Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.07.2020 o 23:33, Caporeira napisał:

Co mogli byście polecić do roweru górskiego, jazda po górskich terenach ?

Ten GACIRON wytrzyma takie warunki?

Myślę też o szosie, więc przyszłościowo ten bym założył/albo kupił łapkę do szosy.

@cervandes

@oldboy83

Czy mogli byście się wypowiedzieć?

PS. Ile za ten sprzęt daliście?

PS2. Jaka jest różnica między wersją limitowaną a zwykłą ?

Edytowane przez Caporeira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałaby nie wytrzymać? Ja mocno czasem cioram w terenie, zdarza mi się odrywać kółka od podłoża, Gaciron jest petarda. Nie znoszę rzeczy słabych jakościowo, jak coś np lata, trzeszczy, skrzypi, albo wykonane jest tandetnie. Tutaj - zero uwag. Ja Garirona lubię i polecam.

Co do wersji limitowanej - nie mam pojęcia. Linka daj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Caporeira napisał:

Nie lepiej po angielsku? :D Albo po polsku, chociaż znowu ktoś nie odróżnia lumenów od luksów

https://www.centrumrowerowe.pl/lampka-busch-muller-ixon-core-flash-pd4978/

Kto zgadnie, jaką moc ma dioda oraz ile lumenów generuje?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dziubek napisał:

A do jakiego konkretnie błędu się czepiasz

 

Nie czepiam się tylko wskazuję, ze duża i poważna firma a niektóre opisy na poziomie aukcji z Allegro. " Max. strumień światła 50 lux ". Strumień świetlny jak zapewne szanowny Kolega wie mierzymy w lumenach. W luksach zaś natężenie oświetlenia. Niemieckie przepisy StVZO " Poza specyfikacjami dotyczącymi mocy i konstrukcji lampki, dwa fragmenty są ważne z punktu widzenia użytkownika niepodlegającego tym przepisom. Minimalne oświetlenie obszaru znajdującego się 10m przed rowerem z mocą 10 luksów (10 lumenów / m2) i zapobieganie oślepieniu innych użytkowników drogi. Wymusza to odpowiednią konstrukcję lampki i przy okazji optymalizuje użycie światła - nie świecimy po gałęziach mijanych drzew tylko na drogę. " http://www.light-test.info/pl/faq-pl/87-stvzo-lampki-przepisy

Tu niestety ktoś niedokładnie przetłumaczył http://www.light-test.info/en/faq-en/169-stvzo-bike-lamps-regulations

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Thomlodz napisał:

duża i poważna firma a niektóre opisy na poziomie aukcji z Allegro

Trochę popłynąłeś moim zdaniem. Oni z tego co kojarzę zawsze podawali w luxach moc lampek. To nie jest marka podająca dane z kosmosu i łapiąca ludzi na cyferki. Jedna z moich staroci BM i wynik w luxach.

XO4vDOA.jpg

 

Od jakiegoś czasu jest jakaś choroba na lumeny i ich kosmiczne ilości które niejednokrotnie są z czapy. Nawet podstawowe pomiary jak robisz to wykonujesz je luksomierzem który wyniki podaje w luxach. Można zrobić sobie pseudo kulę Ulbrichta i za pomocą jakiejś wzorcowej lampki wymierzyć przybliżoną wartość. Jednak patrząc na to że to nie latarka ze skupionym światłem a bardzo rozproszonym i dostosowanym do jazdy po trasie to wynik w lumenach nie będzie powalać co, moim zdaniem, zakrzywi realną jakość produktu. Rowerzyści nie znający ogólnej zasady zepchną ją do tandety za parę złotych nie wiedząc nawet w jakim są błędzie. Pewnie dla marki Busch & Müller to żadna starta bo oni mają konkretną grupę docelową rowerzystów i na pewno nie są to opisy na poziomie Allegro.

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Dziubek napisał:

Pewnie dla marki Busch & Müller to żadna starta bo oni mają konkretną grupę docelową rowerzystów i na pewno nie są to opisy na poziomie Allegro.

Kosmiczne wartości podają Chińczycy. Natomiast poważne firmy wartości raczej realne. Ale mnie nie chodziło o B&M tylko polskiego sprzedawcę. Na stronie B&M nie ma napisane nic w stylu light power czy luminous power X lx (https://en.wikipedia.org/wiki/Luminous_flux).

Ktoś źle przetłumaczył na polski. Powinno byś napisane: natężenie oświetlenia (w odległości 10 m przed rowerem wg STVZO) : 50 lx, a nie żadne "moc światła 50 luxów"

LampkaBM.jpg

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Caporeira napisał:

Czyli Gaciron jest mocniejszy, dobrej jakości.

Ale nie spełnia przepisów StVZO ?

StVZO to 100% odcięcie i specyficzny rozkład światła wymuszony niemieckimi przepisami. W PL norma ta nie obowiązuje i nie musisz posiadać lampki z emiterem 'od góry' i lustrem rzucającym światło nisko, na drogę. Gaciron świeci tam, gdzie chcesz. Potrzebujesz w teren, to przekręcasz do w górę, potrzebujesz w miasto to świecisz kilka metrów przed koło i nikogo prawie nie oślepiasz.

 

Zresztą co za różnica jaka lampka, skoro połowa rowerzystów mających nawet fabryczne, jakościowo niezłe oświetlenie - ma je skierowane nie przed koło a w twarz osoby jadącej z przeciwka? Prosto w ryj to i 100lm z 30m oślepia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do moich poszukiwań to spodobała mi się ta latareczka:

https://aventurasport.pl/pl/p/LAMPKA-MERIDA-PRZOD-LATARKA-180-LM/90314

Po pierwsze dlatego, że to Merida (jak mój rower ;-) Po drugie łatwe mocowanie na uchwyt gumowy. Po trzecie - jest na zwykłe baterie.

Czy wg Was warto ją kupić za te pieniądze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Caporeira

Uchwyt w Gacironie jak dla mnie trzyma dobrze, na nierównościach nic się nie przestawia ani lampka nie miga, światła jest mnóstwo - wystarczy do jazdy w górach.

Jeśli chodzi o wersję limitowaną, którą zakupiłem (~360 zł) na alledrogo - przyszła do mnie wersja zwykła. Napisałem do Gacirona jaka jest różnica i czy na pewno jest to oryginał, odpisali mi tak:

Cytat
Dear Sir,
 
Thanks for contacting with us.
 
Sorry this bother you. Please don't worry.
There is no difference between the Limited and unlimited versions.
 
When we produced V9D-1800 on the first time, we put the inscription "Limited". 
But since then, we have cancelled this mark.
 
Please kindly note.
 
Best regards,
Gaciron Team

Sprzedawca odpisał tak:

Cytat

Witam,

latarka jest w 100% oryginalna,zdjęcia zamieszczane na naszej aukcji dostajemy od producenta.Nigdy nie mieliśmy wersji latarek z napisem Limited,numery faktycznie kiedyś były drukowane,potem z tego najwidoczniej zrezygnowali,na zdjęciach zostały..

Możemy zapewnić,że wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Także lampkę polecam ale nie nastawiajcie się, że dostaniecie wersję limitowaną.

Jeśli chodzi o nieoślepianie innych to na bardziej ruchliwych drogach opuszczam lampkę bardziej pod koło. Przy oświetlonych korzystam z dwóch pierwszych trybów.

Edytowane przez oldboy83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...