Skocz do zawartości

Kross Team


Kormoran

Rekomendowane odpowiedzi

kosztowal mnie okolo 2700 razem z przednim hamulcem.

2700 za Krossa z prawie amortyzatorem i lipnymi rurkami? :)

 

No to przeplaciles konkretnie...

 

 

Pierwszy lepszy z brzegu:

http://allegro.pl/item283404149_swiateczna...xtc_3_disc.html

 

Moze jakos nie powala osprzetem ale rama + tarcze + WYGLAD jest 100x lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole najpierw lepszy osptrzet, a nie rame choc ta rama tez jakos specjalnie nie rzuca na kolana moim zdaniem - ale napis " GIANT " musi byc.....

 

nie wiem czy zauwazyles ale moj tez ma tarcze i to znacznie lepsze a nie jakies lipne juicy 3. rurek tez nie ma zbyt fajnych, o kolach juz nie wspomne, no i nie ma spd.

 

a czy przeplacilem? - moze, ale takie sa ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie prawie 3000 zł to dużo ..... Za tą cenę znajdziesz już dobrego full'a ( http://www.allegro.pl/item282443522_hit_sc...a_wypasie_.html )

 

Spójrz na to : http://www.allegro.pl/item286980856_super_...owa_zobacz.html & na to http://www.allegro.pl/item286980862_cube_l...wa_zobacz_.html . No ale wiesz - każdy lubi to co ma. Mojego Kross'a też wiele osób krytkuje, ale mi się na nim dobrze jeździ i koniec i kropka :) Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant nie ma jakis powalających rurek.Hample klase nizsze , o kołach nie wspominam...

Rama lepsza,chociaz malowanie mi sie osobiscie nie podoba .Na dodatek nie jest wart tych pieniedzy.

 

Xsystoff , odnosze wrazenie zreszta nie pierwszy raz , ze krytykujesz tylko dlatego ze to Kross.

Ale co mnie to obchodzi , kazdy robi to co lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartekgib - zwroc uwage ze te rowery sa uzywane. u mnie prawie wszytsyko bylo kupowane jako nowe. z reszta, o czym my wogole dyskutujemy ? :)

 

radeck - jak sie jezdzi? hmn, osobiscie nie odczulem zbyt duzej roznicy, tamto obszycie i tak bylo strasznie twarde wiec malo dawalo. a wazy okolo 200g.

 

jeszcze zobaczycie jak kross bedzie pieknie wygladal jak kupie rebe, slr-a i nowe pedaly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xsystoff , odnosze wrazenie zreszta nie pierwszy raz , ze krytykujesz tylko dlatego ze to Kross.

Ale co mnie to obchodzi , kazdy robi to co lubi.

Po prostu nie rozumiem sensu doboru czesci. Tarcza 200mm w XC ? Jasne jesli ktos wazy duzo i jezdzi ostro to ok, ale w takim wypadku nie zaklada sie wyscigowych RR i delikatnych kol. Naped to miks dobrych czesci z przecietnymi, do tego kiczowaty amortyzator i tani zoom, a to wszystko za jedyne 2700zł.

 

Nie bede odpisywal och ach ech zajefajny rower ziom, tylko pisze co o tym mysle, chyba do tego jest forum. To, ze to rama Krossa to nie ma nic do rzeczy, tak samo jak nie podobala mi sie rama Meridy obrzygana korektorem, tak samo nie podoba mi sie ten rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z krzyśkiem, dla mnie te 2700 wyrzuciłeś w błoto bo za tą cenę możesz mieć Neu rowerek z równym osprzętem i o 100x klasę lepszy amor i ramę :

http://allegro.pl/item283897649_canyon_pro...6_pelne_xt.html

http://allegro.pl/item286980856_super_rowe...owa_zobacz.html

http://www.centrumrowerowe.pl/index.php?s=...id=109&l=pl

albo złożyć rower od nowa byś na tym też lepiej wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xsystoff - bo rower jeszcze nie jest skonczony, wymieniam czesci jak sie zepsuja bo po co wymieniac dobre czesci tylko po to zeby pasowaly do reszty klasa? a tarcze beda 185mm i 160mm.

 

mathieo - skladalem rower po to zeby osprzet mi odpowiadal, co w malo ktorym nowym rowerze znajde.

 

dobra, koniec tej dyskusji, bo to czy bylo warto czy nie to tylko i wylaczenie moja sprawa :)

 

pozdro dla wszytskich :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czepiajac sie kokpitu a6, to proponuje odwrocic mostek zamiast przekladac podkladki :)

 

ja za 2200zl mam krossa level a6 z tora + modyfikacje w postaci:

-piankowe chwyty

-siodelko san marco ods

-korba lx h2

-lancuch pc-59

-kaseta 7.0

-kola na novatecach, cnspoke, xm317

-spd lx

-sztyce boplight team 400mm

-detki maxxis ultralight

 

wazy 11kg i uwazam po 1 ze jest to prawie wzor w kategorii biznes zycia, niestety tez stwierdzam ze na tej ramie lepszego sprzetu nie ma sensu skladac

 

ps; gdyby zamiast shimano lx pojawil sie sram 7.0/9.0 lub x-7/x-9 + jakies stylo to rower bylby 2x sprawniejszy, a ujezdzajacy ciagle bylby usmiechniety, a nie tak jak teraz ... zirytowany ze nie moze podjechac pod polowe gorek,bo laskawy lx nie raczy zmienic tak jak trzeba, albo manetka za daleko poleci :/ nie wspominajac o tancowaniu lancucha przy deptaniu na stojaco

 

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam odwrotną sprężynę w komponentach Shimano. Na podjazdach nie ma żadnych problemów ze strzelaniem łańcucha, nawet pod największe wzniesienia. Możesz elegancko zmieniać przełożenia i tyle. Warto zainwestować w odwrotną sprężynę - to jest naprawdę dobra sprawa. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo dokładnie. Ja się cieszę, że teraz mam odwrotną sprężynę. No ale nie wiem, czy masz zębatkę 34, u mnie byłby zapewne kłopot ze średnim wózkiem przy 11-34. Pozdrawiam !

 

P.S. Podliczając to co w rowerze do wymiany na 2008 wywnioskowałem :

-korba

-suport jeżeli bedzie trzeba

-pedały do zamontowania ( w pon-wto powinny przyjść )

-łańcuch ( kiepska jakość )

-kierownica ( już odłożona w sklepie )

-może na jesień ramka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wsadziłem sobie 32T, bo lżejsza a i tak na 34T zawsze mi mieliło ;]

Z korby polecam Shimano Deore Model FC-M533 wraz ze zintegrowanym suportem.

Bo powiem Ci, że zewnętrzne łożyska to jest to. naprawdę odczujesz różnicę.

Masz może, tak że jak mocniej pompujesz nogami na korbę to łańcuch ociera o przerzutkę z przodu? Bo ja tak mam, a też posiadam Suntoura PFF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożenie 2x7, nie wstaję, zacznę mocno pedałować siedząc bo chcę dobrze przyspieszyć i ? Cyk, cyk, cyk - łańcuch ociera o prowadnicę przerzutki. Korba ( sam dobrze wiesz ) strasznie gumiasta. Dlatego planuję szybko wymianę, bo jak przyjdą SPeDałki i później buty to będzie kiepsko ;) Pozdrawiam !

 

P.S. Czy ktoś pamięta, jaki zawodnik jeździł na takiej ramce jak ja mam i występował też w jakimś programie o rowerach na TVN Turbo ? ? ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależne od pieniążków.

Ale zapewne będe "strzelał" w enduro. Ale zapewne będzie to HT. Podoba mi się Amstaff Hydro ( na razie ciężko z dostępnością ) i Prodigy JOHNY BRAVO ( kolor Smooth albo Free Gravity ). Na więcej nie pozwolą pewnie pieniądze i kwestia jaką jest "mama". Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym tego LX'a, ale u mnie w sklepie to jest ponad 240 zł. A ja nie wiem, jak będzie z finansami. na razie mówię - przynajmniej do początku lutego korby nie kupuję. Pozdrawiam !

 

P.S. Nie wiem, czy będe zmieniał ramę czy nie. Jeżeli jednak w tym roku zobaczę, że bardziej podoba mi się takie "sprawniejsze MTB" - to może będe szukał dobrej ramki a'la 19" do XC. Wszystko zależy od tego sezonu, bo w roku 2008 mam zamiar się porządnie określić "jak i czym jeżdzę". Podstawa : mieszkam w zupełnie płaskich terenach, które nie są nic a nic urozmaicone widokami. A na razie na żaden wyjazd poza moje tereny się nie zanosi. To też zaważa na stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...