Pewnie by dało radę ale przyjemność z tego żadna.

 

Nie jestem też jakimś konserwatystą bo ostatnio mam szczęście do spotykania na szlakach gości ze zwykłym aczkolwiek porządnym Alivio ze sprężynowcami w dodatku na platformach zamiast SPD.

beskid ty jesteś jak ten koleś z reklamy Credi Agricole "dopiero jak chudy kupił to ja też" hmm co za postępowe myślenie :).Przypominasz mojego kuzyna a to jest człowiek który ma na jednym łańcuchu i kasecie zrobione 8 tyś km działa mu to i sobie chwali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Użytkownik anarchy dnia 26 wrzesień 2012 - 14:34 napisał Acha - gdybym miał "okazję" kupna epica z amorem speca a RS wybrałbym.... ten drugi Rozwiniesz?

ot krótko i na temat: "od zawsze" Specowi nie szło z amorami pod własną marką i tyle. Stąd (ale to tylko moje zdanie) lepiej brac materiał sprawdzony czyli Reba w specowskiej wersji z brainem. Myślę też o późniejszym serwisowaniu. Jak np do Reby uszczelki nawet na alledrogo kupisz tak do futureshoka już nie bardzo :)

 

a po za tematem- Beskid nie jest skostniały-ja jestem większy Suchar :) moje 2biki i żony 2 biki są nadal na 8s pomimo tego ,że np "te wysokogórskie" Stumpy FSR na 970tce. Czyli da się połączyc nowe ze starym. Pozostałe rowery jeszcze gorzej bo na siódemce. I nadal żyję.

A co do samych 8s-no niestety -totalitaryzm totalitaryzmem ale nadal słyszy się od wielu osób "w podziemiu" (którym daleko do golinogi i lycry) że "ósemka była debest".

I nie trzeba schodzic do TY18 aby cieszyc się 8s. Shimano o dziwo trzyma kasety alivio - żaden top ale porządny klocek po 280gramów. I tyle,koniec "niskiej półki" w rowerze. Do tego łańcych XTR/DA który nadal kupisz w kartoniku. Całą resztą można miec "topową, lekką i dobrze chodzącą"-więc nie przesadzajmy. Acha - mamy 2012 rok - a 8s "umarło" w... 1999roku (patrząc na "top-grupy) :)

I proszę nie nadużywac słowa "trendy" - bo połykanie "na siłę" nowości wynikające z tego, że "czegoś już tam się nie produkuje" to zwykłe poddanie się fali rynku a nie bycie "trendy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...