Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Przykro mi ale wykonuje tylko sensowne i opłacalne :)

Luxometrem zmierzysz natężenie światła i co najwyżej porównasz je  z innymi wynikami.

jak już robisz takie eksperymenty to pamiętaj, żeby robić to bez układów optycznych. A jak już będziesz rozbierał swoją latarkę to zrób zdjęcia od środka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to zmierzyć. Jak spadła jasność to nie ma znaczenia czy mierzę luminację czy natężenie światła(potocznie jasność), bo wyjdzie na obu testach. Zdjęcia są na światełkach w poście z solarstormem, kilkanaście stron do tyłu.

Edytowane przez MaxWayne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze powiem Wam tak szczerze ze patrze i patrze co tutaj jest pisane i wszystko jest to samo tylko inaczej sformułowane.Jacy ludzie sa leniwi zeby przerzucic kilka stron zeby poszukac odpowiedzi na swoje pytanie.Przez glupie pytania powielane codziennie po kilka razy z kilku stron zrobilo sie prawie 50 bo jednemu i drugiemu nie chce sie szukac.Jak tak widze to co 5 jest tutaj inwalida umyslowym.Tylko dzisiaj widzialem tutaj 50 postow ktorych informacje sa zawarte na wczesniejszych stronach.

Masakra - ten watek to juz jeden wielki smietnik.Znalesc cos tutaj go chyba graniczy z cudem.

Jak ktos ma kase to i tak kupi convoya a jak nie ma 150-170 zl na zestaw convoya to kupi marketowe gowno i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić swoje "3 grosze" może komuś się przyda taka informacja.

 

Posiadam zestaw jak poniżej:

 

EDC X1 3x XP-L V6 extended 3.0 HE

3x LG MH1

Nitecore D2

 

760adec2b532.jpg
2ad78b569a8d.jpg

 

Zestaw posiadam o maja, ale dopiero teraz pojeździłem kilka dni i mogę co nie co rzecz. Z góry mówię, że to moja prywatna opinia i ktoś może się z nią nie zgadzać. Dodam, że to mój pierwszy zestaw oświetleniowy i nie mam doświadczenia w postaci kilkunastu przetestowanych modeli itd. Jako pewien punkt odniesienia będzie Convoy S2+ 1A i Mactronic Scream ale o tym później.

 

Latarka to kawał porządnego produktu i z tzw. chińszczyzna nie ma absolutnie nic wspólnego, jeśli ktoś tak uważa to na pewno nigdy nie trzymał takiego produktu w ręce. Jak napisał @cervandes to taka biżuteria pod względem i trudno mi się z nim nie zgodzić.

Mój model pochodzi z forum światełka.pl od użytkownika @greg. Posiada 3 diody XP-L i specjalny wysokowydajny sterownik. Całość złożona i poprawiona termicznie zgodnie ze "sztuką". Sprężyna z krążkiem dociskającym ogniwo, diody osadzone na miedzi i wlutowane w mosiężną pigułę. 

 

Sterownik to prawdziwy majstersztyk, wysoka sprawność, i możliwość ustawienia 5 profili i do 5 trybów na profil. To sprawia, że latarka jest naprawdę wszechstronna i w banalny sposób możemy zmienić profil na potrzebny w danej chwili. Eliminuje to również problem z nieodpowiednimi trybami zastosowanymi przez producenta, koniec z gadaniem "za wolno/szybko miga", "za mało/dużo mocy" tutaj wszystko ustawiamy konkretnie pod siebie. 

 

To wszystko + takie dodatki jak choćby specjalne szło mineralne o przepuszczalności 99% sprawia, że wszelkie straty są w możliwie maksymalny sposób eliminowany.

Podaje jeszcze tylko tabelkę z "mocą" i czasem działania. Koniec tego wstępu bo nie chodzi o przepisanie całej oferty grega. Tam znajdziecie jeszcze wiele ciekawych informacji na temat latarki.

e7aef2717b10.png

 

 

 

No dobra, ale jak wrażenia z jazdy? Powiem tak jest bardzo dobrze choć z jednej strony zaskakującą i do końca nie wiem dlaczego.

Z latarką jeździłem głownie w 2 trybach i jak dla mnie schodzenie poniżej nich jest dla mnie nie możliwe. Nie wiem czy ja jestem ślepy ale jak czytam jeździe z 300lm w terenie to mam szeroko otwarte oczy i jestem pełen podziwu dla takich hardcorowców.

 

W terenie jeździłem w trybie 10 (1065lm, 2205mA), uważam że nic poniżej mnie nie satysfakcjonuje i nie nadaje się do bezpiecznej, komfortowej i miłej jazdy.

Na asfalcie w trybie 8 (390lm, 700mA) jest dobrze i tutaj również jak powyżej napisałem, nic niższego nie jest dla mnie. A nawet przy większej prędkości i całkowitej ciemności przełączałem na tryb 10 dla zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa.

 

Jak widzicie wartości lm nie są małe, mało kiedy osiągalne przy producentach typu Mactronic itp. zajmujących się oświetleniem rowerowym. Mimo to, nie czułem żeby taka duża ilość światła się marnowała, jak już pisałem zejście na cos poniżej jest dla mnie nie dopuszczalne.

 

1800lm - najwyższy tryb, pewnie myślicie (tak jak ja przed zakupem) że to musi dawać niesamowitego kopa, przecież to prawie 800lm więcej niż tryb 10 który daje tyyleee światła. NIC bardziej mylnego, optyki w takiej małej latarce nie oszukamy, sa pewne ograniczenia z którymi trzeba się liczyć. W rzeczyswistości po odpaleniu tego trybu zasięg światła zmienia się bardzo nieznacznie, dla mnie jest to praktycznie pomijalne. Nie zrobią się wam długie światła jak w samochodzie. Rośnie ilość światła, trwa jest wypalana strasznie jasnym snopem światła który tak naprawdę nic nie wnosi do jazdy i jest on zupełnie zbędny. Równie dobrze mogłoby tam byc 3000lm, to światło najzwyczajniej sie marnuje i niepotrzebnie obciąża ogniwo. Włączałem je sporadycznie i nie jest ono niezbędne do życia.

 

Na tym polu zgodzę się z kolega @cervades że lepiej zainwestować w 2 latarki, gzie druga bedzię robiła za długie światła. Powinno to dać dużoo lepsze efekty jak mi sie wydaje. 

 

A teraz nurtująca mnie rzecz, może mi ktoś wyjaśni:

 

moja przygoda z latarkami zaczęła się od kupna za rewelacyjną cenę Convoya S2+, wersja standardowa z Chin , 1A. Nie mogłem uwierzyć (i nie tylko ja) że z takiego maleństwa jest aż taka ilość światła. Aż bałem się pomyśleć co będzie z taką EDC X1 3x XP-L. Porównując obie latarki X1 nie odskakuje jakoś gigantycznie biorąc pod uwage parametry. Convoy ma oczywiście ma niezbyt przyjemna niebieska barwę ale rozkład światła i jego ilość jest naprawdę duża jak na 1A. Szczerze powiedziawszy to gdyby mi się toś zapytał to powiedziałbym, że siedzą tam conajmniej 2A. Czy brak soczewki i barwa niebieska dają aż takie rezultaty? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szczerze powiedziawszy to gdyby mi się toś zapytał to powiedziałbym, że siedzą tam conajmniej 2A. Czy brak soczewki i barwa niebieska dają aż takie rezultaty?   

Sprawność diody przy niskich prądach

Kwadratowe Prawo Ściemniania

Poza tym barwa zimna wydaje się jaśniejsza, ale tak naprawdę gorzej sprawdza się w terenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.kickstarter.com/projects/852668481/led-helmet-lights-for-mountain-biking-atv-and-moto?ref=nav_search

 

 

Dlaczego wciąż nie są dostępne hosty z lustrem i miejscem na diodę na górze, żeby zbudować sobie własną lampkę?

Edytowane przez cervandes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób uzyskać jak największa ilość światła (niekoniecznie lumenów) do jazdy w lesie? Podstawowe wymaganie, to minimum dwie godziny pracy przy temperaturze -10 stopni na Panasonicu 3400mah. Jaka dioda/diody, jaka optyka, jaki sterownik i ile prądu oraz do czego to wsadzić? Może od razu wersje zasilana jednym ogniwem (4.2V) i wersje zasilana dwoma ogniwami połączonymi szeregowo (8.4V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W jaki sposób uzyskać jak największa ilość światła (niekoniecznie lumenów)

No to zdefiniuj tą największą ilość światła, bo kombinować można różnie zależnie co chce się osiągnąć.

Można walić lumenów ile wlezie, a można też pobawić się kształtem wiązki i mieć bardzo jasną wąską plamę.

 

W skrócie jednostki:

lumeny - pompujemy mocą i sprawnością

kandele - pompujemy skupieniem

luksy - pompujemy skupieniem (liczy się jasność powierzchni, czyli przy badaniach można też manipulować odległością)

 

Odnośnie temperatury, to jak nie przeszkadza ci kabel, to chowasz pakiet pod kurtkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to zdefiniuj tą największą ilość światła, bo kombinować można różnie zależnie co chce się osiągnąć. Można walić lumenów ile wlezie, a można też pobawić się kształtem wiązki i mieć bardzo jasną wąską plamę.

Ja sie nie znam, dlatego napisalem w jakich warunkach bedzie uzywane swiatlo - do jazdy w lesie. Nie wiem co mi jest potrzebne. Moze zeby zobrazowac gdzie chce jezdzic to na tym filmie widac trase, tylko ze w zimie i po zachodzie slonca

 

Dla skomplikowania sprawy moga byc dwa źródła swiatla. Jedno na kask, drugie na kierownice i o innej charakterystyce swiecenia.

Co do chowania pakietu pod kurtke, to przy dwóch bateriach moze to miec sens ale przy jednej to juz troche mniej. Nie wiem o ile spada pojemnosc baterii li-ion w niskiej temperaturze. Z drugiej strony jezeli latarka jest razem z bateria to bedzie ona ogrzewana w czasie pracy. Teoretycznie z pojemnosci 3400 mAh na dwie godziny pozwala na pobor pradu ponizej 1700 mAh. Pytanie jak uzyskac z tego najwiecej swiatla przy 4.2V i 8.4V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamierzasz zrobić budowę lampki?

Jak chcesz sam to zrób tak:

body:

Convoy s2+

dioda:

XM-L2 U2 3C

sterownik:

Njang 105c 1,4A

Optyka:

90st

ref OP

Dlaczego chcesz zasilać lampkę z 8,4V. Sterownik ten wtedy nie podejdzie.

Zawsze możesz też zrobić pojemniejsze pakiety, łącząc ogniwa równolegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Optyka: 90st ref OP
Nie do konca rozumie, szczególnie "ref OP".

 

Przy zasilaniu 8.4V myslalem o lampce w stylu Lipine Pico, np jakis Yinding albo polecany wczesniej SolarStorm X2 do zmodyfikowania.

Troche bawie sie w latajace i jezdzace elektryczne RC i tam przy silnikach elektrycznych jest tak, ze przy tej samej mocy, wieksza sprawnosc uzyskuje sie z wiekszego napiecia i mniejszego pradu. Mniej mocy idzie w cieplo. Czy w diodach nie jest podobnie? Np wiecej diod zasilanych mniejszym pradem. Jak np wypada taki S2+ zmodyfikowany na 3xLED w porownaniu z pojedyncza dioda? To samo z bateriami, przy mniejszym pradze uzyskamy z ogniwa wiecej pojemnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolimator 90st.  i reflektor teksturowany :)

Trochę tak, jest ale jak dioda ma napięcie przewodzenia np. 3,5V przy 3A, to nie możesz dać 8V.

Tylko zauważ, że w trzy diodowym convoyu jest zasialnie 3,7V a wszystkie diody są połączone równolegle.

Napięcie w diodach wynika z prądu, nie możesz dać 1A i 10 V zamiast 3,3V i 3A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...