Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam mocnej lampy pozycyjnej przedniej do jazdy w dzień do roweru szosowego.

Najlepiej coś "oczoje....go" [ jak tylna Mactronik Walle 2x0,5]

Lampka najlepiej zasilana bateryjnie [paluszki AA lub AAA]  o nie za dużych gabarytach. Cena do 100 zł.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez darekp1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś z żoną w Juli i wychaczyłem takie coś

12bc63dcccb5206cmed.jpg

Bliźniacza konstrukcja Nitefighter BT40S. Dam sobie rękę uciąć, że z tej samej chińskiej fabryki wyszło. Cena 149zl i 2 lata gwarancji.  Jakby pakiet był słaby to w czym problem nowy zrobić na ogniwach Sony vtc5 (; zobaczymy ile to jest warte,  tylko musi w końcu przestać padać...

Szkoda, że w zestawie nie ma kolominatora... wiecie gdzie np w PL można dostać?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujesz jakąś reckę "rozbieraną" jak u mnie https://diodek.pl/kdlight-bl70s-xhp70-2-3000-realnych-lumenow/ ? Nie ukrywam że chętnie popatrzę co jest w środku ;)

Optykę można poszukać, pytanie jakiej średnicy jest obecna. Carclo robi takie optyki, ale czy ma na 4 diody to nie wiem. Nie szukałem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Przeczytałem wszystkie wypowiedzi do maja tego roku  i nie wiem nic. Ciężki mi coś wybrać i zdecydować.

Jeżdżę głównie po drogach rowerowych i zazwyczaj są latarnie albo światła z ulicy.  Często jednak jeżdżę drogami leśnymi i ciężko mi się jedzie w ciemnościach.

Chciałem już kupić convoy 2s+ ale stwierdziłem ,że to chyba za mocny sprzęt na to ile ja jeżdżę. I jeszcze koszt akumulatorów + ładowarka . W sumie koszty nie grają roli ale chyba mi to po prostu nie potrzebne.

Co polecicie do 100 zł ? ( lampka przód + tył)  

Wydaję mi się również ,że wkurzałoby mnie ciągłe ładowanie akumulatorów. Chyba lepiej baterie no nie? obecnie używam jakiś lampek za parę złotych i baterie wymieniam raz na rok. Nie jest to wygodniejsze? 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sansei6 rowerem jeżdżę 3 razy w tygodniu. Ale samej lampki to może z 3 razy po max 30min. Lasem jadę z pkt A do pkt B wtedy najbardziej by się przydała. Mało wygodne jest moim zdaniem ładowanie aku po każdej jeździe. Rozumiem ,że baterie nie daly by rady przy mocnych lampkach?

@Dziubek  no chciałem byście mi doradzili. Bo nie wiem czy convoya s2+ ze wszystkim dostane za ok. 100 zł .

Jakiś konkretny model na tył byś zaproponował? 

@cervandes

W sumie duży atut. Pomyślę :) na allegro wysokie ceny. Muszę poszperać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto każe ładować po każdej jeździe? Ja na wiosnę miałem ze 2 przejażdżki po ciemku pierwsza koło 40 min, a druga jakoś po około miesiącu około 1 h,  w międzyczasie nie doładowywałem lempki i było  ok, po tej drugiej jeż=ździe doładowałem bo czekało mnie rozpoczęcie większej ilości nocnych jazd.

Zależy jakie baterie i jakie mocne lampy. 

W obecnych czasach ze smartfonami ładowanie aku w latarce nie wiele różni się od ładowania telefonu, ja jak widzę, że jest już bliżej rozładowania, lub, że będę niebawem dłuzej nocą ganiał, to po takiej jednej przejażdżce odpinam mego szperacza (na codzień nie woze go do pracy na kierownicy, mam jakiegoś tam taniego mrygacza) i podłączam niech do rana się doładuje. Wiem, że obecne aku nie lubią całkowitego rozładowywnia, więc nie czekam, aż całkiem padnie.

U mnie dodtakowy plus, że jakby co to z mojego Trippera mogę doładować telefon w drodze jakby co ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kosa474 napisał:

@Dziubek  no chciałem byście mi doradzili. Bo nie wiem czy convoya s2+ ze wszystkim dostane za ok. 100 zł .

Jakiś konkretny model na tył byś zaproponował?

Kupując z Chin na spokojnie złożysz kpl. za 100 zł. Na rower s2+, co i jak masz u mnie na stronie https://diodek.pl/category/latarki-convoy/convoy-seria-s/

Opcjonalnie s9, ma wbudowaną ładowarkę do akumulatorów, ale przy awarii już robi się kłopotliwie. 

Na tył walle z Chin czy kraju to już Twoja sprawa. Markowe czy nie, każdy patrzy na to inaczej. Wyższość jednego na drugim maglowaliśmy tutaj 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano

Słuchajcie mam taką prośbę, chodzi o to, że mój szwagier nie jest zapalonym rowerzystą, jego dzienny dystans to ok. 1-1,5km. do pracy nieoświetloną drogą żwirową i potrzebuję jakąś tanią przednią lampkę, moim zdaniem w jego wypadku lampka na baterię byłaby najlepszym wyborem, ogólnie to z niego trochę złotówa i raczej nie da 80 czy 100zł. To po prostu starszy gość, który chce doświetlić sobie drogę z pracy i do pracy na Convoya raczej go nie naciągnę, ale może znajdzie się coś tańszego co można polecić ? Dodam, że sam mam Convoya S2 i oczywiście jestem z niego mega zadowolony, dlatego nie siedzę już w tym temacie, bo mam co potrzebowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, bo nie chce zakladac tematu. Podobaja mi sie malutkie lampki najlepiej z zaczepem na gumke, co to moge przyczepisc do dowolnego roweru czy plecaka w kilka sekund. Ostatnio szedlem przez miasto kolo 19ej godziny, czyli dzien jeszcze jak zloto i przejezdzal kolo mnie gosciu z tylna lampka. Malutka jak chce, ksztalt idealny, walilo to po oczach jak dla mnie az nadto. Przyjechalem do domu, wszedem w neta u troche zeszlo zanim znalazlem. Jestem niemal pewny, ze byla to ta. Cena niestety 120-130zl jak dla mnie to gruba przesada, czy sa gdzies klony tej lampki?

Takie pytanko, bo moze ktos siedzi w temacie i widzial ..... Chodzi mi konkretnie o TEN model, nie zaden inny.

knog-blinder-mob-the-face-tyl-czarny-117

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema :)

Szukam lampki tylnej, którą będę mógł zamontować do sztycy. Nie chce lampek ze skręcanym plastikowym mocowaniem. Myślałem bardziej o czymś takim jak w pokazanej wyżej lampce Knog. Knog jest fajny, ale za taka cenę wolałbym kupić 2 lampki, oczywiście jak się uda. Znalazłem Lezyne Femto, ale wydaje mi się, że może być za słaba. W każdym razie potrzebuję lampki na powroty z lasu przez miasto. Za jakiś czas pewnie się przyda też na dojazd do lasu, jesień się zbliża. 

Pomożecie znaleźć coś sensownego? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie,

Potrzebna lampka na przód jazda raczej po mieście plus nieco lasu.

 

Sensowniejsza będzie 

Xanes SFL04 https://www.banggood.com/XANES-SFL04-750LM-T6-LED-German-Standard-Smart-Induction-Bicycle-Light-IPX4-USB-Rechargeable-Large-F-p-1217023.html?ID=224&cur_warehouse=CN

Czy Machfally QD001 https://www.gearbest.com/bike-lights/pp_622319.html?wid=1433363

Edytowane przez edtheduck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@edtheduck Tego XANESA nie znam, ale model podobny omawialiśmy w temacie. Jakieś kilkanaście stron wstecz. Nawet foty dawałem. Ja mam model SFL02.

@shotgun Osobiście nie macałem produktów, jakoś nie mam parcia na lampkę z czerwoną diodą za 70 zł. Mam kilka nowości u siebie bo Convoy szaleje z modelami s2+ ;) ale w lampki na tył jakoś nie inwestuję aktualnie.

O ile o INFUN słyszałem że jest ok z jakością (mailowa wymiana zdań, nie potwierdzę osobiście tych informacji), tak TOPEAK znam tylko z narzędzi. Jaki jest ogólnie Twój cel że chcesz taką drogą lampkę ? Może w ten deseń coś się wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, siemalysy napisał:

Siema :)

Szukam lampki tylnej, którą będę mógł zamontować do sztycy. Nie chce lampek ze skręcanym plastikowym mocowaniem. Myślałem bardziej o czymś takim jak w pokazanej wyżej lampce Knog. Knog jest fajny, ale za taka cenę wolałbym kupić 2 lampki, oczywiście jak się uda. Znalazłem Lezyne Femto, ale wydaje mi się, że może być za słaba. W każdym razie potrzebuję lampki na powroty z lasu przez miasto. Za jakiś czas pewnie się przyda też na dojazd do lasu, jesień się zbliża. 

Pomożecie znaleźć coś sensownego? 

 

Miałem Wallego, w sumie dwa egzemplarze, ale moim zdaniem za mocny jest, zdecydowanie.

Jak dzieciakowi kupowałem rower to przy okazji kupiłem mu taką lampkę: https://www.sklepmartes.pl/sporty/23104-lampka-na-tyl-listwa-merida-martes-hl-md060-merida.html#/pe-unisex/kolor-hl_md060

Tak mi się spodobała, że sobie też ją sprawiłem. W Łolim baterie na kilka jazd, zmiana co tydzień czy co 10 dni. Tutaj mam lampkę już ze 4 czy 5 miesięcy i nadal jadę na komplecie fabrycznym. Używam jej w trybie migania, więc oszczędnym. Jest wystarczająco mocna, po prostu poprawna lampeczka. Ale najbardziej mi się podoba mocowanie: silikonowa opaska na sztycę. W Łolim ściągnięcie lamplki to było odpięcie jej od uchwytu a paskudny uchwyt zostawał na rowerze. Teraz cyk i znika lampka wraz z obejmą. Bardzo polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...