Skocz do zawartości

[kask] prosze o pomoc...


papanf

Rekomendowane odpowiedzi

witam ;)

 

dzisiaj bedac na zakupach zahaczylem z ojcem o megasklep sportowy-decathlon.

no i niestety stalo sie :P tata zapowiedział ze jak nie kupie kasku to nie ma mowy o jezdzie na moim

nowym rowerze ;(

no i coz mam poradzic. jest tylko jedno wyjscie- kupic kask, przed czym sie nie bronie :)

 

przeszukalem forum znalazlem pare podobnych tematow jednak troche sie one przeterminowaly,

a jak wiemy oferta i modele zmieniaja sie nonstop.

 

takze pytanie: jaki kask polecilibyscie do jazdy XC za ok .200 zl max

 

serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee kasku to sie na odległość raczej nie da doradzić... ja też planuję kupić coś w tej cenie, poprzymierzałem ostatnio kilka i jak na razie w miarę podchodzi mi Met Crackerjack (169zł) i jakiś Lazer za 209zł (nie wiem jaki model dokładnie to był). Reszta albo niewygodnie na bani leży albo źle wyglądam. Każdy ma inną głowe i swój gust - przejdź się po sklepach poprzymierzaj i weź to w czym Ci wygodnie i w miarę wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam tego Air Force.

Dosyć lekki(286 g), spoko wygląd, wentylacja nie jest zła, ale są kaski z lepszą wentylacją.

Brak mu siatki przeciwko owadom.

Regulacja też mogłaby być lepiej rozwiązana(np. tak jak w kaskach Mango), ale takie rozwiązanie też się sprawdza.

Za 159 zł to fajna propozycja(ja płaciłem 185 w rowerowym)

 

Do 200 zł dostaniesz na allegro Lazer Revolution, który jest trochę lepszy od tego Speca, ale także droższy - link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam Giro Indicatora - najprawdopodobniej najlepsza wentylacja w kaskach do 200 zł(katalogowo,nie licząc wyprzedaży 50% :D ). W testach tez bardzo dobrze wypada przy droższach kaskach. Ale pamiętaj że musisz przymierzyć żeby się nie zawieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kategorii cenowej jest np Giro Indicator czy też Specialized Chamonix, ale najlepiej jest przymierzyć kask bo każdy trochę inaczej leży na głowie. I naprawdę masz fajnego tatę i nie ważne jaki kask kupisz szybko go pokochasz i nie będziesz sobie wyobrażał jazdy bez niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MET'a CrackerJack II i jest naprawdę fajny. Wprawdzie tylko 11 otworów wentylacyjnych ale przewiewny jest wystarczająco. MET robi dość szerokie kaski, Giro za to węższe i smuklejsze. Ogólnie polecam MET'a albo Giro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś właśnie kupiłem kask. Przymierzyłem kilka w cenie właśnie okolo 200zł. świetny był Cratoni ZETHOS - ma super regulację, a do tego jest wyprzedaż modelu zeszłorocznego za 220 (przecena 120 zł.). Niestety trochę mnie uciskał w okolicy skroni co przy dłuższej jeździe może być niewygodne. Wybrałem Giro Indicator. Bardzo dobrze leży, waży 269gr.

Każdy ma inną czachę więc trzeba dopasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Giro Indicator - sam mam zamiar go kupić a mierzyłem już pare różnych modeli. Do 200zł raczej cieżko znaleźć coś lepszego od tego Giro! :blink: Jednak musisz sam sprawdzić na własnej głowie, tak jak piszą inni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kask Lazer Revolution.

Uwaga - na allegro sa kaski Revolution, a obecnie w sklepach jest wersja Revolution 2. Skorupa jest identyczna, różnią się jedynie sposobem regulacji. Starsza wersja ma gumowe tasiemki z tyłu, które dociskaja kask do czoła. IMO lepszy jest system z regulacją "sztywną" w Revolution 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam kaski marki Limar. jezdzi w nich miedzy innymi maja włoszczowska : P ( ale nie dlatego go kupiłem). posiadam model Limar Spriner. w cenie 200, a kupiony na przecenie za 140. super kask. 16 otworow, przewiewny, dwie wersje kolorystyczne, odpinany dach, swietny system regulacji. wygodne zapiecie nexus-ave (klamra :blink:), bdb regulacja pod brodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem B) Bylem poprzymierzać kaski wlasnie do 200zł, sprzedawca bardzo mily pokazal mi co ma na zapleczu. Przymierzylem z 20 kaskow i nie nadążałem za nazwami :) author aero, met'y, jakis specialized, uvexy. Jeden wielki mętlik, zaden mi nie pasował, aż wreszcie nadszedł czas na jeden z kasków MET'a... pasował idealnie. I wiecie co? NIE PAMIETAM JEGO NAZWY :) Wydaje mi sie że to CrackerJack, ale nie jestem pewien, kupywac bede na allegro, a nie pójde do niego po raz drugi z pytaniem "ja tu wczoraj przymierzalem kask, moze mi pan powiedziec jaki to model bo zapomnialem, a chce kupic na allegro 30% taniej" :D Wiem że był to MET, obwód głowy 5X-60cm, malowanie niebiesko szare i szaro czarne (lub w tym stylu) aktulnie na stronce meta jest CJ 2 i on jest troszke inny, ale znalazlem recenzje CJ zwyklego no i pasowałby opisem... nie wiem, nie jestem pewien :/ moze kojarzy wam sie on z jakims kaskiem meta? powiedzcie jaki to model to was ozłoce :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh rozumiem ten problem doskonale, właśnie od dwóch miesięcy próbuję kupić kask w Zielonej Górze, i wiecie co przypominają mi się czasy komuny- puste pólki w sklepach i sprzedawcy mówiący przyjdź za tydzień, osobiście śliniłem się na Met Duello, ale okazało się, że wszystkie Mety są za wąskie na skroniach, obecnie czekam na sprowadzenie Uvex'ów

Ostatnio zobaczyłem też ciekawą ofertę Treka, i mam pytanie czy ktoś spotkał się z tymi garnkami i w związku z tym proszę o opinie, nie pamiętam nazwy modelu ale kosztował ok 200zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no to padlo.

dzisiaj bylem w sklepie i kupilem UVEX helix carbon wazacy 260gr.

jeszcze w nim nie jezdzilem ale juz wykonalem fotke :unsure:

 

ma siateczke przed owadami, swietny moim zdaniem wyglad ale....

jedno ale - za krotka "uprzaz" ! na glowie lezy idealnie ale pod broda na maxa wyregulowany troche dziwnie sie czuje. nic nie uciska nic nie drapie ale mam takie dziwne wrazenie z punktu psychologicznego ze sie udusze.

 

oto fotka nowo kupionego kaska (gratis dostalem okulary uvex'a :) )

 

http://img140.imageshack.us/my.php?image=p41400456fi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie podoba ten Bell Venture, wyzej ktos zapodal linka.

Za te cene swietny kask... co o nim myslicie?

 

Kupiłem go wczoraj na Kromera we Wrocławiu za 179zł.

Najpierw wybrałem jakiś model Giro, ale oba wyglądają identycznie, a Giro był droższy o 20zł i miał gorszą zapinkę pod brodą.

Podczas jazdy próbnej nie odczuwałem dyskomfortu z powodu balastu na głowie.

Regulacja jest dość wygodna, a kask przewiewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...