Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, orzecho82 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Diodek nie działa ci twoja strona. Wczoraj wchodziłem wszystko było ok a dziś się nie otwiera. 

Już jest ok, migrację robiłem.

6 godzin temu, Track napisał:

Symbole oznaczają rodzaj sterownika  https://www.1enduro.pl/convoy-s2-plus-latarka-na-rower/

Bzdura. Jest to ten sam sterownik. Cyfra po x, oznacza ilość układów AMC na sterowniku. 

AMC ~ 350 mAh i tak x6 = 350 x 6 = 2100 = 2.1A max na wyjściu. x8 to 2.8A na wyjściu. Więcej pisałem o tym https://diodek.pl/convoy-s2-jako-idealna-latarka-kompletujemy-zestaw-na-start/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20x60 jest najpopularniejszy, 30x60 też nie jest zły. Jeżeli zamawiasz z linków wcześniej, weź jeden taki a drugi taki. Kosztują grosze, a na żywo sobie najlepiej je porównasz. Drugi na zapas, na przyszłość lub zrobisz z nim co chcesz. Przy wymianie zwróć uwagę czy mają nóżki, czy nie, ale zabieg wymiany refa na kolimator jest bardzo prosty.

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Nie mogę znaleźć na stronie producenta informacji jak mocuje się przewód elektryczny od dynama do Busch&Muller Toplight View Plus Link

W moim nowy rowerze od lampki przewody się wyrwały. Widać izolacje ściągnięta i jeden z przewodów trzyma się dosłownie na kilku żyłach miedzi. Dziwne, ale nigdzie w sieci nie ma instrukcji jak poprawnie podłączyć przewody do lampki.

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @Dziubek. Istotnie po odkręceniu światełka widać ich mocowanie. Po przesunięciu zatrzasku widać otwór w który należy wetknąć przewód. Niestety styk, który przewodzi prąd ma słabą narzynkę i nie przecina izolacji. Po zamontowaniu światełko nie świeciło i musiałem na nowo odkręcić lampkę i odizolować 5-7mm przewodu i jeszcze raz zamknąć zatrzask. Teraz świeci. Mam nadzieję, że dynamo się nie uszkodziło jak przejechałem testowo parę km, a układ nie dostawał prądu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dramatyzuj, 360pln.

Dwa Convoye full wypas mam, ale znudziło mi się ich zakładanie, ładowanie i sterowanie obydwoma z osobna. Chcę coś bardziej rowerowego, a tutaj dostaję ładowanie przez micro usb, więc podłaczam ładowarkę i się ładuje, do tego odpinanie i zapinanie  na uchwycie o wiele szybsze niż zakładanie latarek, no i dostaję klakson na kablu pod kciuk. chyba mi się ta funkcja bardzo podoba.

 

Jeśli sprzedam zestaw 2xS2, dobra ładowarka, kilka rasowych akku za 200pln to fenix mnie będzie 160 kosztował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna, podoba mi sie, pewnie z "Kolby" bedzie brane. Przynajmniej pisza zasieg- 170m,a nie jak chinczyki 1.5km.

Osobiscie nie widze problemu w zakladaniu "Konwojow" czy ich klonw, klik i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2018 o 14:41, Gawel76 napisał:

Co do lampki zrobiłem parę zdjęć jak świeci.Szału nie ma ale daję radę oświetlić drogę nocą.Mankamentem jest jej mocowanie,myślę że długo nie wytrzyma.Lampka ciężka a sanki delikatne

30 %,50%,100%

 

 

WP_20180503_21_02_22_Rich.jpg

WP_20180503_21_02_29_Rich.jpg

WP_20180503_21_02_37_Rich.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić na rower córki Xanesa. Martwi mnie tylko stosunkowo krótki czas pracy wg podanej informacji do 2,5h. Czy można to jakoś wydłużyć? 

https://www.banggood.com/XANES-600LM-XPG-2-LED-Bicycle-German-Standard-Smart-Sensor-Warning-Light-Bike-Front-Light-Headligh-p-1142083.html?rmmds=category&cur_warehouse=CN

Mam też pytanie o światło na tył. Co to są klony Wallea? Proszę o linka do takiego światła lub do samego Wallea.

Dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli córka sama ma operować lampką to nie polecam tego Xanesa - może się sam wyłączać w niektórych trybach.

Na tył to np. Kellys Element (odpowiednik Wallego) https://www.kellysbike.com/pl/oswietlenie-c164/element-p40109 lub Kellys Rippy https://www.kellysbike.com/pl/oswietlenie-c164/rippy-p40108

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Jeśli córka sama ma operować lampką to nie polecam tego Xanesa - może się sam wyłączać w niektórych trybach.

 

Ok,

na których trybach może się wyłączać? Co innego polecasz?

Jeżeli zostanę przy Xanesie to jak wydłużyć czas świecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Jak już brać klona Wallego to lepiej kupić Prox Gema, lepsze tryby świecenia, jedna lub dwie diody i dyskoteka, cena też niższa  bo nie płacisz za napis Kls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...