Skocz do zawartości

[POLICJA] zatrzymała mnie policja przed zmrokiem za ... brak światła!


Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś godzine temu wracając do domu nowiutkim Kandsem 1300 zlapala mnie policja , za brak swiatła lampki itd.

 

Postraszyła mnie mandatem a do tego mnie spisali itd.

 

A Rower kazali odprowadzic do domu , a mialem z 5 km (OCZYWISCIE JAK POLICJA POJECHAŁA ODRAZU WSIAÐŁEM NA ROWER] ;D

 

Czy za takie wykroczenie grozi mandat ? bylo to przed zmrokiem

 

I co jest potrzebne do jazdy po zmroku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeśli masz parę w nogach to jak policja cie zatrzymuje, pokazujesz środkowy palec i jedziesz dalej ;P. Ta opcja jednak wchodzi w gre raczej tylko jeśli masz w pobliżu las lub ścieżki na które policja nie wjedzie radiowozem ;P

 

 

A na czole wytatuuj sobie HWDP co da Ci dodatkowe 10 punktów do lansu, a po okolicy będą o Tobie krążyły legendy.

Twój post zostaje(miałem zamiar usunąć) byś wiedział za co dostajesz ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam za głupotę jazdę o tej porze bez lampek - właśnie wróciłem wiślanką z żor i po drodze widziałem z 6 rowerzystów - tylko jeden miał światła. Może z godzinę temu jeszcze było jaśniej ale o 21 już zdecydowanie było za ciemno na jazdę bez świateł. Sam zawsze mam lampki na rowerze takie malutkie (ważą może z 20g) ale przynajmniej mnie widać. Zresztą mój ojciec został kiedyś potrącony w okolicach godziny 19-20 jadąc z włączonymi lampkami. Pierwsze o co policja spytała to czy rower ma lampki i kazali je włączyć, mimo że podczas wypadku jedna się urwała i walnęła na asfalt. Generalnie wkurza mnie taka kultura rowerzystów, że jeżdżą bez lampek - to ma być obowiązkowe wyposażenie roweru (podobnie jak dzwonek i odblask z tyłu które akurat uważam za zbędne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uwazam ze odblask by w zupelnosci wystarczyl , auto swiecace swiatlami w moja strone i tak by mnie widzialo.

 

Moze dla wlasnego bezpieczenstwa warto zamontowac lampki ale czy za ich brak i to przed zmrokiem mozna zostac ukranym grzywna? Dziwne. Noo ale , jescze jedno pytanie:D a jak mnie spisali to znajdzie sie to gdzies w aktach czy cos w tym rodzaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było porozmawiać z policjantem o tych tarczówkach w Kandsie :P

 

A tak na serio to mów jasno jak sprawa wygląda, rower kupiłeś wczoraj i nie zdążyłeś zakupić jeszcze oświetlenie.

Wciskając jakieś kity raczej na pewno wystawi mandat, a tak to może zrozumieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeśli masz parę w nogach to jak policja cie zatrzymuje, pokazujesz środkowy palec i jedziesz dalej ;P. Ta opcja jednak wchodzi w gre raczej tylko jeśli masz w pobliżu las lub ścieżki na które policja nie wjedzie radiowozem ;P

 

Nie ma co, cenna porada z życia wzięta :whistling:

 

Ja nie toleruję batmanów. Chociażby miałby to być ktoś ze środowiska rowerowego, to batmanom mówię zdecydowane NIE.

Omijając już kierowców - czasami sam jadę i w ostatniej chwili zauważam jakiegoś dziadka jadącego na starej damce, oczywiście ubrany na ciemno :icon_confused: Piesi na poboczach wąskich dróg też nie są lepsi.

Podsumowując - policjanci dobrze zrobili, teraz zapewne nie ruszysz się bez oświetlenia z domu ;) Chociaż zamiast straszyć i spisywać mogliby przy okazji rozdawać w takich sytuacjach kamizelki odblaskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cie spisali to mają Twoje dane po prostu wpisane w swoje kajeciki. Tak naprawdę to nic nie znaczy i nigdzie dalej to za Tobą nie pójdzie. Teoretycznie może być sytuacja że w tym czasie w tej okolicy byłaby jakaś kradzież, pobicie, włamanie, morderstwo, podłożona bomba, atak terrorystyczny lub porwanie samolotu to mogliby Cie prosić o wyjaśnienia czy nie miałeś z tym nic wspólnego lub czy nic nie widziałeś. Najprościej mówiąc to żaden problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, nikt Ci teczki nie założy :P Policja prowadzi dzienniczek służby, w który muszą mieć udokumentowane czy coś robili danego dnia. Czasami potrafią spisać ludzi chodzących po mieście po godzinie 22.

 

Co do lampek to kupiłem najmniejsze jakie były LEDki żeby po porostu było mnie widać a nie żeby było widać drogę. Do tego w butach SPD są małe odblaski zastępujące te, które powinny być na pedałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z policjantem rowmowa wygladała tak J [ja] p [policjant]

P. Dobrywieczor

J noo dobry dobry nie wiem czy taki dobry co sie dzieje

p swiateł nie masz a jest ciemno

j przeciez jest jasno dobrze widac

p wcale ze nie dlaczego nie masz swiatel

j rower tyle co przyszedl i nie zdazylem zamowic a to byla jazda testowa

p Jasne , dobry cygan z Ciebie

J moge Panu pokazac potwierdzenie przesylki

P yyyyyy zapraszam do radiowozu

J Ok tylko szybko

P imie?

J Bartosz

P nazwisko

J ....................

Skad jestes i takie tam .

pozniej

P a teraz rower do domu masz odprowadzic

J noooooo dobrze panie Sierżanicie

P Nie jestem sierzantem tylko porucznikiem

J Przykro mi

J Dobranoc

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma rację. Głupie ledy za kila złociszy - i już Cię widać. Mam odblask z tyłu na rurze ciągle zamontowany + nosidełko na lampkę. W pedałach odblaski na kierze lampa. Uwierz że jadąc wieczorem trudno jest zauważyć rowerzystę a jeśli jest ubrany w ciemne ciuchy to już wg. Zawsze mogli Ci kazać spuścić powietrze. Mi raz tak kazali - miałem do wyboru to bądź mandat. Wybrałem powietrze. Panowie się zauważyli że CPN obok. Podjazd dobicie kół i do domu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeśli masz parę w nogach to jak policja cie zatrzymuje, pokazujesz środkowy palec i jedziesz dalej ;P. Ta opcja jednak wchodzi w gre raczej tylko jeśli masz w pobliżu las lub ścieżki na które policja nie wjedzie radiowozem ;P

 

A jak mu braknie pary w nogach to zamiast upomnienia za brak świateł będzie znieważenie policjanta ( ustawowo kara do roku pozbawienia wolności) i nie zatrzymanie się do kontroli ( kara pozbawienia wolności do 30 dni i grzywna do 5 000 zł) Gratuluję pomysłu :down:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeśli masz parę w nogach to jak policja cie zatrzymuje, pokazujesz środkowy palec i jedziesz dalej ;P. Ta opcja jednak wchodzi w gre raczej tylko jeśli masz w pobliżu las lub ścieżki na które policja nie wjedzie radiowozem ;P

 

Sasiad tak zrobil, przejechal przez przejscie, przed policjantami w nieoznakowanym samochodzie, na prosbe zeby sie zatrzymal, po prostu uciekl. Na drugi dzien, o 7 rano dzielnicowy przywital go z mandatem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...