Skocz do zawartości

[ustawienie hamulcow] wskazowki dotyczace ustawiania


lulek

Rekomendowane odpowiedzi

np. mozesz włozyc po obu stronach jednogroszówki i zacisnąć szczęki i przykręcic linkę

potem wyjmujesz groszówki i regulujesz naciąg spręzyn odciągających szczęki tak aby równo odchodziły i aby przy zaciskaniu obie na raz pracowały

Jeszcze mozesz przed regulacją beczułki przy klamkach ustawić powiedzmy na 1/4 aby mozna było juz po zaciągnięciu linki poluzowac troche :)

tylko jedna wazna rzecz- koła muszą być proste :)

 

Mam nadzieje ze napisałem zrozumiale -neistety moje zdolnosci dydaktyczne nie są najwyższych lotów :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn mam te jednogroszówki włożyć pod klocki?

To chyba nie pomoże, chodzi o to że klocki są zamontowane w ramionach bez regulacji odlgełości od obręczy (tzn. można zrobić że np przód klocka będzie bliżej niż jego tył, ale nie można odsunąć całego klocka).

Właśnie przez to nie mogę wyregulować sprężyn, jedna śruba jest prawie cała wkręcona, druga wykręcona a ramiona nadal są krzywo.

Koło jest w jednym miejscu trochę scentrowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te podkładki *powinny* być różnej grubości ale są identyczne ;)

W sumie nie jestem pewien czy to klocki są w różnej odległości no ale jaki może być inny powód że za nic nie mogę tych ramion ustawić? Z przodu wszytko jest elegancko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ostatnio wymieniałem klocki przód i tył i zajęło mi to z regulacją 10 minut :)

-reguluje linkę

-luzuje przykręcone klocki

-ustawiam klocka z jednej strony, zaciskam klamkę lekko, lekko dokręcam klocka, ustawiam klocka z drugiej strony, zaciskam klamke lekko, lekko dokrecam klocka. Teraz sprawdzam czy dobrze, jak tak to mocno zaciskam klamkę i mocniej zakręcam klocki :P

-potem bawie sie spręzynami tak, żeby ładnie równo łapało, testuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były na tej samej wysokości, przekręciłem je że są na trochę innej co zmniejszyło różnicę.

Sam już nie wiem, może koło jest jakieś skośne :)

Jak to sprawdzić czy jest w równej odległości od ramion tego tylnego widelca? Tylko dokładnie bo na oko jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklej sobie taśmą do ramy od boku zwykły ołówek z gumką, tak, żeby gumka była prostopadła do obręczy i była w odległości kilku milimetrów od obręczy. Zakręć kołem i obserwuj zmiany położenia ścianki obręczy względem gumki. To tylko pomysł. Nie testowałem, ale powinno się udać. Wtedy się dowiesz, czy koło jest scentrowane, czy nie.

 

Oups, chyba nie o to Ci chodziło. Równej odległości obręczy od widełek nie można zmierzyć zwykłą linijką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziwna rzecz się dzisiaj stała. Wyczyściłem wczoraj rower, nasmarowałem i zostawiłem na noc. Wsiadam dziś na niego. Jadę, hamuję i ..... PISK taki, że mnie prawie z siodła wysadziło. Wracam do siebie. Reguluję, sprawdzam - dalej piszczy. Reguluję ponownie - piszczy. Wyczyściłem obręcze, klocki, jeszcze raz wyregulowalem i nic. Piszczy dalej. Już mnie cholera bierze bo nie mam pomysłu co zrobić. Ktoś ma jakiś pomysł?? Mam hamulce LX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...