Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, komandos65 napisał:

http://allegro.pl/lampa-tyl-prox-gemma-2-x-0-5w-led-czerwona-830-i7247758013.html

tylko to nie jest USB - jak wspomniałem Falcon Eye to klon Wall'e na USB, bardzo dobrze świecący.

Zlituj się! Czytanie ze zrozumieniem to podstawa. Szukam światła na przód do 20$ z ładowaniem na usb. Dziekuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rumacz napisał:

 

Mam też pytanie o światło na tył. Co to są klony Wallea? Proszę o linka do takiego światła lub do samego Wallea.

Dziękuję

Z czytaniem i pisaniem nie mam problemu, kolega ma natomiast problem z pamięcią.

16 godzin temu, rumacz napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dziubek napisał:

@rumacz Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, każdy będzie Ci polecał inny model. Ja mam ze 3 czy 4 modele kupione w zasadzie do testów bo używam BL70s na nocne wypady. Jak chcesz, i będzie opcja, mogę zrobić Ci porównywalne fotki z grubsza w weekend (jak pogoda dopisze).

Dziubek , dziękuje za info. Jeżeli możesz to poleć mi ze 2 modele, nie koniecznie muszą to być Xanesy. Lampka ma być dla 14latki.   

 

Potrzebuje jeszcze uchwytu do convoy'a...

Edytowane przez rumacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz uchwyt po kosztach to kup tradycyjny obracany. Jeździsz po wybojach czy coś w tym stylu ?

Jak sądzę dzieciak nie będzie jeździł po nocach, to sądzę że lepiej kupić Ci lokalne nawet komplet z LIDL-a. Dostępność losowa, musisz sam sprawdzić. 

Gdy upierasz się na Chiny to z tanich ta sztuka była polecana https://www.aliexpress.com/item/PAGAO-300LM-Rechargeable-USB-LED-Bicycle-Bike-Flashlight-Lamp-MTB-Front-Bicycle-Cycling-Light-Headlight-0201/32784579280.html Ktoś ją opisywał gdzieś na forum i stwierdził że jest ok za tą kasę. 

Jak XANES 01 i 02 świeci z grubsza masz mój wpis (pod koniec strony)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dziubek napisał:

Jak chcesz uchwyt po kosztach to kup tradycyjny obracany. Jeździsz po wybojach czy coś w tym stylu ?

Jak sądzę dzieciak nie będzie jeździł po nocach, to sądzę że lepiej kupić Ci lokalne nawet komplet z LIDL-a. Dostępność losowa, musisz sam sprawdzić. 

Gdy upierasz się na Chiny to z tanich ta sztuka była polecana https://www.aliexpress.com/item/PAGAO-300LM-Rechargeable-USB-LED-Bicycle-Bike-Flashlight-Lamp-MTB-Front-Bicycle-Cycling-Light-Headlight-0201/32784579280.html Ktoś ją opisywał gdzieś na forum i stwierdził że jest ok za tą kasę. 

Jak XANES 01 i 02 świeci z grubsza masz mój wpis (pod koniec strony)

 

Nie chcę uchwytu po kosztach. chcę dobry uchwyt.

Nie chcę biegac po lidlach i szukac lampki. Wolę z netu. A tam nie musi być najtańsze rozwiązanie. Budżet do ok 20$. Wazne żeby było ładowanie usb. Na zdjęciach widzę, że Xanes 1 daje przyzowite światło.

Edytowane przez rumacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba XANESY są fajne. Ciekawy też jest XL03. Tyle że nie jest zasilany z akusa a powerbankiem. 

Powtarzam Ci że "dobry", jest pojęciem względnym. Jak chcesz znać moje zdanie, to chwilę obecną mogę polecić Ci ten https://www.aliexpress.com/item/360-Degree-Rotating-Cycling-Bike-Light-Double-Holder-LED-Front-Flashlight-Lamp-Pump-Handlebar-Holder-Bicycle/32799601461.html Ale warto pod ich gumki podłożyć dętki kawałek. O niebo lepiej się trzyma latarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z pojawiającymi sie ostatnio komentarzami odnośnie oślepiania Convoyem S2+ bez względu na zastosowaną optykę zacząłem sie zastanawiać nad jakąś alternatywą dla niego. Od ponad roku było to moje podstawowe źródło światła od lasu, przez szose po miasto (w dwóch ostatnich przypadkach ustawiony na 10% lub maks 25% mocy) i albo w WLKP kierowcy są wyjątkowo wyrozumiali, albo miałem go ustawionego naprawde nisko, ale nigdy nikt mnie nie "upomiał" długimi, że oślepiam. No i dodatkowo Convoy ustawiony tak, żeby nie wypalał oczu kierowcom nie świeci zbyt daleko delikatnie mówiac.

Tak czy inaczej bez względu na to czym się poruszam staram się być jak najbardziej fair wobec pozostałych na drodze i po poczytaniu trochę tego wątku trafiłem na posty KOMANDOS65 odnośnie lampki Krossa. Na zdjęciach tym bardziej prezentowała się dobrze w stosunku do ceny jaką trzeba za nią zapłacić, wiec też sobie taką sprawiłem.

Lampka jest wykonana starannie, jest lekka, bo cała jest z plastiku, ale nie czuć żeby się nagrzewała podczas świecenia, trudno sie temu jakoś dziwić bo mocy zapirającej dech na pewno ona nie ma. Na razie jestem po jednej jeździe powrotnej z pracy, więc niewiele, ale ja również jestem z niej zadowolony. Do porównania z światłami mijania w samochodzie jak to napisał kolega bym się nie posunął, ale do bezpiecznego poruszania się po zmroku jest w zupełności wystarczająca. Kolor biały, raczej zimnawy w porównaniu do T6-4C z Convoya, ale na pewno nie trupio blady i nie męczący wzroku. Jeszcze jej idealnie nie ustawiłem, ale droga na odległość około 15 metrów jest przyzwoicie oświetlona. Moim zdaniem ma naprawde fajny rozkład światła, gyby było tak z metr szerzej z każdego boku i z 5-10 metrów dalej, a wszystko 2 razy mocniej oświetlone to uważałbym ją za oświetlenie idealne, ale to co daje za 53 złote jest jak najbardziej dobrym poziomem.

Nie zweryfikowałem tego jeszcze osobiście, ale producent na opakowaniu pewnie podaje czarymary, bo kolega KOMANDOS65 osiągnał czas świecenia na pełnej mocy blisko 2,5 godziny na dobrych akumulatorach. Producent wspomina o około 8h na normal i około 12h na eco...

Zrobiłem kilka fotek porównujących obie wspomniane przeze mnie lampki, może komuś się przydadzą. Chciałem też pokazać jak to mniej wiecej w obu przypadkach wygląda z punktu widzenia kogoś przed rowerem. Ustawienia manualne: czas 1s, f4, iso100, ogniskowa 18mm, niestety balans bieli został na auto. Lampki to oczywiście Kross Turismo Sport oraz zmodowany przez Darka ze światełek Convoy S2+ 3.04A z kolimatorem 20x60. Lampki umieszczone na statywie na wysokości kierownicy rowerowej, Convoy pochylony dość mocno tak jak go zazwyczaj wożę. Na ziemi ustawiłem odblaskowe duperele w odległościach 5m, 10m, 15m, 20m i 25m. Zdjęcia poglądowe oślepiania robione z aparatem mniej więcej na wysokości oczu kierowcy siedzącego w samochodzie osobowym w odległości 10m od źródeł światła.

1. Convoy 10%

 ykC8it1.jpg
 dYjqYPT.jpg

2. Convoy 25%

 MFo41X6.jpg
 joWyKV8.jpg

3. Convoy 50%

 rLfwQgc.jpg
 MCd7YsT.jpg

4. Convoy 100%

 ttfbW7r.jpg
 BFzSiCF.jpg

5. Kross tryb normal

 QkdPlEy.jpg
 wY6jRtD.jpg

6. Kross tryb eco

 sZdaBqH.jpg
 VDZdQgk.jpg

Na sam koniec podniosłem jeszcze troche Convoya, żeby sprawdzic jak się prezentuje tym razem poziom oślepiania na 25% mocy

 ShyZk3j.jpg

Trochę niestety przesadziłem z ekspozycją in minus, bo na wyższym iso niebo wychodziło mi bordowe, a było już zdecydowanie czarne. Wyświetlacz w aparacie troche mnie oszukał w tym ciemnym jak rzyć miejscu i zauważyłem to dopiero po powrocie. Zdjęcia wyszły lekko niedoświetlone względem tego jak odbierały to moje oczy, tak więc w rzeczywistości obie lampki oświetlają teren lekko mocniej.

Wnioski na szybko:
Demonizowany za oślepianie Convoy moim zdaniem wcale nie jest taki straszny dla postronnych, nawet uniesiony lekko wyżej. Nie dziwię się, że nikt mnie nie "pozdrawiał" długimi, bo z perspektywy kierowcy nie wygląda to strasznie. Niemniej jednak z kolimatorem krótka wiązka światła "na wprost" sprawia, że poruszanie sie drogami publicznymi z wiekszą prędkością jest dość niepewne. To, że powierzchnia świecąca jest wielkości paznokcia na kciuku tym bardziej nie wpływa na bezpieczeństwo rowerzysty, bo trudniej go zauważyc, szczególnie jeśli latarka jest mocniej pochylona.
Kross ma moim zdaniem bardzo ładny rozkład światła, chciałoby się jeszcze minimalnie szerzej i mocniej, ale to jest chyba efekt rozpieszczania Convoyem, który wypluwa ogromną ilość światła już na 50%. Oprócz tego z tą lampką jesteśmy lepiej widoczni, rówież od boku (w Convoyu od boku nas nie widać wcale). Z rzeczy na ktore mógłbym pomarudzić to na chwilę obecną nie można dokupić do Krossa dodatkowego mocowania, aby używać na 2 rowerach, mam nadzieję że to sie niedługo zmieni. Brak trybu pulsacyjnego, po zmroku jest mi niepotrzebny, ale za dnia używałem. Jako trzecie to relatywnie krótki czas pracy na pełnej mocy, ale to jeszcze do weryfikacji. Generalnie lampka godna polecenia, powinna usatysfakcjoniwać zdecydowaną większość rowerzystów szukających czegoś w okolicach pierwszej kwoty z tematu.

Edytowane przez Yassey
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...