Skocz do zawartości

[Rama]Błędne dobieranie rozmiaru 29era - drobna uwaga


Grzesiek1

Rekomendowane odpowiedzi

Komuś w ogóle zdarzyło się spaść na ramę tuż przy siodle?

 

Tuż przy siodle nie, bo tam rura idzie najwyżej. Ale nadziac się rurę bliżej główki ramy już tak.

Nie był to jakiś wielki ból, ale wysoka rura jest po prostu niewygodna, przy wsiadaniu i zsiadaniu, zwłaszcza gdy się zatrzymasz na wzniesieniu a chcesz wejśc i jechac dalej.

Na szczęście moje obecne rowery mają bardzo szeroką górną rurę i ewentualny upadek na nie jakoś mniej pewnie boli, niż wąska rurka pomiędzy ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 180 cm wzrostu i rame 21''. Wszyscy mówią że to za duża, ale mi się dobrze jeździ w górach i na szosie. Zmieniłem tylko mostek na dłuższy. Czy w moim wypadku rama 21'' jest naprawdę za duża i musiałbym mieć 17'' ???

Tak z ciekawości jaki masz rower, że 21 jest na Ciebie OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 180 cm wzrostu i rame 21''. Wszyscy mówią że to za duża, ale mi się dobrze jeździ w górach i na szosie. Zmieniłem tylko mostek na dłuższy. Czy w moim wypadku rama 21'' jest naprawdę za duża i musiałbym mieć 17'' ???

Doprawdy nie wiem jak może nie przeszkadzać totalny brak sterowności wielgaśnego roweru.

Przy wzroście 182 cm, nie wyobrażam sobie Tractiona 29 w rozmiarze większym niż 17" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości jaki masz rower, że 21 jest na Ciebie OK?

Jeżeli chodzi, rzeczywiście o Tractiona to naprawdę RESPECT. Siedziałem na modelach z 2011 i 2012 właśnie na ramie 21 a trochę jestem większy i jeżeli jeżdzisz nim w górach, to jesteś naprawdę "Kozak" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jestem po tescie tractiona...19" z mostkiem 80mm jest idealne przy 188cm wzrostu :)

 

Nabiał, a jaka masz długość nogi i na ile masz wysunięte siodełko mierząc od osi suporu do górnej części siodełka?

 

bo ja się przymierzałem do 19 i mimo podobnego wzrostu jest na mnie ciut mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Doprawdy nie wiem jak może nie przeszkadzać totalny brak sterowności wielgaśnego roweru.

Przy wzroście 182 cm, nie wyobrażam sobie Tractiona 29 w rozmiarze większym niż 17" .

 

Na sterowność nie narzekam poprostu jest bardzo stabilny. To opłaca mi się zmieniać rame na 17" ?

 

 

Jeżeli chodzi, rzeczywiście o Tractiona to naprawdę RESPECT. Siedziałem na modelach z 2011 i 2012 właśnie na ramie 21 a trochę jestem większy i jeżeli jeżdzisz nim w górach, to jesteś naprawdę "Kozak" :).

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To opłaca mi się zmieniać rame na 17" ?

 

goldziu, jezeli jestes zadowolony ze swojego sprzetu to niekoniecznie. Moja rada: popytaj znajomych lub tutaj na forum - moze ktos niedaleko Ciebie ma 19" lub najlepiej 17" - to co wiekszosc osob tutaj sugeruje jako sluszny rozmiar na Twoj wzrost. Jesli okaze sie ze faktycznie preferujesz wieksza rame to nie bedziesz sobie zawracac gitary niepotrzebnym kombinowaniem, jesli okaze sie ze mniejszy rozmiar lepiej Ci lezy to otworzy to przed Toba bramke do wielu innych opcji o podobnej geometrii...

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie

Ciagnięcie sztycy do góry też niesie za sobą pewne konsekwencje, i tu trzeba pamiętać że trzeba też ciągnąć do góry przód, czyli kierownice (podkładki, mostek w góre czy kierownica gięta typu raizer)

Istotne jest aby różnica w poziomie pomiędzy siodełkiem a kierownicą też była na odpowiednim poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...