Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również polecam Convoy'a najlepiej modowanego bardzo fajne światełko na rower, mam S2+ z kolimatorem 60x20 (świeci szeroko), barwa neutralna 4C zbliżona do świateł w samochodzie, prosty driver 3way z zabezpieczeniem termicznym. Jest niewielki, bardzo solidnie wykonany, elegancko wygląda na kierownicy, można używać nie tylko na rowerze. Modyfikacje poprawiają zabezpieczenie i działanie latarki, można wybrać najbardziej odpowiadający nam bank trybów itp. Sam już zamówiłem drugą sztukę z ref OP. Myślę, że w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz. Szczegóły na www.swiatelka.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem inaczej, co wy ludzie macie z tymi latarkami po mieście i bez ambicji jazdy po nocy?

 

Brak bagażnika.

 

Rower to Romet Orkan 4, crossowy golas, więc tył montowany na sztycę.

Ten Zircon ma tylko 40 lux, i jeżeli prawidłowa jest zamiana luxów na lumeny w stosunku 1:1 to wydaje się słabiutka za taką cenę? Chyba, że rzeczywiście producent na papierze oferuje 400lm, które nie mają z tą wartościa nic wspólnego.

 

Jak napisałem wyżej. To mój pierwszy rower z wyższej półki, jazda głównie w dzień, a wieczorami tylko po ścieżkach, także biorę na słowo jeżeli powyższa będzie najlepszym wyborem w tej cenie dla moich wymagań to biorę.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Luks_%28fotometria%29

W skrócie to ilość lumenów na metr kwadratowy i nie da się tego przełożyć 1:1, bo bardzo dużo zależy od optyki, np. dwi lampki które mają 70lux:

http://www.baslerbikes.de/files/BaslerBikes/Bilder/Fotos/Leuchtentest%202013/Leuchtentest%202%201sec/17.%20AXA%20Luxx70%2070Lux.jpg

http://www.baslerbikes.de/files/BaslerBikes/Bilder/Fotos/Leuchtentest%202013/Leuchtentest%202%201sec/2.%20Busch%20%26%20M%C3%BCller%20%20IQ2%20Luxos%2070%20Lux%2C%20auf%2050m%20blendfrei%20eingestellt.jpg

Zircon nie ma jakiegoś super rozkładu, bo brakuje doświetlenie przed rowerem: http://www.rowerowedziecioly.pl/wp-content/uploads/2015/09/spanninga40.jpg

 

Chciałeś lampkę do jazdy wieczorami, więc na co ci 400lm? Scream ma bardzo słabą optykę niewiele różniącą się od latarek za 50zł.

Pisałeś, że głównie chcesz być widoczny, a to można załatwić za okolice 30zł. Zircon oferuje coś więcej, bo jest w stanie oświetlić drogę.

 

Podstawowa zaleta Zircona, to odcięcie, czyli główna wiązka pozwala na takie ustawienie, żeby nie świecić innym po oczach. Przy latarkach standardowo masz okrągłą wiązkę, więc albo masz sensownie oświetloną drogę i walisz innym po oczach, albo świecisz sobie prosto pod koła i ograniczasz swoją widzialność.

Kolejna sprawa, latarki mają przeważnie średnicę szybki w okolicach 2cm, typowa lampka rowerowa przynajmniej 1,5-2 razy większą co przekłada się na lepszą widoczność i mniejsze oślepianie. Dodatkowo większość lampek oferuje lepszy zakres widoczności od boku niż latarki.

 

Kiedyś już tu wklejałem porównanie lampki z latarką: https://get.google.com/albumarchive/114429717076057867312/album/AF1QipMX1lxg25DrN5-sCCQOiJ_g91PFb1bjoMtpbMuW?authKey=CPeS-uqRp-noaQ

 

 

Dodatkowo wiadomo, że konieczne jest kupienie odpowiedniej ładowarki i baterii z czym się liczę.

A w tej chwili masz ładowarkę i akumulatorki (AA/R6 i AAA/R3)?

Jeżeli nie i to też ma być wliczone w cenę, to przy Zirconie i mocniejszej tylnej nie koniecznie się zmieścisz w 150zł.

W takim przypadku można pomyśleć o Trelock LS 750 I-GO. W zestawie akumulatorki i możliwość ładowania przez usb, zena w okolicach 130zł. Ewentualnie UNION UN-170 USB 30 LUX z wbudowanym akumulatorem (są dwie wersje o różnej pojemności, 80/100zł). Tak samo Mactronic Citizen (idzie dorwać w okolicy 100zł), Mactronic Street (od około 125zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A w tej chwili masz ładowarkę i akumulatorki (AA/R6 i AAA/R3)? Jeżeli nie i to też ma być wliczone w cenę, to przy Zirconie i mocniejszej tylnej nie koniecznie się zmieścisz w 150zł. W takim przypadku można pomyśleć o Trelock LS 750 I-GO. W zestawie akumulatorki i możliwość ładowania przez usb, zena w okolicach 130zł. Ewentualnie UNION UN-170 USB 30 LUX z wbudowanym akumulatorem (są dwie wersje o różnej pojemności, 80/100zł). Tak samo Mactronic Citizen (idzie dorwać w okolicy 100zł), Mactronic Street (od około 125zł).

 

Ładowarkę i akumulatorki liczę oddzielnie.

150zł na zestaw przód + tył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka mam zamiar kupić lampę rowerowa przeznaczoną do jazdy w lesie i w ciemnych ulicach. Myślę nad tym produktem https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/oswietlenie-rowerowe/lampki-przednie/p,lampa-przednia-dual-power-i-2-x-cree-xm-l2-t6-czarna-prox,393065.html  co wy o tym myślicie będzie ok ? Nie jestem zwolennikiem kabli przy rowerze no ale jakoś to przeżyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyć do czego? IMO zakup na przód bez sensu. Na tył lepiej Walle I.

Stronę wcześniej moje wymagania. Jak już piszesz, to poleć coś treściwego. No tak, nowym użytkownikom wszyscy polecają przeczytanie 90 stron tematu w poszukiwaniu odpowiedniego oświetlenia, ale jak ktoś wnosi coś do dyskusji to nawet nie chce się mu sprawdzić co kto pisał na poprzedniej stronie.

 

Nie chcę latarek na ogniwa.

Edytowane przez Cineos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka mam zamiar kupić lampę rowerowa przeznaczoną do jazdy w lesie i w ciemnych ulicach. Myślę nad tym produktem https://www.centrumr...rox,393065.html  co wy o tym myślicie będzie ok ? Nie jestem zwolennikiem kabli przy rowerze no ale jakoś to przeżyje.

 

 

Klon solarstorma,fajna lampka ale dopiero po modach,na ali po ok.60 pln.

 

 

 

No tak, nowym użytkownikom wszyscy polecają przeczytanie 90 stron tematu w poszukiwaniu odpowiedniego oświetlenia, ale jak ktoś wnosi coś do dyskusji to nawet nie chce się mu sprawdzić co kto pisał na poprzedniej stronie.

 

Nie jest potrzebne 90 stron,wystarczą 2-3,w dodatku było ci już proponowane,jeżeli toto ci się podoba,kupuj,twoja kasa.

Przecież nikt nie będzie sprawdzał twoich wcześniejszych wpisów na poprzednich stronach. 

 

 

 

 

 

Nie chcę latarek na ogniwa.

 

 

 

Eee... a te eneloopy to co jest ?

Czekolada ?

Edytowane przez Quell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię. Mam nadzieję, że zrozumiałeś o co mi chodziło.

 

Te akumulatorki oczywiście czekoladą nie są, co chyba widać. Natomiast przydadzą się do innych urządzeń. Ogniwa 18650 to to samo co baterie AA? Jeżeli tak, to nie wiedziałem. Jeżeli nie to właśnie chodzi mi o to, żeby lampa nie była na takie ogniwa, tylko na baterie lub ładowana USB.

 

Przez minione 3 strony jest polecany Convoy S2 i nic więcej (oraz pełna syskusja na ten temat), ja otrzymałem konkretną odpowiedź od jednego użytkownika za co mu dziękuję, ale chciałbym usłyszeć również jakąś opinię od kogoś innego. Jakbym się znał to bym się nie pytał. Niestety nie mam pojęcia co kupić, bo się na tym nie znam. No i nie chcę latarki, tylko lampę.

 

Może: https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/oswietlenie-rowerowe/lampki-przednie/p,lampa-przednia-lightster-sigma,30615.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 18650 to takie same ogniwa jak aku AA,różnią się tylko rozmiarem jak AA z AAA.

Problem jest taki,że linkowane oświetlenie jest za drogie do możliwości,sądzę że mało kto z forum pokusi się o takie cuda (w większości rebrandy chińczyków) i coś o tym napisze.

Budżetowo raczej ludzie nastawiają się na convoye i nitecore, za takie same pieniądze masz o wiele lepszy sprzęt ,z mocniejszych fenixy albo modowane.

Poza tym ,czym się różni taki convoy czy nitecore z mocowaniem rowerowym od tych "lamp" ?

Odpowiem,pancerną obudową a nie kupowatym plastikiem

I powtórzę to samo,podoba się ,kupuj,bo raczej tego ci nikt nie poleci.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cineos.

Na tyl proponuje cateye, jest tani i z uszczelka. Mam taką od chyba 20 lat, na 3 diody.

Na chińskim alegro power bank oryginalny kupisz za 80 zl, 10000 mAh.

Sumarycznie power bank i tył za 100 zl.

Zostaje ci 50zl na przód.

Jak pisałeś wcześniej potrzebujesz na ścieżki rowerowe do miasta.

Convoy ci nie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki za odpowiedź lecz jestem zielony w tym temacie jakie mody co macie na myśli oraz jak to się robi i jakie są ewentualne koszty?

 

Poprawa chłodzenia,często inny driver i lepsze aku.

Jeżeli ktoś się nie lubuje w takich sprawach ,raczej nie do zrobienia w własnym zakresie.

A cena przegięta za tego chińczyka,już lepiej kupić dwa na ali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cineos.

Na tyl proponuje cateye, jest tani i z uszczelka. Mam taką od chyba 20 lat, na 3 diody.

Na chińskim alegro power bank oryginalny kupisz za 80 zl, 10000 mAh.

Sumarycznie power bank i tył za 100 zl.

Zostaje ci 50zl na przód.

Jak pisałeś wcześniej potrzebujesz na ścieżki rowerowe do miasta.

Convoy ci nie potrzebny.

Powerbank od Xiaomi 10k mAh mam i jest świetny, także tę kwotę mogę doliczyć do przedniej lampy ;)

Zatem będzie ok 120zł na przód. Pytanie co w takim razie na ładowanie USB do tej kwoty? No i czy nie lepiej wziąć jednak czegoś na akumulatorki bo jak miałbym ładować lampę podczas jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie mody co macie na myśli oraz jak to się robi i jakie są ewentualne koszty?

 

Pełne info i ceny: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=14000

 

Nie mam żadnego związku z Dariusz70, ale wrzucam, bo sam od niego kupiłem i jestem zadowolony. Ogólnie największe zalety modowanych latarek to dla mnie poprawki termiki (mniej się grzeje, dłużej świeci, zyskuje trwałość) i możliwość wyboru barwy diody (najbardziej popularna to chyba 4C - naturalna ciepła, dużo przyjemniejsza od standardowych, lekko niebieskich). Podobno jest też coś dłubnięte w optyce (lepsza przepuszczalność światła), można sobie do tego zażyczyć z kolimator zmieniający kształt wiązki światła (60x20 to chyba najbardziej "rowerowy"?).

 

Tyle że tak jak koledzy pisali, to raczej do jazdy po lesie - na mieście jedyną zaletą będzie większa trwałość przy regularnym użytkowaniu.

 

 

 

Powerbank od Xiaomi 10k mAh mam i jest świetny, także tę kwotę mogę doliczyć do przedniej lampy Zatem będzie ok 120zł na przód. Pytanie co w takim razie na ładowanie USB do tej kwoty? No i czy nie lepiej wziąć jednak czegoś na akumulatorki bo jak miałbym ładować lampę podczas jazdy?

 

Chyba jednak chodzi właśnie o zasilanie z powerbanka w czasie jazdy - czyli powerbank zamiast zwykłego pakietu aku. No bo po co byłby Ci powerbank do ładowania w domu...? 

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego lightstera od ponad roku, kupiłem ze względu, że już miałem w domu pełno eneloopów i ładowarkę. Byłem z niego dość zadowolony, do czasu aż kupiłem modowanego convoya. Convoy miał być do lasu i w całkowite ciemności, ale coraz częściej z nim jeżdżę, bo po prostu ilość światła dawana przez sigmę wystarcza na dobrze oświetlone drogi i tyle. Wydaje się ok dopóki się nie ma porównania z czymś co porządnie oświetla i daje komfort poruszania się po zmroku. Jak pada i asfalt jest mokry robi się jeszcze gorzej, kałuże zauważam tak późno, że najczęściej nie zdążę już ich ominąć. Convoy z kolimatorem świecący na 10 procent mocy pozwala zauważyć dużo więcej bo światło jest o wiele lepiej rozłożone. Sigmę kupiłem za 80 złotych, w tej aktualnej cenie naprawdę nie warto kupować.

 

Tyle o sigmie, o convoyu pisać Ci nie będę, masz tego jak stwierdziłeś 90 stron. Ja sie do tych opinii przyłączam, chociaż jak trafiłem na ten wątek to aż mnie drażniło, że polecane tylko Convoy i Convoy. Z powietrza się te opinie nie wzięły, teraz też to wiem. Chcesz koniecznie zasilanie z AA to popatrz na Roxim RX5, ale cena sporo wyższa. Żaden ze mnie ekspert, ale z własnego doświadczenia powiem z całą odpowiedzialnością - w oświetleniu nie ma czegoś takiego jak tanio i dobrze!

Edytowane przez Yassey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cineos.

Skoro już masz power bank to taka wygląda sensownie.

https://www.aliexpress.com/item/WHEEL-UP-Bike-Light-Mini-Usb-Rechargeable-Front-Handlebar-Light-Cycling-Led-Lights-Flashlight-Torch-Bicycle/32718262503.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10091_10090_10088_10089,searchweb201603_1&btsid=cd19a267-9871-4bab-8c39-8e72efb659a1

 

 

Niestety 11.11 to w większości pic na wodę,od kilku dni podnoszone są ceny.

Czasem idzie coś ciekawego wyrwać,ale przeważnie albo ceny będą na zero w stosunku do wcześniejszych,albo ciut taniej.

Bez spisu starych cen ,nie ma co się napalać na promo   :icon_wink:

Power banki z Romoss są tańsze.

Edytowane przez inforobert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...