Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie. Przeczytałem bardzo dużo na temat przednich lampek, lecz nie potrafię się w jakiś sposób zorganizować i ogarnąć dlatego chciałbym abyście podali jakiś konkretny model ;x

-Cena max to myślę 60-70 zł

-Latarka raczej na akumulator

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podaj które modele sobie upodobałeś (skoro czytałeś to wiesz), a my Ci doradzimy który z nich wybrać. Inaczej otrzymasz te same odpowiedzi co wcześniej. Chyba że ktoś odkrył jakieś nowe świecidełko.

 

Tak na upartego to każda może mieć akumulator. Jak nie wbudowany to AA/AAA ewentualnie 18650.

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rzecz w tym, że tam na górze tyle jest tego wszystkiego że nie potrafię odróżnić czym się tak naprawdę te wszystkie różnią i wybrać kilku. Na lampkach nie kompletnie nie znam dlatego jeśli ktoś miałby tak dobrą dusze, aby podać tak max 5 z krótkim opisem i tedy bym może jakoś wybrał.  :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wystarczy Ci zaznaczenie swojej pozycji i lekkie doświetlanie drogi przy spokojnej jeździe, możesz pomyśleć o jakimś rowerowym zestawie - mniej kombinowania i oślepiania innych.

 

Jeśli faktycznie chcesz oświetlać drogę w miejscach bez latarni, to wtedy przy takim budżecie tylko latarka, tzn. wspomniany Convoy S2+ z chińskiego sklepu + coś taniego na tył.

 

Odnośnie Convoya możesz poczytać u mnie na blogu, ale tak jak pisałem - jest z tym dużo więcej kombinowania, niż z pójściem do pobliskiego sklepu rowerowego i kupieniem jakiegoś podstawowego zestawu. Ale warto, jeśli faktycznie chcesz jeździć po ciemku.

A masz może jakiś zamiennik za ładowarkę do akumulatorka? Obecnej nie ma na stanie z tego co widzę a chciałbym dziś złożyć zamówienie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A masz może jakiś zamiennik za ładowarkę do akumulatorka? Obecnej nie ma na stanie z tego co widzę a chciałbym dziś złożyć zamówienie

Teraz brałbym Liitokala Lii-202:

https://www.banggood.com/Liitokala-lii-202-5V-2A-Micro-USB-Charger-For-18650266501634014500-Battery-p-1141175.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gówniak dostał nowy rower, fajną Meridkę, i spodobała mi się lampką na półce.

 

http://www.rowerymerida.pl/akcesoria/produkt906/lampka-przednia-usb.html

 

Maleńka, świeci bardzo mocno pozycyjnie, odrobinę oświetla drogę, dla kilkulatka styka.

 

Fakty: czas świecenia w trybie max: 3h

akku 220mAh, czas ładowania 4h, ładowanie z USB, ściąga się tył lampki.

Silikonowa opaska na kierownicę, głowica z możliwością pochylania na prawo i lewo jeśli kierownica nie jest prosta.

 

 

Wada: lampka nie sygnalizuje w żaden sposób naładowania. Nieważne czy jest pusta czy pełna - podłączona do usb świeci się na zielono i nie wiemy tak naprawdę czy się kończy ładować czy dopiero zaczęła. Tu z pomocą przychodzi miernik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Sądzę że po tym wpisie nie będzie już pytań związanych z Convoyem i o co w tym wszystkim chodzi
 

 

Dziubek - nie licz na to.
Mimo, że wykonałeś kawał dobrej roboty, na pewno będą kolejne pytania o rzeczy , które opisałeś, i inne , też już nie raz opisane - tyle, że kilka stron wcześniej.
Taka już natura wszelkich forum (a właściwie to natura leniwców i osobników, którzy uważają, że "im się należy")
Zawsze się znajdą tacy, którym się nie chce czytać takiej ilości postów, albo nie potrafią użyć "szukaj"...
I (wg. mnie niestety) znajdują się tacy, którzy odpowiadają powielając to co już było napisane....

Sorki, za offtopic, ale tak mnie naszło na wynurzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zdaję sobie doskonale sprawę że mimo wyłożenia, dosłownie, wszystkich podstawowych parametrów z latarki o które pada pytanie przez początkujących i tak będzie to maglowane od nowa za jakiś czas. Wynika to nawet z faktu że Convoy s2+ przechodzi metamorfozę i nowe wersje są lepsze fabrycznie niż poprzednie (przynajmniej dwie najnowsze) i pewnie o nich, i ich porównania, też będą zapytania za jakiś czas.

 

Sprawa wyszukiwania to bolesna rzecz, siedzę na forach nie od wczoraj i znam ten ból ;) Ale teraz zamiast pisać n-ty raz to samo wystarczy zapodać 2 linki, i podstawy Convoya podane na tacy :D

 

Jedyne czego szkoda, jak było wspomniane wcześniej kilka stron, to fakt że rozmowa toczy się po większości wokół jednej latarki. Niestety tak to jest jak większość osób które pomagają w temacie właśnie Convoy używają. Czasem coś innego ktoś poleci ale jest to może 1/5, nawet mniej, porad dotyczących modeli światełek na nasze dwa koła. Będę w miarę możliwości testował także "normalne" światła dla rowerów, już kilka mam, po czym wrzucę reckę ze zdjęciami na stronkę, ale to i tak kropla w morzu tego co jest w sieci.

 

Korzystając z okazji, gdyby ktoś miał jakieś zbędne oświetlenie, dostępne ogółem w sprzedaży, i może mi je podesłać to było by ekstra. Ja ze swojej strony gwarantuję opis i zdjęcia. Zawsze jakaś "baza" oświetlenia będzie dla potomnych. Kontakt na ten temat proszę kierować na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi właśnie wpadł na testy Knog Blinder Road R70.

 

Podobno miażdży Walliego. Wykonanie fajne. Świeci bardzo ładnie :) pewnie będą mnie bluzgać za 70 lumenów w oko ale jak będą bluzgać nawet to dobrze bo nawet w słoneczny dzień jest bardzo widzialna z daleka :)

 

Jak się sprawdzi dalej to się okaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...