Skocz do zawartości

[telefony] Guglowaty Android vs Łindołsowskia Nokia vs Ajphonowski iOs vs Cegły z Geriatrii


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie zdecyduj sie najpierw na system bo...

Jak w Nokii aktualnie można polecić tylko WindowsPhony tak w Sony tylko maszynki z Androidem ...

HTC robi to i to ...

 

Ale jak chcesz wydajna maszynkę do internetu w przystępnych pieniądzach to ZTE Grand X In tu pasi idealnie :) z tego co pamiętam nowy kosztuje około twojego budżetu.

 

Napisz też co dla ciebie jest dużym ekranem ... dla jednego to 4 cale dla mnie 4,7 :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG Swift L7 na androidzie 4.0.3

Telefon godny polecenia mimo swoich wad.Jedne z zalet tego telefonu to:

-wyświetlacz-tj. jasność ekranu,czułość itp.

-wymiary- według mnie jak na telefon mający 4,3" nie jest za duży,wystarczy sie przyzwyczaić,jedynym problemem może być chowanie go do kieszeni :icon_cool:

-bateria-prawie nie używając go wytrzymuje 2-3 dni,jednak przy większym użytkowaniu (około 200 sms'ów,kilkanaście rozmów,granie) wytrzymuje dzień

-aplikacje-duży wybór aplikacji,gier... przy wymagających grach np trial xtreme 3 nie zacina sie,chodzi płynnie.

-aparat-5mpx to nie dużo ale wystarczająco do robienia wyraźnych,ładnych zdjęć dla przykładu dam linka ze zdjęciami robionymi owym telefonem https://picasaweb.google.com/109588457127540075894/28Stycznia2013

Wady:

-wymiary- dla jednych wadą tego telefonu mogą być kształty oraz rozmiar,dla mnie to zaleta

-bateria-w porównaniu do telefonów standardowych (nie na dotyk) trzyma krótko

-kamera-nie zachwyca jakością nagrywanych filmów

 

Więcej wad i zalet nie zauważyłem.Ogólnie telefon godny polecenia.Co do wytrzymałości to ciężko mi sie wyrazić na ten temat,ponieważ nie spadł mi z większej wysokości niż około jednego metra (z biórka) ale po takim upadku nic sie nie stało z telefonem.Jeszcze raz polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałem wierny HTC. Po modelu HTC Desire HD pokusiłem się na HTC One X+. Myślałem naprawdę sporo o Nokii Lumia 920. Szalę na korzyść HTC przechyliły dobre doświadczenia z serwisem HTC, jakość wykonania telefonów tej firmy oraz brak doświadczeń ze słuchawkami z mobilnym Windowsem. Nie zawiodłem się. Telefon jest świetnie wykonany, jego design bardzo przypadł mi do gustu. Po krótkich doświadczeniach z Samsungiem nakładka Sense łagodzi moje nerwy. Zaopatrzyłem się już w zestaw niezbędnych akcesoriów i czekam na otwarcie sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaskoczę - mam iphone 3GS i jestem zadowolony ,ma kilka wad lecz czego można oczekiwać od już dość leciwego IP ,wcześniej miałem SE Live Walkman i powiem otwarcie iOS nawet przy tak słabym procku jest lepszy ,nie będę się rozpisywał co jest lepsze a co gorsze bo nie ten temat lecz dodam tylko że adki straszne mulą w IP brakuje mi tylko ciut mocniejszego proca więcej ramu i lepszy aparat więc z czasem może przesiądę się na 4S . Co do baterii ,w moim już wymieniałem i nie jest to wcale takie trudne ani kosztowne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojej wypowiedzi wnioskuję ze mulą i andki i ajołesy :) bo jak inaczej wytłumaczyć potrzeby ramu i mocy w procku ...

 

Puki co jabłko ma politykę wypuszczania samych "flagowców" ... zawsze prezentują 1 nowy, który staje się najlepszym ...

Zauważ że niemal wszystkie flagowe modele rożnych marek z androidem dają sobie świetnie radę z systemem w dniu premiery ... z czasem na kolejnych numerkach systemu dopiero zaczyna brakować im wydajności ... podobnie jak twojemu IP3.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko śmiga ślicznie póki nie zaczniesz instalować dodatków ;) tak to się ma że zawsze zasoby "telefonu" są zjadane przez procesy ,włączysz kilka opcji więcej i zaczynają się schody w postaci mulenia , tak jak go nazwałeś "ajołes" lepiej sobie radzi z włączonymi programami które działają w tle . Nie wiem co Ci napisać i jeden i drugi system ma mocne i słabsze strony jak by wybrać to co najlepsze i złączyć w jednio to było by miodzio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mój to Sony Ericsson XPERIA ARC S android 4.0 jestem naprawde zadowolony jedyna wada to aparat poprzednij samsung ACE robił duzo lepsze zdjecia

 

To musisz mieć coś nie tak z arc s bo Ace robił okropne zdjęcia.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz mieć coś nie tak z arc s bo Ace robił okropne zdjęcia.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

Wszystko okej jest z nim gdyz porównywałem zdjecia zrobione innym arc s i tez nie było rewelki na telefonie wygladaja świetnie ale juz ogladając zdjecia na komputerze jest kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy ...

Porównywałeś na kompie fory z Arc i z ACE zrobione w tej samych warunkach i ACE zrobił dużo lepsze zdjęcia niż Arc tak?

Bo ja sobie dam oba jajka obciąć że ACE robi gorsze fotki od Arc a czym ciemniej tym gorzej (szwagier ma nadal ACE a ja miałem Arc).

Jedyna różnica wyraźnie zauważalna na minus w moim One X w porównaniu Xperia Arc to właśnie aparat który w Arc`u jak na telefony jest zwyczajnie świetny.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojej wypowiedzi wnioskuję ze mulą i andki i ajołesy :) bo jak inaczej wytłumaczyć potrzeby ramu i mocy w procku ...

 

Puki co jabłko ma politykę wypuszczania samych "flagowców" ... zawsze prezentują 1 nowy, który staje się najlepszym ...

Zauważ że niemal wszystkie flagowe modele rożnych marek z androidem dają sobie świetnie radę z systemem w dniu premiery ... z czasem na kolejnych numerkach systemu dopiero zaczyna brakować im wydajności ... podobnie jak twojemu IP3.

 

Pozdrawiam

 

Roznica jest taka, ze 3gs to juz telefon z 4 letnia historia, a wciaz otrzymuje wsparcie do najnowszego oprogramowania, wiec ktos tu glupoty wypisuje. Porownujac np SGalaxy 1, ktory tez jest mlodszy od Ipka 3gs, nie dostaje wsparcia od kilku dobrych lat, przeszedl dawno na emeryture. Natomiast do poprzednich wypowiedzi dot. SIRI, Nowych applowskich map i cen produktow Appla to nie zgadzam sie z wszystkimi tezami. Po pierwsze produkty Appla drogie sa w Polsce, nie na zachodzie, cena Ip 5 to 399-499 $ w zaleznosci od wersji w dniu premiery. To nie wina Apple, ze ceny pozniej ustalaja glupi zdzierajacy kase oparatorzy gsm lub ludzie pragnacy nachapac sie szybkim zyskiem np Allegro gdzie ceny po premierze wahaly sie od 3,5tys - 5tys. Generalnie wszedzie poza Polska za telefon placi sie 1400-1600zl. Jestesmy poprostu jeszcze sto lat za murzynami. Co do Siri to usluga zostala wprowadzona od wersji 4s i nadal jest wspierana i akyualizowana, nie obejmuje poki co jez. pol. , gdyz Apple to nie cudotworca i potrzebuje poprostu czasu na rozwoj swojej uslugi. Podobnie jest w przypadku map, to i tak zrobili kawal dobrej roboty majac na to rok czy dwa. Google ma juz historie kilkunastoletnia, dlatego poki co sa monopolista w tej dziedzinie. Troche konkurencji nie zaszkodzi, a wrecz przeciwnie 'my' potencjalmi klienci na tym zyskamy. Co do optymalizacji systemu oraz zwiazanymi z kosztami z jego uzytkowania to Android zapewne jest tanszy, lecz czy tak bardzo? Oba systemy mozna zlamac, dzieki czemu otwieraja sie zarowno nowe mozliwosci funkcjonalne telefonu, ale takze pobierania platnych aplikacji za darmo. Android na pewno jest dla ludzi, ktorzy lubia grzebac w systemie, zmieniac, kombinowac, dzieki dostepowi do rdzenia systemu mozna zrobic z nim wszystko, ale wiaze sie z tym wiele niebezpieczenst jak slaba optymalizacja, problemy z bateria, mie dzialajacymi aplikacjami itd. System iOS mozna zlamac, ale nie mozna az tak ingerowac w system, np nie przystosujesz go do instalacji na htc hd2. Ja mialem aparaty na Symbianie, Windowsie, Androidzie i iOS, obecnie mam HtC hd2 na pokladzie Android 3.0 oraz ip 4s. Moim zdaniem kupujac tel. wysokiej klasy to Android-dla lubiacych sie bawic, kombinowac, szczegolnie jesli chca miec najnowszy system, bo oficjalnego wsparcia zazwyczaj nie ma, iOS- jesli szukaja stabilizacji, optymalizacji i pelnego wsparcia na kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę że jabłko nie dostaje wsparcia ... nigdy tak nie twierdziłem bo bardzo dobrze wiem że to słuchawki chyba najlepszym wsparciem pod względem aktualizacji oprogramowania sterującego.

 

 

 

Natomiast ...

 

Co do Siri to usluga zostala wprowadzona od wersji 4s

 

Usługa była już w IP 4 po wprowadzeniu na rynek IP 4s zablokowali SIRI na IP 4 z śmiesznym komunikatem że jak chcesz używać dalej to kup następce ... to mimo wszystko wiele świadczy o firmie - było to co najmniej wredne.

 

Taki komunikat pokazał się wtedy posiadaczom IP 4

 

http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/programy-narzedziowe/2011/10/resolveuid/4d4c8464c289ebba8cadd17565804839/image_full

 

 

Śmieszne co ? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy SIRI nie bylo na iphone 4!!! Poczytaj dokladnie. Jestem uzytkownikiem produktow Appla od generacji 2g. Pierwszy raz SIRI zostalo zastosowane w 4s, co nie oznacza, ze 'czworka' temu by nie podolala. Moze to i chwyt marketingowy, aby nastepca byl godnym nastepca. Nie da sie tego obejsc, gdyz zalezne jest to od serwerow Apple. Na wielu forach sa dyskusje na ten temat i na razie nie udalo sie zlamac SIRI nawet najwiekszym hackerom (DevTeam,Hackulo itp). Co do iphona 3GS napisales do jego swiezego posiadacza ,ze tak jak w przypadku HTC bodajze Sansation, po roku ten telefonik jest juz przestazaly, z taka roznica, ze ten przestazaly 3gs ma w dalszym ciagu najnowszy system, ktory dziala na jego pokladzie calkiem sprawnie.

Podsumujac, kazdy wybiera telefon wg wlasnych potrzeb, w poprzednim poscie napisalem, co z czym sie wiaze. Jesli chodzi o rowerowe wycieczki, iphonow nie polecam, szklo i stal w sloncu mocno sie nagrzewa a przy upadku szklo peka. Lepiej kupic jakis telefon dedykowany pod sporty ekstrymalne, w swojej ofercie na pewno ma Samsung i Nokia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje informacje i SIRI są mniej więcej takie ... i są potwierdzone miedzy innymi przez znajomych którzy korzystali z tej aplikacji na IP 4 oraz licznych artykułów zamieszczonych w internecie.

 

SIRI to była aplikacja do pobrania w app store ... którą dało się pobrać i używać na IP 4 - działało ...

Z tego co pamiętam SIRI to był produkt zewnętrznej Firmy Siri inc. potem Apple go zakupiło postanowiło włączyć do nowego systemy zaprezentowanego wraz z IP 4s ...

Jakiś czas przed prezentacja nowego modelu właściciele aplikacji na IP 4 dostawali ten smieszny komunikat potem ... usługa przestała działać na starszych urządzeniach niż 4s.

 

Więc prawdą jest że Apple jako Apple pierwsze urządzenie z SIRI zaprezentowało w postaci IP 4S w raz z systemem e wersji iOS 5.

Ale też prawdą jest że SIRI nie będące jeszcze własnością Apple tylko SIRI inc. działało na starszym IP 4.

Powiem więcej Siri inc. miało w planach wypuszczenie wersji na Androida oraz na BlackBerry ...

Jednak po kupnie firmy przez Appla wiadomo co się stało ... jeżynka i andek nie dostali ... i nagle Siri stało się niekompatybilne ze starsza wersją systemy iOS.

 

Tyle mojej wiedzy w temacie SIRI

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...