Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Xanesa, dopóki nie pobawię się nią na test, nie jestem w stanie potwierdzić, ani zaprzeczyć o wadzie wyłączania się podcast jazdy.

 

Nawet jeśli podczas testów problem nie wystąpi, to wystarczy żeby raz w krytycznym momencie w czasie jazdy się wyłączyło... Albo czujnik się popsuje i nagle przestanie działać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział że tak nie jest. W instrukcje trzeba by zerknąć.

Producent powinien umożliwić wyłączenie tego automatycznego wyłączania.

 

Pobawiłem się nią i jest. Aby wyłączyć czujniki w tej lampce należy ustawić najmocniejszy tryb. Po włączeniu ciągle świeci. Już z pół godziny jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna wiadomość :)

 

A nie wiesz jak to jest z automatycznym włączaniem? Byłoby głupio, jakby się włączyła w trakcie transportu i rozładowała. W opisie na stronie jest to niejasne: "Shock sensor,when light turn off,go on riding,the light will turn on,if you forget to turn off the light,after 3 minuters,it will be turn off itself.".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyszła taka kilka dni temu

https://pl.aliexpress.com/item/1PC-Headlight-3000-Lumen-XML-T6-USB-Interface-2017-LED-Bike-Bicycle-Light-Headlamp-Headlight-3Mode/32789305395.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.wzhjgA

 

Na USB.

Jedną już taką mam prawie rok, z kolimatorem rozpraszającym.

 

Druga pójdzie na modyfikacje.

Zmiana diody https://led-byt.pl/pl/p/Dioda-CREE-XM-L2-T6-CoolNeutralWarm-White-10W/654 23zł i sterownika https://led-byt.pl/pl/p/DRIVER-LED-sterownik-CREE-XM-L-2A/354 16zł.

Jeszcze kolimator od chińczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że według mnie nie warto ryzykować. Producent powinien umożliwić wyłączenie tego automatycznego wyłączania.

Wybrałem się wczoraj późnym wieczorem na jazdę, i zonk, zgasła będąc włączoną na czujnik jasności. Nie obudziła się w drodze. Z innym trybem po mieście było to samo. Coś nie halo z nią jest. Za wcześnie by mówić co, ale jak dostaniesz swoją sztukę daj znać czy problem też u Ciebie występuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziubek no to nie fajnie, używałeś tego trybu największej jasności, który testowałeś wcześniej i który niby się nie wyłączał?

 

Możesz napisać do ich suportu, chociaż jak ja do nich pisałem z pytaniem, czy da się wyłączyć ten czujnik wstrząsów, to chyba nie zrozumieli o co chodzi i kazali przesłać video pokazujące problem.

 

Lampka jeszcze do mnie nie dotarła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na najmocniejszym trybie działała bez problemu. Ten z czujnikiem oraz słabszy bez czujnika, działa jak pisałem wcześniej. Nie pisałem do suportu bo to bez sensu, będą chcieli video na bank a takowego nie posiadam.

Wieczorem instrukcji poszukam, może coś jest na rzeczy i da się to wyłączyć.

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam dwóch lampek (przód i tył), obie ładowane przez USB, dwudiodowe do jazdy w terenie miejskim oświetlonym oraz jednej z diodą 3W, zasilaną 4xAAA (bateria lub akumulator) - w moim przypadku 4x Panasonic Eneloop Pro 950 mAh.

 

https://1drv.ms/f/s!Al1ItqMC7iUNl9NU0q0HFeX517d9-w

 

Tak to wygląda w praktyce - koszt: 2x 35,00-, 1x 40,00, akumulatorki 4x 12,50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziubek, czekam i ja na dalsze opinie co do obsługi Xsanesa, ponieważ moja (znaczy ma być w rowerze ogólnym "od wszystkiego") powinna już dawno dojechać i będę się nią bawił.

 

Sobie właśnie zakupiłem coś takiego: https://www.gearbest.com/bike-lights/pp_584826.html?lkid=10402338

Cena znośna, aku można na pojemniejszy podmienić i coś mi się zdaje, że na mniej wymagające wypady zajmie miejsce Convoy-a czy Blf-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

główna to Nexelo L177046NEX
 

 

Bardziej to latarka, niż lampka co pewnie nie dziwi jej "wynikiem". Nie wiedzieć czemu nie lubią tutaj latarek :D

 

 

 

Dziubek, czekam i ja na dalsze opinie co do obsługi Xsanesa
 

 

Mam go ciągle na uwadze, ale jakoś czasu brak. Mam jeszcze jeden pomysł jak ją przetestować, ale wszystko zależy od pogody i czasu, z naciskiem na to pierwsze. Co do czasu dostawy, nie martw się. Ja dziś dostałem sterownik do Convoya wysłany ponad 2 miesiące temu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z trasy i powiem tylko że lipa wyszła. Testowałem tego Xanesa na asfalcie i wybojach, amor ustawiony na sztywno i luzem aby bujał kierownicą. Niestety lampka jak się wyłączała na tych dwóch wspomnianych wcześniej trybach, tak dalej to samo. Dobrze miałem włącznik Convoya pod palcem, bo było by nieciekawie w środku lasku w całkowitej ciemności. Najmocniejszy tryb oczywiście bez zarzutu.

 

A u Was jak tam z dostawą? Macie swoje lampki Xanesa już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To chociaż wystaw im soczystą opinię na stronie.
 

 

Szkoda nerwów. Niewygodne komentarze u skośnookich braci są kasowane co jakiś czas. Nie tyczy się to tylko BG, ale i ALI czy GB. 

 

 

 

Może jednak masz wadliwy egzemplarz?
 

 

Jak Wy dostaniecie swoje, i przetestujecie, to będę wiedział czy tak jest, czy to "normalne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że jest coś nie tak z czujnikiem wychwytującym drgania. Rozumiem, że w trybie automatycznym za świecenie lampki odpowiedzialne są dwa czujniki - ten od "drgań" i jeden zależny od natężenia światła padającego na lampkę?
Ja na swojego xanesa czekam, prawdopodobnie podejmę się wymiany diody. Na zdjęciach wygląda, że siedzi tam XP-G3, czyli brzydka barwa, część świeci na żółto a środek niebieskawy. 
Dziubek - gdzieś przeczytałem, że górna pokrywa jest z aluminium, możesz to potwierdzić?
 

Edytowane przez mihau000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wychodzi na to, że jest coś nie tak z czujnikiem wychwytującym drgania. Rozumiem, że w trybie automatycznym za świecenie lampki odpowiedzialne są dwa czujniki - ten od "drgań" i jeden zależny od natężenia światła padającego na lampkę?
 

 

Drugi na bank, i działa bez zarzutu. Ten pierwszy mam wrażenie że nie istnieje, no chyba że jest walnięty. Czekam na recki kolegów którzy zamówili i czekają.

 

 

 

Na zdjęciach wygląda, że siedzi tam XP-G3, czyli brzydka barwa,
 

 

XP-G3 to ogółem model diody, nie brawa.

 

 

 

Dziubek - gdzieś przeczytałem, że górna pokrywa jest z aluminium, możesz to potwierdzić?

 

Nie wiem, nie sprawdzałem. Jak będę w domu to zerknę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...