Skocz do zawartości

[telefony] Guglowaty Android vs Łindołsowskia Nokia vs Ajphonowski iOs vs Cegły z Geriatrii


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Xperia S.

Swoją drogą czy korzystał ktoś z takiego typu uchwytu?

 

Znajomy ma takie etui i bardzo chwali. Ja widziałem na żywo na jednej z wycieczek i potwierdzam - fajna sprawa.

Zamykane na zamek - komórka nie powinna zamoknąć. Solidne mocowanie - nic się nie rusza, nie drży.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z N8 i nie mam większych zastrzeżeń. Generalnie Nokia rozpieszcza rowerzystów :thumbsup:. Wypuścili na rynek zestaw Nokia DC-14, jest tam uchwyt rowerowy, dynamo, ładowarka i trochę innego szpeja. Pierwszy lepszy link do zestawu http://www.mediamarkt.pl/lublin/nokia-ladowarka-nokia-dc-14,id-173751.

 

Czy istnieje coś podobnego dla konkurencyjnych marek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że funkcjonalność tego rozwiązania ze współczesnymi smartfonami jest wysoce dyskusyjna.

Takie dynamko napędzi telefon który normalnie wytrzymuje tydzień na jednym ładowaniu a nie giganta z ekranem 4 cale i większym podczas nawigacji w pełnym słońcu. :).

 

Ale mimo wszystko nie chciałbym wracać już do klasycznego telefonu ... na dalsze wyprawy solidny "batterypack" i jazda :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wymiennego aku mi nie przeszkadza ...

Do mojego cudownego dziecka zaawansowanej techniki można dokupić coś takiego ...

 

http://www.buyincoins.com/new_en/details/portable-external-3500mah-battery-back-cover-protective-case-for-htc-one-x-1-product-17290.html

 

Oczywiście zakupiłem to coś, puki co trwają prace nad zwiększeniem wydajności ale jak zrobię z tym co zamierzam będzie bajka :).

Żadnych kabelków zakładam i telefon się ładuje :).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Huawei Honor :)

Bateria jak na smartfony całkiem niezła- jak na razie 4 dni w czasie których przeglądam również na nim neta.

Wsparcie dla DLNA. Rozmiarowo: dla mnie osobiście to maksymalne wymiary telefonu jakie mogę mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przygodach z Desire Z (swoją drogą naprawdę dobry tel jeśli nie przeszkadzają komuś rozmiary), przyszedł czas na coś nowego...Sensation. Integracja google jest genialna, wszystkie aplikacje przywrócone, dane, kontakty itp. Sama słuchawka troszkę duża, ale przynajmniej jest o wiele smuklejsza od poprzednika, jakość wykonania jak to w htc na poziomie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sensation od lutego 2012. Uważam go za najgorszy telefon jaki miałem okazję użytkować. System się sypie. Bateria wytrzymuje max 1 dzień. Po paru tygodniach używania ekran zaczyna się uginać a obudowa skrzypieć. Mimo dwu rdzeni po 1.2 ghz każdy oraz 756 mb pamięci podręcznej telefon jest bardzo wolny a przy większej ilości aplikacji bardzo mułowaty. Jakość rozmów jest bardzo przeciętna. Ekran mimo iż duży to jakością też nie powala. Kupiłem zastępczo iPhone 4 którego niebawem pewnie wymienię na 4s lub 5, a HTC idzie pod młotek. Z resztę jako ex fanatyk Androida uważam, że jest to kiepski system. HTC oraz operatorzy nie dbają o aktualizację systemów dzięki czemu telefon jak Sensation który jest lepszy od modeli z serii ONE (nie licząc X/+) nie dostanie (prędko/wcale) aktualizacji do Sense 4.0 i systemu powyżej 4.1.x. Sprzedaj go póki jeszcze jest coś wart. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz, wybierałem go powiedzmy świadomie mimo wielu negatywnych opinii. Na razie tylko bateria daje mi się we znaki, nie sądziłem, że może być aż tak źle. Jestem przywiązany do htc, sense, s-lcd itd i choć jest wiele lepszych telefonów to z różnych względów po prostu mi nie pasują. A od nich to jedyny sensowny wybór, bo tak jak powiedziałeś One S nie oferuje nic nowego, X jest drogi i za duży, a Evo 3d to jeszcze większa padaka. A reszta...SGS2 - sorry ale jakość wykonania to żenada, choć telefon ogólnie świetny. Podobnie Xperia Arc S. LG i Motorole w ogóle odpadają. Pozostaje Iphone, który przyznaję, dopracowaniem systemu i jakością powala i jeżeli miałbym zmieniać to tylko na 4s. Sensation będę miał prawdopodobnie do sierpnia, pewnie pojawi się już 5s i ceny na 4s może już nieco spadną :)

 

Aktualizacje to temat rzeka, chcesz mieć nowszą nakładkę - kup tel z nowszej serii...htc tak robi odkąd pamiętam i pod tym względem najlepiej kupić Nexusa. Głupi Nexus S czyli w sumie SGS1 ma oficjalnego 4.1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawych rzeczy się dowiedziałem o Sensacji od HTC ... czytam to i mam wrażenie jakbym tego telefonu nigdy nie używał / nie miał w ręku.

Ewentualnie miał w ręku całkowicie inne urządzenie ...

 

Twierdzenie ze Sensacja jest lepsza od One S też jest dobre ... to mnie tylko utwierdza w przekonaniu ze nie wiesz o czym piszesz.

One S przy Sensation ma tylko 1 minus ... brak slotu na kartę pamięci ...

Jeżeli nie widzisz różnicy miedzy 768M a 1G pamięci, prockiem w technologi 45nm a 28nm i tak dalej ... no to sorry ...

 

Faktem natomiast jest że Sensation to telefon z 2011 r ... jak już zauważono aktualizacje to temat rzeka ...

Popularne telefony (np Sensation właśnie) które nie mają wsparcia oficjalnego nadal mają wsparcie nieoficjalne.

Ktoś kto się interesuje wersją oprogramowania wie o costumromach, XDA i tak dalej.

 

Jabłkofony mają długo wsparcie ale nie wiecznie ... są drogie ... ale czy rzeczywiście oferują więcej ?

Ilu jest "kucharzy" którzy gotują romy na niewspierane słuchawki od Jobs`a.

 

Twierdzenie że wsparcie chcesz nowego androida kup nowszy telefon w ustach fana jabłka jest hipokryzja ...

Nie zapominajmy o wałku który wykręcił Apple z SIRI ...

Do momentu jak pojawił się nowszy to starszy SIRI miał i działał z nim świetnie i był kompatybilny ... pojawiło się nowe to stare nagle stało się nie kompatybilne i wyświetlało tekst " chcesz mieć dalej SIRI kup nowszy telefon" ... bajka.

 

Puki co największą wadą androida jest niska optymalizacja ze względu na mnogość urządzeń obecnych na rynku ... wadą iOS`a jest kasa którą wysysa z kieszeni użytkownika i w gruncie rzeczy nieprzewidywalność pokazana na przykładzie SIRI ...

 

I na sam koniec w tym landrynkowym świecie mega dopracowanego jabłka hitem jest ostatnia wpadka z mapami :) ... nie ma to jak wersje alpha oddawać jako pełnowartościową :) ... i obym sie kiedyś nie obudził w wiecie w którym nie będę mógł jabłka gryźć tylko kroić bo ugryzione to ®.

 

Nie jestem funboyem Androida dostrzegam jego wady ... ale puki co nie ma dla niego moim zdaniem alternatywy ... cieszy mnie bardzo rosnąca popularność WP ... większy tłok na rynku większa presja na rozwój.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci to powiedzieć byś zrozumiał treść która kotłuje się między szarą komórką a zwojem...

 

Oczywiście porównywanie HTC ONE S do Sensacji to farsa gdyż wiadomo który jest lepszy, jednakowoż człowiek czasem w ferworze myśli palnie głupotę, kajam się. HTC ONE V/C jest faktycznie słabszy od Sensation. No, akurat różnica w RAM w przypadku tego systemu, jak dla mnie, nie daje wymiernych efektów. Mój Sensation przy czystym systemie i tak się tnie... . 3GS był/jest jeszcze wspierany, a jeśli nie to niektóre nowe aplikacje są na nich odpalane, a spójrz pod tym samym kątem na telefony z Androidem. Sprzęt który ma 3 lata to złom który nadaje się na śmietnik gdyż nikt nie interesuje się systemem poniżej 2.1 a nawet 3.0... .

Odnośnie wpadek Apple. Średnio mnie one interesują, wybrałem iPhone (NA PRÓBĘ) gdyż chciałem się przekonać co do wszechobecnych zachwytów nad systemem iOS. Clue przesłania, miałem już do czynienia z telefonami z Androidem, gorszymi tudzież lepszymi, nie lubię nadmiernej różnorodności. Atrybut customizacji nie przemawia do mnie, gdyż im większy wybór tym gorzej, na co dowodem może być działanie użytkowników And. którzy to co kilka dni zmieniają ROM, a nuż ten XY będzie lepszy od XYC... abstrakcja. Bawiłem się w to i wiem że jest to błędne koło.

Apple dostarcza mi to czego oczekuję od telefonu.

System się nie sypie, aplikacje są zoptymalizowane pod mój telefon i zdecydowanie lepiej się na nim prezentują niż na Sensacji.

Przeglądarka nawet ta systemowa działa o niebo sprawniej. Mimo iż kupiłem od znajomego używany telefon (2 letni) to bateria dłużej wytrzymuje mimo włączonego edge.

Nie mniej obecna polityka Apple zniechęca mnie do zachwycania się ich produktami gdyż nastawieni są WYŁĄCZNIE na zysk, brak tu idei. Najpewniej za lat kilka Apple, po wprowadzeniu modeli iPhone, Mac, iPad dla plebsu nie zdoła odzyskać już rynkowego pudła, o czym już powoli się przekonują. Kolorowy iPhone... no way!

 

P.S.

HTC wypuszczało HTC Sensation zachęcając potencjalnych klientów aplikacją HTC Watch która do de facto nie działa w Polsce. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując nie ma rozwiązań idealnych ;) ...

Mnie akurat od iOS`a skutecznie odrzuca hermetyczność ich rozwiązań ... niestety też od iP 4s apple nie daje rewolucji tylko ewolucje, przestali wyznaczać trendy, okopali się na swoich pozycjach i bronią się, czy też starają się za wszelka cenę zarobić na nie raz trywialnych patentach.

Słynny prostokąt z zaokrąglonymi rogami ... Część serii Galaxy jest może i podobna do iPhone ale nie są takie same ... ja różnicę widzę z daleka :)

 

HTC wypuszczało HTC Sensation zachęcając potencjalnych klientów aplikacją HTC Watch która do de facto nie działa w Polsce.

 

Różnica miedzy tym a historią SIRI jest taka że HTC zaznaczyło że w pewnych rejonach świata usługa nie działa a nie dali i potem zabrali :).

 

Tak czy siak z mojego One X jestem zadowolony ... po aktualizacji do 4,1 czas pracy na baterii znacząco się poprawił i rozwala go tylko "szpil" w Need For Speed MW :).

 

Dzisiejsze 3h z trakingiem GPS na Endomondo zjadły tylko 15% co pobiło rezultat mojego najlepszego telefonu pod tym względem jakim do tej pory była Xperia ARC :)

 

Pozdro

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może byś mnie przekonał do HTC ONE X gdyby nie był tak duży. Jednak rozmiar iPhone jest optymalny, mieści się w przeciętnej dłoni. Duży wyświetlacz mi jest potrzebny jak duże koło w rowerze, podobno lepiej ale nie każdemu. Android mnie zniechęca ilością i jakością aplikacji i wyglądem samego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt One X jest duży ... przy pierwszym kontakcie byłem przerażony ...

Teraz się już przyzwyczaiłem ale jedno wiem następny telefon nie będzie większy niż 4,7` ... dla mnie optymalne max to 4,5`.

 

Niestety na rynku widać bitwę marketingową na liczbę rdzeni, przekątną wyświetlacza i jego rozdzielczość ...

Co ja bym dał za to aby przynajmniej część tej kasy przekazali na rozwój źródeł zasilania ...

Jak od 2000 roku w którym nabyłem pierwszą komórkę ... telefony GSM zaliczyły kilka przełomów technologicznych ...

Tak w te 13 lat w aku zmieniło się tyle że z Ni-MH przeszli na LI-jon czy Li-Pol ... i od czasu powszechnego pojawiania się aku Litowych w telefonach do dziś wciąż i nadal każde 1000 mAh waży około 20 g ...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Htc One S. złoty środek w stosunku do X. Cieniutki, nie za duży. i wygodny. Fakt, bateria ladowana codziennie... Mała paletka z sporymi możliwościami... Gps wraz sportstracker live daje radę nawet przy calodziennej wycieczce... Jestem zadowolony z wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie doświadczymy prędko rynkowej rewolucji w zakresie zasilania smartfonów. Nie są to rozwiązania nieosiągalne ponieważ już są dostępne baterie krzemowe czy wykorzystujące nanotechnologie ale byłoby to zwyczajnie nieopłacalne ponieważ teraz walczą rdzeniami, wyświetlaczami (tak wielkością jak i jakością), później będą to rewolucyjne funkcje, a zasilanie będzie na szarym końcu. Po drodze na pewno "zaskoczą" nas ładowaniem indukcyjnym jako super szybkie i "alternatywne" źródło energii. Nie jesteś jedynym którym nie widzi potrzeby w rozwijaniu mocy obliczeniowej telefonu. Wczoraj po Twoim poście wszedłem na forum.android i poczytałem nieco na temat HOX. Tak jak się spodziewałem, wymagająca aplikacja i 4 rdzenie nagrzewają się do nienaturalnych temperatur dzięki czemu bateria telefonu pada w zastraszającym tempie.

Poza tym, na platformę Android nie widzę póki co aplikacji które w 100% mogłyby wykorzystać potencjał tych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, na platformę Android nie widzę póki co aplikacji które w 100% mogłyby wykorzystać potencjał tych urządzeń

 

Tak jak pisałem to jest największa bolączka Androida ... mnogość sprzętu ogranicza optymalizację ... to jest natomiast wielkim plusem iOS`a ...

Łatwiej się buduje system i optymalizuje aplikacje dla kilku specyfikacji urządzeń niż dla kilkuset/tysięcy.

Jednak optymalizacja oprogramowania kuleje coraz bardziej w wielu dziedzinach ... łatwiej / taniej podnieść wymagania niż zagonić do pracy programistów aby zoptymalizowali kod ...

Kiedyś solidny dzisiejszy kalkulator posadził ludzi na księżycu, czy moc obliczeniowa Amstrada wynosiła promy kosmiczne na orbitę teraz do szybkiej stabilnej pracy potrzeba w komputerze czy telefonie 4 rdzeni po 2 GHz i 4 GB RAMU ;).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie zakup jakiegoś telefonu dotykowego z dużym wyświetlaczem do przeglądania internetu,poczty.

Interesują mnie telefony marki Sony Nokia ew. HTC. Lecz bardzie jestem nastawiony na Sonego/nokie.

Na telefon chcę wydać ok 650 zł. Telefon może być używany z warunkiem, że będzie miał gwarancję.

Chciałbym aby telefon był w miarę szybki, bateria trzymała jak najdłużej oraz żeby był to telefon w miarę nie awaryjny.

 

Możecie coś polecić?

Jakieś propozycje innych marek może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...