Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Quell, nie pisałem do Ciebie ale skoro pytasz to odpowiem. Ile ma kolimatory? Tyle ilu jest myślących rowerzystów, którzy je posiadają. To tak samo jak z autami na drodze. Ile ma pozakładane lampy z anglika, jakieś gooowniane żarówki albo zwyczajnie ma źle ustawione lampy? Jak jeździsz autem to wiesz dobrze. Znudziło mi się nawet mruganie długimi tym idiotom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lampy samochodowe motocyklowe też mają odcięcie a widać że świeci. Ten daszek nie spowoduje że lampa przestanie być widoczna.

Lampy w samochodach mają trochę inną konstrukcję i odcięcie nie jest realizowane przysłoną, a nawet jak jest, to lampa jest na tyle duża, że nie znika.

Latarka ma średnicę 1,5-2cm, daszek ile zabierze 30%? Przy takich kombinacjach lepiej widać plamę światła na drodze niż samą latarkę.

 

 

 

Jak jedziesz drogą i z przeciwka samochód za samochodem leci to nie marudzisz, ale rower już przeszkadza

Po pierwsze jeżeli jesteś na jezdni, to masz samochody z lewej strony, a prawidłowo ustawione światła słabiej dają na tą stronę.

Po drugie przy sznurku samochodów drogę masz dosyć dobrze oświetloną właśnie przez samochody.

 

Problem nie jest na jezdni a na drogach rowerowych, są wąskie i niedoświetlone. Nawet moja mocna lampka nie daje rady jak z naprzeciwka jedzie baran z latarką, więc to nie jest problem wyłącznie osób ze słabym oświetleniem.

 

 

 

STVZO nie mamy więc możemy świecić czym chcemy nie łamiąc przepisów.

Nie jest to prawdą, bo znajdą się paragrafy o stwarzaniu zagrożenia na drodze. Poza tym dążymy do jakiejś kultury na drodze, czy dalej chcemy tkwić w barbarzyństwie?

 

 

 

Ile latarek montowanych na rowerach ma kolimatory ?

40-50%? Owalny, to chyba 1% będzie przesadą.

Kolimator kolimatorowi nierówny. Moja bocialrka ma kolimator, tyle że daje typowe okrągłe skupienie.

Nie jest istotne czy jest kolimator, czy lustro, liczy się efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak każdy z nas będzie słowo/definicję wyrazu "kolimator" interpretował. No chyba że ma ktoś kontakt z Prof. Miodkiem, to z chęcią posłucham/poczytam ;)

 

 

kolimator

przyrząd optyczny służący do otrzymywania równoległych wiązek promieni świetlnych, stosowany np. w spektrografie, spektrometrze

 

Co do strobo to wg. mnie powinni tego zabronić na rowerach. Jak widzę takiego dżentelmena jak jedzie i napierdziela aż oczy bolą to bym najchętniej w łeb zdzielił. Nie ma dla mnie nic gorszego niż migające PRZEDNIE światło. Tył ok, niech sobie mruga ale przód ? Nie zniese  :verymad:

 

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka, szybkie pytanie ;)
Ktoś używa takich lampek?

 

2v3nequ.jpg

Jak jest w ich przypadku z mocą świecenia? Potrzebuję bardzo tanich lampek do roweru, którego używam do dojazdów do pracy. Praktycznie cały czas poruszam się oświetloną ścieżką rowerową, więc nie potrzebuję ekstra super najlepszych świateł. Chciałbym się dowiedzieć czy strawne to to jest podczas jazdy w w mieście.

 

Dzięki serdeczne!

 

ps. Zdaję sobie sprawę, że taka przednia lampka niczego mi nie oświetli, chodzi mi tylko o to, abym był widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to włączników nie ma na rynku do kupienia? Pokaż latarkę, pokaż dupkę i będziemy radzili. Zakładam, że w dupce masz pierścień który możesz wykręcić i wyjąć włącznik. Potem droga prosta. Zresztą może się okazać, że po prostu któreś z połączeń w latarce ma problem ze stykiem i nie przewodzi prądu. Rozebrać, złożyć, sprawdzić. Bardzo duża szansa, że zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrugające jest dopuszczone przepisami, niestety prawo nie definiuje różnicy między mruganiem a własnie stroboskopem który w latarkach taktycznych ma za zadanie oślepiać przeciwnika.

 

Wiem, dlatego napisałem że powinni zabronić. Jedno i drugie to pomyłka moim zdaniem na przodzie.

 

Coś konkretnego polecicie?

 

Żywot mojej latarki XM-L2 T63C chyba dobiega końca, bo coś przycisk przycina, sam tego nie naprawię, a gwarancja 12 miesięcy już minęła. Szukałbym czegoś podobnego z akumulatorami 18650 żeby jeszcze uchwyt na rower zachować.

 

Jak kupiłeś na paragon to masz 24 m-ce, bez względu na to co sobie piszą w gwarancjach, opisach itd. http://reklamacjatowaru.pl/reklamacja-towaru-z-umowa-jakie-uprawnienia-ma-kupujacy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zgłosił z tytułu niezgodności. Latarka ma świecić a nie działać wg. widzimisię. Nie spełnia podstawowych założeń. Nie bawiąc się w prawników to najlepiej nich kolega skontaktuje się z ręcznikiem praw konsumenta w swoim mieście. Ten podpowie najlepiej na co się powołać.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie napisałem do sprzedawcy z pytaniem czy będzie możliwość odpłatnej naprawy i odpisał że tak, koszt 15 zł + to co za przesyłki zapłacę, to już nie kombinuję. I tak wyciągnąłem ten gumowy włącznik i teraz z powrotem założyć nie mogę i już wcale nie świeci :D A nieco inaczej ten moduł wyglądał niż na filmiku którym się wzorowałem

 

https://www.youtube.com/watch?v=yZligBXlDoA .

 

A za coś konkretnego z 200 zł musiałbym wydać, więc mam nadzieję, że ta jeszcze posłuży.

Edytowane przez elano1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zgłosił z tytułu niezgodności. Latarka ma świecić a nie działać wg. widzimisię. Nie spełnia podstawowych założeń. Nie bawiąc się w prawników to najlepiej nich kolega skontaktuje się z ręcznikiem praw konsumenta w swoim mieście. Ten podpowie najlepiej na co się powołać.

A jak byś chciał udowodnić, że to była wada nabytego produktu, a nie użytkownika, bo po roku od kupienia, to na reklamującym spoczywa obowiązek dowodu (wcześniej domniemywa się ukrytą wadę i dowód spoczywa na sprzedającym).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Po rozczarowaniu Kross Scope Set II (mam nauczkę, żeby poszperać w necie przed zakupem), szukam jakiejś lampki na przód w granicach 70-80 zł. Dobrze byłoby, żeby potrafiła nie tylko dać zobaczyć mnie, ale dać też zobaczyć coś mi. Zdarza mi się jeździć lasami po nocach, więc przydałby się jakiś lepszy blask, chociaż cudów się nie spodziewam. Wolałbym uniknąć wożenia dodatkowych akumulatorów, bo często muszę po prostu zostawić gdzieś rower, więc chcę żeby całość była w miarę łatwo zdejmowana. Nie chcę też nikogo oślepiać, ani stosować żadnych osłonek. Przebrnąłem przez ostatnie 5 stron, ale dalej nie wiem. Czy Convoy S2+ z allegro bez żadnych przeróbek dałby radę? Co innego polecacie?

 

Jakby ktoś chciał kupić Kross Scope Set II, to zostawię moją opinię. Nie polecam, po niecałym pół roku używania tylna lampka nie ma plastikowej szybki (odpadła sama podczas jazdy), a gumowa opaska pozwalająca ją zaczepić pękła. Światło jest dość słabe, ale z połączeniem drugiej lampki na plecaku dawało radę. Przód natomiast jest masakryczny - lampka jest nieszczelna (szpara w miejscu odkręcania), czasami świeci, czasami nie świeci, czasami od razu po zapaleniu przygasa. Jeśli już świeciła to jakiekolwiek snop światła widać tylko w całkowitej ciemności - typowa sygnalizacyjna. Uchwytu trzyma się tak sobie, raz mi wypadła podczas jazdy. Jeśli już to coś masz to nie korzystaj z baterii załączonych w zestawie - po zmianie lampki świecą mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...