Skocz do zawartości

[3500-4500] Allmountain full do wszystkiego


Rekomendowane odpowiedzi

No też tak myślę. Sam jeżdżę podobnie i właściwie to w Twoim wypadku zastanawiałbym się jaką chcę geo ramy. Jak bardziej wyścigowo to polecam tak jak sam jeżdżę speca epica. Bardziej na wygodnie to stumpjumper/trek fuel ex. Skoku 120 Ci wystarczy spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za tym by skoku było max 120. Dlatego do tego RS włożył bym podkładkę by było 120, a nie 140.

Wtedy ta kona staje się sensowna? Bo geometria jej raczej turystyczna?

 

Spoglądam na allegro ale nie ma nic ciekawego... Rama 18 to max pod mój wzrost mi się wydaje.

Na początku napalony byłem na to: Allegro

Co sądzicie jeszcze o tym scott genius 40?

 

Super osprzęt itp ale ten wynalazek z tyłu... w razie 'w' to bardzo duży problem, sam serwis pewnie z 700zł, a pewnie w Polsce nie ma gdzie czegoś takiego zrobić.

 

Gdzieś chyba rulez pisał, że ta kona ma przestarzałą ramę, i generalnie mocno odradzał ten rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pytaniem zwrócił bym się na EMTB, bo tutaj to ci doradzą coś z małym skokiem bo nie potrzeba ci więcej... , a apetyt rośnie w miarę jedzenia. Bierz tą Konę nie przejmuj się paplaniną typu "nie bierz tego bo ciężki i marnuje energię". Wg. to co można podjechać podjedzie się na każdym rowerze, na jednym wolniej, a na drugim szybciej. Ta Kona ma stosunkowo "duży" skok i będzie z niej więcej zabawy. Dlatego brałbym Konę nie przejmując się wagą. Bo dla mnie najważniejsza jest zabawa, a nie przejmowanie się czy będe te pare sekund szybszy czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scott odpada od razu(damper).

Kona waży nie mw 13kg. Kiedyś amora na fox'ika można wymienić. Ważne, że dobra i mocna rama. Ścigać się nie ścigam.

Gdyby był jakiś trek ex\canyon w dobrym stanie to pewnie bym się skusił. Ale to co obecnie jest na allegro, to wszystko zajechane lub o zbyt wygórowanej cenie. Może coś wpadnie ciekawego jeszcze.

 

Obliczyłem wagę mw.

Mavic Crossride Disc CL - 1020 + 885 = 1905

rama z fox;em 3436

rs - 1850

deore przód 163

deore tył 236g

manetki 288g

korba 891

hample 380tyl + 380g

tarcza 140 i 160g

kaseta 290g

lanuch 295

gripy 120g

opony 960g

kiera 380g

mostek 160g

siodlo 435

sztyca 280g

pancerze.linki itp: 200g

= 13200g

 

Jeszcze jedna oferta do rozważenia: Marin Rift Zone 2008

Oryginalna specyfikacja. Pytałem czy był robiony przegląd amortyzatorów i niestety nie. Oferta: http://allegro.pl/marin-rift-zone-fox-deore-xtr-lx-fsa-mavic-i2409876260.html

 

Pierwszy właściciel, ma paragon. Podobno oprócz tylnej opony nic nie trzeba wymieniać. Ale bez serwisu amorów 4 lata chyba sobie daruje.

Przy kup teraz chce 4000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama waga roweru nie jest taka ważna, ta Kona pochłania po prostu dużo energii, "lekkość" jazdy nie odnosi się do ciężaru roweru ;)

Najlepiej gdybyś mógł się na takim rowerze przejechać w terenie, zauważył byś różnicę.

Może daj sobie jeszcze chwilę czasu, przecież nie musisz już kupić, moż coś się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość mi odradza kone, też już sam straciłem pewność. To będzie rower, który będzie musiał mi posłużyć bo ciężko było mi zgromadzić 4000zł, a chciałbym wydać te pieniądze z satysfakcją. W wypadku kony nie czuje '' tego czegoś''. Wiecie o co chodzi - niby wszystko ok, super stan ale to nie jest do końca to.

Speca Sl Pro sprzedałem bo brakowało mi zawiechy, ale powera na nim miałem. Był lekki, a spadków mocy nie czułem ale zapewne to zasługa geometrii, która w wypadku kony raczej stworzona do zjazdów, a nie jazdy po pobliskich lasach i cięższych wypadów na rychlebskie stezky :)

 

Jest jeden canyon za 4koła, gosciu wystawia go kupe czasu a nie chce nic spuscić. Jest jeden trek ex za 5koła, ale stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za aktywność w temacie ale od razu odpada. Recon/juicy 3/5100.

 

Szukam używanego do 4.5. Już wspominałem, ale kolega tydzień temu wyhaczył za 4.5 ex 7 2011 - stan lepszy niż ta kona, a osprzęt masakra. Będę czekał na oferty, chociaż ciężko mi bez bike. Nie mogę wysiedzieć na tyłku odkąd sprzedałem swojego sztywniaka :)

W razie jakiejś oferty napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stpman - to prawda, ale kupujący zaoferował odpowiadająca mi kwotę więc sprzedałem a teraz nie mogę się ogarnąć bez roweru :)

 

Jedna sprawa mnie zastanawia - trek ex 5,6,7itp. nie różni się dużo, a praktycznie mało geometrią od kony tak? A jednak jest polecany. W końcu geometria ma znaczenie w tym, czy na rowerze będzie tracić się więcej energii niż na innym? To jakieś duże różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi jeszcze o pracę zawieszenia, a właściwie głównie o pracę zawieszenia, ile pochłania energii, o ile duża aktywność może być korzystna na zjazdach to nie całkiem w pozostałym terenie.

Do tego kąt podsiodłówki jeszcze bardziej płaski niż Trek, co wymusza pedałowanie poprzez wypychanie nóg i niską kadencję.Sporo większa niż w Treku 18,5" baza kół co powoduje że tak napiszę - dużą stabilność ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treka jakbym brał to max 17.5(tam jest coś takiego jak 18,5 ale w rzeczywistośći jest 17,5 - jeździłem natym rowerze kumpla i było bajecznie).

Nie chcę żałować, a właśnie tageometria w konie jest za bardzo taka 'stabilna/wygodna?'

 

Co myślicie nad czymś takim http://allegro.pl/lapierre-tecnic-fs-900-l51-mtb-enduro-xc-i2404879601.html? Lapierre Tetnic FS 900. Pewnie póści za 3koła. Wtedy damper na fox rp2, przód nową rebe lub używanego foxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kudlatty dzięki za zainteresowanie, widziałem te rowerki :) Codziennie przeszukuje allegro dwa razy czekając na ciekawą ofertę.

Jeżeli już, to ten simplon nie jest zły, tylko te manetki obrotowe i mało popularny monarch z tyłu(no i dla mnie brzydka rama ;p ). Myślałem wcześniej nad tym. Zobaczymy co się pojawi do soboty(giełda) i będę myślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Ten Simplon jest ładniejszy niż Lapierre ;) , zawieszenie Horstlink i Gripshifty XO są na plus , damper Monarch może nie jest najlepszy ale na pewno "da radę".

Rower powinien się sprawdzić dużo lepiej niż Kona, tylko rozmiar - wg. strony nie ma 18" jest 17 i 19 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower powinien się sprawdzić dużo lepiej niż Kona, tylko rozmiar - wg. strony nie ma 18" jest 17 i 19 ...

Długość od środka suportu to 44,5 czyli dokładnie to 17,5 cala

2008 - musiał stać ze 4 lata gdzieś, osprzęt prawie identyczny do oryginału.

Wpadł trek ex9 ale rama 20 = szlak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...