Skocz do zawartości

[nowe trendy] Quo vadis Wielka Kicho?


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

... a tymczasem ścieżkowcem roku 2013 w WMB został właśnie wielkokiszkowy full o zawiasie 120/120...

 

I to bez najmniejszego śladu lisa...

 

http://www.bikeradar.com/mtb/gear/category/bikes/mountain/full-suspension/product/review-whyte-t-129-s-13-47173

 

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bB zachwyciło by się nawet moimi koślawymi łydkami i tyłkiem nie golonym gdybym im za to zapłacił (jakkolwiek)

(...)

poważny zarzut ...

 

BTW Są jakieś "wiarygodne" pisma "rowerowe" w tym kraju ?

 

 

 

(...)

ps: z tą "większością" to też chyba ze Statystyk wziąłeś?

 

po prostu sobie nie przypominam żeby na tym forum (no może poza 1 przypadkiem ;-) ktoś napisał coś pozytywnego o Foxie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

nie wiem jak tam Twoja domowa biblioteczka bB..
...ale od czasów gdy bB było wydawane na czarno-białym papierze (z wstawką koloru jako luksus i ogłoszeniami na końcu) po dzień dzisiejszy wiele się zmieniło w "obiektywnym" spojrzeniu na rower.
Wystarczy porównać testy i opinie redakcji sprzed lat 10, 5 a czasem 2 i dnia dzisiejszego. Często odnoszących się do tego samego zjawiska, idei itd itd
Krowa się tylko nie zmienia, fakt. Ale co by zrobiła gdyby dali jej lepszą trawę? :)

Co do foxa, jest zaje...sty (?) ale większość patrząc realnie na cena do jakości i tak postawi na RSa/manitou czy co tam bądź. I nie ma się co dziwić.
A co do OEMowych Foxów, no cóż, nie miałem, nie powiem ale słyszałem nawet w serwisach "trochę dobrego"
Zawsze tak było, w tej pięciolatce zaje..ste są RSy, a za 5 lat wypłyną marzocchi, albo manitou itd itd itd...

Ivan jak zawsze precyzyjnie spuentował to linkiem :)

a bB? no cóż, ich sen niedźwiedzi trwa w najlepsze.....



 

BTW Są jakieś "wiarygodne" pisma "rowerowe" w tym kraju ?


Nie Ma!

​nawet bikeradar przytaczany przez Ivana nie jest wiarygodny :) :) Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mnie w 29" intryguje wciąż i nieustanne poszukiwanie dobrego rozwiązania napędu. Tu jakby jeszcze spore zaległości są.  Jesli wpycha się 29" w segment budżetowych rowerów to niech opracują solidną grupę pod kątem dużych kół . Bo jak na razie te małe tarcze z przodu to chyba mało eleganckie i tymczasowe rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... o ile przez "tarcze" kolega miał na myśli zębatki a nie tarcze hamulcowe...

 

Polska język, trudna język :P

 

Z drugiej strony fizyki nie oszukasz. Aby otrzymać takie samo przełożenie w wielkiej kiszce musisz albo zmniejszyć blaty albo powiększyć kasetę...

 

... opcjonalnie jest jeszcze EPO ;)

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są tacy co zaraz wspomną, że JEDYNYM SŁUSZNYM NAPĘDEM JEST JEDEN BIEG :)

a tak po za tem to co masz na myśli iras z tym "mało eleganckim" napędem?

 

 

Jeden bieg...pewnie tak :thumbsup: . Ale w górki coś wiecej musi być. Elegancki napęd ... Zdecydowanie większe tarcze z tyłu i z przodu. Tak żeby się łańcuch i tryby nie przemęczały zbytnio... :laugh: Mnie miniaturyzacja akurat tego elementu drażni od czasu microdrive. Ale ktoś musi zarabiać na nowych łańcuchach, trybach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kwestia estetyki jest jak zwykle dyskusyjna.

 

Ja dajmy nato właśnie jestem fanem napędów CD Drive - ulubiona korba to Middleburn RS3 lub RF Turbine z blatami 20/32T.

 

Z kolei jak widzę patelnie 42t na kasecie to mózg mi zgrzyta...

 

De gustibus...

 

Wiesz skwarek... Bez dedykowanych 29-erom skarpetek i ocieplaczy napletka jesteś ZEREM :P

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale w górki coś wiecej musi być. Elegancki napęd ... Zdecydowanie większe tarcze z tyłu i z przodu.

Ale większe koła zębate już były i się nie sprawdziły (mam na myśli przód), sam nie dawno (2 lata temu) jeszcze goniłem na 36/48z (szarak 950) a teraz się okazuje że takie 38 wystarczy (A w Góry to jak Ivanm pisze).  Po co Ci wielkie zębaty z przodu jak ze słusznej góry rower sam  się rozpędzi. I jak to zestopniujesz sensownie do 22/24z i to żeby zmieścic się w 2 tarczach na przedzie? O układach 1 x COŚ TAM nie wspomnę.

 

Co do samej kasety - może jak by Świat Kaset zaczynał się od 12z (jak stare xtr950 np) było by lepiej, no ale jak sam piszesz - komu dziś zależy na trwałości...

 

 

Skwarek, Ivan - o "specjalnej" pompce do 29" zapomnieliście  :)  i imbusach (są dłuższe o te 3")

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iras67, masz tutaj "elegancki" napęd i nie marudź, bo Cię tu koledzy zaraz totalnie wykpią ;)

 

995829_563252233717905_495897893_n.jpg

1000425_563252227051239_1371076491_n.jpg

uczta dla oczu :thumbsup: tylko hak sterczy jakby właściciel niechciał całkiem opuścić ciemnej strony mocy...HAHA

Edytowane przez iras67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ja dajmy nato właśnie jestem fanem napędów CD Drive - ulubiona korba to Middleburn RS3 lub RF Turbine z blatami 20/32T.

 

Z kolei jak widzę patelnie 42t na kasecie to mózg mi zgrzyta...]

 

Szacunek...

I.

 

Skłaniam się, że 42t to zbytek. Na mojej Turbine wisi całkiem bezproduktywnie,

a cały biznes obsługuje 32/24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden bieg...pewnie tak :thumbsup: . Ale w górki coś wiecej musi być. Elegancki napęd ... Zdecydowanie większe tarcze z tyłu i z przodu. Tak żeby się łańcuch i tryby nie przemęczały zbytnio... :laugh: Mnie miniaturyzacja akurat tego elementu drażni od czasu microdrive. Ale ktoś musi zarabiać na nowych łańcuchach, trybach...

Obniżony suport + duże zębatki z przodu, to średni miks w teren. Głupio piłować każde zwalone drzewo i większe kamienie ;)

no na taki to sam bym nie narzekał - ino do widła trzeba by rtęci nalac żeby środek ciężkości wrócił na właściwe miejsce :)

Bez przesady, jak się doda wagę piasty, zębatek i przerzutki, to nie ma aż takiej przepaści ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

zeker-ja już to liczyłem, Tobie też proponuję, a potem to porównaj :)

Tylko licz wszystko -jedna manetka, zmieniarka przednia, 2 tarcze z przodu, kilka ogniw łańcucha itd itd. No i na tym samym poziomie cenowym czyli porównaj "przynajmniej" z XTRem lub XO
W dodatku tej masy masz trochę z tyłu trochę na środku, a tu wszystko w jednym punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem w MTB 44/11  nie raz nie dwa dokręcałem na tym z przyjemnością i nie mam wagowego powodu żeby zrezygnować,  także każdy lubi co lubi i ma co ma ale pisanie że twarde jest be generalnie to przesada, bo jak się twardego nie ma to jest tylko miękkie, a lepiej mieć raz twarde  a raz miękkie, moim zdaniem i nie tylko przyro..enie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...