Skocz do zawartości

[centrowanie] zbyt wygórowana cena?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Bylem dzisiaj w serwisie rowerowym w celu oddania kół do centrowania. Już raz tutaj byłem i gość powiedział mi ze wyjdzie to około 7 zł za koło. Dzisiaj przychodzę, ogląda rower, przednie jest naprawdę mocno krzywe, ale nie jest uszkodzone. Koleś zdziwiony pyta gdzie jeździłem że takie krzywe.... Kazał mi rower zostawić i czekać na telefon, gdy spytalem o cenę, to się zdziwilem , bo powiedział że wyjdzie kolo 50 zł... Jestem ciekaw, czy to normalna cena, czy on będzie robił cos specjalnego z tymi kołami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zdziwiłem... a jest możliwość, że gość będzie robił coś konkretniejszego, co mogłoby aż tak podwyższyć cenę? Nie wiem co mu powiedzieć jak zadzwoni mi, że rower jest do odebrania,a on wyskoczy mi z ceną 50 zł. Starać się o niższą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się, ale mam tylko 17 lat, a gość wygląda jakby pracował tam jako niewolnik. Na wszystko narzeka, więc chyba będę musiał przyjść z kimś starszym. Ile takie szprychy mogą kosztować? Powiedzmy, już dodając cenę szprych+wymianę+jakieś piwo ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle centrowanie to 10-15 zl. Czasami jakis serwis sobie bardzo drogo liczy i chce 25- takich radze unikac. Z innych rzeczy może tobie wstawić szpryche, jesli sie wylamala albo wymienic lozyska. Nie wiem czy serwisy sobie nie licza wiecej jak musza sciagac opone- ja daje od razu bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby wymienił parę szprych to nie uzasadnia tak złodziejskiej ceny i tyle. Rozmawiamy tu o kwocie max 15 zł. Co Cię interesuje czy koleś procuje jak niewolnik czy nie. Ma być cennik i tego ma się trzymać a w temacie argumentów to zapytaj ile kosztuje w takim razie złożenie koła. Nie można dawać się okradać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdę najpierw do samego sklepu zapytać o cenę centrowania. Czyli w przypadku gdy wypali mi z kosmiczną ceną, pytać gdzie jest pieprzony cennik i ile w takim razie by chciał za złożenie koła, dobrze zrozumiałem ? :)

Nie jestem typem osoby,która da sobie coś wmówić, bardziej boję się tego, że gość się uprze i nie odda mi roweru, bez takiej kwoty jakiej zażąda.

 

Teraz wszedłem na ich stronę:

  • Koła i ogumienie
    1. Centrowanie koła - 10,00-25,00 zł

Nie wiem za co oni sobie tyle życzą. Nie dam mu więcej niż 30zł, bo przednie koło się trzyma, hamulec (v-brake) wyregulowałem tak, że muszę docisnąć go trochę więcej niż do połowy, żeby nie ocierał, a tylny jest prawie prosty, milimetrowy, może dwu odchył.

W przednim to już jakieś 6mm odchyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie się centruje... Cennik usług serwisowych Centrowanie zaczyna(!) się od 20 PLN. Aczkolwiek słyszałem, ze to dobry serwis. Miałem właśnie u nich centrować, ale okazało się, że mam pękniętą obręcz... 50 PLN moim zdaniem to przegięcie... Podejrzewam, że właściciel krzyczy cenę zależną od wyglądu klienta i jakości obuwia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze na ten cennik tutaj to nie mogę szczęki pozbierać z podłogi. 10 zł za ściągnięcie koła z ramy (2-3 minuty roboty)+ 10 zł za ściągnięcie ogumienia (10 minut). Jakbym miał tak zarabiać, na ściąganiu kół z ram i ściąganiu ogumienia, to zarabiałbym 40zł/h

Zdzierstwo...

 

Ale i tak najlepsze- 50zł za mycie roweru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio musiałem zdjąć tylne koło w holendrze mojej żony i wcale nie dziwie się, że rozstrzał za tego typu usługi bywa taki spory. U mnie zdjęcie to minuta - tyle co przekręcenie szybkozłączki.

 

W holendrze trzeba jednak najpierw poradzić sobie z mega upierdliwym zatrzaskiem pełnej osłony, potem spróbować odgiąć ją na granicy wytrzymałości materiału, by zeszła, następnie odkręcić zestaw podkładek pod ową osłonę, później już tylko tysiąc pięcset sto dziewięćset podkładek, kontr i nakrętek od wielobiegowej piasty... i ramię od hamulca torpedo, które trzeba jednocześnie odkręcać dwoma płaskimi kluczami... na końcu wyjmuje się to całe ustrojstwo.. robi co trzeba i powtarza cały cyrk od nowa w drugą stronę, przy czym wszystko musi być wyrównane co do milimetra, bo minimalne skrzywienie osi piasty w widelcu powodować będzie obcieranie hamulca torpedo, uderzanie łańcuchem o oponę, bądź nieprecyzyjną zmianę biegów - najczęściej więc trzeba luzować i poprawiać po parę razy o milimetr.... i na końcu już tylko ponowny montaż dzwona przerzutki...

 

Nie dziwię się, że potrafią sobie liczyć za zdejmowanie :)

 

Co nie zmienia faktu, że nawet w stolicy w szczycie sezonu w obleganym do oporu serwisie, w którym przyjęli mnie tylko z łaski za centrowanie płaciłem 25zł (przednie koło - oddałem niezdemontowane, razem z resztą roweru). A, no i dostałem gratis regulacje przedniego hamulca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Pokreślam, że serwis ma dobrą opinię, więc akurat w tym przypadku rozumiem ten cennik.

W takim razie można zrozumieć że ktoś daje na zrobienie bardziej skomplikowane rzeczy, np. centrowanie, zaplatanie. Wysoka cena gwarantuje dobrą jakośc usługi, w tańszych serwisach moze być różnie. Ale takie rzeczy jak "wymiana kierownicy MTB" 40pln :woot: , gdzie to jest kilka naście minut z imbusem 5? To jest tak prosta rzecz do zrobienia że każdy średnio rozgarnięty człek sobie z tym poradzi. I jeszcze pisanie "Inne: 50pln", że niby są tani, a konkurencja więcej bierze.

 

"Założenie chwytów: 15pln" massakra. I wiele podobnych. Trzeba być ciężkim frajerem żeby za takie rzeczy płacić takie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka cena gwarantuje dobrą jakośc usługi, w tańszych serwisach moze być różnie

 

Może nie jest to gwarancja, ale jest jakiś wyznacznik, gdzie jest duża szansa, że zlecenie zostanie wykonane zgodnie ze sztuką.

 

Ale takie rzeczy jak "wymiana kierownicy MTB" 40pln :woot: , gdzie to jest kilka naście minut z imbusem 5?

 

Osobogodzina w dobrym serwisie samochodowym (nie ASO) zaczyna się od 60-70 PLN. Wydaje mi się, że w serwisie z renomą, takie ceny są do przyjęcia. O dobrego serwisanta trzeba dbać, inaczej pójdzie gdzie indziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Niemniej grzebanie przy aucie jest sporo trudniejsze niż przy rowerze. A takie rzeczy jak podałem (wymiana kierownicy, zakładanie gripów) to tak banalnie proste rzeczy że bez problemu można to samemu zrobić i żal płacić za to nawet 5pln, nie wspominając ile liczą sobie w AirBike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie rzeczy jak podałem (wymiana kierownicy, zakładanie gripów) to tak banalnie proste rzeczy że bez problemu można to samemu zrobić i żal płacić za to nawet 5pln, nie wspominając ile liczą sobie w AirBike.

 

A to już inna historia... :) Jak ktoś nie chce brudzić sobie rąk, to musi płacić... Takie jest odwieczne prawo natury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Skończyły się monopole, rynek weryfikuje wygórowane/nieuzasadnione oczekiwania finansowe. Nie dać się wystukać ale zwracać uwagę na relacje jakość-cena. Czasami warto dołożyć kilka nominałów.

A temat drobnych napraw - jeżeli pacjent ma dwie lewe ręce i jedną krótszą(i jest tego świadomy) to wali do serwisu i tyle, lepszy taki niż ten co wstydzi się pobrudzić rączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując najlepiej idź po rower z jakąś starszą osobą orientującą się nieco w tym temacie... wtedy nie wmówi CI bzdur, a Ty będziesz miał świadka rozmowy. Na wszystko weź paragon, żeby był dowód naprawy i wpis co było robione o ile np. wymieniał graty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem przyjdź z samym kołem, bez ogumienia, odblasków i zapytaj się ile będzie kosztować centrowanie. Zapłacisz około 10 zł. Samemu bez narzędzi to się średnio opłaca.

 

Poza tym kup sobie narzędzia do roweru i to co będziesz w stanie zrobic sam rób sam. Niektore serwisy życzą sobie 15 zl za wymiane pedałów, co robi się samemu przez 3 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...